![]() |
|
Paul Verhoeven - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ludzie filmu (https://forumkmf.pl/Forum-Ludzie-filmu--14) +--- Wątek: Paul Verhoeven (/Thread-Paul-Verhoeven--1286) |
RE: Paul Verhoeven - Mierzwiak - 19-07-2017 Sony świętuje dwudziestą rocznicę Żołnierzy kosmosu wydając odrestaurowaną wersję filmu w 4K! http://www.blu-ray.com/news/?id=21716 RE: Paul Verhoeven - Wyatt Earp - 14-06-2020 RE: Paul Verhoeven - Lawrence - 24-11-2020 Odnośnie Crusaders to ja też natrafiłem na coś takiego: i tak z opisu to wcale mi ten film nie wygląda na coś, co by nie mogło współcześnie powstać. Szczególnie patrząc na przesłanie jakie wychodziło z tego filmu. Gdzie oczywiście sam się zastanawiam jakby na nie zareagowali co niektórzy tutaj z forum, szczególnie ci najbardziej przeciwni i głośni jeżeli chodzi o "lewactwo" i "PC-Culture". Plus ja zawsze myślałem, że ten film nie powstał przez Cutthroat Island. I po części tak, ale jeżeli wierzyć Arnoldowi, to wygląda jakby sam Verhoeven się skreślił z tego filmu. RE: Paul Verhoeven - Gieferg - 16-10-2022 Benedetta - Verhoeven w formie, choć jeśli ktoś oczekuje, że zostanie tu czymś zaszokowany, to pewnie się rozczaruje. Oparta na faktach historia mniszki Benedetty Carlini jest przedstawiona w formie, która kojarzyć się może nieco z Joanną D'Arc Bessona, ale całość wypada tu jednak zgrabniej i jest bardziej satysfakcjonująco. Miałem wrażenie oglądania kina historycznego sprzed 20-30 lat, tyle tylko, że przyprawionego kilkoma dość lajtowymi lesbijskimi scenkami, no i może czyjeś uczucia religijne zostaną tu w pewnym momencie urażone, ale jak dla mnie to kawał dobrego kina i trafiony zakup w ciemno. Na pewno do tego wrócę. 8/10. RE: Paul Verhoeven - Gieferg - 12-12-2022 Powtórka "Showgirls" i ocena leci w górę na 7... 8/10. Poza MacLachlanem, który mi nie pasuje do roli i przyklejonym na koniec wątkiem z gwałtem wszystko gra i buczy, cholera wie, czemu tak to hejcono (no chyba, że wypadało, bo taki niegrzeczny film to przecież trzeba gnoić). Zabawne, że facetów pokazuje w sumie w sposób pasujący do dzisiejszej narracji - wszyscy dzielą się na świnie i ekstremalne świnie. RE: Paul Verhoeven - Albertino - 12-12-2022 Ten film nie pasowałby do współczesnej narracji z prostej przyczyny: kobiety wcale nie są sportretowane lepiej :) I o to jakby tutaj chodzi, show-biznes to miejsce dla skurwieli, więc grasz jak oni/one i pniesz się w górę, albo spadówa do domu w Pcimiu Dolnym. RE: Paul Verhoeven - Debryk - 12-12-2022 no a właśnie ten film nie był hejcony za to, że pokazuje jak jest? Przecież te wszystkie #metoo i tak dalej afery z Weinsteinem i kolejnymi szychami to nie wzięły się z powietrza, tylko Verhoeven portretował sobie życie w holly i robienie kariery, tylko poszedł w Stardust zamiast w studia filmowe? Kojarzę tekst sprzed dwóch dekad, że to właśnie dlatego krytycy się pastwili nad tym dziełem z tego powodu. Sam film w pytę i nawet ostry w sumie, w porównaniu do dzisiejszych shokerów. RE: Paul Verhoeven - Bucho - 17-02-2026 No kurla, wyglada jak gotowy plan zdjeciowy dla jakiegos verhoevenowego klasyka z czasow RoboCopa, czy Total Recall: Spojrzcie na te wnetrza, te glowna hale od samego wejscia, czy sale plenarna. CUDO! RE: Paul Verhoeven - Mefisto - 17-02-2026 Ta hala z początku to nie była przypadkiem w Tenecie? Bo tak generalnie to bliżej temu do Dredda niż Verhoevena. RE: Paul Verhoeven - Bucho - 17-02-2026 Wnetrza?! Verhoeven, zdecydowanie - ziemskie sceny w Total Recall, te klimaty. |