Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Dirk - 18-05-2018

Fakt, trochę to było naciągane. Ale można przymknąć na to oko, bo cała reszta daje radę.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - SonnyCrockett - 18-05-2018

Wpisałem tytuł i w grafikach mam full frontal Jennifer Jason Leigh przy jakiejś wielkiej balii z wodą. Trzeba to zbadać.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 18-05-2018

A Ghost Story" (2017)

Wyłączyłem jak przez 5 minut jadła ciasto (na jednym ujęciu)


3/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 18-05-2018

Spoko, dalej i tak nie było nic, co by Cie mogło zainteresować.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Szaman - 18-05-2018

Scena ma sens w kontekście całego filmu. Pokazuje, wraz z późniejszymi wydarzeniami, jak dla głównego bohatera z którego perspektywy śledzimy akcję (hehe) załamuje się pojęcie czasu. Mało ważny epizod trwa wieczność, stulecia przemijają w jednej chwili. Juź pomijając to, że w scenie nad obojgiem bohaterów w męczacej ciszy wisi niesamowity ból i tylko Mara ma finalnie okazję go przełamać.

9 na 10 i miejsce w mojej 10-tce najlepszych filmów 2017 roku.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Pelivaron - 18-05-2018

(18-05-2018, 18:13)shamar napisał(a): A Ghost Story" (2017)

Wyłączyłem jak przez 5 minut jadła ciasto (na jednym ujęciu)


3/10

LOOOOL :D

to jest na początku filmu, wyłączasz i dajesz 3/10? Rak.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Corn - 18-05-2018

Ja dałem 5/10 i dalej nie kumam czemu te pretensjonalne blurby cieszą się takim powodzeniem... :|


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 18-05-2018

A ja nie kumam, co tam było pretensjonalnego. Wręcz przeciwnie, tego filmu w życiu nie nazwałbym pretensjonalnym. Nieco banalny? Tak. Momentami nudny? No może. Ale pretensjonalny? Pretensjonalne to jest "Drzewo życia" i reszta nowożytnego Malicka, pretensjonalne jest "Żrodło" Aronofsky'ego, GS to raczej prościutka historia która w dość przystępny i wyciszony sposób rozprawia o ważnych rzeczach i nie wali po uszach gromkopierdyzmami (może tylko w jednej scenie, zupełnie zresztą niepotrzebnej), a nawet bywa ironiczna.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Gal Anonim - 19-05-2018

(18-05-2018, 18:33)nawrocki napisał(a): Spoko, dalej i tak nie było nic, co by Cie mogło zainteresować.
Nie było full frontali i CGI Paula Walkera? ;)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 19-05-2018

(18-05-2018, 18:33)nawrocki napisał(a): Spoko, dalej i tak nie było nic, co by Cie mogło zainteresować.


Napisałem to celowo bo jednak obejrzałem cały ale... to chyba scena, która najbardziej utkwiła mi w głowie ;)... z tego czegoś. Może to też kwestia oczekiwań bo zabierałem się za to licząc na horror a nie film obyczajowo-psychologiczny.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 19-05-2018

Cytat:Może to też kwestia oczekiwań bo zabierałem się za to licząc na horror
[Obrazek: T1zr7.gif]


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Szaman - 19-05-2018

Rozumiem, że mogłeś liczyć na dramat o Ku Klux Klanie, ale na horror?


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 19-05-2018

Nie jestem wami - nie oglądam 10 zwiastunów przed każdym filmem i nie czytam 5 recenzji.
To zazwyczaj działa bo oglądam filmy "na czysto" bez żadnych lub większych spoilerów :)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Snappik - 19-05-2018

Maze Runner: Death Cure - z braku laku obejrzane i w sumie aż tak źle nie było. Na pewno jest to lepsze od jedynki, ale na wielu płaszczyznach wykłada się dokładnie tak samo jak dwójka. Suma summarum, ta seria jest bardzo równa (czytaj: przeciętna), a szkoda bo tkwił w tym fajny potencjał. Największym błędem było powierzenie reżyserii Ballowi. Gość nie ma w ogóle swojego stylu, a sceny akcji jakie kręci to copy&paste Camerona, Baya, Nolana, a przy okazji trójki również Millera (sam początek wygląda jak jakaś tańsza kontynuacja Fury Road) - wszystko to ze sobą jest wymieszane, przez co brakuje temu spójności. Rozumiem targające produkcję problemy, przez które nie można było wielu scen nakręcić inaczej (widać to zwłaszcza w prologu, gdzie dużo ujęć śmierdzi CGI), ale ten film wygląda jak koncepcyjnie wizualny misz-masz ze szczątkowym scenariuszem. Trzeba jednak oddać, że prezentuje się to przynajmniej 2 razy drożej niż zakładał budżet (to naprawdę kosztowało 62 miliony? Jestem w szoku). No i historia ma jakiś tam większy ciężar i w sumie fajnie, że kreowani wcześniej na złych okazują się w sumie nawet pozytywni ;) I tak dalej i tak dalej, ogólnie nieco wyższa liga niż denne Hosty, Niezgodne i Dary Anioła, ale dalej tak średnie, że nie sposób się emocjonować.

