![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
- piter87 - 08-11-2009 Popiół i diament - miejscami zbyt "przeteatralizowany" lecz wypełniony po brzegi emocjami. Pojedyncze sceny czy same kadry jak dla mnie doskonałe (np. wszystkim chyba znane podpalanie kieliszków z wódką czy odwrócony krzyż). Podoba mi się też swoiste "zrównanie" akowców i komunistów (sceny "wspominkowe": z jednej strony w barze i z drugiej: w pokoju hotelowym Szczuki). Nad tym filmem wisiało chyba jakieś fatum bowiem 4 (słownie: czworo!) aktorów odtwarzających role głównych bohaterów zginęło śmiercią tragiczną. Ten kadr mi się bardzo spodobał:
- wujo444 - 08-11-2009 Star Trek (2009) Dowód na to, że kino stricte rozrywkowe nie upadlo do końca na łeb. Że może być efektownie, wybuchowo, smiesznie, a przy tym nie trzeba oglądać sikających robotów. Oglądało się naprawdę przyjemnie, i za to 8/10. - soldamn - 08-11-2009 Dla mnie Zombieland to spokojnie 9/10 w swojej klasie świetne - jarod - 08-11-2009 Nie mam tak wyrobionego oka jak tutejsi spece, więc pytanko: ten cały rozpiździaj na ulicach, samochody, czołgi itp- to CGI czy nie? - Gal Anonim - 08-11-2009 jarod napisał(a):Zombieland - porządna amerykańska komedia, co samo w sobie jest w obecnych czasach osiągnięciem. Fajne gore, piękna Emma Stone, super cameo wspominane przez Crova na szałcie. Polecam.Dla mnie Zombieland to spokojnie 8/10. Przyjemna rozrywka, świetny Harrleson, ładna Emma Stone (przypomina trochę piękną Milę Kunis ;)) i fajny pomysł, choć przecież nie mega odkrywczy. Tylko ten Michael-Cera-dla-ubogich mnie irytuje, tak jak irytował w Adventureland i tym dziwnym filmie z Jeffem Danielsem. I cameo oczywiscie swietne. Jest jeszcze scena po napisach, niestety w R5 jest po obcemu i trzeba czekac na kino. :) - Mental - 09-11-2009 Zombieland? ujdzie ledwo ledwo (choć epizod z wiadomo kim - kapitalny!) film obejrzałem naturalnie tylko i wyłącznie dla kultowca woody'ego harrelsona. i naturalnie tylko i wyłącznie jego obecność sprawiła, iż dotrwałem do końca w miarę ukontentowany. cała reszta obsady to niestety albo wnerwiająca, rezolutna smarkula, albo dojrzewające nastolatki, wiec tak jakby trochę nie moje klimaty:) jeden tekst woody'ego rozwalił mnie doszczętnie: Oglądam pańskie filmy, odkąd zacząłem walić konia. - Mefisto - 09-11-2009 Catch Me if You Can - zawsze miałem z tym filmem problem i poprzednie seanse wydawały mi się dość średnie, a w duchu gdzieś tam przewijał się zmarnowany potencjał. Teraz odpaliłem i cud - magia, prawdziwa Spielbergowska magia, ino o trochę mniejszym kalibrze, nie tak rozbuchana, bardziej przyziemna. Dwie godziny pysznej zabawy i naprawdę wzorcowej intrygi plus niezły, dramatyczny wątek w tle. Di Caprio klasa, Hanks, choć w tle, również. Wspaniała, figlarna muzyka Williamsa i subtelne zdjęcia Kamińskiego - czego chcieć więcej? 8/10 Wywaliłbym jedynie prolog, bo ten teleturniej jest z dupy wzięty, a i niektóre sceny inaczej pokleił z resztą. - Snappik - 09-11-2009 Zombieland - jestem trochę rozczarowany bo jako miłośnik Left 4 Dead oczekiwałem po zwiastunie mesjańskiego w gatunku filmu o czwórce ocalałych, walczących przeciwko hordom zombie. Akcja długo się rozkręca (choć wstęp i napisy początkowe są fajne), bohaterowie jacyś bezbarwni - aczkolwiek Emma Stone ma u mnie rolę Zoey w ekranizacji L4D. Nawet Harrelson jest jakiś taki nieśmieszny. Ocenę końcową podnosi wiadome cameo oraz końcówka. Tak właśnie powinien wyglądać ten film. Poza tym - posapokalipsa jest tu 100 razy wiarygodniejsze niż w Terminator Salvation - filmie kosztującym pewnie z 10 razy więcej. 6/10 - wujo444 - 10-11-2009 Toto gówno nakrecił Raimi? O_o w sumie widzialem 25 minut, i to bylo jedno z gorszych 25 w moim życiu. O Evil dead mozna powiedziec, ze jest slabe, zle zagrane i zle wyrezyserowane... Ale pajonkowi czy nic nie dorowna w infantylizmie i glupocie. O Brother, Where Art Thou? Nie ukrywam, że Coenów ubóstwiam. "O, bracie.." bardzo swobodnie odnosi sie do Odysei Homera - z Hellady trafiamy do Ameryki Wielkiego Kryzysu, Ulysses to podrzedny oszust, jego zona rzuca go z braku kasy, a podroz miast morzem, odbedzie sie piechota i samochodem. Świetne role Clooney'a, Torturro i Nelson - panowie w scenach spiewania do puszki odstawiaja niesamowity spektakt. Bardzo, bardzo polecam. 9/10 - Don Vito - 12-11-2009 Van Helsing: To byłby całkiem dobry film, gdyby dopracować scenariusz i nie robić z tego komedyjki do popcornu, tylko postawić na budowanie klimatu. Zupełnie niewykorzystany potencjał postaci Van Helsinga. Zupełnie niewykorzystany został potencjał jaki niesie ze sobą postać Drakuli. Jeden jest niedorajdą, która nie wiem jakim cudem jest legendarnym łowcą potworów, drugi jest bezpłciowym pajacem z głupim akcentem. Dodajmy jeszcze, że scenariusz nie trzyma się kupy a efekty są średnie i wyjdzie ocena... 3/10 - jarod - 12-11-2009 Millenium Actress - z filmów Satoshi Kona widziałem dotychczas Perfect Blue (genialny) i Paprikę (prawie genialny). Co do Millenium Actress: naprawdę nie czuję się na siłach, by opisywać wielkość tego fxieła. Film piękny, mądry, wzruszający, wysmakowany wizualnie... Nawet Miyazaki przy tym wysiada, a cała twórczość Pixara jest o, taka malutka. Polecam. 10/10 - Snappik - 13-11-2009 Udręczeni - średniak. Niestety nie pomaga tu nawet wzmianka o oparciu się na prawdziwych wydarzeniach. Całość jest do bólu przewidywalna, straszy w standardowych momentach (schylenie się pod łóżko, odejście od lustra etc.) i nie ma klimatu. Na plus jak zwykle piękna Virginia Madsen. 5/10 - Snuffer - 13-11-2009 Chociaż przyznać trzeba że film ma momenty. Mi szczególnie podobała się scena z pijanym Donovanem, nie wiem czemu ale bardzo lubię tego aktora, szczególnie od czasu Weeds. Ogólnie to obejrzeć można jak szuka się klasycznego i niczym nie wyróżniającego się horroru żeby pośmiać się ze znajomymi : ) - Snappik - 13-11-2009 Tak, film ma dobre momenty oprócz pijanego Donovana. Całe dwa :) Reszta jest tak oklepana, że tylko sobie wyliczałem sekundy do pojawienia się zjawy za plecami bohaterów. EDIT Właśnie przeczytałem, że HiC ma PG13. Jestem zdruzgotany :/ - Snuffer - 13-11-2009 Co do momentu z końcówki - owszem, było nieźle, aż Co do PG-13 - czemu zdruzgotany? - Snappik - 13-11-2009 Bo myślałem tzn. czułem, że to jednak R'ka (zważywszy na te drastyczniejsze momenty), ale faktycznie nie pada ani jedno "fuck" w filmie. - Anonymous - 14-11-2009 Moon - czekałem na niego z wywieszonym jęzorem mimo, że nie cierpię gatunku sci-fi, a na Odysei kosmicznej, z którego ten ów film wiele czerpie zasnąłem z 5 razy. W każdym razie niesamowicie klimatyczny film z przepięknymi zdjęciami (głównie Księżyc) i bardzo dobrą rolą Sama Rockwella, który dosłownie dwoił się i troił, z czego wyszedł zdecydowanie obronną ręką. Szkoda trochę, że łamigłówka została dosyć szybko rozwiązana, ale do końca trzyma poziom i skłania do refleksji 8+/10 - Hitch - 14-11-2009 Snappik napisał(a):Właśnie przeczytałem, że HiC ma PG13. Jestem zdruzgotany :/Musiałeś czytać o tym? Nie powstał jeszcze żaden film, który by oszukał mnie :) - military - 14-11-2009 Mulholland Drive - fajne. Z jednej strony nie przepadam za filmami, które być może są tym, co wymarzył sobie reżyser, a być może tylko zlepkiem tego, co udało mu się nakręcić zanim odcięli mu dopływ gotówki, ale z drugiej - fakt, że wciąż, w kilka dni po seansie, dopieszczam detale mojej interpretacji, świadczy chyba o tym że film był dobry. Bo zmusił do myślenia. A poza tym ma świetny klimat, bardzo twinpeaksowy, i fajną lesbo-scenę.:) 8/10 A co do interpretacji - nie zgadzam się z tą, która wisi na KMF-ie. Tzn. nie to, że mam jej coś do zarzucenia, ale poszedłbym inną drogą. Skrótowo mówiąc, bo nie chce mi się rozpisywać (pewnie i tak nikt nie podchwyci wątku) - Uff, może trochę chaotycznie się wyraziłem, ale mam dowody na poparcie tej tezy.;) - jarod - 14-11-2009 Cóż, z taką interpretacją spotykam się po raz pierwszy. Ale co w takim razie oznacza wg ciebie motyw z obcinaniem włosów i peruką? |