Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Alien: Isolation - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Alien: Isolation (/Thread-Alien-Isolation--3756)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Alien: Isolation - Martinipl - 26-10-2014

może i macie rację, ale czepiam się tego, co twórcy i wy bierzecie za pewnik - bo gra musi mieć prowadzenie za rączkę, liniowość bez odstępstw i cutscenki. Mnie to nie odpowiada, więc wyraziłem swoje zdanie.

Military - czy byłoby źle, gdyby stworzyli grę krótszą o - powiedzmy - połowę, ale z trzema albo czterema możliwościami?
1) lecisz do końca poznając historię
2) "Who I should fuck, to get out of this boat"?
3) Unikasz ludzi w ogóle - poznajesz historię bez ludków
4) Wybierasz z kim chcesz iść z 3-4 NPC.

A jest tak: ej, zrobiliśmy cutscenkę, niestety musisz ją obejrzeć, bo już ją mamy, fajnie nie? Więc sorry, ale nie da się ominąć żadnego contentu, bo tak chcemy.

Można zrobić taką grę, nawet TĘ grę, z czym jest, dając dodatkowy wybór - gdyby ją skrócili, mieliby czas i forsę na dorobienie dwóch, trzech linii fabularnych.


F1 i F2 miało zamknięty świat i brak liniowości - więc się da zrobić grę, o jakiej piszę że oczekuję.



RE: Alien: Isolation - patyczak - 26-10-2014

Cytat:może i macie rację, ale czepiam się tego, co twórcy i wy bierzecie za pewnik - bo gra musi mieć prowadzenie za rączkę, liniowość bez odstępstw i cutscenki. Mnie to nie odpowiada, więc wyraziłem swoje zdanie.

Ale ta gra nie prowadzi za rączkę i choć, że tak powiem, w skali makro jest liniowa, to jednak poszczególne sekwencje rozgrywa się według własnego widzimisię. Trzeba reagować na dynamicznie zmieniające się zachowanie obcego, a i rozkład pomieszczeń jest często taki, że do celu można dojść na kilka sposobów.

Cytat:Military - czy byłoby źle, gdyby stworzyli grę krótszą o - powiedzmy - połowę, ale z trzema albo czterema możliwościami?
1) lecisz do końca poznając historię
2) "Who I should fuck, to get out of this boat"?
3) Unikasz ludzi w ogóle - poznajesz historię bez ludków
4) Wybierasz z kim chcesz iść z 3-4 NPC.

:D

Martini, ty fantasto :D

Cytat:F1 i F2 miało zamknięty świat i brak liniowości - więc się da zrobić grę, o jakiej piszę że oczekuję.

I jak to odnieść do gry takiej jak Obcy: Izolacja? "

"Nie lubię "Dwunastu gniewnych ludzi", bo nie ma efektów specjalnych! A w "Avatarze" są przecież zajebiste, więc da się? Da się!"


RE: Alien: Isolation - Huntersky - 26-10-2014

Martini, lepiej zagraj w jakiegoś Deus Eksa. :)


RE: Alien: Isolation - Spawne - 26-10-2014

ja bym proponowal po prostu pograc dluzej niz te 3h, bo po tym czasie to mozna co najwyzej liznac raptem sam poczatek, ktory jest przeciez liniowy i dopiero wprowadza gracza w mechanizmy A:I. pisanie o skryptach, liniowosci itp. bzdetach po tak krotkim obcowaniu z tym tytulem jest po prostu... glupie :P


RE: Alien: Isolation - military - 27-10-2014

No tak, w przypadku A:I trzy godziny to w zasadzie intro. W późniejszych etapach można dowolnie eksplorować całą stację w poszukiwaniu logów Nostromo i innych rzeczy rozwijających fabułę albo przeć do końca (czyli dokładnie to, czego oczekuje Martini).

Najpierw myślałem, że opinia Martiniego to coś na zasadzie "w Mario nie da się iść w lewo? Eeee, słabizna", ale teraz wygląda to bardziej na "ale to Mario głupie, idę kawałek i dochodzę do ściany i nic więcej nie da się zrobić. [3 godziny później] ...czekaj, to tu można skakać?".


RE: Alien: Isolation - Fanatik - 30-10-2014

Pierwsze DLC już się ukazało.


RE: Alien: Isolation - vast - 01-11-2014

Chyba pierwsza od jakiś pięciu lat gra w którą gram z prawdziwą podjarką. Oprócz kilku naprawdę wkurwiających bugów i trochę sztucznego zachowania aliena gra nie ma żadnych minusów.


RE: Alien: Isolation - Fanatik - 06-11-2014

Ja jestem dopiero na etapie szukania apteczki dla tej babeczki, dawkuję grę co parę dni bo jest kozacka (jestem fanem Aliena). Pobawiłem się parę razy w kotka i myszę z obcym, chciałem sprawdzić tą niby zaawansowaną inteligencję. Wnioski? Jest nieźle, ale nie idealnie. Przykład: alien wpada do pomieszczenia, gdzie chowam się w szafce. Nie wyczuwa mnie i oddala się. Wychodzę z szafki. Kiedy przekracza na czujniku 50m, nagle gwałtownie zaczyna zawracać w moim kierunku. Wskakuję do szafki po cichu, ale ona i tak jakiś tam odgłos wydaje. Wpada do pomieszczenia rozjuszony i po paru sekundach przeszukiwania rozwala szafkę dopadając mnie. Czemu? Prawdopodobnie usłyszał działający czujnik, który schowałem zbyt późno. To mi się podoba. Inny przykład: wynurza się z szybu wentylacyjnego nade mną, ja chowam się tuż obok za jakąś skrzynką, przechodzi obok praktycznie dotykając mnie, ale niewzruszony idzie dalej. Albo siedzę w szybie, rzucam hałaśnik przed siebie, obcy wpada i się gapi na niego, zaczynam na niego świecić latarką. Zero reakcji przez około 10 sekund, dopiero potem zauważa mnie i wyciąga z szybu, spoko animacja. Na średnim poziomie trudności takie rzeczy się zdarzają, sami już zapewne wiecie, że na hard jest weselej.

Cieszy mnie taki a nie inny system sejwów, jest, hmmmm, satysfakcjonujący i przypomina mi nieco motyw ognisk w Dark Souls. Wykorzystuję też znajdowane materiały na maxa, jeśli osiągnęły limit, craftuję nowe rzeczy i uzupełniam zapasy na bieżąco.




RE: Alien: Isolation - BezcelowyAlbatros - 05-03-2015

Alien director Neill Blomkamp says Alien: Isolation "got it so perfect"

Akurat gram i trudno się nie zgodzić. Wystarczyłoby trochę bardziej wciągający scenariusz i angażującą fabułę dodać i resztę zostawić tak, jak w grze. :)


RE: Alien: Isolation - Predator895 - 01-12-2015

Obcy: Izolacja na ps3 i x360 w biedrze za 59 zł ;)


RE: Alien: Isolation - military - 18-12-2015

Żeby odpocząć od relaksującego Obliviona, wróciłem do Obcego. Ta gra jest dziko, bezlitośnie przerażająca. Nieprzewidywalność aliena, jego determinacja, brak możliwości obrony - atmosfera przez to wszystko jest po prostu przytłaczająco ciężka. I fucking love it. Najlepsza część serii od czasu Aliena 3. Zróbta z tego film.


RE: Alien: Isolation - Predator895 - 18-12-2015

Ja jestem tak osrany , że przechodzę tę grę już od ponad roku :)  Too disturbing to play it every day :D


RE: Alien: Isolation - military - 18-12-2015

Ha, tuż po premierze przeszedłem na najnajwyższym poziomie trudności.:) Teraz nie jestem pewny, jak mi się to udało.


RE: Alien: Isolation - slepy51 - 16-12-2021




RE: Alien: Isolation - Danus - 16-12-2021

(18-12-2015, 15:32)Predator895 napisał(a): Ja jestem tak osrany , że przechodzę tę grę już od ponad roku :)  Too disturbing to play it every day :D

Przeszedlem i ja. To jest najlepsza rzecz w swiecie Aliena od Fincherowskiego Alien 3, najlepszy sequel Aliena i najlepszy prequel Aliens jakiego kazdy fan tego uniwersum moglby wymarzyć.
Znakomita gra, arcytrudna z genialnym klimatem. Cos wspanialego.
Arcydzielo/10


RE: Alien: Isolation - shamar - 24-12-2021

Gram z półtorej godziny i jeszcze nie spotkałem Aliena. A ta gra ma chyba z 5 godzin.

PS - Co to za opcja graficzna "okulowanie świata" (czy jakoś tak)? Włączyłem/wyłączyłem i nie widzę różnicy


RE: Alien: Isolation - Snappik - 24-12-2021

Okluzja otoczenia to taki trik z cieniowaniem.

https://youtube.com/watch/9Fe1nYnvmiA


RE: Alien: Isolation - Danus - 24-12-2021

Shamar na poczatku ciezko o Aliena jak zaczynalem grac tez wciaz zniecierpliwiony szeptalem podczas grania, no gdzie ten Alien? Jak juz jednak zaczal sie pojawiac, mialem go serdecznie dosc po godzinie grania.


RE: Alien: Isolation - shamar - 25-12-2021

No. I doczekałem się. Już mnie raz Alien dojechał. I to ze 2 minuty po tym jak się pojawił w scenariuszu.
Bardziej irytują mnie teraz te pały wołowe chodzące z bronią.

(24-12-2021, 22:28)Snappik napisał(a): Okluzja otoczenia to taki trik z cieniowaniem.

https://youtube.com/watch/9Fe1nYnvmiA

Ogarnąłem ;) Bo tam było off/standard/trzecia opcja.
Ta trzecia to najwyraźniej efekt w HD.


RE: Alien: Isolation - Danus - 25-12-2021

Te paly wolowe z bronia to jest najlatwiejszy przeciwnik w grze.