![]() |
|
Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +---- Dział: GWIEZDNE WOJNY (https://forumkmf.pl/Forum-GWIEZDNE-WOJNY--56) +---- Wątek: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams (/Thread-Star-Wars-Episode-VII-The-Force-Awakens-2015-re%C5%BC-J-J-Abrams--2932) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
|
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - nawrocki - 29-11-2014 Zapewne wszystkie "kontrowersyjne" elementy, które pokaże Abrams w swoim filmie i które wywołają gównoburze wśród fanbojstwa, nie będą z dupy wzięte, tylko z ksiażek, z komiksów, itp. Wątpię, żeby JJ z Kasdanem dodali coś od siebie. )A motyw z przejściem Luke'a na Ciemną Stronę brzmi jak pójście po linii najmniejszego oporu, ale w sumie takie rozwiązanie, pomimo tego że będące straszną kliszą, byłoby bardzo ciekawe. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Albertino - 29-11-2014 Napiszę tak - jeśli wcisnęli tutaj Skywalkera, to nie chcę go w roli pozytywnej postaci, bo będzie nudną bułą. Poza tym jestem pewien, że aktorsko jako bad guy da radę. Wiem, że byłaby to pewna powtórka z rozrywki, ale nie do końca, bo można by było z tego zawiązania akcji wycisnąć dużo więcej niż udało się Lucasowi i przede wszystkim chodziłoby o Skywalkera - jednoznacznie pozytywną, mityczną, teraz już pewnie historyczną dla Uniwersum postać. Do Anakina nie pasowały takie przymiotniki, więc jego przejście na Ciemną Stronę nie niosło ze sobą takiego potencjału (pomijając już fakt, że nie niosło żadnych niespodzianek). RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - leMur - 29-11-2014 Głos z trailera do Andy Serkis: http://www.comicbookmovie.com/fansites/nailbiter111/news/?a=111723 RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Bogdan - 29-11-2014 Damn, obejrzałem teaser trzy razy i za każdym razem wejście Sokoła z tematem głównym w tle przyprawiło mnie o potężne ciarki Wewnętrzny nerd wciąż mocny we mnie.
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Craven - 29-11-2014 (29-11-2014, 12:35)Albertino napisał(a): Napiszę tak - jeśli wcisnęli tutaj Skywalkera, to nie chcę go w roli pozytywnej postaci, bo będzie nudną bułą. Poza tym jestem pewien, że aktorsko jako bad guy da radę. Pewnie że by dał radę! ![]() RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Proteus - 29-11-2014 ![]() Ustabilizowany Falcon Flight.
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Badus - 29-11-2014 @Proteus: Tu masz wersję bliższą Amerykanom ![]() Design miecza jest bzdurny, ale ładnie wygląda. Jakiś fanboj rzucił teorią, że ten jelec może być wykonany z metalu odpornego na laserową klingę (kojarzę, że coś takiego było w kanonie), a same boczne ostrza mogą służyć za: a) broń z zaskoczenia, by dziabnąć niczego niespodziewającego się przeciwnika b) babol konstrukcyjny (z uwagi na wiek lub niekompetencję autora) lub rury wydechowe (?!) energii lasera - tu już należy powoli włączyć tryb fanowskiego pitolenia ![]() Odniosę się jeszcze do walki z TPM. Jest po prostu głupia. Piękna choreograficznie, emocjonująca, zręcznie zmontowana. Przy czym jednocześnie efekciarska i wskazująca na skrajną głupotę sekty Jedi/Sith. Weźcie w rękę 25 cm kawałek metalowej rurki, doróbcie w głowie do tego nieważką klingę z lasera i zastanówcie się jakbyście tym się tłukli z przeciwnikiem. Ok, zaraz mi ktoś zacznie majaczyć o stylach walki, Mocy i innych usprawiedliwieniach stylu walki, który już na wyjściu jest porypany. I żeby nie było - ja uwielbiam tę walkę. Kwestia zawieszenia niewiary ![]() RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Mefisto - 29-11-2014 (29-11-2014, 12:27)nawrocki napisał(a): nie będą z dupy wzięte, tylko z ksiażek, z komiksów, itp. czyli włąśnie z dupy :] (29-11-2014, 15:06)Badus napisał(a): a) broń z zaskoczenia, by dziabnąć niczego niespodziewającego się przeciwnika nom, pewnie dlatego uruchamia go w pełni od razu przed walką - przeciwnik będzie tak zaskoczony, że aż ucieknie ![]() Cytat:Przy czym jednocześnie efekciarska i wskazująca na