Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Alien: Earth - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20)
+---- Wątek: Alien: Earth (/Thread-Alien-Earth--5973)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Serial w świecie obcego - Spoilerowo - 24-03-2025

poproszę o zmianę nazwy tematu, dziękuję za uwagę i poświęcony czas


RE: Serial w świecie obcego - zombie001 - 24-03-2025

(24-03-2025, 19:21)marsgrey21 napisał(a): niech Scott dokończy trylogię

"DAVID REBORN" jest podobno zaraz w kolejce za ośmioma filmami, które Ridley ma w planach nakręcić w ciągu 7 następnych lat :)))

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Serial w świecie obcego - Dr Strangelove - 24-03-2025

(24-03-2025, 19:21)marsgrey21 napisał(a): Ja mam gdzieś to wszystko, niech Scott dokończy trylogię i zrobi sequel do Covenant z inżynierami vs david vs trzecia droga (nie wiadomo kto to miał być) i mi wystarczy Aliena.
Ale przecież Inżynierów już David wykończył zrzucając na nich słoiki z gównem.
Siedzieli miliard lat na tej planecie, żeby ich załatwił jakiś robot psychopata :D

A Trzecia Droga to chyba Hołownia i Kosiniak?


RE: Serial w świecie obcego - marsgrey21 - 24-03-2025

(24-03-2025, 19:28)Dr Strangelove napisał(a):
(24-03-2025, 19:21)marsgrey21 napisał(a): Ja mam gdzieś to wszystko, niech Scott dokończy trylogię i zrobi sequel do Covenant z inżynierami vs david vs trzecia droga (nie wiadomo kto to miał być) i mi wystarczy Aliena.
Ale przecież Inżynierów już David wykończył zrzucając na nich słoiki z gównem.
Siedzieli miliard lat na tej planecie, żeby ich załatwił jakiś robot psychopata :D

A Trzecia Droga to chyba Hołownia i Kosiniak?

David wybił planetę Inżynierów, ale ci, którzy przebywali poza nią, to odkryli i będą szukać Davida, by się zemścić i jeszcze jakiś trzeci gracz, ma brać udział w tej wojence, o tym miała być trzecia część. Hołownia by wgniótł Davida w ziemę.


RE: Serial w świecie obcego - samuuel - 24-03-2025

Inżynierowie, których wykończył Dawid nieco się różnili od tych oryginalnych z prologu i finału Promka

(24-03-2025, 19:21)marsgrey21 napisał(a): Ja mam gdzieś to wszystko, niech Scott dokończy trylogię i zrobi sequel do Covenant z inżynierami vs david vs trzecia droga (nie wiadomo kto to miał być) i mi wystarczy Aliena.
[Obrazek: there-there.gif]
Mogliby już zamknąć tę trylogię, bo mimo różnych durnot były tu ciekawe koncepcje. Nawet jakąś kontynuację Resurrection bym przyjął chętniej od tego co mamy teraz. Niestety wolą bawić się w jakiś chaos (edyszon), gdzie Alvarez zdaje się uznawać Promka a serial nie - ROTFL.

Edit: W sumie to już mam gdzieś filmy, wolałbym komiksową ekranizację scenariusza Spaihtsa. Zrobiono już kiedyś coś takiego z niedoszłym scenariuszem Aliena 3 to możnaby i tutaj


RE: Serial w świecie obcego - marsgrey21 - 24-03-2025

Różnili się, bo ci z planety byli naturalni, a ci w skafandrach bawili się w eksperymenty genetyczne, na sobie pewnie też.


RE: Serial w świecie obcego - shamar - 24-03-2025

No fajny fanowski klip. Fani rządzą.

(24-03-2025, 15:47)al_jarid napisał(a): A sam pomysł z obcym na Ziemi? Czemu nie? Świetnie się to sprawdziło chociażby w takim klasyku kina jak "Alien vs Predator 2".


Tam bylo male miasteczko na ktore chyba spuszczono atomówke.

