![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - SonnyCrockett - 07-05-2020 A ja oglądałem ten film kilkadziesiąt razy gdyż często bywał w TV. Ma swoje problemy ale nigdy się na nim nie nudziłem. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Maćko - 07-05-2020 To samo. Mimo głupot nie potrafię jakoś nie lubić tego filmu. Nostalgia robi pewnie swoje, ale nawet po latach ogląda mi się to przyzwoicie. Ot, fajna przygodówka. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wyatt Earp - 07-05-2020 W wieku lat 15 mialem go na liscie swoich ulubionych filmow i do dzisiaj Trzynasty Wojownik to dla mnie solidne 7/10., oraz filmowe guilty pleasure do ktorego lubie wrocic raz na 3-4 lata. (06-05-2020, 22:14)OGPUEE napisał(a): Miło, że z początku jest bariera językowa i Normanowie przez długi czas szprechają po skandynawsku (aż do momentu, gdy Ahmed posiada moce narratora z To Be or Not to Be Mela Brooksa). Jeden z glupszych motywow, a wystarczylo z niego po prostu zrobic tego tlumacza i tyle. (06-05-2020, 22:14)OGPUEE napisał(a): Końcówka tylko zrobiona po łebkach i finałowe starcie z Wendolami zrobione na odpierdziel (plus sądziłem, że Ahmad będzie miał jakiś większy udział w pokonaniu final bossa). Dwa slowa: test audience. Film dostal slabe noty, studio spanikowalo, a McTiernan chyba odmowil dokretek i kto wie jak tak naprawde mial wygladac ten film w jego zamysle. Po pierwsze film jest za krotki (nie wiadomo ile materialu wylecialo), a po drugie to zakonczenie jakie dostalismy zostalo chyba wcisniete na sile, bo chciano po prostu zakonczyc ten koszmar. Produkcja filmu miala mase problemow, do konca tez nie wiadomo, ktora czesc materialow pochodzi z dokretek Michaela Crichtona. Polecial tez oryginalny soundtrack, ktory miejscami jest dosyc odwazny, bo w wielu momentach mocno jest skupiony na arabskim pochodzeniu glownego bohatera, ma tez sporo fajnych, calkiem klimatycznych elementow: Troche screenshotow i pojedynczych zdjec z planu: https://www.pinterest.co.uk/snazzycazzy/the-13th-warrior/ RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 07-05-2020 Airplane! - jak na film uznawany przez sporo osób za najśmieszniejszy w historii, to było dosyć mało śmiesznie. Kilka dowcipnych scen jest rzeczywiście świetnych, moja ulubiona to ta z samego początku, gdy wypowiadający komunikaty na lotnisku zaczynają się kłócić - fajny, nienachalny humor, który niestety pod koniec tego dialogu rośnie do absurdalnych rozmiarów, przez co przestaje być smieszny. Ogólnie jak to z większością 100% komedii bywa, żarcików jest tyle, że siłą rzeczy nie wszystkie mogą wypalić, tutaj właśnie jest takie chybił-trafił, raz śmiesznie, raz beznadziejnie, niektóre dowcipy dobrze podane, niektóre przeciągnięte, przesadzone, przykładowo ten koleś z kontroli lotów mówiący, że wybrał zły tydzień na rzucenie palenia - to jest śmieszne, ok, ale potem mówi, że to zły tydzień na rzucenie amfy, już absurdalnie, ale dalej ok, a niestety potem musi dodać jeszcze, że to zły tydzień na rzucenie wąchania kleju, zaciągnąć się i potem skoczyć przez okno - to już jest przesada. Film jest całkiem niezły, ale najpewniej miałbym z nim dużo lepsze wspomnienia, gdybym obejrzał gdzieś w 1998 w telewizji, a oglądany dzisiaj to trochę ramotka z kilkoma śmiesznymi momentami, nic szczególnego. 6/10 mogę dać. Bardzo chętnie zobaczyłbym remake. Beetlejuice - Podobało mi się, to porządny, poczciwy film z bardzo fajnym konceptem, ale ja nie jestem fanem Burtona i jak to zwykle u niego postaci i świat są udziwnione do przesady, więc ciężko mi jako widzowi uwierzyć, że taki fantastyczny świat istnieje i działa naprawdę, a w filmach fantasy jest to fundament. W każdym razie, pomimo wad, jest to bardzo ciekawa wizja i bogaty świat, aż dziwne, że nie doczekał się sequela (to znaczy Filmweb nadal twierdzi, że ma być jakaś dwójka w reżyserii Burtona, z Keatonem i Ryder), bo byłoby co eksplorować. Miłe, niezobowiązujące filmidło, dam z lekką przesadą 7/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Gal Anonim - 07-05-2020 (07-05-2020, 13:34)simek napisał(a): przeciągnięte, przesadzone, przykładowo ten koleś z kontroli lotów mówiący, że wybrał zły tydzień na rzucenie palenia - to jest śmieszne, ok, ale potem mówi, że to zły tydzień na rzucenie amfy, już absurdalnie, ale dalej ok, a niestety potem musi dodać jeszcze, że to zły tydzień na rzucenie wąchania kleju, zaciągnąć się i potem skoczyć przez okno - to już jest przesada.No, ale na tym polega absurdalny humor, że się przesadza. :P A żarty eskalują - rzucenie palenia jest właściwie set-upem i jako żart jest zupełnie realistyczne, taki tekst mógłby sie pojawic w zwyklym filmie, np. "Die Hard", a potem okazuje się, że gość ma coraz więcej uzależnień i problemów. Dopiero to jest sednem żartu. IT'S A MAD MAD MAD MAD WORLD (1963) obejrzalem dwa lata temu i myślę, że film cudeńko. Obsada pełna gwiazd... których pewnie nikt w Polsce nie zna - włącznie ze mną, bo kojarzyłem ledwie pare twarzy. Ale jest coś zabawnego w tym jak film ewidentnie celebruje niektóre cameo. No a sam koncept i zabawa w nim jest przednia. Grupa obcych ludzi zatrzymuje się na miejscu wypadku, gdzie od umierającego dowiadują się o zakopanym skarbie - i od tego momentu zaczyna się wielki wyścig, bo kto zdąży na miejsce pierwszy ten będzie mógł go wziąć dla siebie. Pięknie to nakręcone i czarujące. Taki pierwowzór kreskówkowego "Wacky Racers" troche czy innego "Cannonbal Run" tak mysle. Takich filmów już się nie kręci! Chętnie obejrzalbym coś podobnego. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 07-05-2020 (07-05-2020, 13:44)Crov napisał(a):(07-05-2020, 13:34)simek napisał(a): przeciągnięte, przesadzone, przykładowo ten koleś z kontroli lotów mówiący, że wybrał zły tydzień na rzucenie palenia - to jest śmieszne, ok, ale potem mówi, że to zły tydzień na rzucenie amfy, już absurdalnie, ale dalej ok, a niestety potem musi dodać jeszcze, że to zły tydzień na rzucenie wąchania kleju, zaciągnąć się i potem skoczyć przez okno - to już jest przesada.No, ale na tym polega absurdalny humor, że się przesadza. :P A żarty eskalują - rzucenie palenia jest właściwie set-upem i jako żart jest zupełnie realistyczne, taki tekst mógłby sie pojawic w zwyklym filmie, np. "Die Hard", a potem okazuje się, że gość ma coraz więcej uzależnień i problemów. Dopiero to jest sednem żartu. No cóż, ja wychodzę z założenia, że najlepsze komedie są zwykłymi filmami, tylko po prostu są w stanie uchwycić śmieszne momenty w normalnym życiu. Dla mnie komedia, która kończy dowcip na rzucaniu palenia byłaby najlepsza - taka sytuacja jest życiowa, realistyczna, a równocześnie śmieszna. Gdy pociągniemy ją dalej, aż do przesady z wąchaniem kleju, to ja tracę wszelką iluzję, że oglądam kawałek śmiesznej rzeczywistości i od razu wiem, że oglądam tylko aktora, który chce być śmieszy. To chyba różnica podejścia do filmów jako takich - ja nie potrafię czerpać przyjemności z filmu, który nie udaje, że pokazuje rzeczywistość, nawet jeśli jest to zupełnie fikcyjna rzeczywistość. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - SonnyCrockett - 07-05-2020 Czyli film jest dobry to z tobą jest problem. Przecież ten film to jest parodia czyli bierze motywy z filmów i uwypukla je do absurdów. Jeżeli bawią cię tylko komedie "realistyczne" to ściągnąłeś zły plik i będzie dużo penetracji w tym filmie. ;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 07-05-2020 (07-05-2020, 14:32)SonnyCrockett napisał(a): Czyli film jest dobry to z tobą jest problem.U mnie 6/10 to dobry film, więc wszystko się zgadza :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - SonnyCrockett - 07-05-2020 Normalnie jak u mojego