Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97)



RE: The Matrix (1999-2022) - Snappik - 10-12-2021

Wczoraj wydano też demko technologiczne Matrix Awakens na Unreal Engine 5. Można pobrać na konsolę:




RE: The Matrix (1999-2022) - Corn - 10-12-2021

(10-12-2021, 12:27)Spoilerowo napisał(a): te kolorki w scenie pociągu i to CGI wali po oczach, jakby nie mogli nagrać normalnie pociągu w Tokio z drona albo np. nocą

nawet nie argumentujcie, że po Rewolucjach na końcu Matrix też tak pięknie, cukierkowo wyglądał
Wydaje mi się, że albo nie mogli kręcić w Tokio bo Covid, albo tak miało być - sztucznie


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 10-12-2021



[Obrazek: community-dean.gif]


RE: The Matrix (1999-2022) - Bucho - 10-12-2021

Strzelam, ze w tej czesci Matrix bedzie programem stworzonym przez...czlowieka. Ludzie poszli w transhumanizm, polaczyli IA z ludzka swiadomoscia (i odwrotnie), a potem zniewololi reszte populacji. Zrobia doslownym to, co wczesniej bylo glownie symboliczne.


RE: The Matrix (1999-2022) - Rozgdz - 10-12-2021



Tak to dokładnie wyglądało :p


Niemal na pewno Priyanka Chopra to ta dziewczynka, Sati :)

Tak zerknąłem i chyba nawet już na pewno, nawet na Filmwebie jest już wpisana jako Sati :p


RE: The Matrix (1999-2022) - Spoilerowo - 13-12-2021

motywy z umywalką widzę nigdy się nie znudzą WB




RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 13-12-2021




RE: The Matrix (1999-2022) - Spoilerowo - 19-12-2021

z sieci natrafiłem na takie info, coś co już znamy z trailerów
no i chyba zastosowano motyw z Wonder Woman 1984 gdzie
niestety ale transgenderowe równouprawnienie
no jeżeli tak to wygląda to trylogia i to co w niej było zostało spuszczone w kiblu


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 19-12-2021

Podobno najsłabsze elementy tego filmu to jego wyglad i akcja, do tego jest przewidywalny i nie ma w nim nic zaskakującego.

Jest nakręcony zupełnie inaczej niż poprzednie części i to nie jest coś co wypada na korzyść tej części, a sceny akcji nie są tak dynamicznie i nakręcone z pazurem jak wcześniej, są bardzo sztuczne i widać w którym momencie używano linek do podtrzymywania aktorów.


Mój entuzjazm opadł, obejrzę i zobaczymy jak odbiorę tą część, ale...


RE: The Matrix (1999-2022) - Snappik - 21-12-2021

Pierwsze opinie średnio entuzjastyczne. Widać, że film podzielił widownię - https://www.rottentomatoes.com/m/the_matrix_resurrections

Moje obawy budzi głównie porównanie do The Force Awakens - czyli jedziemy na nostalgii, ale nie dajemy za wiele w zamian:


Cytat:"Resurrections" feels like it's trying to tap into the success of other franchise reboots like "Star Wars: The Force Awakens," straddling the line between nostalgia and a reboot that will (likely) kick off an entirely new series of "Matrix" films.

No cóż, jutro się przekonam, czy Wachowska umie jeszcze w kręcenie filmów po ostatnim kupsztalu.


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 21-12-2021

Jeremy Jahns nazwał ten film takim misz maszem The Force Awakens i The Last Jedi, czuję w kościach, że będzie sraka.


RE: The Matrix (1999-2022) - Spoilerowo - 21-12-2021

OST cała playlista już jest



cóż trylogia mi się podobała ale czuję, że ten film będzie ją brutalnie gwałcił


RE: The Matrix (1999-2022) - Negatywny - 21-12-2021

zwykle zanim nie obejrzę filmu unikam wszelkich recenzji, rottentomateosów itd - ale teraz jakoś mówię a co mi tam i obejrzałem bezspojlerową recenzję grace randolph i poza ciekawostką że wachowska korzystając z pandemicznej przerwy chciała się wymigać od kończenia filmu (?) padły tam dwa przeciwstawne argumenty:

Po pierwsze, żeby nie iść do kina tylko obejrzeć na hbo max, bo nie ma tam nic spektakularnego, słabe sceny akcji.

i że film będzie się podobał osobom którym podobała się druga i 3cia część.

No mi się podobała ale jakoś straciłem zapał. Pewnie będzie następny crap jak wszystko ostatnio.


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 21-12-2021

A to wyjdzie w tym samym czasie na HBO?


RE: The Matrix (1999-2022) - Negatywny - 21-12-2021

najwyraźniej.


The Matrix (1999-2022) - zombie001 - 22-12-2021

Ostatnia premiera równoległa na HBO MAX.


A co do Grace to bym jednak uważał. Od początku była sceptycznie nastawiona i chyba nawet gdzieś napisała bzdurę, że WB powinno oddać markę w bezpieczniejsze ręce, a nie powierzać sequel Wachowskiej.


Możnaby pewnie tutaj polemizować, ale ja uważam, że skoro sequel ma być spartolony, to niech chociaż odpowiedzialność spadnie na pierwotnego współtwórcę, a nie na jakiego no-name'a, którego w innych okolicznościach najpewniej przydzieliło by WB.

Flopnie, to przynajmniej zamkną temat i tyle.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 22-12-2021

To daruje se kino. Choć chciałbym zatoczyć koło: byłem na pierwszym - pójdę na ostatni. W sumie na drugim też byłem więc trochę nierówno ;).
Ale znając życie na tej wsi będzie dopiero w styczniu więc...


RE: The Matrix (1999-2022) - Doppelganger - 22-12-2021

Film juz dostepny na VHS-ach


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 22-12-2021

Z napisami? ;)


RE: The Matrix (1999-2022) - raven.second - 22-12-2021

Z napisami czy bez, nie warto, naciągane 4/10 to maks co mogę dać :) scenka po napisach doskonale oddaje poziom tego filmu: