![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - michax - 05-08-2020 Z tak ciężkich produkcji jak "Malowany ptak", to ja wyżej stawiam genialne "Idź i patrz" Klimowa. Widziałem dawno temu, a więcej z niego pamiętam jak z tej produkcji, którą widziałem kilka m-cy temu. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Capt. Nascimento - 06-08-2020 Obsada bardzo ciekawa: Lech Dyblik Harvey Keitel Stellan Skarsgard Barry Pepper Natomiast średnia ocen na filmwebie... 6/10? I takie same oceny dla aktorów, ba, Harvey Keitel to nawet poniżej 6 dostał. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 06-08-2020 Nie wiem dlaczego poyebane polskie stacje puszczają serie bez ładu i składu ale.... Piątek 13 jest dziś... Kiepski. Kiedyś był średni, dziś jest marny. Nie widziałem go z 10 lat (jak nie więcej) a zapamiętałem trochę lepiej. Szczególnie wpływ na ocenę ma idiotyczny finał gdzie - wiadoma osoba - jest ubijana ze 3 razy. Nie pomagała też jakaś dziwna kopia na TVP. Niby w HD a nieoczyszczone i jakieś paprochy, artefakty na ekranie. Death Wish 2. Wersja z Pulsu była chyba ocenzurowana. Poczytałem o historii wersji tego filmu i raczej pełnej na TV już nie puszczą. Bo wiadoma, początkowa scena mogłaby właściwe być w najlepszym filmie typu "rape & revange". To właściwie soft porno. Sam film? Ciągle miło brutalny. Dobrze, że powstał ale... 6/10 I tu pije do Pulsu znowu (bo on ma puścić kolejne Piątki), który przeskoczył od razu do... Death Wish 5, który zawsze uważałem za kiepski. Dziś tym bardziej. Mimo, że to film kinowy to wali VHSem na miłe. Właściwie jest bardzo, bardzo często jak autoparodia przez reżysera debila. Plusy? Parę zgonów jest fajnych. (04-08-2020, 14:22)Predator895 napisał(a): Malowany ptak (2019) Przecież ten powstał na motywach książki OHYDNEGO, ANTYPOLSKIEGO łgarza. Nic dziwnego, że mogą opluwać Polaków na lewo i prawo skoro adaptuje się antypolskie gówna i sprzedaje jako prawdę RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kryst_007 - 07-08-2020 Klan Sycylijczyków (1969, reż. Henri Verneuil) W kategorii europejskiego kina rozrywkowego dzieło te zahacza o ideał - połączenie gangsterki oraz heist movie w klasycznym stylu. Jest tu miejsce na akcję, niezłych bohaterów, kobiece wdzięki oraz nienachalną ilość humoru. Tak więc dla głodnego to będzie wykwintna włosko-francuska uczta. Fajnie opowiedziana jest ogólnie ta historia - z lekkością i częstą dbałością o detale. Już początkowa sekwencja odbijania Alaina Delona z transportu do kicia znakomicie kupuje uwagę widza. Da się w to środowosko wciągnąć, jak i kibicować tytułowemu klanowi w przebiegu transportu diamentów. Imponuje zarazem postać ich głównego przeciwnika, czyli Inspektora ze względu na jego niekonwencjonalne metody wyzyskiwania informacji (w dzisiejszych czasach ktoś taki nie miałby pracy :P). No i oczywiście jedna z największych atrakcji, czyli Irina Demick. To była dopiero przepiękna kobieta i aż sam bym się z nią kochał na tej plaży :) Oczywiście wspomnieć też trzeba o muzyce Maestro Morricone. Nie ma startu do najwybitniejszych dzieł Mistrza, ale wciąż przyjemna dla uszu i ładnie współgra z tym co na ekranie. W kilku momentach pachniało jednak trylogią dolarową, a i te brzdąknięcia średnio mi tu pasowały do całości. 8/10 I jeszcze jedno - sam film oglądałem w słynnym warszawskim Iluzjonie. PRL-owska kopia filmowa w kurzu Filmoteki Narodowej, ta elegancka sala kinowa... Naprawdę zakochałem się w tym miejscu i aż żałuję, że długo tam jakiegoś seansu nie zaliczę, ale zawsze gdy będę odwiedzał Warszawę to pobyt w Iluzjonie formalnością. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 07-08-2020 (06-08-2020, 03:03)shamar napisał(a): Przecież ten powstał na motywach książki OHYDNEGO, ANTYPOLSKIEGO łgarza. Film został nakręcony w języku międzysłowiańskim, głównie dlatego że reżyser nie chciał by po dupie dostał jakiś konkretny naród (w tym polski). RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kuba - 07-08-2020 Ohydny, antypolski łgarz XDDD Shamar to nigdy nie zawodzi. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Dr Strangelove - 07-08-2020 Akurat w przypadku Kosińskiego jest to najprawdziwsza prawda. Wyjątkowo odrażająca kreatura. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kuba - 07-08-2020 Może gość był odrażający, ale bycie "antypolskim" pisarzem czy tworzenie "antypolskich" dzieł to żadna wada i grzech. W końcu wolność słowa i brak poprawności, co nie? :D Więc jak ktoś chce wjeżdżać na polski naród to droga wolna. Nawet jak to tylko fikcja wykorzystująca Polske i Polaków RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Dr Strangelove - 07-08-2020 (07-08-2020, 09:31)Kuba napisał(a): W końcu wolność słowa i brak poprawności, co nie?Żałuję, że nie żyję w Twojej alternatywnej rzeczywistości. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kuba - 07-08-2020 Żałuje, że czytasz wszystko dosłownie. Trzeba się mocno postarać aby nie zauważyć przekąsu w tym zdaniu. Shamar po prostu z tym (któryś raz) pitoleniem o "antypolskości" brzmi jak typowy Seba z komentów pod newsem na Filmwebie na Fejsie na dodatek. Nawołuje do swobody w sztuce, rzuca się o poprawność i dostaje padaczki jak widzi mniejszości przedstawione w przejaskrawiony pozytywny sposób, ale w momencie kiedy ktoś atakuje Ojczyzne (w skrajnych przypadkach Boga) to nagle ta wolność się kończy i ryki o antypolskości, zdrajcach narodu i innych oblechach. Zazwyczaj nigdy też nie odnoszą się do samego dzieła tylko do samego faktu. Nie wiem, może akurat ma racje, ale to któryś wpis w takim tonie i no bawi mnie to niezmiernie. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Dr Strangelove - 07-08-2020 Ale to jest szczególny przypadek (nie ja zrobiłem z Holocaustu kult i jasełka). I historia wyjątkowo odrażająca. Nie będę streszczał bo możesz sobie wszystko wygooglować. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Bartholomew - 07-08-2020 Pierwsze zdanie - " Jesienia 1939 w pierwszych tygodniach drugiej wojny swiatowej sześcioletni chlopiec z duzego wschodnioeuropejskiego miasta", Kosinski nigdzie nie wspomina o Polsce. Antypolskość tej ksiazki istnieje tylko w umyslach Polaków. Swoja droga polecam, Malowany Ptak zmiata z planszy. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kuba - 07-08-2020 @Strangelove czytałem o ksiązce i filmie. Owszem, brzmi bardzo nieprzyjemnie, ale nadal nie widzę tam nic co samo w sobie wykraczałoby poza zwyczajną brutalną historię osadzoną w takim a nie innym miejscu na świecie. Nie przeczytałem tez nic co jasno udowodniłoby, że książka krzywdzi Polaków. Ksiązke mam juz na Legimi, po książce Reida i paru historycznych jakie od dawna czekają az je otworze przeczytam żeby nie gadać o czymś czego nie znam. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Dr Strangelove - 07-08-2020 (07-08-2020, 11:09)Kuba napisał(a): @Strangelove czytałem o ksiązce i filmie. Owszem, brzmi bardzo nieprzyjemnie, ale nadal nie widzę tam nic co samo w sobie wykraczałoby poza zwyczajną brutalną historię osadzoną w takim a nie innym miejscu na świecie. Nie przeczytałem tez nic co jasno udowodniłoby, że książka krzywdzi Polaków.No więc gość całą swoją karierę zbudował na ohydnym kłamstwie. To że w książce nie pada słowo "Polska" o niczym nie świadczy. Przypomnę historię którą opisał nieżyjący już Janusz Głowacki. Otóż jak się dowiedział Kosiński, że Eli Wiesel (można wygooglować kto zacz) napisał nieprzychylną recenzję "Malowanego ptaka" to Kosiński do niego poszedł i przekonał go, że to autobiografia. Wtedy recenzja zmieniła się na entuzjastyczną. I stała się jednym z filarów kultu Holocaustu. I sam Kosiński nigdy się tego nie wypierał, że to książka oparta na jego życiu. Dopiero jak się okazało, że wojnę spędził bez większych przygód, to zaczął swoje bajki, że to sztuka, a on jest artystą i mu wolno. Krótko mówiąc ludzie ukrywali jego i jego rodzinę z narażeniem życia, a on opisał ich jako zezwierzęconych sadystów. A on to zupełnie świadomie i cynicznie przekuł na kasę i sławę. No ale to sebixowe ględzenie :) Ode mnie tyle. PS. Zresztą jest niewinny, bo książki najprawdopodobniej nie napisał, tylko wynajął "Murzynów" :D RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 07-08-2020 (07-08-2020, 09:31)Kuba napisał(a): Nawet jak to tylko fikcja wykorzystująca Polske i Polaków A może poczytaj o nim? Kolo twierdził, że to jego historia dopóki nie odkryto, że jest plagiatiorem i kłamcą. Do tego ponoć Polacy uratowali mu życie a on później twierdził, że go wydali. Wyjątkowa szmata. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Lawrence - 07-08-2020 @Kuba w punkt! Z jednej strony mamy na forum kilkadziesiąt tematów i wątków o zagrożeniach ze strony poprawności politycznej. Jak i też masę oburzenia, że niektóre grupy społeczne, etniczne w filmach przedstawiane są wyłącznie jako ofiary, albo najbardziej krystaliczne istoty jakie chodziły po Ziemi, a z drugiej strony co niektórzy oczekują dokładnie tych samych przywilejów i takiego samego postrzegania Polaków. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kuba - 07-08-2020 (07-08-2020, 11:46)Dr Strangelove napisał(a):(07-08-2020, 11:09)Kuba napisał(a): @Strangelove czytałem o ksiązce i filmie. Owszem, brzmi bardzo nieprzyjemnie, ale nadal nie widzę tam nic co samo w sobie wykraczałoby poza zwyczajną brutalną historię osadzoną w takim a nie innym miejscu na świecie. Nie przeczytałem tez nic co jasno udowodniłoby, że książka krzywdzi Polaków.No więc gość całą swoją karierę zbudował na ohydnym kłamstwie. Wiesz, dla mnie jak już to faktycznie udowadniasz, że typ był szują. Nie polemizuje już z tym. Ale nadal nie narzuca jego twórczości bycia antypolską. To o czym piszesz kompletnie nie wykazuje, ze uwziął się na ten kraj i ten naród. Co najwyżej krzywdzi pojedyńcze osoby (ale czy w filmie nie jest tak ze bohaterowie mający jakieś odbicie w jego historii są tymi "pozytywnymi"? Tak czytałem) No, ale wroce do tematu jak ponadrabiam film i ksiązke bo już teraz to bym dywagował nad niczym. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - srebrnik - 07-08-2020 (07-08-2020, 13:36)Lawrence napisał(a): @Kuba w punkt! Z jednej strony mamy na forum kilkadziesiąt tematów i wątków o zagrożeniach ze strony poprawności politycznej. Jak i też masę oburzenia, że niektóre grupy społeczne, etniczne w filmach przedstawiane są wyłącznie jako ofiary, albo najbardziej krystaliczne istoty jakie chodziły po Ziemi, a z drugiej strony co niektórzy oczekują dokładnie tych samych przywilejów i takiego samego postrzegania Polaków. Jakie "w punkt"? Chcesz powiedzieć, że w imię jakiejś walki z poprawnością polityczną trzeba być tak niepoprawnym, żeby kłamać? Ze skrajności w skrajność? Kto tutaj wymaga jakichś przywilejów dla Polaków? O czym mowa? Mnie np. nie przeszkadza przedstawianie Polaków w niekorzystnym świetle. Zupełnie nie mam z tym problemu. Śmiało. Jednak trochę słabo, jeżeli czyjaś twórczość bazuje na kłamstwach. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Paszczak - 07-08-2020 Jak zauważył Strangelove, wielu Polaków z narażeniem życia chroniło Kosińskiego i jego rodzinę. Miejscowy ksiądz załatwił małemu Jurkowi świadectwo chrztu. A ten odmalowuje ich jako bestie i twierdzi, że to oparte na faktach. To jak niby to odczytywać? Nawet jeśli celem nie był atak na Polskę tylko wpisanie się w trend i zapewnienie sobie pozytywnych recenzji, efekt końcowy jest podobny. A Lawrencem bym się nie przejmował, to w końcu znany volksdeutsch i wróg Rzeczypospolitej. Dopiero co bronił tego niby zabytkowego mostu od M:I, bo nie chce, żeby do Polski napłynął kapitał z Hollywood. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Dr Strangelove - 07-08-2020 (07-08-2020, 13:46)Kuba napisał(a): To o czym piszesz kompletnie nie wykazuje, ze uwziął się na ten kraj i ten naród. Co najwyżej krzywdzi pojedyńcze osoby (ale czy w filmie nie jest tak ze bohaterowie mający jakieś odbicie w jego historii są tymi "pozytywnymi"? Tak czytałem) No ale gość zupełnie świadomie się podpiął pod "przedsiębiorstwo Holocaust" i pod polski "systemowy" antysemityzm. Krzywdząc "tylko" pojedyncze osoby jedzie na schemacie który był i nadal jest nośny. Zaczynasz od fikcyjnej historii a kończysz na "polskich obozach zagłady" i stwierdzeniach, że "Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy". Co bardzo ładnie podsumował niejaki Finkelstein, a jego naprawdę trudno posądzić o antysemityzm. I ja nie twierdzę, że on się na Polskę uwziął. Po prostu w obrzydliwy sposób postanowił na tym wypłynąć. Pamiętaj też, że to nie tylko sprawa wolności słowa. Bo mamy w prawie "kłamstwo oświęcimskie". Więc to już nie jest tylko kwestia co wolno autorowi napisać i jaką fikcję stworzyć. Jak napiszę, że w Auschwitz zginęło 100 tys Żydów to mogę pójść za kratki, a jak ktoś napisze, że pod Grunwaldem Masajowie pokonali Templariuszy to najwyżej się ktoś popuka w głowę. Więc tak, Holocaust ma dość specyficzne miejsce w historii, literaturze czy sztuce filmowej. Książkę odradzam. Czysta pornografia okrucieństwa, no ale co kto lubi :) PS. Lawrence tradycyjnie nie zawiódł :D |