![]() |
|
Co to za film? - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Co to za film? (/Thread-Co-to-za-film--99) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
|
- Snuffer - 14-04-2011 Nie, ale ja się podepnę w takim razie bo coś w tym stylu też mam w głowie - chyba trochę buddy movie - murzyn i biały - kradzież jakiś pieniędzy i ucieczka - scena zjazdu na jakiejś łódce przez las - sceny akcji z ciężarówką i co najważniejsze, film do orzygania powtarzany w TVNowskim Superkinie : ) - Crash - 14-04-2011 Może "Śledztwo nad przepaścią" z Dennisem Quaidem, Dannym Gloverem i Jaredem Leto? Ewentualnie "W pogoni za śmiercią" z Tomem Berengerem i Sidneyem Poitierem. - military - 14-04-2011 Tak, moje to Śledztwo nad przepaścią. Dzięki!:) Nie wiedziałem, że to film z 1997 - ocieka oldskulem. Trzeba odświeżyć jak najprędzej. - Snuffer - 14-04-2011 Jeśli odpowiadasz mnie, to główni bohaterowie byli przed 40tką. - Crash - 14-04-2011 "Stopień ryzyka" ze Skeetem Ulrichem i Cubą Goodingiem Jr. - Snuffer - 14-04-2011 Dokładnie! Jestem pod wrażeniem : ) Pamiętam że leciało w czasie gdy TVN puszczał same kiepskie sensacyjniaki z końcówki 90's w stylu właśnie tego filmu, Córki Generała itp... - Crash - 14-04-2011 Won od "Córki generała" - solidny thriller z fajną intygą i dobrym Travoltą. Co się tyczy "Stopnia ryzyka" - świetna muza Zimmera, zwłaszcza w scenie zjazdu na pontonie. ;) - Snuffer - 14-04-2011 Z 8 lat nie widziałem, więc rzeczywiście się odczepię. O, właśnie, ponton nie łódka :D - Crash - 14-04-2011 A może łódka :grin: - Nemen84 - 24-04-2011 Serial dla dzieci leciał w tv zakładam, że na poczatku lat 90. Kazdy odcinek to byla inna opowiesc dziadka ktory siedzial na fotelu przy kominku i mial dziwnego psa;) - OGPUEE - 25-04-2011 "The Storyteller" Jima Hensona (u nas "Bajarz opowiada" czy jakoś tak). John Hurt w roli dziadka. - Nemen84 - 25-04-2011 Olbrzymie dzieki!!!!!!!!!!!!!! - soldamn - 26-04-2011 krótkometrażowy, francuski film najprawdopodobniej z lat 60,70. Całość polega na tym, że facet jedzie bardzo szybko sportowym samochodem przez centrum Paryża. Nie ma muzyki, jest tylko bardzo głośny odgłos silnika, jeśli dobrze pamiętam, to kamera jest umieszczona na masce wozu. Z tego co wiem jest to najbardziej znany film w tym stylu. Ktoś wie o co chodzi? - Mental - 05-05-2011 Poszukuję filmu kukiełkowego (?) / animowanego (?) zanurzonego w uniwersum "Opowieści kanterberyjskich" Chaucera, "Boskiej komedii", "Raju utraconego" etc. Kiedyś leciało to to na C+. Pamiętam jak przez mgłę, że film był dość ponury, sporo makabreski, człowiek trzymający własną głowę pod pachą i inne czady, o coś takiego:
RE: Co to za film? - Kochampiwo - 21-05-2011 Pamiętam tyle, że był to film włoski. Mniej więcej to jest skrót fabuły: Chodziło o porwanie jednego chłopca z bogatej rodziny. Pewnego razu miejscowe dzieciaki odnajdują miejsce w którym jest przetrzymywany- w takim ukrytym bunkrze pod ziemią. Po tym odkryciu wszyscy uciekają, jednak jeden z chłopców wraca po pewnym czasie do tego miejsca. Zaprzyjaźnia się z tym biednym przetrzymywanym chłopcem, przynosi mu jedzenie. Po pewnym czasie chłopiec pomagający przeżywa szok, bo okazuje się że jego własny ojciec jest zamieszany w to porwanie dla pieniędzy. Któregoś dnia porywacze decydują że trzeba będzie zastrzelić chłopca i właśnie jego ojciec zostaje wyznaczony do tego zadania. Idzie do ciemnej stodoły (w między czasie został tam przetransportowany z bunkra) i strzela po ciemku myśląc że strzelił do porwanego chłopca. Okazuje się że strzelił do własnego syna, który przyszedł tam bo wiedział o planach porywaczy i chciał małego ostrzec. Na koniec jest wzruszająca scena jak ojciec zrozpaczony trzyma rannego syna w ramionach, a porwany chłopiec stoi z tyłu i ściska rękę tego syna w podzięce za uratowanie życia. RE: Co to za film? - Danus - 21-05-2011 Bez kitu prawie jak Chłopiec w pasiastej piżamie. RE: Co to za film? - Kochampiwo - 22-05-2011 W sumie tematyka nieco podobna do Chłopca w pasiastej piżamie. Ale to jest jak już wspomniałem film włoski i dzieje się w czasach współczesnych. Ponawiam prośbę o pomoc w znalezieniu filmu! RE: Co to za film? - Stark - 22-05-2011 'Io Non Ho Paura'. Dobry film. RE: Co to za film? - Indeksiarz - 27-05-2011 Mam pytanie o jakąś brytyjską komedię w stylu Monty Pythona(chyba) Z filmu pamiętam jedną scenę, jak oddział antyterrorystyczny wpada do muzeum ciał woskowych i rozpoczyna się jatka. Po niej dowódca liczy głowy swoich podkomendnych i oznajmia zwycięstwo nad figurami woskowymi. Pamiętam jeszcze że chyba rząd Wielkiej Brytanii podaje się do dymisji poprzez ukrzyżowanie na stadionie Wembley. Z góry dzięki za pomoc. RE: Co to za film? - slepy51 - 27-05-2011 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OnpKqFWsbSk[/youtube] http://www.filmweb.pl/film/Bum!+Koniec+świata-1986-134647 |