Mam w uju te nowe twory:
Kanon: 1 - 4 plus AvP 1-2 jako kiepskie spin-offy.
Do reszty nie wracam, nie kupuje (choc Promka i Covenant kupilem bo pasowal mi do kolekcji)


RE: Serial w świecie obcego - Albertino - 24-03-2025

(24-03-2025, 19:46)samuuel napisał(a): Mogliby już zamknąć tę trylogię, bo mimo różnych durnot były tu ciekawe koncepcje. Nawet jakąś kontynuację Resurrection bym przyjął chętniej od tego co mamy teraz. Niestety wolą bawić się w jakiś chaos (edyszon), gdzie Alvarez zdaje się uznawać Promka a serial nie - ROTFL.

Edit: W sumie to już mam gdzieś filmy, wolałbym komiksową ekranizację scenariusza Spaihtsa. Zrobiono już kiedyś coś takiego z niedoszłym scenariuszem Aliena 3 to możnaby i tutaj

I oni niestety nie kumają, że niemała część fanów tego uniwersum myśli podobnie. Ale zaraz natrzepią piętnaście alternatywnych sequeli, prequeli i rebootów, że zaraz wszystkim zacznie to już totalnie zwisać. Romulus był absolutnie obrzydliwy, hejtowałem ten drugi prequel Scotta, ale nie miałem pojęcia, że można jeszcze dużo gorzej. I co z tego, że chyba najlepiej po 1992 odtwarzało to klimat serii, skoro poza tym było totalnie żenującym i leniwym copy-paste?


RE: Serial w świecie obcego - Dr Strangelove - 24-03-2025

(24-03-2025, 19:49)marsgrey21 napisał(a): Różnili się, bo ci z planety byli naturalni, a ci w skafandrach bawili się w eksperymenty genetyczne, na sobie pewnie też.
Szkoda, że i jedni i drudzy jak na cywilizację mającą z miliard lat nie grzeszyli rozumem :D


RE: Serial w świecie obcego - samuuel - 24-03-2025

Biała rasa inżynierów tworzących skomplikowane technologie i organizmy, podróżujących po świecie/światach, dobrze odżywionych i chodzących na siłkę miałaby nie grzeszyć rozumem? Ano tak, Hollywood. Trzeba pokazać białych jako jednak niekompetentnych ;)

W ogóle mam taką zasadę, że jak wytwórnie znowu łożą grube miliony na remake/sequel popularnej marki to traktuję to jako taką przypominajkę, że trzeba powtórzyć sobie oryginał i... tyle :D. Promują Alien Earth? Robię rewatch Alien 1-3 i ewentualnie 4. Reeves wypuścił nowego genialnego Batmana? A powtórzę tym razem Schumachery :D

Życie zdecydowanie jest lepsze jak się nie ogląda obecnego badziewia :D


RE: Serial w świecie obcego - Corn - 24-03-2025

Cytat:Mam w uju te nowe twory:
Kanon: 1 - 4 plus AvP 1-2 jako kiepskie spin-offy.
Do reszty nie wracam, nie kupuje (choc Promka i Covenant kupilem bo pasowal mi do kolekcji)
Ja to idę nawet o krok dalej i uznaje w kanonie jedynie filmy 1-3 i kilka komiksów (Alien: Labirynt anybody?)


RE: Serial w świecie obcego - OGPUEE - 24-03-2025

(24-03-2025, 22:48)Corn napisał(a): Alien: Labirynt anybody?

Czytałem i mam w swoich zbiorach (mam chyba wszystkie Alieny, jakie wydał u nas Scream Comics). W ogóle większość komiksów o xenomorphach jest niezła np. komiks o ascecie rysowanym przez Mignolę. Albo ten, gdzie plemię innych kosmitów (będących na etapie prymitywnego plemienia) spotyka xenomorpha. I ciekawy był pierwszy komiks od Dark Horse będący alternatywnym Obcym 3, gdzie też nie obchodzi łaskawie z Newt i Hicksem.    


RE: Serial w świecie obcego - Gieferg - 25-03-2025

Alternatywny komiksowy A3 ----> https://filmozercy.com/wpis/aliens-recenzja-komiksu
Był jak dla mnie lepszy w wersji książkowej (wydanej swego czasu w Polsce jako "Mrowisko"), swoją drogą - obcy opanowali tam Ziemię i reszta tej trylogii tego się właśnie tyczyła.

Był też jeszcze jeden alternatywny komiksowy A3, który był już ogólnie do dupy.
https://filmozercy.com/wpis/william-gibson-alien-3-recenzja-komiksu

(24-03-2025, 22:48)Corn napisał(a):
Cytat:Mam w uju te nowe twory:
Kanon: 1 - 4 plus AvP 1-2 jako kiepskie spin-offy.
Do reszty nie wracam, nie kupuje (choc Promka i Covenant kupilem bo pasowal mi do kolekcji)
Ja to idę nawet o krok dalej i uznaje w kanonie jedynie filmy 1-3 i kilka komiksów (Alien: Labirynt anybody?)

Mój kanon to Alien-Aliens-Alien 3 + pierwsze komiksowe AVP (z którego można by było spokojnie zrobić najlepszy film w tym uniwersum, ale po co?), Labirynt w sumie też bym mógł zaliczyć.
( https://filmozercy.com/wpis/aliens-labirynt-recenzja-komiksu )

No ale do innych filmów i tak wracam, przy czym już mi wisi które do czego pasują, a do czego nie.


RE: Serial w świecie obcego - shamar - 25-03-2025

Z "AvP" mógł być bardzo dobry film. Wystarczyło AŻ przełożyć 1 do 1 komiks.

(24-03-2025, 22:48)Corn napisał(a): Ja to idę nawet o krok dalej i uznaje w kanonie jedynie filmy 1-3 i kilka komiksów (Alien: Labirynt anybody?)


Też pasuje. W sumie to "Resurrection" to już spin-off. No ale lubię go na siłę wciskam do serii "jeszcze tych dobrych sequeli". Idąc dalej to bym dodał komiks "AvP". Bo tylko ten znam.


RE: Alien: Earth - Spoilerowo - 25-03-2025

(24-03-2025, 19:22)Spoilerowo napisał(a): poproszę o zmianę nazwy tematu, dziękuję za uwagę i poświęcony czas

dziękuję za spełnienie mojej prośby, ukłony

[Obrazek: nqebgv0FWfZHq.webp]


RE: Alien: Earth - slepy51 - 26-04-2025





[Obrazek: alienearth-crates-3000x3000-summer-1745613456868.jpg]


RE: Alien: Earth - Albertino - 26-04-2025

Zapowiada się enty recykling, so fucking exciting.


RE: Alien: Earth - Snappik - 26-04-2025

Chyba nie zrobią z Obcego protagonisty?


RE: Alien: Earth - shamar - 26-04-2025

Wlascicielem FOXa jest Disney, ktory rozcienczyl (i zajebal) marke SW. Teraz Alien a nastepny Predator.
Czego sie nie dotkna- zamienią w gówno.

Ale tluszcze i tak bedą ogladac.


RE: Alien: Earth - samuuel - 26-04-2025

(26-04-2025, 17:40)Snappik napisał(a): Chyba nie zrobią z Obcego protagonisty?
To byłby świeży pomysł i chciałbym coś takiego zobaczyć, oczywiście zrobionego przez kogoś kreatywnego. Pierwszy teaser ma fajny bodyhorrorowy klimat.

Ogólnie te wszystkie zajawki zdradzają 0 fabuły, wiadomo jedynie, że będą różne organizmy - czyżby efekt randomowego działania cieczy z Prometeusza? Tak mi się skojarzayło, wiem, że Howley ignoruje prequele Scotta (przy okazji mając słaby argument, że to David stworzył Xeno w pół godziny podczas gdy podobizna kosmity była umieszczona na statku Inżynierów niewiadomo jak dawno temu).

(26-04-2025, 19:19)shamar napisał(a): Wlascicielem FOXa jest Disney, ktory rozcienczyl (i zajebal) marke SW. Teraz Alien a nastepny Predator.
Czego sie nie dotkna- zamienią w gówno.

Ale tluszcze i tak bedą ogladac.
Predator pierwszy został zgwałcony już w 2018, przed fuzją Fox-Disney. Alieny mają się lepiej, prequele mimo głupot są ciekawe i jakieś a Romulus nie jest taki zły dopóki waza z Prometeusza się nie pojawia.