Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
LOST (ABC, 2004-2010) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: LOST (ABC, 2004-2010) (/Thread-LOST-ABC-2004-2010--77)



- koronex1989 - 02-05-2008

Mnie mimo wszystko zastanawia jak twórcy wyjaśnią te wszystkie tajemnice.Mogę sobie tylko wyobrazić jak po ostatnim odcinku 6 sezonu niektórzy będą gnoić serial za zakończenie a jak pozostali będą się nim zachwycać.Sam sie zastanawiam czy to co twórcy serialu zaoferują na koniec mnie usatysfakcjonuje


- Hitch - 02-05-2008

Dwa sezony?
Czy przypadkiem czwarty sezon, ten ktory wlasnie jest puszczany, nie jest ostatnim?
Nawet final tego sezonu, bedzie trzyodcinkowy, hm?


- Jakuzzi - 02-05-2008

No wlasnie, jak jest w koncu? ;)
Szczerze mowiac wole opcje Hitcha: chce odpoczac juz od tego serialu. ;)


- koronex1989 - 02-05-2008

Finał będzie trzygodzinny ale zostanie podzielony.
15 maja będzie tylko jeden odcinek, potem 2 tygodnie przerwy i 29 maja będzie finał dwugodzinny
potem będzie 5 sezon(18 odcinków wliczając w to 2 odcinki niezrealizowane w sezonie 4) oraz sezon 6(zaplanowane 16 odcinków)


- Mierzwiak - 02-05-2008

Hitch, dobre :lol:

4x10 nie jest złym odcinkiem, ale fakt to zapychacz który nic nie wnosi do mitologii serialu. Nie wiem tylko czemu wszyscy tak się oburzacie, czyżbyście nie oglądali poprzednich sezonów? Zawsze tuż przed finałem jest taki odcinek. Następny z chatką Jacoba na pewno będzie świetny, a po nim już tylko finał w którym musi się zgodnie z obietnicą pojawić info na temat 4-palczastej stopy i stacja Orchidea, chyba że producenci znowu kłamali.

Wracając do 4x10:
- jak to możliwe że ekipa z frachtowca przeżyła atak Dymu? To jeszcze głupsze niż RPG-odporna Claire.
- Jack ma pecha. Najpierw niesławny odcinek o tatuażach, a teraz o wyrostku. Czekamy na więcej :wink:

Jakuzz, a kto cię zmusza? Daruj sobie oglądanie, zaczekaj do maja 2010 i obejrzysz za jednym zamachem całe dwa sezony. Sam chętnie bym tak zrobił gdyby nie to że po prostu muszę wiedzieć co dalej :twisted:


- Hitch - 02-05-2008

To w takim razie, skad w mojej glowie informacja, ze czwarty sezon jest ostatni...?
To jakis lost-shit...

PSZ

LOST

:)


- Mierzwiak - 02-05-2008

Pewnie z tego samego źródła co to że Blade jest ostatnim dobrym filmem na podstawie komiksu 8)


- Hitch - 02-05-2008

Um... po Bladzie zrobil sie bum na adaptacje komiksow. A po nim jest jeszcze Blade 2, History of Violence, Oldboy, Fighter in the Wind...

A wracajac do tematu, ktos tu kiedys mowil, ze czwarty sezon jest ostatni..


- koronex1989 - 02-05-2008

Ktoś tu raczej mówił,że chciałby aby 4 sezon był ostatni :)


- Jakuzzi - 02-05-2008

Mierzwiak napisał(a):Jakuzz, a kto cię zmusza? Daruj sobie oglądanie, zaczekaj do maja 2010 i obejrzysz za jednym zamachem całe dwa sezony.

Nikt nie zmusza, ale jak juz czlowiek obejrzy trzy sezony jakiegos serialu, to lubi wiedziec, jak historia sie skonczy. ;)
Ale skoro maja byc jeszcze dwa sezony, to chyba faktycznie dokoncze czwarty, a potem spauzuje.


- Mierzwiak - 02-05-2008

Hitch napisał(a):A wracajac do tematu, ktos tu kiedys mowil, ze czwarty sezon jest ostatni..
Ten ktoś zapewne miał umysł równie zatęchły co opuszczone stacje Dharmy :P
Datę zakończenia serialu ogłoszono w zeszłym roku w trakcie 3 sezonu.

Jakuzz, w takim razie powodzenia w unikaniu spoilerów. Tylko się nie skalecz przecinając kabel od neta :wink:


- koronex1989 - 02-05-2008

a wiecie że może dojść do kolejnego strajku tym razem aktorów,umowa wygasa 30 czerwca;będzie kijowo jeśli obie strony nie dogadają się w szybkim czasie


- Mierzwiak - 02-05-2008

To nie ma znaczenia. Do tego czas 4 sezon się skończy, a nawet jeśli strajk potrwa, zdjęcia do 5 sezonu który ma wystartować przecież dopiero w styczniu zaczną się trochę później. Nie ma się czym przejmować.

