![]() |
|
Wiedźmin / The Witcher - seria - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Wiedźmin / The Witcher - seria (/Thread-Wied%C5%BAmin-The-Witcher-seria--2655) |
RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Salto - 13-12-2024 Ja jednak liczyłem na kreator postaci, chociażby po to żeby trochę odświeżyć gameplay i wprowadzić coś nowego niż szybkie machanie mieczem i silne machanie mieczem. Ciri jest na pewno lepsza niż kolejna odsłona z Geraltem, ale wolałbym coś bardziej odczepionego od trylogii. Oczywiście dochodzą do tego wątpliwości narracyjne, bo łatwo z tego można zrobić beznadziejną historię o sztampowej silnej kobiecie przy okazji nie obrażającej żadnej mniejszości. Coś ala nowy Dragon Age RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - shamar - 13-12-2024 Ale jak mialoby to dzialac w przypadku z gory okreslonej historii? A do tego trylogii? Wymyslasz sobie swojego bezimiennego i co? Wszystko od zera? (13-12-2024, 04:37)Hitch napisał(a): ... i zapowiedziach remake’u jedynki i tak już skreśliłem wszystkie przyszłe projekty Redów z listy do ogrania. Jaki masz problem z rimejkiem? Przecież to doskonaly pomysl. Oryginal jest niegrywalny:) RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - zdzichon - 13-12-2024 Przede wszystkim strasznie zgrany motyw zarówno w fantasy jak i w samym Wiedźminie. Czy żenujący? Aż tak daleko bym się nie posunął. Sam cinematic klimatyczny i ładny, zwłaszcza że renderowany na enginie. Raczej meh, bo bardziej bym się obecnie ekscytował nowym Cyberpunkiem, ale zobaczymy RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - marsgrey21 - 13-12-2024 Ale wyreżyserowane jest do dupy, szczególnie porównując do "A Night to Remember". RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - slepy51 - 13-12-2024 Tam w momencie "Biegiem, do domu, do ojca!" powinno być "Piorunem do chałupy!" ale poza tym wygląda jak najbardziej w porządku, więcej tu klimatu niż w czymkolwiek, co wysrał z siebie Netflix przez ostatnie lata z tego uniwersum. A że Ciri będzie główną bohaterką to było już wiadome od lat, także żadna to niespodzianka. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Reno - 13-12-2024 (02-11-2024, 12:17)shamar napisał(a): Czytając temat o RDR a konkretnie liniowości misji coś sobie przypomniałem. I zastanawiam się czy więcej jest takich przypadków w całej grze - chodzi mi o "przypadkowe omijanie pobocznych misji. Mam tu na myśli choćby tę gdzie spotykasz pod jego domkiem, "samotnego typa, którego kiedyś wygnano bo był gejem" (skandal!). Jest to pod koniec Białego Sadu kiedy idziesz do legowiska gryfa. Stary, jak Ty oglądasz filmy jak grasz w gry, to nie dziwię się, że dyskusje są z Tobą takie ciekawe :) pomieszałeś dwa wątki. Gej to myśliwy, do którego wysyła Cię lokalny dowódca wojsk Nilfgardu, żeby pokazał Ci gdzie znalazł zwłoki żołnierzy zabitych przed gryfa. W sumie nie wiem jak miałbyś tam trafić "przypadkowo". A przed domkiem to siedzi sobie koleżka, którem podczas bitwy zaginął brat. Można do niego zagadać, ale z tego co pamiętam jest też ogłoszenie na tablicy ale tego już pewien nie jestem, byłem w Białym Sadzie dość dawno. I odpowiadając na Twoje niezadane pytanie to tak. Jest mnóstwo questów, których nie wykonasz jeśli ich nie znajdziesz. Coś na kształt random encounterów, tylko one nie są random. A co do trailera to MEH. Ciri wygląda jak stara baba, a białe włosy i warkocz wcale nie pomagają. Zmiana silnika widocznie wpływa na klimat i nie jestem pewien czy będzie utrzymany. Trochę zaczyna to wyglądać jak wszystkie inne gry zbudowane na UE5 np Assasin's Creed Valhalla. Motyw przedstawiony na zwiastunie jest głupawy i oklepany i w sumie trochę niezgodny z lore. Jeśli Ciri będzie się rzucać na każdy przejaw nigodziwośći na świecie to sama wyrżnie pół populacji. No i dochodzi kolejna kwestia, a mianowicie jej skille. Nie wiem jak zostanie wyjaśniona jej odporność na wiedźmińskie eliksiry, ale trzeba też pamiętać, że laska ma zdolność teleportacji. Czyli już na początku jest mega overpowered w stosunku do ludzi i potworów. Walka z tym hakiem, może zmienić gameplay konkretnie, ale mam nadzieję, że to tylko jedna z wersji znaku i nie będzie można nim wywijać jak w God of War. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Reno - 13-12-2024 (13-12-2024, 12:43)slepy51 napisał(a): (...) więcej tu klimatu niż w czymkolwiek, co wysrał z siebie Netflix przez ostatnie lata z tego uniwersum. (...) To żadne osiągnięcie jak na grę prawdopodobnie z większym budżetem niż serial. Cytat:A że Ciri będzie główną bohaterką to było już wiadome od lat, także żadna to niespodzianka. Wiadome nie było. Były takie teorie, ale wiele osób spodziewało się całkiem nowej historii oderwanej od trylogii. A tu jednak nie. Dla mnie to minus i chyba nie będę już śledził losów produkcji. Ciri uważałem za dość irytującą postać, co paradoksalnie dodawało więcej smaku w relacji ojciec-córka w W3, czego być może twórcy nie przewidzieli nawet :) swoją drogą teraz okaże się czy naprawdę mają takich zdolnych pracowników czy W3 to jeden wielki fart, którego nie udało się już powtórzyć w Cyberpunku. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - slepy51 - 13-12-2024 Reno napisał(a):To żadne osiągnięcie jak na grę prawdopodobnie z większym budżetem niż serial. Aha, nie widziałem, że ten kilkuminutowy cienamtic miał większy budżet niż to coś od Netflixa. Poza tym kompletnie nie rozumiem, co niby ma budżet czegokolwiek do klimatu no ale ok, skoro ty tak twierdzisz to pewnie ma. Nemo napisał(a):Wiadome nie było. Były takie teorie, ale wiele osób spodziewało się całkiem nowej historii oderwanej od trylogii. A tu jednak nie. Nie wiem co tak sobie giki gdybały, kompletnie mnie to nie interesuje, ale zakończenie trzeciej części gry jak najbardziej wskazywało na to, kto będzie protagonistą kolejnej części, o ile ta w końcu powstanie. No i popatrz, niesamowita niespodzianka, że jest to właśnie Ciri. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Salto - 13-12-2024 Przy kontynuacji historii, Ciri nie jest żadną niespodzianką, ale było sporo głosów że jednak się znacznie cofniemy z czasem. Teraz też pytanie czy będą próbowali wziąć na tapetę wcześniejsze wybory Geralta - oczywiście w części, bo sama Ciri jako wiedzminka jest już narzuconym wyborem. Co do tego że Ciri będzie overpowered to pewnie dostanie w głowę i straci większość zdolności. Albo jej nowoczesna próba traw wypleni moce. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Reno - 13-12-2024 @Ślepy Przeczytaj jeszcze raz zdanie które napisałem o budżecie. Co do kontynuacji, to zakończenia W3 były różne, w tym takie gdzie Ciri zostaje cesarzową, ten wątek też mógłby być spokojnie pociągnięty. Dodatkowo zajawki o nowej szkole. Więc to nie jest taka niespodzianka, tylko po prostu lekki zawód. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Gieferg - 13-12-2024 Ciri nagle pije wiedźmińskie eliksiry? WTF? Cytat:ale zakończenie trzeciej części gry jak najbardziej wskazywało na to, kto będzie protagonistą kolejnej części, No ale to było tylko jedno z trzech możliwych zakończeń. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - slepy51 - 13-12-2024 Reno napisał(a):Przeczytaj jeszcze raz zdanie które napisałem o budżecie. Ale co? Twierdzisz, że ten kilkuminutowy zwiastun to jest CAŁA gra z prawdopodobnie większym budżetem niż serial czy jak? Chłopie, pomijając fakt, że budżet nie równa się klimat, to i tak po prostu bredzisz. Gieferg napisał(a):No ale to było tylko jedno z trzech możliwych zakończeń. Ale jesteś zaskoczony, że główną bohaterką jest w kolejnej części Ciri? Bo niektórzy tutaj widzę są tym faktem niesamowicie zdziwieni i ogólnie zniesmaczeni, a dla mnie to było raczej oczywiste i wynika w prostej linii z tego, co pokzaała poprzednia gra z serii. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Reno - 13-12-2024 Nie. Twierdzę, że jak gra ma większy budżet to można zatrudnić więcej uzdolnionych ludzi do stworzenia czegoś ciekawszego niż to co wysrał Netflix. Więc po prostu udało im się w zwiastunie złapać coś lepszego niż w Netlfixowej adaptacji, bo ona była bardzo słaba i dlatego to żadne osiągnięcie. A co do budżet równa się klimat to nawet nie chce mi się gadać. Są gatunki, gdzie bez budżetu klimatu nie stworzysz. Zrób sobie Aliena za 3k dolarów i zobacz jaki będzie klimat. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - slepy51 - 13-12-2024 Aha, czyli dlatego, że przy "Wieśku" od Netflixa pracowali mniej utalentowani wg ciebie ludzie, to deprecjonujesz pracę tych niby bardziej utalentowanych tutaj oceniając ich robotę jako "żadne osiągnięcie". Dla mnie to śmieszne no ale ok, twoje prawo. Reno napisał(a):Zrób sobie Aliena za 3k dolarów i zobacz jaki będzie klimat. Już się wyrywam i robię. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - marsgrey21 - 13-12-2024 To chyba logiczne, że jak masz większy budżet to zatrudniasz lepszych specjalistów, którzy mają lepsze narzędzia, wiedzę i czas, o czym my tu dyskutujemy? RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - Reno - 13-12-2024 (13-12-2024, 13:46)slepy51 napisał(a): Aha, czyli dlatego, że przy "Wieśku" od Netflixa pracowali mniej utalentowani wg ciebie ludzie, to deprecjonujesz pracę tych niby bardziej utalentowanych tutaj oceniając ich robotę jako "żadne osiągnięcie". Dla mnie to śmieszne no ale ok, twoje prawo. No ale co tu jest niezrozumiałego? Za większe pieniądze wynajmujesz lepszych specjalistów i używasz lepszych technologii, masz lepszą kontrolę jakości i większą grupę testową, nie wiem gdzie tutaj jest kontrowersja. A Netflixowy Wiesław był tak słaby, że nawet ten nienajlepszy (w moim przekonaniu) zwiastun, jest ciekawszy. Poprzednie części po prostu bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę jeśli chodzi o przerywniki filmowe i zwiastuny, dlatego tutaj jakoś podniecać się nie ma czym. Tobie się podobało to ok, mogło się podobać. Mi nie. I tyle, po co się spinać? Edit: Marsgrey mnie ubiegł. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - slepy51 - 13-12-2024 Reno napisał(a):Poprzednie części po prostu bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę jeśli chodzi o przerywniki filmowe i zwiastuny, dlatego tutaj jakoś podniecać się nie ma czym. Budżet 3 gierkowego "Wieśka" to z tego co piszą 81 mln dolarów. Pierwszy sezon serialu od Netflixa kosztował więcej, nie wspominając już o kolejnych. Jakim cudem wtedy udało im się zrobić tak zajebiste cinematiki? Bredzicie z tą zależnością budżet = klimat i tyle. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - shamar - 13-12-2024 (13-12-2024, 12:50)Reno napisał(a):(02-11-2024, 12:17)shamar napisał(a): Czytając temat o RDR a konkretnie liniowości misji coś sobie przypomniałem. I zastanawiam się czy więcej jest takich przypadków w całej grze - chodzi mi o "przypadkowe omijanie pobocznych misji. Mam tu na myśli choćby tę gdzie spotykasz pod jego domkiem, "samotnego typa, którego kiedyś wygnano bo był gejem" (skandal!). Jest to pod koniec Białego Sadu kiedy idziesz do legowiska gryfa. Możliwe. Ale to najmniej istotne. Chodzilo mi o ten "błąd" , gdzie masz lub nie masz misji w zależności od... Kilku kroków. Uj z tym zwiastunem. Ten od Mafii wyglada ciekawiej. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - marsgrey21 - 13-12-2024 Budżet seralu też wynosił około 80 milionów, ale odejmij od tego gaże Cavilla i reszty aktorów oraz weź pod uwagę inflację. RE: Wiedźmin / The Witcher - seria - slepy51 - 13-12-2024 Dobrze, to wieź sobie drugi sezon, który był pewnie jakieś dwa razy droższy niż pierwszy i jednocześnie dwa razy gorszy. Pieniądz nie ma tu nic do rzeczy. EOT z mojej strony. |