Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Predator895 - 04-11-2008

Czy ktoś z was grał w Kane & Lynch: Dead Men bo zastanawiam się czy na konsole sobie to sprawić. :P


- Negrin - 04-11-2008

http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?p=97328#97328


- military - 07-11-2008

Moze nie jestem zbyt spostrzegawczy, ale czy w Gears of War - grze - jest jakies wprowadzenie w przedstawiona historie? Jakis filmik ktory sie pokazuje kiedy sie dluzej nic nie robi w menu? Wszedzie w sieci jest opisany Emergence Day itp., ale gra sie zaczyna przeciez juz w trakcie wojny, a zadnych retrospekcji w niej nie ma. Instrukcja tez o tym milczy. Tymczasem w trailerach bylo pare filmikow, ktorych nie ma w grze, no i ludzie podejrzanie sporo wiedza o poczatkach wojny. Jakie jest zrodlo tych informacji?


- Mierzwiak - 07-11-2008

military napisał(a):Jakie jest zrodlo tych informacji?
Twórcy gry :)

Tu np. jest filmik o Emergence Day: http://www.gametrailers.com/player/14872.html


- KrzychuS - 10-11-2008

I jak tam wrażenia z Fallouta 3 jakiś czas po premierze ? gracie w ogóle ? Moim zdaniem rewelacja...mimo ze na poczatku troche sceptycznie podchodziłem, po pewnym czasie zostałem "kupiony"...mimo kilku drobnych wad gra prezentuje sie niesamowicie


- Snappik - 10-11-2008

Ja już go przeszedłem i uważam, że na swój sposób jest świetny. Dobry, soczysty action cRPG. Trzeba jednak zrozumiec, że stare czasy gier tworzonych z sercem już minęły. WIele osób pisze, że F3 to "Oblivion with guns", a ja uważam, że to przegięcie bo jednak klimacik i sporo ficzerów zostało zachowanych :>

Daje 9/10 (imho lepszy niż Mass Effect)


- military - 13-11-2008

Dwie gierki na PSP:

Syphon Filter: Logan's Shadow - jeden z tytułów, które pokazują możliwości konsoli. Duża, rozbudowana, głęboka gra szpiegowsko-skradankowo-akcyjna, ze świetnie skrojonym sterowaniem i masą ekwipunku do wykorzystania. Kto grał w poprzednie Syphon Filtery, może się zdziwić, bo ta część jest dużo bardziej rozbudowana, "doroślejsza". Grafika robi wrażenie - zwłaszcza efekt towarzyszący termowizji. Wady: trochę dziwne modele postaci (wydają się niskie i grubawe) i nienajlepsza animacja niektórych ruchów. Tak koło 9\10.

Loco Roco (demo) - gra twórców Patapona, w równie odjechanym klimacie, choć mniej "mroczna". To powinno wystarczyć, żeby każdy posiadacz PSP wystartował do sklepu. Pomysł na rozgrywkę jest dziwny jak zawsze: gracz jest planetą (!), którą chcą zjeść jakieś kosmiczne stwory, więc obracając scenerię i trzęsąc nią trzeba tak kierować śpiewającymi kulkami tłuszczu, by przechodzić nimi kolejne levele, niszcząc rzeczone stworki. Nasze kulki mogą się łączyć w jedną, wielką kulę, jak i rozdrabniać na małe kuleczki, by przejść różne przeszkody. To wszystko do rytmu świetnej muzyki i w kolorowej, wesołej oprawie. Bardzo pozytywna gra, czysta zabawa. Za demo: 10\10.


- Negrin - 13-11-2008

Skoro mowa o demówkach, to wszyscy fani klimatów zombiakowych, czy to pecetowcy, czy eksboksowcy, powinni się zapoznać z demo "Left 4 Dead". W jednym zdaniu: "28 dni później"* dla od 1 do 4 graczy na silniku Source znanym z "Half-Life 2". Oczywiście najfajniej gra się z żywymi ludźmi (ja na razie grałem tylko z jednym kolegą, ale łatwo sobie wyobrazić), ale w przypadku ich niedoboru, komputer przejmuje kontrolę nad pozostałymi z czwórki survivors i robi to całkiem inteligentnie. Cel: wydostać się z miasta. Jest klimatycznie, filmowo i intensywnie. Dodatkowy plus to dynamiczne rozmieszczanie wrogów, więc teoretycznie żadne dwie rozgrywki nie są takie same. Zapowiada się obiecująco i martwię się tylko odrobinę, że na dłuższą metę może być nieco monotnonnie. Ale rozważam, rozważam. W każdym razie Valve robi ciekawe rzeczy, więc przynajmniej demo należy przejść :)

Ach! No i o mało nie zapomniałbym o najbardziej obiecującym demo, w jakie ostatnio grałem, czyli Mirror's Edge. Gra wskoczyła na pierwsze miejsce moich prawdopodobnych zakupów. Ma oryginalny styl, klimat, chyba będzie miało obiecującą fabułę, ma bardzo dobre sterowanie, niektórzy twierdzą, że od tego całego ruchu może się aż zrobić niedobrze, choć nie do końca to rozumiem, ale tak czy inaczej gra się w to bardzo przyjemnie, a fakt, że zamiast strzelać do wszystkiego, co się rusza, generalnie przed tym uciekamy, to sympatyczna odmiana.

---
*Dlatego 28DP, że zombiaki są "infected" i potrafią biegać.


- Khet - 18-11-2008

Silent Hill Homecoming

Bardzo dobry klimat, kilka świetnych lokacji, parę ciekawych patentów...

...oraz skopany i nierówny gameplay, prosta i płytka historia, zbyt dużo opierania się na filmie, mocno przeciętne potwory...

...i wychodzi średniak, w którego jednak gra się dość przyjemnie. Pierwszym trzem grom jednak do pięt nie dorasta, mimo wszystko jest lepiej, niż się spodziewałem.

+6/10


- military - 22-11-2008

Ciekawostka z książki Half Life - Raising the Bar (o tworzeniu obu gier), czyli ludzie, ktorych twarze staly sie twarzami glownych bohaterow HL2.

[Obrazek: hl21cm3.jpg]

[Obrazek: hl22hm9.jpg]


- Mierzwiak - 25-11-2008

Darren Aronofsky o najlepszym rozrywkowym/multimedialnym doznaniu 2008:

Looking over Niko’s shoulder up at the virtual parachute jump in Grand Theft Auto IV’s version of Coney Island, grabbing a dollar hot dog off the boardwalk to get my health back, then leaping into a bullet-hole-riddled Hummer and smashing through my childhood neighborhood, flying over sand dunes on Manhattan Beach and finally drowning in the sea off Brighton Beach. Thinking, Man, I wish they made this game when I was a teenager.

Tylko gdzie w IV są spadochrony? Darren chyba wciąż jest pod wpływem San Andreas :P


- Khet - 26-11-2008

Tomb Raider Underworld
Wielki, klimatyczny, magiczny i niedopracowany. Świetna fabuła (scenki i voice acting!) i projekty leveli, kontra skopana kamera i walka.
Mimo wszystko najlepsza część z nowej trylogii i jedna z lepszych w ogóle.

S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla

Do gry podchodziłem trzy razy, za każdym razem odrzucało mnie co innego. Jak nie bugi, to całkowicie spieprzona kwestia respawnu wrogów.
Udało mi się jednak wkręcić, głównie dla atmosfery. Przemykanie po krzakach, czy polowanie na potwory w środku nocy gdy licznik Geigera daje o sobie znać, to kwintesencja klimatu... który został zarżnięty w dwóch ostatnich lokacjach.
Jakiś czas temu bodaj Mierzwiak wypowiadał się w kwestii końcówki, a ja do dodania nic nie mam.
Poza tym, że na biurku leży Czyste Niebo, a zarazem druga szansa dla Stalkera, może przy odrobinie szczęścia i kilku patchy uda mi się ukończyć grę bez uszczerbku.


- military - 03-12-2008

Frets on Fire - czyli darmowy, pecetowy Guitar Hero. Chwytacie klawiature jak gitare i dajecie... Trudne, ale uzalezniajace. 10/10


- Tyler Durden - 03-12-2008

A skoro już o GH mowa...
Guitar Hero: World Tour
Jak dla mnie rozczarowanie, ogromna część track listy to kawałki miałkie, nieporywające, nie zachęcające do wielokrotnego grania. Pewnie, jest wielki plus w postaci aż trzech kawałków Toola, jest z przynajmniej kilkanaście innych niezłych utworów a granie "Eye of the Tiger" to power w czystej postaci, ale jednak zostaje to nieco przytłoczone przez wspomnianą wyżej muzyczną papkę. Najlepszym GH wciąż pozostaje więc dla mnie część trzecia. No nic, teraz trzeba będzie się przekonać co zaprezentowała konkurencja i sięgnąć po "Rock Band 2".


- Snappik - 03-12-2008

Wystrzegać się GTA IV na PC! To technologiczny knot. Grafika jest tragiczna, a wymagania sprzętowe są po prostu z kosmosu. Poza tym podczas grania dochodzi do tzw. memory leak i gra rwie się jak skurczybyk nawet na najniższych ustawieniach. Rockstar wypuścił szmelc. Jak ktoś grał na konsoli to zazdroszczę. Poisiadał jedyną, słuszną bo grywalną wersję.


- Mierzwiak - 04-12-2008

Wypowiedź webmastera z Rockstara:

Cytat:Wiemy, że mała grupka fanów ma problemy z IV na PC...

:lol: Mała grupka? Przypadki w których ludzie NIE narzekają jak im chodzi IV można policzyć dosłownie na palcach jednej ręki. Problemy są ze wszystkim a na ustawieniach grafiki, które rzekomo są równe z tymi z konsoli gra wygląda brzydko, coś jak San Andreas tylko z lepszym oświetleniem, ładniejszymi autami i wodą. No, rawie jak San Andreas, bo nawet wygładzania nie da się włączyć.

Planowałem kupno PS3, ale Blu-ray pojawi się u mnie kiedyś jako oddzielny odtwarzacz więc zainwestuję w Xboxa. W najgorszym wypadku za konsolę + IV zapłacę 800 zł, a nie 4 tys na nowego kompa z procesorem 4-rdzeniowym, na którym nawet nie zagram na najwyższych ustawieniach. Paranoja.


- Jakuzzi - 04-12-2008

Ok, ale porownaj grafe z dosc leciwego Xboxa z grafa nowiuskiego komputera za 4 kafle.


- Mierzwiak - 04-12-2008

Na tym "leciwym" Xboksie drogi Jakuzzi gra wygląda i chodzi lepiej niż na wypasionych (lepszych sprzętowo od konsoli!!!) komputerach, zdajesz sobie z tego sprawę?

Na kompie za 4 kafle po pół roku nie będziesz mógł grać, bo jacyś mądrzy panowie jak ci z Rockstara stwierdzą że wydadzą grę na komputery... których jeszcze nie ma. Dokładnie to można przeczytać w oficjalnym pliku na temat grafiki. Most users using current PC hardware as of December 2008 are advised to use medium graphics settings. Higher settings are provided for future generations of PCs with higher specifications than are currently widely available. Ktoś tu sobie jaja robi.

Do gier służą konsole, taka prawda. Wkładam płytkę i gram.


- military - 04-12-2008

Jakuz, a jak grasz w GTA4 z 45959057548959 milionami polygonow wyswietlanych w kazdej sekundzie, zamiast z 468558675657854 milionami, to gra sie duzo gorzej?


- Negrin - 04-12-2008

Mierzwiak napisał(a):Na kompie za 4 kafle po pół roku nie będziesz mógł grać, bo jacyś mądrzy panowie jak ci z Rockstara stwierdzą że wydadzą grę na komputery... których jeszcze nie ma.
No, akurat to chrzanienie. To znaczy nie w przypadku Rockstara, który najwyraźniej sobie kulki leci. Ale z wyjątkiem nielicznych, źle napisanych tytułów i Crysisa, na moim półtorarocznym komputerze, który nie kosztował czterech tysięcy, tylko coś koło dwóch, "tylko" dwurdzeniowym i z kartą "tylko" GF7900 (czyli już półtora roku temu nie był hi-endowy), zdecydowana większość najnowszych gier chodzi płynnie przy maksymalnych lub prawie maksymalnych ustawieniach.

Co nie zmienia faktu, że obecnie w sumie więcej gram na Xboksie :)