![]() |
|
Wiedźmin / The Witcher - seria - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Wiedźmin / The Witcher - seria (/Thread-Wied%C5%BAmin-The-Witcher-seria--2655) |
RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - zdzichon - 03-10-2018 Jak dla mnie CDProjekt powinien zlecić komuś podliczenie wszystkich korzyści jakie Sapkowski odniósł dzięki sukcesom gier i zaprezentować to w przejrzystej graficznie formie. Jakieś porównania sprzedaży przed i po. Liczba języków na jakie przetłumaczono książki po premierze kolejnych części gry itd... Tak tylko żeby zrównoważyć ten obraz, w którym złe korpo wykorzystuje biednego autora. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Kluski - 03-10-2018 http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24000218,sapkowski-zada-60-milionow-od-cd-projekt-mecenas-schramm-wiedzmin.html#s=BoxOpMT RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Kluski - 04-10-2018 LOL, dopiero teraz przeczytałem cały list tej bieda-kancelarii, przecież to jest kurwa kpina. https://aszdziennik.pl/124355,sapkowski-chce-60-mln-zl-od-cd-projektu-ale-prawdziwym-zlotem-jest-list RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Snappik - 04-10-2018 Tyle w temacie.
RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Gieferg - 04-10-2018 To aszdziennik zaczął wrzucać prawdziwe newsy? RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Pelivaron - 04-10-2018 Sytuacja jest na tyle kuriozalna, że idealnie pasuje :) Podobno Legia będzie domagać się hajsu od Bayernu bo nie wiedzieli, że Lewy będzie taki dobry. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - f.lamer - 04-10-2018 no niezupełnie, bo prawodawstwo w przypadku prawa autorskiego jest troszkę inne. Sapkowski raczej - zgodnie z prawem niespodzianki - wraca po kilku latach by odebrać coś, czego nikt się w momencie zawierania umowy nie spodziewał RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - simek - 04-10-2018 (04-10-2018, 10:38)f.lamer napisał(a): no niezupełnie, bo prawodawstwo w przypadku prawa autorskiego jest troszkę inne.Dokładnie. W każdej innej dziedzinie życia umowa, to umowa, a w prawie autorskim można podważyć każdą umowę jeśli sędzia uzna, że kupujący wzbogacił się bardziej niż autor - to jest kuriozum, no ale jak na moje laickie rozumienie prawa, to Sapkowski dostanie kilka baniek. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - OGPUEE - 04-10-2018 (04-10-2018, 08:33)Gieferg napisał(a): To aszdziennik zaczął wrzucać prawdziwe newsy? Raz aszdziennik pokazał (w swoim stylu oczywiście) info o zawieszenie zawieszenia moratorium na łosie: https://aszdziennik.pl/121467,odstrzal-losi-wstrzymany-15-milionow-wyborcow-uratowanych Będąc w temacie:
RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Kluski - 04-10-2018 Oj tak, memy piękne:
RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Proteus - 18-10-2018 My tu gadu-gadu o Sapkowskiego portfelu, a w międzyczasie, na forum bez echa przeszedł fakt, że we wtorek premiera kolejnego growego Wiedzmina. I wiecie co? Jaram się. Niektórzy powątpiewali i podśmiechiwali na ten projekt, bo coś tam, coś tam "głupia karcianka udająca pełnoprawną grę", ale dla mnie od samego początku idea kampanii fabularnej osadzonej w świecie Wiedzmińskim, posiadająca elementy izometrycznego erpega z naciskiem na fabułę (ilość linii dialogowych większa niż w Sercu z Kamienia), brzmiała świetnie. A to, że bitwy rozgrywane są za pomocą kart? A w kij pierdział. Dla mnie mechnika walk w erpegach zawsze była drugorzędna, a gwinta i tak lubię, betę dobrze wspominam. A po ostatnich previewach i recenzjach, jeszcze bardziej nakręca mnie kampania fabularna. Dupy może nie urwie, ale wygląda na bardzo sympatyczny powrót do tego świata. https://www.pcgamer.com/thronebreaker-the-witcher-tales-review/ https://www.gamespot.com/reviews/thronebreaker-the-witcher-tales-review-queen-of-ca/1900-6417014/ https://www.criticalhit.net/features/thronebreaker-the-witcher-tales/ https://www.gamesradar.com/thronebreaker-the-witcher-tales-review/ RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Sulej - 19-10-2018 Bardzo mi się podoba podejście na zasadzie "widziały gały co brały" czyli jeżeli Sapek wziął te 20-35k PLN to teraz powinien milczeć. Podoba mi się dlatego, że na tej samej zasadzie "widziały gały co brały" CDPR wiedziało, jakie są zapisy upaipp i było świadome istnienia art. 44. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Luis Cyfer - 19-10-2018
RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Bartholomew - 29-05-2019 kupiłem PSa4 jakieś 6 miesięcy temu, wczesniej nie gralem przez jakies 15 lat i zapomniałem jakie te gry potrafia być kurewsko wciągające - a własnie przeszedłem prawdopodobnie najlepsza z nich. Ogólnie - Wiedzmiń 3 to typowe fantasy, ale tak fantastycznie rozpisane, tak mięsiste, z taka ilością detali, świetnych dialogów i jeszcze lepszych postaci drugi, trzecio i czwartoplanowych, że nie wiem kiedy jakakolwiek gra będzie w stanie to przebić. ilość porytych motywów fabularnych, które ta gra wprowadza wychodzi poza skale. moj ulubiony motyw muzyczny: "minusy" -gra na podstawowywym i hard poziomie trudności jest...za łatwa. polecam zaczynać od razu od level uber hard, który i tak po czasie nie stanowi większego problemu, ale znacznie zwiększa satysfakcje z ubijania potwrów (trzeba się po wiedzmisku na nie przygotować). -czasami zbyt długo się ładuje. Wiecej grzechów nie pamiętam. 10/10. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Gieferg - 29-05-2019 Cytat:udało mi się ugrać dosyć satysfakcjonujące zakończenie Jeśli chodzi o główne zakończenie, nie ma bardziej satysfakcjonującego. Ja po W3 już w nic więcej nie grałem i nie wiem czy jeszcze będę grał. No chyba, że kiedyś jednak wyjdzie W4. Wiedźmin / The Witcher - seria - srebrnik - 29-05-2019 Trzeba być po dwóch poprzednich częściach, żeby zadowalająco ogarniać fabułę W3? Od jedynki się trochę odbiłem, a trójkę bym chętnie jednak sprawdził. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Danus - 29-05-2019 Moim zdaniem nie trzeba. Ja, nie znajacy dwoch poprzednich czesci gram wlasnie w W3 na PS4 i nie czuje, zebym czegos nie rozumiał bo nie znam poprzednikow. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Bartholomew - 29-05-2019 nope. i to jest najlepsze. ja czytalem tylko opowiadania i sagę, pierwsze dwie częsci gry olałem. nie przeszkodziło mi to w żaden sposób w doświadczaniu Wiedzmina 3. historie możesz sobie uzupełnić na wikipedii albo na youtubie, chociaż i tak w pewnym momencie gra Ci wszystko wyjaśnia. moja dziewczyna nie miała pojęcia czym jest w ogole Wiedzmin jak zaczynała przygodę, a teraz ciśnie dodatek, Serca z Kamienia i o niczym innym nie potrafi rozmawiac :) RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Huntersky - 29-05-2019 Przeszedłem przed trójką dwie pierwsze części, trochę na siłę, bo gra się w nie dość topornie. Ogólnie można się bez nich obejść, fabułę zawsze możesz sobie obejrzeć na youtubie, stracisz jedynie część smaczków. Tymczasem polski Geralt stracił głos, nie wyobrażam sobie nikogo innego niż Rozenka w ewentualnym sequelu. :( https://dziendobry.tvn.pl/a/jacek-rozenek-w-szpitalu-jego-stan-jest-powazny RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Kuba - 29-05-2019 (29-05-2019, 10:58)srebrnik napisał(a): Trzeba być po dwóch poprzednich częściach, żeby zadowalająco ogarniać fabułę W3? Niby można, ale dla mnie przyjemność i satysfakcja z finału tej historii jest największa jak zna sie zarówno książki jak i poprzednie gry. Na pewno przegapi sie troche smaczków, relacji między bohaterami itp. |