![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Predator895 - 04-11-2008 Czy ktoś z was grał w Kane & Lynch: Dead Men bo zastanawiam się czy na konsole sobie to sprawić. :P - Negrin - 04-11-2008 http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?p=97328#97328 - military - 07-11-2008 Moze nie jestem zbyt spostrzegawczy, ale czy w Gears of War - grze - jest jakies wprowadzenie w przedstawiona historie? Jakis filmik ktory sie pokazuje kiedy sie dluzej nic nie robi w menu? Wszedzie w sieci jest opisany Emergence Day itp., ale gra sie zaczyna przeciez juz w trakcie wojny, a zadnych retrospekcji w niej nie ma. Instrukcja tez o tym milczy. Tymczasem w trailerach bylo pare filmikow, ktorych nie ma w grze, no i ludzie podejrzanie sporo wiedza o poczatkach wojny. Jakie jest zrodlo tych informacji? - Mierzwiak - 07-11-2008 military napisał(a):Jakie jest zrodlo tych informacji?Twórcy gry :) Tu np. jest filmik o Emergence Day: http://www.gametrailers.com/player/14872.html - KrzychuS - 10-11-2008 I jak tam wrażenia z Fallouta 3 jakiś czas po premierze ? gracie w ogóle ? Moim zdaniem rewelacja...mimo ze na poczatku troche sceptycznie podchodziłem, po pewnym czasie zostałem "kupiony"...mimo kilku drobnych wad gra prezentuje sie niesamowicie - Snappik - 10-11-2008 Ja już go przeszedłem i uważam, że na swój sposób jest świetny. Dobry, soczysty action cRPG. Trzeba jednak zrozumiec, że stare czasy gier tworzonych z sercem już minęły. WIele osób pisze, że F3 to "Oblivion with guns", a ja uważam, że to przegięcie bo jednak klimacik i sporo ficzerów zostało zachowanych :> Daje 9/10 (imho lepszy niż Mass Effect) - military - 13-11-2008 Dwie gierki na PSP: Syphon Filter: Logan's Shadow - jeden z tytułów, które pokazują możliwości konsoli. Duża, rozbudowana, głęboka gra szpiegowsko-skradankowo-akcyjna, ze świetnie skrojonym sterowaniem i masą ekwipunku do wykorzystania. Kto grał w poprzednie Syphon Filtery, może się zdziwić, bo ta część jest dużo bardziej rozbudowana, "doroślejsza". Grafika robi wrażenie - zwłaszcza efekt towarzyszący termowizji. Wady: trochę dziwne modele postaci (wydają się niskie i grubawe) i nienajlepsza animacja niektórych ruchów. Tak koło 9\10. Loco Roco (demo) - gra twórców Patapona, w równie odjechanym klimacie, choć mniej "mroczna". To powinno wystarczyć, żeby każdy posiadacz PSP wystartował do sklepu. Pomysł na rozgrywkę jest dziwny jak zawsze: gracz jest planetą (!), którą chcą zjeść jakieś kosmiczne stwory, więc obracając scenerię i trzęsąc nią trzeba tak kierować śpiewającymi kulkami tłuszczu, by przechodzić nimi kolejne levele, niszcząc rzeczone stworki. Nasze kulki mogą się łączyć w jedną, wielką kulę, jak i rozdrabniać na małe kuleczki, by przejść różne przeszkody. To wszystko do rytmu świetnej muzyki i w kolorowej, wesołej oprawie. Bardzo pozytywna gra, czysta zabawa. Za demo: 10\10. - Negrin - 13-11-2008 Skoro mowa o demówkach, to wszyscy fani klimatów zombiakowych, czy to pecetowcy, czy eksboksowcy, powinni się zapoznać z demo "Left 4 Dead". W jednym zdaniu: "28 dni później"* dla od 1 do 4 graczy na silniku Source znanym z "Half-Life 2". Oczywiście najfajniej gra się z żywymi ludźmi (ja na razie grałem tylko z jednym kolegą, ale łatwo sobie wyobrazić), ale w przypadku ich niedoboru, komputer przejmuje kontrolę nad pozostałymi z czwórki survivors i robi to całkiem inteligentnie. Cel: wydostać się z miasta. Jest