[Obrazek: Maze_Runner_Expanded_AR_1500x580.jpg?itok=J2UMF9NK]

Aha, reżyser wpadł na genialny pomysł, aby ostatnia część trwała 2 godziny i 20 minut. Serio, komuś się chyba sufit na łeb spier...ł. To powinno trwać 2h MAX z napisami końcowymi.

5/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Pelivaron - 21-05-2018

451° Fahrenheita (2018)

Łoo matko, chyba najbardziej niepotrzebny film tego roku. Już na etapie zwiastunów film nie zapowiadał się jakoś wybitnie, ale jako, że uwielbiam oryginał z 1966 roku Truffauta, to postanowiłem obejrzeć też film od HBO. Przede wszystkim główny bohater - takiego nudziarza w filmie dawno nie widziałem. Michael B. Jordan totalnie pozbawiony jakiejkolwiek charyzmy, jego motywacja i nagła zmiana stron fatalnie zarysowana - przede wszystkim wydaje mi się, że film jest zbyt krótki (95 minut), aby należycie to przedstawić. W ogóle cały aspekt ideologiczny jest fatalny - tak naprawdę nie wiem po co ta opozycja miała ratować te książki - wszystko uproszczone i zrobione po łebkach. Jakbym nie widział "Fahrenheit 451" z 1966 roku i "Equilibrium" to bym za cholerę nie wiedział o co tak naprawdę chodzi w tym świecie.

Realizacyjnie też szału nie robi - miasto to jakaś ultra-bieda-wersja "Blade Runnera".

Jeśli miałbym szukać plusów to zdecydowanie Michael Shannon w roli czarnego charakteru. Niby po raz kolejny gra to samo, ale jako jedyny ma to coś, co sprawia, że chce się wysiedzieć do końca.

Takie mocno naciągane 3/10.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Corn - 21-05-2018

To jest film? Ja myślałem, że robią z tego serial? :|


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Pelivaron - 21-05-2018

Film, film. Nawet w Cannes był pokaz ;P

Dostępny już na HBO Go.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Ash_9001 - 23-05-2018

Revenge (2018) to koszmar który śni się Jordanowi Petersonowi co noc. Trzech porządnych facetów, którzy wyglądają na takich którym udało sie odhaczyć wszystkie punkty z 12 Rules For Life, chce spokojnie spędzić weekend w idealnie wysprzątanym domu na malowniczym odludziu. Niestety w ich życiu pojawia się chaos czyli pewna młoda kobieta. Jest ładna i podkreśla to jeszcze wyzywającym strojami i zachowaniem. Sygnałem ostrzegawczym jest fakt, że dziewczyna chodzi w koszulce I Love L.A. więc pewnie trafili na kolejną liberałkę z ze zgniłego Hollywood. No cóż, chłopcy po prostu nie mieli szans bo jak uczy JP z socjo-biologią (czy cholera wie czym, gubię się już w jego teoriach) nie wygrasz więc... dziewczyna pada ofiarą gwałtu. I jeszcze po tym wszystkim zachowuje się bezczelnie. No wiec chłopcy postanawiają przysłowiowo „posprzątać pokój” i pozbywają się dziewczyny. I tutaj zaczyna się prawdziwy horror. Dziewczyna zmartwychwstaje i odradza się jako feministyczna, crazy-harpia... a z taką, jak mówi Jordan, nie wygrasz. Finał jest symboliczny, pięknie wysprzątany dom ocieka krwią.... chciałoby się powiedzieć: Jordan, nie pierdol, pewnych pokoi nie da się wysprzątać.

9/10.

PS. JP na tym forum już przysłowiowo wyskakuje z lodówki więc pozwoliłem sobie użyć go w tej mini recenzji ;)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Gal Anonim - 23-05-2018

No nie, w tym filmie to raczej pani jest uczennicą Petersona. Przecież to ona schodzi do underworld i musi pokonać "smoka". :)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Ash_9001 - 23-05-2018

Świetne filmy można interpretować na wiele sposobów :)