matematyka. "Na pięć to umie Pan Bóg, na cztery ja a wy możecie najwyżej na trzy plus." :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Gal Anonim - 07-05-2020 (07-05-2020, 14:24)simek napisał(a):No ja sie domyslam, ze chodzi o to, ze po prostu nie lubisz tego typu humoru i tyle. Humor to niesamowicie subiektywna rzecz. Nie ma chyba za bardzo o czym mówić - to nie dla Ciebie film po prostu, tak sądze, i nie ma w tym nic złego. :)(07-05-2020, 13:44)Crov napisał(a):(07-05-2020, 13:34)simek napisał(a): przeciągnięte, przesadzone, przykładowo ten koleś z kontroli lotów mówiący, że wybrał zły tydzień na rzucenie palenia - to jest śmieszne, ok, ale potem mówi, że to zły tydzień na rzucenie amfy, już absurdalnie, ale dalej ok, a niestety potem musi dodać jeszcze, że to zły tydzień na rzucenie wąchania kleju, zaciągnąć się i potem skoczyć przez okno - to już jest przesada.No, ale na tym polega absurdalny humor, że się przesadza. :P A żarty eskalują - rzucenie palenia jest właściwie set-upem i jako żart jest zupełnie realistyczne, taki tekst mógłby sie pojawic w zwyklym filmie, np. "Die Hard", a potem okazuje się, że gość ma coraz więcej uzależnień i problemów. Dopiero to jest sednem żartu. Więc obejrzyj sobie It's a Mad Mad Mad Mad World - jest trochę bardziej realistyczne, choć slapstickowe. ;) I szalenie urocze! RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 07-05-2020 (07-05-2020, 13:34)simek napisał(a): Airplane (... )Bardzo chętnie zobaczyłbym remake. Remake w czasach poprawności politycznej? I dlaczego nie obejrzales też Dwójki, od razu? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 07-05-2020 Nie wiem. A polecasz? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Huntersky - 07-05-2020 Perfekcyjną analizę humoru ZAZ przeprowadzili chłopaki w recenzji Top Secret Swoją drogą, jakiś czas temu powtórzyłem sobie Airplane i wydaje mi się, że Top Secret jest filmem dużo bardziej udanym. :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Gal Anonim - 07-05-2020 (07-05-2020, 15:09)simek napisał(a): Nie wiem. A polecasz?IMO dwójka jest lepsza, ale z powodów, które raczej Tobie nie przypadna do gustu. ;) Tj. jest bardziej ostentacyjnie absurdalna i przegięta. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wyatt Earp - 07-05-2020 (07-05-2020, 13:44)Crov napisał(a):(07-05-2020, 13:34)simek napisał(a): przeciągnięte, przesadzone, przykładowo ten koleś z kontroli lotów mówiący, że wybrał zły tydzień na rzucenie palenia - to jest śmieszne, ok, ale potem mówi, że to zły tydzień na rzucenie amfy, już absurdalnie, ale dalej ok, a niestety potem musi dodać jeszcze, że to zły tydzień na rzucenie wąchania kleju, zaciągnąć się i potem skoczyć przez okno - to już jest przesada.No, ale na tym polega absurdalny humor, że się przesadza. :P A żarty eskalują - rzucenie palenia jest właściwie set-upem i jako żart jest zupełnie realistyczne, taki tekst mógłby sie pojawic w zwyklym filmie, np. "Die Hard", a potem okazuje się, że gość ma coraz więcej uzależnień i problemów. Dopiero to jest sednem żartu. Mnie te momenty Bridgesa w Airplane! nigdy nie przestana smieszyc: W Hot-Shot zreszta tez: :) (07-05-2020, 13:44)Crov napisał(a): Pięknie to nakręcone i czarujące. Taki pierwowzór kreskówkowego "Wacky Racers" troche czy innego "Cannonbal Run" tak mysle. Takich filmów już się nie kręci! Chętnie obejrzalbym coś podobnego. Rat Race, w rezyserii Jerry'ego Zuckera z ZAZ. Mysle, ze gdyby zostal nakrecony kilka dekad wczesniej to dzis moglby byc klasykiem. (07-05-2020, 14:41)SonnyCrockett napisał(a): Normalnie jak u mojego matematyka. "Na pięć to umie Pan Bóg, na cztery ja a wy możecie najwyżej na trzy plus." :) Niezly faszyzm :) (07-05-2020, 15:12)Crov napisał(a): IMO dwójka jest lepsza, ale z powodów, które raczej Tobie nie przypadna do gustu. ;) Tj. jest bardziej ostentacyjnie absurdalna i przegięta. Lata temu tez mi sie dwojka bardziej podobala, zwlaszcza, ze gdy zaliczylem po raz pierwszy jedynke to bylem jeszcze malo kojarzacym 5-6. latkiem. W dwojce jest chyba wiecej gagow i jest bardziej szalona, ale tez wydaje mi sie byc bardziej wtorna, bo odgrzano w niej cala mase gagow z Airplane! Poza tym to chyba nie byl nawet film ZAZ-u. Wieki nie widzialem (jedynke calkiem niedawno), moze bedzie trzeba niedlugo zrobic powtorke. (07-05-2020, 14:24)simek napisał(a):(07-05-2020, 13:44)Crov napisał(a):(07-05-2020, 13:34)simek napisał(a): przeciągnięte, przesadzone, przykładowo ten koleś z kontroli lotów mówiący, że wybrał zły tydzień na rzucenie palenia - to jest śmieszne, ok, ale potem mówi, że to zły tydzień na rzucenie amfy, już absurdalnie, ale dalej ok, a niestety potem musi dodać jeszcze, że to zły tydzień na rzucenie wąchania kleju, zaciągnąć się i potem skoczyć przez okno - to już jest przesada.No, ale na tym polega absurdalny humor, że się przesadza. :P A żarty eskalują - rzucenie palenia jest właściwie set-upem i jako żart jest zupełnie realistyczne, taki tekst mógłby sie pojawic w zwyklym filmie, np. "Die Hard", a potem okazuje się, że gość ma coraz więcej uzależnień i problemów. Dopiero to jest sednem żartu. No to prosze, po Airplane! trudno mi bylo obejrzec ten film na powaznie: :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 07-05-2020 (07-05-2020, 15:36)Wyatt Earp napisał(a): Rat Race, w rezyserii Jerry'ego Zuckera z ZAZ. Mysle, ze gdyby zostal nakrecony kilka dekad wczesniej to dzis moglby byc klasykiem. Rat Race jest właśnie remakiem It's a mad, mad :) Samo mad mad natomiast dobre, ale zdecydowanie za długie i za bardzo nawalone tym szaleństwem - za dużo tego, w przeciwieństwie do takiego Airplane, które rządzi się przecież innymi zasadami, bo wyśmiewa, a nie ma być śmieszne per se (choć jest). Sequel jest nieco gorszy, bo zgapia większość gagów, ale i tam znajdzie się kilka perełek. Remake tego w obecnych czasach nie ma sensu, bo w dzisiejszych czasach żadna komedia nie ma, dlatego ten gatunek wymiera. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Gal Anonim - 07-05-2020 A mnie długość It's a Mad Mad Mad Mad World w ogole nie przeszkadzala. Cały film sprawia wrażenie mocno hmm "epickiego" i wielkiego, więc jego długość do niego pasuje. Ja totalnie kupuje też to, co się dzieje, bo film jest bardzo slapstickowy i kreskówkowy. Rat Race ogladalem za dzieciaka, ale kojarzyl mi sie raczej wlasnie z wyglupową komedyjką, a Mad World ma pewną klase, która chyba nie jest już do dogonienia przez to, że to jednak film, który powstał w takich a nie innych czasach. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 07-05-2020 Ja też kupuję, ale jednak blisko 3 godziny seansu to trochę przesada, ostatnie pół godziny było już męczące, a wydarzenia jakby toczyły się już wtedy same z siebie i niewiele z nich wynikało poza kolejnymi pogoniami. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wyatt Earp - 07-05-2020 (07-05-2020, 16:16)Crov napisał(a): Rat Race ogladalem za dzieciaka, ale kojarzyl mi sie raczej wlasnie z wyglupową komedyjką, a Mad World ma pewną klase, która chyba nie jest już do dogonienia przez to, że to jednak film, który powstał w takich a nie innych czasach. Wydaje mi sie, ze jest bardziej szalona, niz typowo glupawa, ale wiem o co chodzi. Czasy maja oczywiscie znaczenie, takze przy Rat Race, gdzie kazda dekada/pol dekady ma jakis swoj specyficzny styl humoru, jak i komediowego aktorstwa. Przykladowo, osobiscie mam mega slabosc do komedii z lat 80., nawet tych mniej znanych, po prostu klimat i pewien styl robia swoje. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 07-05-2020 (07-05-2020, 15:09)simek napisał(a): Nie wiem. A polecasz? O ile pamiętam jest lepsza od 1 ale... jeszcze bardziej absurdalna ;) |