klimatycznie, filmowo i intensywnie. Dodatkowy plus to dynamiczne rozmieszczanie wrogów, więc teoretycznie żadne dwie rozgrywki nie są takie same. Zapowiada się obiecująco i martwię się tylko odrobinę, że na dłuższą metę może być nieco monotnonnie. Ale rozważam, rozważam. W każdym razie Valve robi ciekawe rzeczy, więc przynajmniej demo należy przejść :) Ach! No i o mało nie zapomniałbym o najbardziej obiecującym demo, w jakie ostatnio grałem, czyli Mirror's Edge. Gra wskoczyła na pierwsze miejsce moich prawdopodobnych zakupów. Ma oryginalny styl, klimat, chyba będzie miało obiecującą fabułę, ma bardzo dobre sterowanie, niektórzy twierdzą, że od tego całego ruchu może się aż zrobić niedobrze, choć nie do końca to rozumiem, ale tak czy inaczej gra się w to bardzo przyjemnie, a fakt, że zamiast strzelać do wszystkiego, co się rusza, generalnie przed tym uciekamy, to sympatyczna odmiana. --- *Dlatego 28DP, że zombiaki są "infected" i potrafią biegać. - Khet - 18-11-2008 Silent Hill Homecoming Bardzo dobry klimat, kilka świetnych lokacji, parę ciekawych patentów... ...oraz skopany i nierówny gameplay, prosta i płytka historia, zbyt dużo opierania się na filmie, mocno przeciętne potwory... ...i wychodzi średniak, w którego jednak gra się dość przyjemnie. Pierwszym trzem grom jednak do pięt nie dorasta, mimo wszystko jest lepiej, niż się spodziewałem. +6/10 - military - 22-11-2008 Ciekawostka z książki Half Life - Raising the Bar (o tworzeniu obu gier), czyli ludzie, ktorych twarze staly sie twarzami glownych bohaterow HL2. ![]()
- Mierzwiak - 25-11-2008 Darren Aronofsky o najlepszym rozrywkowym/multimedialnym doznaniu 2008: Looking over Nikoâs shoulder up at the virtual parachute jump in Grand Theft Auto IVâs version of Coney Island, grabbing a dollar hot dog off the boardwalk to get my health back, then leaping into a bullet-hole-riddled Hummer and smashing through my childhood neighborhood, flying over sand dunes on Manhattan Beach and finally drowning in the sea off Brighton Beach. Thinking, Man, I wish they made this game when I was a teenager. Tylko gdzie w IV są spadochrony? Darren chyba wciąż jest pod wpływem San Andreas :P - Khet - 26-11-2008 Tomb Raider Underworld Wielki, klimatyczny, magiczny i niedopracowany. Świetna fabuła (scenki i voice acting!) i projekty leveli, kontra skopana kamera i walka. Mimo wszystko najlepsza część z nowej trylogii i jedna z lepszych w ogóle. S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla Do gry podchodziłem trzy razy, za każdym razem odrzucało mnie co innego. Jak nie bugi, to całkowicie spieprzona kwestia respawnu wrogów. Udało mi się jednak wkręcić, głównie dla atmosfery. Przemykanie po krzakach, czy polowanie na potwory w środku nocy gdy licznik Geigera daje o sobie znać, to kwintesencja klimatu... który został zarżnięty w dwóch ostatnich lokacjach. Jakiś czas temu bodaj Mierzwiak wypowiadał się w kwestii końcówki, a ja do dodania nic nie mam. Poza tym, że na biurku leży Czyste Niebo, a zarazem druga szansa dla Stalkera, może przy odrobinie szczęścia i kilku patchy uda mi się ukończyć grę bez uszczerbku. - military - 03-12-2008 Frets on Fire - czyli darmowy, pecetowy Guitar Hero. Chwytacie klawiature jak gitare i dajecie... Trudne, ale uzalezniajace. 10/10 - Tyler Durden - 03-12-2008 A skoro już o GH mowa... Guitar Hero: World Tour Jak dla mnie rozczarowanie, ogromna część track listy to kawałki miałkie, nieporywające, nie zachęcające do wielokrotnego grania. Pewnie, jest wielki plus w postaci aż trzech kawałków Toola, jest z przynajmniej kilkanaście innych niezłych utworów a granie "Eye of the Tiger" to power w czystej postaci, ale jednak zostaje to nieco przytłoczone przez wspomnianą wyżej muzyczną papkę. Najlepszym GH wciąż pozostaje więc dla mnie część trzecia. No nic, teraz trzeba będzie się przekonać co zaprezentowała konkurencja i sięgnąć po "Rock Band 2". - Snappik - 03-12-2008 Wystrzegać się GTA IV na PC! To technologiczny knot. Grafika jest tragiczna, a wymagania sprzętowe są po prostu z kosmosu. Poza tym podczas grania dochodzi do tzw. memory leak i gra rwie się jak skurczybyk nawet na najniższych ustawieniach. Rockstar wypuścił szmelc. Jak ktoś grał na konsoli to zazdroszczę. Poisiadał jedyną, słuszną bo grywalną wersję. - Mierzwiak - 04-12-2008 Wypowiedź webmastera z Rockstara: Cytat:Wiemy, że mała grupka fanów ma problemy z IV na PC... :lol: Mała grupka? Przypadki w których ludzie NIE narzekają jak im chodzi IV można policzyć dosłownie na palcach jednej ręki. Problemy są ze wszystkim a na ustawieniach grafiki, które rzekomo są równe z tymi z konsoli gra wygląda brzydko, coś jak San Andreas tylko z lepszym oświetleniem, ładniejszymi autami i wodą. No, rawie jak San Andreas, bo nawet wygładzania nie da się włączyć. Planowałem kupno PS3, ale Blu-ray pojawi się u mnie kiedyś jako oddzielny odtwarzacz więc zainwestuję w Xboxa. W najgorszym wypadku za konsolę + IV zapłacę 800 zł, a nie 4 tys na nowego kompa z procesorem 4-rdzeniowym, na którym nawet nie zagram na najwyższych ustawieniach. Paranoja. - Jakuzzi - 04-12-2008 Ok, ale porownaj grafe z dosc leciwego Xboxa z grafa nowiuskiego komputera za 4 kafle. - Mierzwiak - 04-12-2008 Na tym "leciwym" Xboksie drogi Jakuzzi gra wygląda i chodzi lepiej niż na wypasionych (lepszych sprzętowo od konsoli!!!) komputerach, zdajesz sobie z tego sprawę? Na kompie za 4 kafle po pół roku nie będziesz mógł grać, bo jacyś mądrzy panowie jak ci z Rockstara stwierdzą że wydadzą grę na komputery... których jeszcze nie ma. Dokładnie to można przeczytać w oficjalnym pliku na temat grafiki. Most users using current PC hardware as of December 2008 are advised to use medium graphics settings. Higher settings are provided for future generations of PCs with higher specifications than are currently widely available. Ktoś tu sobie jaja robi. Do gier służą konsole, taka prawda. Wkładam płytkę i gram. - military - 04-12-2008 Jakuz, a jak grasz w GTA4 z 45959057548959 milionami polygonow wyswietlanych w kazdej sekundzie, zamiast z 468558675657854 milionami, to gra sie duzo gorzej? - Negrin - 04-12-2008 Mierzwiak napisał(a):Na kompie za 4 kafle po pół roku nie będziesz mógł grać, bo jacyś mądrzy panowie jak ci z Rockstara stwierdzą że wydadzą grę na komputery... których jeszcze nie ma.No, akurat to chrzanienie. To znaczy nie w przypadku Rockstara, który najwyraźniej sobie kulki leci. Ale z wyjątkiem nielicznych, źle napisanych tytułów i Crysisa, na moim półtorarocznym komputerze, który nie kosztował czterech tysięcy, tylko coś koło dwóch, "tylko" dwurdzeniowym i z kartą "tylko" GF7900 (czyli już półtora roku temu nie był hi-endowy), zdecydowana większość najnowszych gier chodzi płynnie przy maksymalnych lub prawie maksymalnych ustawieniach. Co nie zmienia faktu, że obecnie w sumie więcej gram na Xboksie :) |