Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97)



RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 22-12-2021

Nie spoileruj.
Czyli film, który powinien trafić prosto na rynek wideo ;)


RE: The Matrix (1999-2022) - raven.second - 22-12-2021

Edytowałem. Ale tak, to taki film właśnie :) wygląda jak jakaś metaparodia, "z ważnym komentarzem" i tak dalej. Brzydkie to, nieciekawe, balansujące na granicy kiczu, z paroma naprawdę fajnymi pomysłami, które aż się prosiły o lepsze wykorzystanie, a inne trzeba koniecznie usunąć, bo są aż strasznie chamskie i łopatologiczne.


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 22-12-2021

Obejrzę jak wyjdą napisy. Tam pewnie jest dużo technicznej gadaniny więc nie ogarnę ze słuchu.


RE: The Matrix (1999-2022) - nawrocki - 22-12-2021

Przecież masz angielskie.


RE: The Matrix (1999-2022) - Doppelganger - 22-12-2021

Czego sie spodziewaliscie po kims kto plec zmienia, przeciez tam pod kopułą już dawno wszystko się ugotowało.
Kino odpada więc na 200%, zobaczę na kasetach video.


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 22-12-2021

Ja sobie jutro rano obejrzę z nudów.


RE: The Matrix (1999-2022) - Dude2021 - 22-12-2021

Lepszy od kontynuacji. 7/10. Teraz czekam na kontynuacje ;)


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 22-12-2021

Ktoś trafił może na wersję 16/9?
Moje pytanie brzmi: czy cały jest taki czy tylko wybrane sceny?


RE: The Matrix (1999-2022) - Negatywny - 23-12-2021

na końcu leci sophia urista :D

Powiem tak, to nie było zupełnie potrzebne, i to niczemu nie służy, ale można zabić trochę czasu.
Niemniej pora umierać, nic już nas nie czeka.


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 23-12-2021

Czeka nas ostatni Park Jurajski, nowy Thing. Może: Beverly hills Cop Zabójcza Broń. Może Arnold zrobi jednak jeszcze Conana.
Statystycznie 1 z tych filmów może się udać.


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 23-12-2021

Dobra... Obejrzane. To tak... Pierwsza połowa to bełkot, zbyt nachalny meta komentarz, sceny z nowym Morfeuszem są po prostu ciężkie do przebrnięcia. Podoba mi się nowy sposób na shakowanie matrixa i kilkna innych nowości.

Nowy Morefusz jest wkurwiający, a aktor go grający to najbardziej przehajpowany aktor ever, tak samo sztuczny jak w Watchmen od HBO, ta scena w kiblu gdy szarżuje... Miałem takie samo uczucie oglądając finał Lokiego i "Kanga".

Sceny akcji są okropne, po prostu okropne, coś co w Matrixie było jednym z najważniejszych elementów teraz jest jego piętą achillesową, okropny montaż, okropna choreografia, słabo wyreżyserowane, do zapomnienia.

Dopiero w 3 akcie wszystko ożywa i finałowy pościg jest "matrixowy", naprawdę można odczuć ten klimat i jak się mówi, że nie ważne jak się zaczyna, jak się kończy i nie oglądało mi się w tym momencie tego aż tak źle, ale to wszystko do kulminacyjnego momentu który mnie rozpierdolił na łopatki, z jednej strony to było oczywiste i wszyscy narzekają na to we wspólczesnym kinie, z drugiej i tak się wkurwiłem.


Ode mnie 6/10, tempo nie było złe, ponad 2h, ale zleciało szybko, ale nie widzę siebie oglądającego tego po raz kolejny.

PS. Naprawdę lubiłem nowego Smitha, tzn. moim zdaniem to w ogóle nowa postać, ale kupuję jego swag.


RE: The Matrix (1999-2022) - Negatywny - 23-12-2021

Spoilery? ;)


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 23-12-2021

Jest 7 rano, mogę nie rejestrować, ale gdzie napisałem coś co zdradza fabułę? Bo wydaje mi się, że pisałem wystarczająco ogólnikowo.


RE: The Matrix (1999-2022) - Ted - 23-12-2021

Też nie rozumiem, nie ma grama spoilera w odkrytej części wiadomości Marsgreya.


