Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Alien (1979) reż. Ridley Scott - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20)
+---- Wątek: Alien (1979) reż. Ridley Scott (/Thread-Alien-1979-re%C5%BC-Ridley-Scott--233)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - shamar - 19-02-2012

To nie jest żadna prowokacja, żart itp. Nigdy nie przepadałem za Jedynką. Można go nazywać dobrym SF ale dobrym horrorem ja go nie nazwę.
Aliens stawia na akcję i sprawuje się dobrze (z wyjątkiem całkowicie chybionej Newt) a Alien3 na klimat i osaczenie (tu nie mam się do czego przyczepić, może do kukiełkowych ujęć obcego).

Sorry Batory ale Alien nigdy mnie nie straszył i nigdy nie wywoływał napięcia. Ultraszczątkowe pokazywanie obcego może i było dobre ale... kiedy widzę ujęcie: obcy wyciąga łapy, cięcie albo obcy karykaturalny zwisa ze statku... to cała magia wyparowywuje.

Przywalę się jeszcze do łączonego ujęcia rozwalonego androida. Nie wiem kto wpadł na taki poroniony pomysł, żeby połączyć część aktorską z animatroniczną. "Szew" jest tam starszny a wystarczyło dać jakąś przebitkę na Ripley np.

A więc:

Alien - 6/10
Aliens - 8/10
Alien 3 - 7/10
Alien:R - 5/10

Rzekłem. Choć wiedziałem jakie będą reakcje.


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - military - 19-02-2012

Cytat:Przywalę się jeszcze do łączonego ujęcia rozwalonego androida. Nie wiem kto wpadł na taki poroniony pomysł, żeby połączyć część aktorską z animatroniczną. "Szew" jest tam starszny a wystarczyło dać jakąś przebitkę na Ripley np.

Rok produkcji: 1979.

Ogólnie nie zamierzam cię wyklinać jak inni - opinia jak opinia - ale momentami rzeczywiście brzmiało to albo jak prowokacja, albo jak recenzja onetowca, dla którego szczytem osiągnięć kinematografii jest Harry Potter.


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - shamar - 19-02-2012

Po prostu, powtórzę się, nie czuje pierwszej części tak jak kolejne. Mam takie prawo.

Co do roku produkcji- ja nie jęczę, że akurat efekt androida jest zły. Jest dobry. Tylko cholernie kiepsko wypadło połączenie tych dwóch kadrów kiedy widzimy twarz sztuczną a twarz aktora. Przecież mogli między te 2 ujęcia wstawić np. widoczek na Ripley albo na cokolwiek innego. Nie wiem po co kleili te 2 ujęcia jako jedno. Źle to wyszło. I tyle...

Co do oburzonych. Obejrzę se jeszcze raz Aliena 1 w wersji reżyserskiej i ocenie ostatecznie. A może obejrzę po Prometeuszu całą serię i wtedy się odniosę. Tak czy inaczej, do tej pory, Alien 1 bawi mnie najmniej z całej serii.


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Gieferg - 19-02-2012

Cytat:Obejrzę se jeszcze raz Aliena 1 w wersji reżyserskiej i ocenie ostatecznie.

Wersja reżyserska Aliena praktycznie nic nie wnosi i generalnie szkoda na nią czasu.

Jedyna dodana warta uwagi scena to ta:


w dodatku nawet nie dali jej w całości i wmontowano ją w film w kretyński sposób (wszystko wskazuje na to, że jest nie tam gdzie być powinna).


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Ash - 19-02-2012

Widmo - ósmy pasażer Nostromo


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - shamar - 19-02-2012

(19-02-2012, 20:41)Gieferg napisał(a): Wersja reżyserska Aliena praktycznie nic nie wnosi i generalnie szkoda na nią czasu.

Czytałem o tym. Widocznie pomyliłem z faneditem.

Widzę, że są aż 2. Extended i Hybrid Cut.

http://fanedit.org/490/ http://fanedit.org/107/

Które lepsze? Ktoś porównywał?






RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Gieferg - 19-02-2012

Mój jest najlepszy :P
Wszystko z Dir Cuta, wszystko z kinowej, wszystkie sceny wycięte, które opublikowano w rozsądnej jakości (czyli całe trzy) i do tego napisy PL.

A jeśli nie interesuje cię jakość obrazu, a chcesz po prostu zobaczyć jak najwięcej to ten: http://fanedit.org/146/ jest tam wszystko, nawet to, co nie prezentuje się zbyt dobrze.




RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - shamar - 19-02-2012

A który to ten Twój? A ten co podałeś waży 7.60 GB... Czemu Ci ludzie nie ripują tego do avi. Dla zwykłych śmiertelników to są rozmiary zabójcze.


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Gieferg - 19-02-2012

Mojego w necie nie znajdziesz.

Cytat:Czemu Ci ludzie nie ripują tego do avi.

Może z szacunku do filmów? Kto jeszcze ogląda .avi? Może jeszcze 700-megowe? Zbiera mi się na wymioty na samą myśl o tym jak syfiasto to wygląda. No ale jeśli chodzi o ten konkretny fanedit to mogli chociaż upchnąć na płycie jednowarstwowej bo jakość mimo rozmiaru i tak jest słabiutka.


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - shamar - 19-02-2012

Ja oglądam. Zazwyczaj rozmiary 1,4. A starcza mi rozdziałka 480p. Oglądam z pewnej odległości więc nie ma dla mnie różnicy.


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Gieferg - 20-02-2012

480 w DVD, a 480 w avi 1,4 GB to zupełnie inna bajka. Dla mnie 480 w DVD to już absolutne minimum jakości.


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - shamar - 20-02-2012

Nie rozumiem czemu inna bajka, co za różnica? I na jakim DVD? Przecież filmy DVD mają wyższą. Rozdziłaka 720 x 300 (i wzwyż), dobry bitrate i szafa gra. Czasem nawet biorę jeszcze 640 x, kiedy film nie wydaje się specjalnie ciekawy, nie ma fajerwerków technicznych, czy po prostu nie ma w lepszej wersji.

Dla oglądania w ultragenialnej potrzebowałbym BR odtwarzacza, BR płyty i super telewizora. A jako, że nie mam to... I don't care.

Zresztą bardzo ładnie są kompresowane filmy 480 w mkv.


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Gieferg - 20-02-2012

Cytat:Czasem nawet biorę jeszcze 640

A oglądaj choćby i VCD jak cię to bawi :P

Cytat:Nie rozumiem czemu inna bajka, co za różnica? I na jakim DVD? Przecież filmy DVD mają wyższą.

http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Mefisto - 21-02-2012

(19-02-2012, 22:38)Gieferg napisał(a): Może z szacunku do filmów? Kto jeszcze ogląda .avi? Może jeszcze 700-megowe?

Wszystko zależy od kompresji - zdziwiłbyś się, jak wyglądają niektóre moje 700-setki


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Mierzwiak - 21-02-2012

Zarzuć jakimś screenem! :)


RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Mefisto - 22-02-2012

nie zarzucę screenem, bo te zawsze wychodzą chujowo, niemniej jak na taką wagę to na dużym ekranie (1920x1080), w ruchu wyglądają naprawdę poprawnie - nie mówię, że to ta sama jakość co faktycznego BR, ale nie kłuje po oczach i bez bólu da się oglądać


RE: Alien Director's Cut - Mierzwiak - 18-03-2012

http://www.the-editing-room.com/alien.html

Cytat:
SIGOURNEY WEAVER
I don?t have any lines in this scene so I?ll just let my ridiculous 70s hairstyle do all the talking.
Spadłem z krzesła.

Ale to prawda, jeśli Alien (i Aliens) mają jakieś minusy, to jest nimi to, co Weaver ma na głowie :D


RE: Alien Director's Cut - Anielski_Pyl - 18-03-2012

Cytat:Ale to prawda, jeśli Alien (i Aliens) mają jakieś minusy, to jest nimi to, co Weaver ma na głowie :D

W Alien na upartego może jeszcze komp-matka nie wytrzymała próby czasu, a w Aliens - jak się można po mnie spodziewać - zabawny Murzyn z cygarem :D


RE: Alien Director's Cut - Bucho - 19-03-2012


Kiedys, za milion lat, gdy nakrece wojenne widowisko sajensfikszyn wpakuje tam dziesiecu murzynow z cygarami...specjalnie dla Ciebie <ok>


RE: Alien Director's Cut - Anielski_Pyl - 19-03-2012

Jechanie Murzyna z cygarem w Aliens to taka moja tradycja - zawsze, wszędzie - nie popuszczę :)