Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Heat (1995) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+---- Dział: Filmy Michaela Manna (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-Michaela-Manna--65)
+---- Wątek: Heat (1995) (/Thread-Heat-1995--119)



RE: Heat (1995) - Albertino - 29-03-2023

(29-03-2023, 08:50)Debryk napisał(a): Może się mylę ale DeNiro w końcówce Heat robił wrażenie ciut martwego XD Jak akcja dzieje się tuż po oryginalnym Heat, to co on tam miałby robić? Straszyć Hannah przy stole w trakcie snu?

Potwierdzam, ale z tego co mi się obiło o uszy, to w sequelu książkowym jest i na tym polega problem Język

Mam nadzieję, że tylko w retrospekcjach, ale niech objaśni w miarę bezspojlerowo kto czytał.


RE: Heat (1995) - srebrnik - 29-03-2023

Tak, postać Neila jest tylko w części prequelowej. W kontynuacji są wątki Vincenta, Crisa, Nate'a


RE: Heat (1995) - Albertino - 29-03-2023

Czyli Voight też do recastu Duży uśmiech Ciekawie się zapowiada.


RE: Heat (1995) - yacajackowski - 29-03-2023

Niech pierdolną rimejk, tylko, żeby obsada była diveristy czy coś.


RE: Heat (1995) - Dr Strangelove - 29-03-2023

Nie wiem kto przy zdrowych zmysłach może w ogóle czekać na ten film.
Przecież to się absolutnie nie ma prawa udać.


RE: Heat (1995) - Mental - 29-03-2023

Nate-Voight dodaje niesamowitej epy każdej scenie, w której się pojawia. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek inny mógł zagrać tę postać.

Trzy małżeństwa. Jak myślisz, co to kurva niby znaczy? Że jest domatorem?


RE: Heat (1995) - srebrnik - 29-03-2023

Ogólnie problem z aktorami byłby spory. Konstrukcja opowieści jest trochę podobna faktycznie do drugiego Ojca Chrzestnego, ale w przypadku ekranizacji będzie podwójny problemy. W filmie Coppoli część prequelowa była czasowo mocno oddalona, więc na luzie wymieniło się aktora i weszło to na miękko. Część kontynuacyjna była blisko, ale produkcja ruszyła na tyle szybko, że gęby się nie zmieniły i git. Z Heat 2 ani jeden, ani drugi motyw nie przejdzie lekko, bo część bieżąca to wydarzenia dziejące się raptem 7 lat po jedynce, a część z przeszłością to 6 lat przed. Więc albo wszystkich recastują, albo odmładzają twarze, bo inaczej będzie w tym zero konsekwencji. Pewnie najbardziej realna opcja teraz to De Niro i Pacino powracający do ról w CGI maskach odmładzających (dla Pacino pewnie 2 opcje, bo pojawia się w obu "czasach"). Kilmera zastąpi ten Butler, ale też będzie trzeba kombinować z wiekiem.

Karkołomne wyzwanie. A jak Mann już w to wlezie, to kto wie, czy nie pójdzie później w Heat 3, bo książka tak trochę sugeruje, że jeszcze coś tam zostaje do opowiedzenia

Jako książka-ciekawostka OK, ale niepotrzebne. Miejscami spoko sama w sobie, miejscami zupełnie nie. Niepotrzebnie też pewnie ma to w ogóle związek z Heat. Jednak robienie z tego filmu mnie odpycha


RE: Heat (1995) - yacajackowski - 29-03-2023

Jak już Mann się uparł i chce to zrobić porządnie to tam połowa obsady z I i II planu musiałaby zostać zrecastowana / odmłodzona w CGI. Nie wiem na chujtokomu ale cóż...


RE: Heat (1995) - Albertino - 29-03-2023

Pewnie chodzi w razie czego o tę samą technologię, którą zastosuje w najnowszym filmie Zemeckis - czyli postacie będą odmładzane/postarzane w czasie rzeczywistym, bez mordęgi w postprodukcji. Ta technologia to ma być niby game changer, więc kto wie, może wyjdzie dużo lepiej niż w Irlandczyku. Tylko, że jak już by mieli to robić, to ze wszystkimi, a najwyraźniej De Niro podziękował, bo inaczej nim też by się chwalili.


RE: Heat (1995) - Dr Strangelove - 29-03-2023

(29-03-2023, 10:58)Mental napisał(a): Nate-Voight dodaje niesamowitej epy każdej scenie, w której się pojawia. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek inny mógł zagrać tę postać.

Trzy małżeństwa. Jak myślisz, co to kurva niby znaczy? Że jest domatorem?

Dla mnie najlepsza postać obok De Niro.


RE: Heat (1995) - yacajackowski - 29-03-2023

No już widzę te starcze kocie ruchy jak w Irlandczyku gdzie widać, że młody DeNiro ma ze 150 lat...


RE: Heat (1995) - Albertino - 29-03-2023

Tylko, że równie dobrze to może być miks De Niro i 30-latka z nałożoną jego twarzą (np w scenach akcji). Jest konto na youtube, które wrzuca takie filmiki z fake'owym Tomem Cruisem i wygląda to dość dobrze, to jest ta sama technologia ponoć.

W Irlandczyku weszli w temat, kiedy to kosztowało w cholerę i np oszczędzali na odmładzaniu rąk itd., tu już (teoretycznie, bo jestem sceptyczny) można wejść w full rendering.


RE: Heat (1995) - yacajackowski - 29-03-2023

Jeżeli tak to jestem w stanie to kupić.


RE: Heat (1995) - Debryk - 29-03-2023

w dobie deep feków to wystarczy zatrudnić aktora, fejkować jego twarz na dublerze i voila.


RE: Heat (1995) - Albertino - 29-03-2023

To jest chyba to:


albo to:
https://www.youtube.com/shorts/ErXgb4cAVIM

Już nie pamiętam, ale jakiś czas temu czytałem o tym jakiś artykuł i podobno te fejki się robi uberszybko.

Z tym, że przez ostatnie 2 lata podobno ta apka się mocno rozwinęła i dlatego Hollywood się rzuciło jak reksio na szynkę.


RE: Heat (1995) - srebrnik - 29-03-2023

Tak

Ze znanych postaci, to wraca też bohater Noonana, Sizemore, Eady (ale tu akurat luz, bo to jest migawka), Charlene na moment


RE: Heat (1995) - Albertino - 29-03-2023

Edit: Apka nazywa się Metaphysic Live

Tu strona: https://metaphysic.ai/metaphysic-live/


Przy okazji, ciekawe jak odmładzali Forda w nowym Indym, ktoś coś?


RE: Heat (1995) - shamar - 29-03-2023

(29-03-2023, 07:11)Albertino napisał(a): Kilmer nie zagra i ma go zastąpić Butler.


A pozniej będa go postarzać. A Pacino musieliby odmladzać podwojnie.


RE: Heat (1995) - Mental - 29-03-2023

Dr Strangelove napisał(a):Dla mnie najlepsza postać obok De Niro.

Dla mnie cichą bohaterką

H E A T

jest córka lekarza, któremu Neil zabrał koszulę. Ten dostał ją od niej w prezencie na urodziny.




RE: Heat (1995) - Kluski - 29-03-2023

Dla mnie największą bohaterką jest właśnie ta koszula.