skrajną głupotę sekty Jedi/Sith. Weźcie w rękę 25 cm kawałek metalowej rurki, doróbcie w głowie do tego nieważką klingę z lasera i zastanówcie się jakbyście tym się tłukli z przeciwnikiem. Nie bardzo rozumiem, do czego pijesz. To, że miecz świetlny waży niewiele, nie znaczy od razu, że wszelkie zasady walki przestają obowiązywać. A że na filmiku ktoś znalazł i wypunktował kilka momentów, w których nie dochodzi między przeciwnikami do fizycznego kontaktu (i czego nie idzie wyłapać podczas oglądania bez stopklatki)? No jeez, jak to na planie filmowym, a nie w rzeczywistości. Poza tym to film fantastyczny, a nie konkurs szermierki na olimpiadzie, więc wiadomo, że zawsze jakieś tam odejścia od realnej walki będą zawsze - tak jak i w innych filmach. Także konkrety panie, konkrety. Cytat:W ogóle przeglądam sobie internet i ten Nigga z początku zwiastuna wzbudza wielkie kontrowersje, ponieważ NIBY fani twierdzą, że Nigga nie może być Trooperem jak dla mnie koleś może sobie być kim zechce - jego wprowadzenie i jego mina są jednak tak koszmarnie śmieszne, że jest beka i ludzie się czepiają RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Albertino - 29-11-2014 Może i Nigga ma śmieszny wyraz na twarzyczce, ale ten teaser jest takim zlepkiem nie wiadomo czego, totalnie powyrywanych z kontekstu ujęć, że nie widzę powodów do czepiania się (może więc miało tak być?). Wolałbym, aby dali jakąś w miarę sensowną jedną scenę, zamiast czegoś takiego (tym bardziej, że nie pokazali w ogóle ważniejszych nazwisk w obsadzie), bo ten shitstorm można było przewidzieć, a założę się, że te ujęcia raczej nie oddają sprawiedliwości temu co zobaczymy w gotowym filmie. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Badus - 29-11-2014 Cytat:nom, pewnie dlatego uruchamia go w pełni od razu przed walką - przeciwnik będzie tak zaskoczony, że aż ucieknie Jaka walka? Ja tam widzę samotną postać w lesie - może będzie trenować jakieś umiejętności szermierczo-Mocowe (lub masową wycinkę drzew)? Cytat:To, że miecz świetlny waży niewiele, nie znaczy od razu, że wszelkie zasady walki przestają obowiązywać. Cytat:Poza tym to film fantastyczny, a nie konkurs szermierki na olimpiadzie, więc wiadomo, że zawsze jakieś tam odejścia od realnej walki będą zawsze - tak jak i w innych filmach. Robisz k***ę z logiki - zdecyduj się na podejście Konkret jest taki, że masz kawałek lekkiej metalowej rury z laserem, który stanowi zagrożenie dla przeciwnika, ale i dla Ciebie. Najsensowniej jest więc odpowiednio parować ciosy, trzymać się na dystans, zmęczyć przeciwnika i co najwyżej decydować się na krótkie zwarcia - trochę jak szermierka rapierem. No ale nie - zamiast tego skaczesz, robisz fikołki, odwalasz breakdance'a jak dziecko z ADHD. Trzeba naprawdę dużo dobrej woli, by całej tej walki nie rozpatrywać jako jednego wielkiego efekciarstwa.To tyle ode mnie w temacie tych nowszych durnych filmów Lucasa ![]() Cytat:ten teaser jest takim zlepkiem nie wiadomo czego, totalnie powyrywanych z kontekstu ujęć, że nie widzę powodów do czepiania się Mi się ta krótka chaotyczna forma bardzo podoba, bo to w końcu teaser trailer i chyba jako jeden z nielicznych ostatnio dobrze spełnia swoją funkcję - robi smaka i wszystko pozostawia w kwestii domysłów. Od durnego miecza do czarnoskórego złodzieja zbroi szturmowca. W porównaniu do takiego teasera "Avengers 2" to w zasadzie nic nie pokazuje i bardzo przyjemnie kojarzy mi się z którymś teaserem "Attack of the Clones" (ten z dyszeniem Vadera). RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - simek - 29-11-2014 (29-11-2014, 10:36)Negatywny napisał(a):Bo nienawidzę efekciarstwa, a uwielbiam surowe piękno, zwłaszcza w filmach. Ten wklejony przez Proteusa gif z ustabilizowanym Sokołem dobrze pokazuje kuriozalność tego ujęcia, te kręcioły kamery nie mają żadnego uzasadnienia, podobnie jak w niezliczonej ilości filmów z ostatnich lat mamy do przesady trzęsącą się kamerę, która niczemu nie służy.(29-11-2014, 09:52)simek napisał(a): -ujęcie z Sokołem mi się właśnie nie podoba. Kamera robi akrobatyczne, niepotrzebnie efekciarskie figury w powietrzu. Nie na tak nakręcone Star Warsy czekam,why? Mefisto napisał(a):Poza tym to film fantastyczny, a nie konkurs szermierki na olimpiadzie, więc wiadomo, że zawsze jakieś tam odejścia od realnej walki będą zawsze - tak jak i w innych filmach.Ja nie narzekam na walki w SW, bo to normalka, że tak to postanowili przedstawić, ale marzę o tym, żeby powstał mieczoświetlny odpowiednik pojedynków z Duelists Scotta. Najlepiej o jakimś płatnym zabójcy, który czuje Moc, skądś skombinował sobie mieczyk, a w dupie ma podział na Sith/Jedia, chodzi mu tylko o hajs ze zleceń ![]() Badus napisał(a):Jakiś fanboj rzucił teorią, że ten jelec może być wykonany z metalu odpornego na laserową klingę (kojarzę, że coś takiego było w kanonie)W EU jest podana nazwa tej stali, a w filmach chyba ci czerwoni strażnicy Imperatora mają swoje miecze z tego. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Badus - 29-11-2014 Cytat:marzę o tym, żeby powstał mieczoświetlny odpowiednik pojedynków z Duelists Scotta. Najlepiej o jakimś płatnym zabójcy, który czuje Moc, skądś skombinował sobie mieczyk, a w dupie ma podział na Sith/Jedia, chodzi mu tylko o hajs ze zleceń Kupuję ten koncept za dolara Nie wiem czy już ta informacja się pojawiła, ale głos w teaserze podkłada Andy Serkis. Możliwe więc, że to on jest tym typem z mieczem.RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Snuffer - 29-11-2014 Jeśli chodzi o typa z mieczem to strzelam w Gwendoline Christie - za wąska talia, zarówno jak na Marka i Drivera, także posturowo ona mi najbardziej pasuje, a jakoś taka kobieta-sith pasuje mi do Abramsa. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Mefisto - 29-11-2014 (29-11-2014, 15:50)Albertino napisał(a): Może i Nigga ma śmieszny wyraz na twarzyczce, ale ten teaser jest takim zlepkiem nie wiadomo czego, totalnie powyrywanych z kontekstu ujęć, że nie widzę powodów do czepiania się (może więc miało tak być?) D'oh! Oczywista oczywistość, co nie zmienia faktu, że zaczynając od tego teaser trzeba się było liczyć z czepialstwem. W końcu to teaser SW, a nie zapowiedź filmu drogi o murzynie z zespołem Downe'a. Ja tam parskam śmiechem za każdym razem, gdy widzę całe to ujęcie - nic nie poradzę. (29-11-2014, 15:51)Badus napisał(a): Jaka walka? Ja tam widzę samotną postać w lesie ROTFL, to, że co Ty widzisz na kilku sekundach, nie oznacza, że nie będzie walki. A będzie na pewno. Treningu nigdy w SW praktycznie nie było, poza paroma minutami na pokładzie Falcona, to i tym bardziej nie będzie go u Abramsa. Bądźmy poważni. Cytat:Robisz k***ę z logiki - zdecyduj się na podejście Moje podejście się nie zmienia, bo walka jest na tyle realistyczna, na ile to możliwe, ale chyba jasnym jest, że zawsze w kontekście filmu, zwłaszcza fantastycznego, należy zostawić te kilka procent "impossible". Przeskakiwania rekina tu w każdym razie nie ma. PS. Uwielbiam jak ludzie sami się cenzurują ![]() Cytat:Konkret jest taki, że masz kawałek lekkiej metalowej rury z laserem, który stanowi zagrożenie dla przeciwnika, ale i dla Ciebie. Nie no sorry - to nie jest Antonio "zaostrzony koniec wbijam w przeciwnika" Banderas, tylko mega wyszkoleni mistrzowie Jedi/Sith, więc trudno tu mówić o jakimkolwiek zagrożeniu od ich własnego miecza - ci ludzie szkolą się od bobasa, c'mon! Cytat:Najsensowniej jest więc odpowiednio parować ciosy, trzymać się na dystans, zmęczyć przeciwnika i co najwyżej decydować się na krótkie zwarcia Każda walka zależy od przeciwnika - Maul to koleś, który akurat jest badassem i przy okazji lubi się popisywać, więc raczej trudno trzymać się od takiego kolesia na dystans, o ile on sam tego nie chce (a co zresztą robi, odskakując na osobną platformę, a następnie niwelując ilość przeciwników do jednego na raz). Cytat:trochę jak szermierka rapierem Z tym, że rapier jest x razy cięższy (założmy dla dyskusji, że przykładowy miecz świetlny nie waży więcej jak 0,5 kg maks) i mniej poręczny ![]() Cytat:zamiast tego skaczesz, robisz