Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Yellowstone (Paramount, 2018-) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Yellowstone (Paramount, 2018-) (/Thread-Yellowstone-Paramount-2018--4804)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - slepy51 - 10-08-2019

E tam, bardzo dobry sezon, a odcinek 7 ma prawdopodnie najpiękniejsze wyznanie miłości w historii kina.

Wysłane z mojego H8216 przy użyciu Tapatalka


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Mental - 10-08-2019

Cytat:odcinek 7 ma prawdopodnie najpiękniejsze wyznanie miłości w historii kina.

Brakuje mi dobrych historii miłosnych. Nie mogę się doczekać.


Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - slepy51 - 10-08-2019

Mogę się założyć, że będzie ci się podobac

Wysłane z mojego H8216 przy użyciu Tapatalka


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Mefisto - 28-08-2019

Ogląda to ktoś? Bo miejscami wali niezłą telenowelą i schematami sprzed 20 lat. Ale dobra też się nieco znajdzie. Końcówka 9 odcinka daje nadzieję na kozacki finał.


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - bloonus - 29-08-2019

finał najlepszy z możliwych, byłem cały podjarany ;)


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Mental - 29-08-2019

No to jedziemy z tym koksem.

[Obrazek: Rip-Wheeler.jpg]


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Mefisto - 30-08-2019

(29-08-2019, 21:08)bloonus napisał(a): finał najlepszy z możliwych, byłem cały podjarany ;)

Que? To był chyba jeden z najgłupszych finałów w historii telewizji. Chaos zupełny. Nie wiem jak wyglądała burza mózgów, ale kupy dosłownie nic tu się nie trzyma.


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Mental - 02-09-2019

SPOJLERY!

Drugi sezon gorszy niż pierwszy (który nazwałem, że przypomnę, najlepszym serialem 2018 roku). Złożyło się na to kilka czynników:

- skasowanie albo stopniowe wygaszanie większości kluczowych wątków fabularnych z poprzedniego sezonu (egzekucja kalifornijskiego dewelopera, choroba Duttona, nawet motyw zdrady Jamie'ego okazał się być tylko "na chwilę");
- odcinki 2-5 jakieś chaotyczne mi się wydały (postacie pojawiają się i potem znikają na kilka odcinków, patrz tajemniczy Murzyn, laska-kowbojka, którą Rip wybrał do pracy);
- motyw z rodeo i zdobywaniem forsy na spłatę długów dziadka trochę jakby wyjęty z niedzielnego westernu;
- no i finał - zdecydowanie za łatwo im poszło (biorąc pod uwagę siłę i wpływy przeciwnika); ostatni ep powinien trwać ~75 minut, żeby to wszystko pokazać i opowiedzieć w bardziej wiarygodny i emocjonujący sposób;

Co mi się podobało:

- 7 odcinek - petarda w chooj. Jak pisał slepy - najpiękniejsze wyznanie miłości w historii kina;
- podobały mi się założenia, które legły u podstaw finałowego pojedynku (zabijamy skurwieli, bez litości i bez dyskusji), ale niestety wykonanie tego bardzo słabuje (patrz wyżej);
- wszystkie sceny i dialogi z udziałem Ripa tylko potwierdzają, że to najlepsza rola twardziela w XXI wieku; nie ma aktualnie w telewizji wspanialszej, bardziej humanistycznej postaci;

Pierwszy sezon oceniam na 10/10. Ocena drugiego leci w dół do siedmiu punktów (choć rozważałem nawet 6 z małym plusem). Mam nadzieję, że Sheridan weźmie sobie do serca powyższe uwagi, poprawi błędy i bardziej skondensuje scenariusz. Moja krytyka płynie z głębi serca. Ja naprawdę chcę, aby ten serial był wielki pod każdym możliwym względem.


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Paszczak - 03-09-2019

Przede wszystkim pierwszy sezon to było w pełni autorskie dzieło. Sheridan wyreżyserował i napisał wszystkie odcinki. Tu nie wyreżyserował ani jednego, a przy większości scenariuszy miał nawet kilku współautorów. Zaczyna mu się to rozłazić, może też traci zainteresowanie serialem.


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Mental - 03-09-2019

I to wszystko wyjaśnia. Różnica jakościowa między S01 a S02 jest widoczna gołym okiem.

Cytat:może też traci zainteresowanie serialem.

I myśli nad Sicario 3?


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Mental - 22-09-2019

Cole Hauser aka Rip Wheeler udzielił niedawno wywiadu dla magazynu "Guns and Ammo":

Pytanie: Czy starasz się zachowywać dyskrecję w kwestii swoich zainteresowań bronią palną?

Hauser: Nie. W tych sprawach jestem bardzo wylewny, nawet między ludźmi w Hollywood. Broń palna to moje prawo jako obywatela. (...) Wszystkie moje dzieci potrafią strzelać i bezpiecznie posługiwać się bronią. Zawsze będą wiedziały, jak się bronić w każdej sytuacji.

Pytanie: Nie obawiasz się, że twój stosunek do broni i to, jak o niej mówisz, mogą zniszczyć ci karierę w Hollywood?

Hauser: Mam to gdzieś. Bycie Amerykaninem i korzystanie ze swobód obywatelskich jest ważniejsze niż moja kariera.

[Obrazek: cole-hauser-yellowstone.jpg]

Powyższą fotę Hauser wrzucił na Insta z dopiskiem: "Good morning Monday ;)"


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Danus - 23-09-2019

Juz go kocham.


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Mental - 23-09-2019

Ja go kochałem, zanim dowiedziałem się o tym wywiadzie.

Btw, nie jestem gejem.


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Snappik - 24-09-2019

Zacny gość ;) 

[Obrazek: $_3.JPG]


RE: Yellowstone (reż. Taylor Sheridan) - Mental - 24-09-2019

Cytat: Zacny gość ;)

Najpierw seria z full auto, a potem piwko :)



Nie polecam łączenia alkoholu z bronią, ale to w końcu największy twardziel w Montanie, więc on operuje na innych zasadach.


RE: Yellowstone (Paramount, 2018-) - Mental - 09-01-2020

Powtórzyłem sobie całość. Drugi sezon ogromnie zyskuje przy ciągłym oglądaniu, bez tygodniowych przerw. Generalnie spośród wszystkich minusów, które wypunktowałem w poprzednim komentarzu, ostał się tylko jeden - ostatni - dotyczący finału. Końcówka jest nadal słaba, zrobiona po łebkach i bardzo nieumiejętnie wygasza napięcie, które wzbierało przez pewien czas.

Podwyższam ocenę do 9-/10.

17 października 2019 roku zakończyły się zdjęcie do S3.


RE: Yellowstone (Paramount, 2018-) - Mental - 15-03-2020

Będzie 4 sezon: https://variety.com/2020/tv/news/yellowstone-renewed-season-4-taylor-sheridan-overall-deal-viacomcbs-1203510513/


Yellowstone (Paramount, 2018-) - Nemo - 29-03-2020

Dałem się wciągnąć! Jadę dzisiaj w robocie maraton 5 odcinków.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk


RE: Yellowstone (Paramount, 2018-) - Trailery Srailery - 06-05-2020

Zwiastun trzeciego sezonu. Premiera 21 czerwca.



RE: Yellowstone (Paramount, 2018-) - slepy51 - 17-06-2020