Co do filmów też mi to wisi, najważniejszy dla mnie film już nakręcono 8)


- Gal Anonim - 02-05-2008

koronex1989 napisał(a):Sam sie zastanawiam czy to co twórcy serialu zaoferują na koniec mnie usatysfakcjonuje
Ale by się ludzie zdziwili, gdyby zaserwowali nam zakonczenie w stylu "Sopranos". :))

Mam podobne odczucia co Mierzwiak. Oglądało mi się to przyjemnie, lepiej niż zwykłe zapychacze. Nie wiem dlaczego. :)


- Mierzwiak - 03-05-2008

Po raz pierwszy od nie pamiętam kiedy obejrzałem zwiastun następnego odcinka. Zapowiada się ciekawie, chociaż kiedyś nie raz sparzyłem się na tych zajawkach więc nie nastawiam się jakoś specjalnie na nic konkretnego.


- Tyler Durden - 03-05-2008

No i wiedziałem, że na dotarcie do chatki Jacoba poczekamy dwa odcinki... :P
Ale spoko, nie przeszkadzało mi to, wbrew waszym negatywnym opiniom mnie odcinek się podobał. Takie typowe LOStowe robienie backgroundu, ale w sumie zawierające pewne potencjalnie interesujące wątki na przyszłość. Jak dla mnie o wiele to ciekawsze było od naszpikowanego "oczywistymi" twistami odcinka poprzedniego(dlaczego napisałem w nawiasie wyjaśnia mój poprzedni wpis w tym temacie) a do tego wyzbyte irytujących bzdur jakich pełno było podczas szturmu komandosów na wioskę.


- Indroman - 04-05-2008

Odcinek trzyma poziom. Akcji nie uświadczyliśmy, ale był właśnie ten - ktoś to dobrze ujął - background. Dla mnie kluczowym elementem odcinka była rozmowa Hurleya z Jackiem. Jestem coraz bardziej przekonany do teorii, że wyspa jest swego rodzaju czyśćcem. Przemawia za tym także korelacja wydarzeń na niej się dziejących z "grzechami" bohaterów sprzed katastrofy.

SPOJLER

Hurley mówi do Jacka, że wszystko jest zbyt piękne i ma rację - to swego rodzaju niebo, widocznie Jack i Kate odkupili swoje winy. Pasuje do tej teorii także postać Michaela. Trafił on do czegoś, co można by uznać za piekło (wybaczcie naiwną terminologię) - nie ma kontaktu z synem, został mu odebrany. I wtedy pojawia się gość z wyspy oferując Michaelowi wyświadczenie przysługi. Michael otrzymuje w ten sposób kolejną szansę... musi wrócić, a może odkupi swoje winy. Ben automatycznie staje się według tej teorii kimś w rodzaju strażnika - to on decyduje kto i kiedy jest gotów by opuścić wyspę (czyściec) i trafić w jedno z przeznaczonych miejsc.

KONIEC OSPOJLEROWANIA BOLIDU F1


A tak na marginesie... mieliśmy kolejny odcinek pokazujący, że Matthew Foxx jest na prawdę interesującym aktorem dramatycznym.


- Khet - 09-05-2008

4x11 i kolejny powrót do formy - zapowiada się, że finał znowu będzie gorący :)


- Predator895 - 09-05-2008

Ten serial robi sie coraz bardziej zagmatwany połowicznie tylko zrozumiałem ten odc. :P Wychodzi na to że nasz kochany Lock będzie następca Bena gdy ten wydostanie sie z wysypy i postanowi z Sayidem zrobić porządek z poszukiwaczami zaginionej wysepki :P.


- Mierzwiak - 09-05-2008

Wracając do 4x10 - oglądałem odcinek po raz drugi i chociaż od początku uważałem że był dobry, tym razem twierdzę że jest bardzo dobry. Ale do rzeczy:

SPOILERY!!!
4x11 to powrót LOSTa w najlepszym wydaniu, czyli jest klimatycznie i intrygująco. Scena w chatce Jacoba - to lubię! Christian, no i Claire (jej tajemniczy uśmiech - boskie; no i czy możemy uznać już Claire za zeszłą z tego świata?). Wolę nawet nie zgadywać, o co tu chodzi, ale podoba mi się to i to bardzo. No i końcowy tekst Locke'a - bomba.

Obawiam się tylko trochę samego finału, wiem że na pewno twórcy zafundują coś ekstra, ale wolałbym żeby nie było kolejnej pseudomilitarnej akcji.