fikołki, odwalasz breakdance'a jak dziecko z ADHD. Raz jeszcze - oni skaczą jedynie na oddzielne platformy/między poziomami. Maul robi RAZ fikołka, gdy zostaje sam na sam z Qui-Gonnem i RAZ na początku walki, dla zwykłego popisu, zmiękczenia psychicznie przeciwnika. Cytat:efekciarstwa Owszem, bywa efekciarska, ale bynajmniej nie widzę w niej braku logiki "szermierczej", ani tym bardziej głupot, które z miejsca przekreślałyby jej bytność. Natomiast filmik, który zamieściłeś punktuje i owszem, ale babole czysto techniczne, typu "jasne, że nie uderzamy w siebie, żeby nikomu nie stała się krzywda", obecne w każdym właściwie filmie, tylko nie w każdym dostrzegalne. (29-11-2014, 16:33)simek napisał(a): marzę o tym, żeby powstał mieczoświetlny odpowiednik pojedynków z Duelists Scotta. Najlepiej czarno-biały, w 4:3, z półgodzinnymi rozterkami bohaterów przed każdym pojedynkiem ![]() Cytat:a w filmach chyba ci czerwoni strażnicy Imperatora mają swoje miecze z tego. Strażnicy Imperatora nie mieli mieczy, tylko lance. I swoją drogą bardzo chętnie zobaczyłbym ich w akcji kiedyś, bo to jedna z tych legend uniwersum, po jaką nigdy nie sięgnięto na ekranie. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Badus - 29-11-2014 Cytat:to, że co Ty widzisz na kilku sekundach, nie oznacza, że nie będzie walki. A będzie na pewno. Napisz mi proszę co będzie dalej. Albo najlepiej wyślij mi na maila cały skrypt filmu w pdf - poproszę też o zaznaczenie fragmentu tej epickiej bitwy w lesie. W końcu to SW, wiadomo co było w poprzednich filmach. Albo... Cytat:Bądźmy poważni.I skupmy się na komentowaniu tego, co teaser pokazuje ![]() Odnośnie kwestii walki świetlnymi szablami - odcinam się od dalszej debaty nt. spartolonej szermierki (nie choreografii!) w NT. Moja wizja machania niebezpieczną gazrurką z laserem bardziej pokrywa się ze starszą trylogią - i tamte walki mogę oglądać bez większego chwytania się za głowę. Ps. W miejscu rapiera powinna być szabla. Mea culpa. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Huntersky - 29-11-2014 Ci mechaniczni ochroniarze Grievousa mieli broń odporna na miecze RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Badus - 29-11-2014 (29-11-2014, 17:34)Huntersky napisał(a): Ci mechaniczni ochroniarze Grievousa mieli broń odporna na miecze Te ich lance wyglądały jakby miały wyładowania elektryczne po obu stronach, a nie lasery z gazrurek Jedi. Ale fakt, blokowało to klingę. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Mefisto - 30-11-2014 (29-11-2014, 17:31)Badus napisał(a): Napisz mi proszę co będzie dalej. Albo najlepiej wyślij mi na maila cały skrypt filmu w pdf - poproszę też o zaznaczenie fragmentu tej epickiej bitwy w lesie. W końcu to SW, wiadomo co było w poprzednich filmach. powiedz mi lepiej, jak bardzo naiwnym trzeba być, żeby sądzić, że koleś, który w takiej ponurej scenerii, w tak specyficzny sposób uruchamia miecz o czerwonej klindze przyszedł tam poćwiczyć? choćby minimalne pokłady logiki wskazują, że coś się tam wydarzy i bynajmniej nie będzie to ścinanie drewna na opał.Cytat:bardziej pokrywa się ze starszą trylogią - i tamte walki mogę oglądać bez większego chwytania się za głowę. No tak, ale tamte walki mają do siebie to, iż: - są pokazywane wyjątkowo nobliwie, wręcz honorowo, gdyż stanowią swoisty archaizm w danym świecie - walczą głównie starsi ludzie, tudzież nieopierzeni młokosi, którzy nie do końca wiedzą o co kaman, a w dodatku w większości są to członkowie tej samej rodziny ![]() Zresztą przyjmując Twój punkt widzenia można - bez brania pod uwagę powyższego - przyczepić się, iż np. Vader przy wszystkich swoich umiejętnościach nie potrafi choć raz porządnie trafić Luke'a, tylko napierdala gdzie popadnie i tak dalej. Ale dobra, EOT z mojej strony. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Huntersky - 30-11-2014 Tymczasem jest już edycja specjalna Lucasa: http://www.youtube.com/watch?v=v93Jh6JNBng&feature=youtu.be RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Badus - 30-11-2014 Piękne!
|