RE: The Matrix (1999-2022) - Negatywny - 23-12-2021

Aha, jest 6 rano i nie zauważyłem że czytam ukrytą część ;p


RE: The Matrix (1999-2022) - Ted - 23-12-2021

Póki nie walnie się kawy wciąż jesteśmy w Matriksie, pamiętaj.


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 23-12-2021

Swoją drogą, jeśli mowa o kawie...

Jest scena w 1 akcie gdy Neo pije sobie kawę patrząc przez okno i od razu pojawiła mi się ta myśl w głowie, że 1 akt tego filmu wygląda jak reklama "dolce gusto", było to zdecydowanie intencjonalne, bo 2 akt to już bardziej "matrix rewolucje" wizualnie, a 3 to klasyczny oryginalny matrix, co nie zmienia faktu, że mi osobiście nie przypadło do gustu.

edit.

Myślę o tym nowym Matrixie... I zaznaczę, że sporą rolę w mojej opinii odgrywa mimo wszystko fakt "oczekiwań", mojej wizji tego jak to powinno wyglądać. Bo nie mogę odmówić temu filmowi paru fajnych pomysłów, no i całość moim zdaniem nie wypróżnia się na postacie/mitologię tak jak The Last Jedi do którego jest porównywany.


RE: The Matrix (1999-2022) - Spoilerowo - 23-12-2021

Morfeusz ma wyjebane na tym fotelu tak jak twórcy czwartej części na widzów którzy znają trylogię i oczekiwali chociażby czegoś w podobie ba nawet jednej dobrej sceny walki, tymczasem dostaliśmy produkt matriksopodobny

[Obrazek: comment_1640217796XzW5MldQUuxOY2JbgVOa15.jpg]


RE: The Matrix (1999-2022) - Negatywny - 23-12-2021

(23-12-2021, 07:58)marsgrey21 napisał(a): bo 2 akt to już bardziej "matrix rewolucje" wizualnie, a 3 to klasyczny oryginalny matrix, co nie zmienia faktu, że mi osobiście nie przypadło do gustu.

Druga połowa filmu, gdzie matrix zaczyna trochę przypominać matrix, w odróżnieniu od tej "meta" parodii w pierwszej połowie - nawet jest oglądalna - jeśli przymknie się oko na straszne skoki jakości "obrazu". Czy ten film był kręcony tymi słynnymi cyfrowymi kamerami? Mnóstwo momentów nie wygląda jak film "kinowy" tylko jak... ja wiem... zdjęcia z planu, jakieś making off. Jak Public Enemies z Balem.
Tak samo sceny akcji, wyglądają jakby miały potencjał, ale wszystko dzieje się za szybko. Tam gdzie w pierwszych matrixach wszystko było widoczne jak na dłoni i miało okazję wybrzmieć, tak tutaj jest już dużo zamieszania, rzeczy dzieją się za szybko i stanowią tylko taki akcyjny przerywnik dla "fabuły" gdzie nie ma nawet cienia napięcia bo przez sekundę nawet nikt nie próbuje sugerować, że jest tu jakieś zagrożenie.

Z pozytywów, jessica henwick wypada całkiem nieźle, bo od początku do końca jej postać jest zaangażowana w historię, i w ogóle jakoś tam ta postać jako nowy morfeusz (poza nowym morfeuszem który nie wiadomo po co tu jest) pasuje do matrixowego świata, w odróżnieniu od pozostałych postaci, które są... dla jaj.


W ogóle jakby próbować zrobić ten film jako po prostu film, nową przygodę w świecie matrixa, np. załogę Mnemosyne i takie postaci jak Bugs wysłać na jakąś misję typu "in search of NEO", to mógłby być przyjemny średniaczek/spinoff.

Eh.


The Matrix (1999-2022) - zombie001 - 23-12-2021

Czytałem o tym znaczącym spadku jakości scen akcji. Zresztą zwiastuny na tym polu też szału nie robiły.

Ale nie jest trochę tak, że to druga część duetu Wachowskich była lepsza w te klocki i dlatego to wygląda jak wygląda, bo sequel realizowała w pojedynkę tylko jedna siostra?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka