![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Rozgdz - 21-05-2022 Nostalgia Critic o tym kiedyś coś machnął porównując do animacji która była dla niego wzorem Byłem na tym w kinie i zrobił na mnie wtedy potężne wrażenie, przede wszystkim klimatem. Wróciłem jakiś czas temu.. i wciąż był bardzo dobry. Chyba już czas na powtórkę :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 21-05-2022 Dangerous (2021) Ten film jest taki jak ten plakat. Choć może nie. Plakat jest brzydki a film nijaki. I nie wie czy chce być serio, czy z jajem. Młody Eastwood nie będzie gwiazdą bo jest fatalnym aktorem. Fatalnym. Na drugim, trzecim planie może się pokazywać ale jako główny aktor? Bez szans. Myślałem, że rola Mela to żart ale lepszym jest rola zbotoksowanej Fankę.. 3/10. Jedno oczko za fajny numer na literach. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Snappik - 22-05-2022 Gold - pewien mężczyzna przyjeżdża do opuszczonej dziury, aby z niej przejechać przez pustkowie i przedostać się do kompleksu budowlanego, w którym ma rozpocząć pracę. Po drodze szlag trafia jednak samochód i bohater wraz z wynajętym kierowcą muszą stanąć i rozpocząć naprawę. Znaleziona nieopodal skała złota zmienia ich plany, jeden zostaje do ochrony złoża, a drugi rusza do najbliższego miasteczka aby ogarnąć koparkę oraz narzędzia. Bardzo przyjemny film, choć w kilku miejscach mocno hejtowany. Mi jednak się bardzo spodobał z 2 powodów: - Efron rośnie aktorsko i jeśli ktoś miał o nim wyobrażenia z HSM to tym filmem je zakopie - to nie jest standardowy survival rozgrywający się gdzieś w Australii lub Afryce ;) No i zakończenie - tak proste, a jednocześnie zabawne. 7/10
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Doppelganger - 22-05-2022 Ognie św. Elma, 1985, reż Joel Schumacher Świetna obyczajówka o grupie młodych ludzi wchodzących w dorosłość. W sumie to taka wersja "Przyjaciół" ale na poważnie, bez akcentów komediowych i śmiechu z offu. Wszyscy są jacyś, każdy z nim jest inny i każdy wątek jest spoko. Młodzi aktorzy grają bardzo fajnie, zwłaszcza faceci. Klimat lat 80tych wylewa się z ekranu. Dobry film o tym, że człowiek całe życie musi się zmagać z przeciwnościami losu i jeśli ma plany, cele, marzenia i ambicje, to często nic z nich nie wychodzi bo to los rozdaje karty. Oczywiście świetny motyw muzyczny który przewija się przez cały film: 8/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Corn - 22-05-2022 Ognie > Breakfast Club. Ognie w ogóle wyglądają trochę jak skondensowany serial. To zdecydowanie był materiał na kilka sezonów, aż dziwne że nikt tego nie przerobił po sukcesie filmu RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Tomkiewicz - 22-05-2022 (22-05-2022, 08:39)Snappik napisał(a): - Efron rośnie aktorsko i jeśli ktoś miał o nim wyobrażenia z HSM to tym filmem je zakopie Można to też zrobić przy okazji jego interpretacji Teda Bundy z roku 2019. Dobra rola. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 22-05-2022 (22-05-2022, 20:20)Corn napisał(a): Ognie > Breakfast Club. Inna grupa wiekowa oraz przedział czasowy. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 22-05-2022 Dzisiejszą krótką piłkę sponsoruje Francja z lat 50.: Fanfan Tulipan (1952) - jak czytałem, był to wielki hit w polskich kinach. Trochę ogląda się to jak Znak Zorro z Powerem czy Robin Hooda z Flynnem, choć podlane to jest francuskim sosem komediowym. Trąci to nieco myszką i bohater nieskazitelny pod każdym względem. Jako, że mam słabość to tego typu kina, to jednak z przyjemnością obejrzałem. 7,5/10 Wakacje pana Hulot - trochę się ogląda to jak Jasia Fasolę. Humor jest przede wszystkim wizualny, dialogów jest tu na lekarstwo, a sama główna postać praktycznie nie mówi. I fabuły właściwie nie ma i to zlepek skeczy. W sumie tak to trzeba oglądać. Półtoragodzinny odcinek dawnego programu komediowego opartego na kilku segmentach. 7/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 22-05-2022 (22-05-2022, 21:54)OGPUEE napisał(a): Wakacje pana Hulot - trochę się ogląda to jak Jasia Fasolę. Humor jest przede wszystkim wizualny U Tatiego głównie dźwiękowy jednak - nawet tutaj, mimo iż film nie był jeszcze tak napakowany atrakcjami jak następne. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Corn - 23-05-2022 Cytat:Inna grupa wiekowa oraz przedział czasowy.Ale oba dotyczą grupy ludzi i ich rozterek. Oba zresztą widziałem w odpowiednich odstępach czasu - Breakfast gdy byłem w liceum, Ognie gdy kończyłem studia i ten drugi zdecydowanie jest lepiej napisany i lepiej zagrany. To oczywiste, że poruszają inne problemy ale te inne problemy poruszają lepiej w swoich ramach RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 23-05-2022 (23-05-2022, 08:49)Corn napisał(a): Ale oba dotyczą grupy ludzi i ich rozterek Nie no, stary - tak to możesz porównywać Breakfast club z tysiącem innych tytułów :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Corn - 23-05-2022 zjadłem słowo "młodych" ;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 23-05-2022 Dobra, poprawiłem :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Gal Anonim - 23-05-2022 (23-05-2022, 08:49)Corn napisał(a):Cytat:Inna grupa wiekowa oraz przedział czasowy.Ale oba dotyczą grupy ludzi i ich rozterek. Oba zresztą widziałem w odpowiednich odstępach czasu - Breakfast gdy byłem w liceum, Ognie gdy kończyłem studia i ten drugi zdecydowanie jest lepiej napisany i lepiej zagrany. To oczywiste, że poruszają inne problemy ale te inne problemy poruszają lepiej w swoich ramach Dla mnie oba te filmy to świetny double feature i ogląda je się trochę jak jedną historię, St. Elm's Fire jest trochę jak sequel. Aczkolwiek wolę Breakfast Club - IMO jest bardziej magiczne i mniej toporne. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 24-05-2022 (20-05-2022, 22:12)shamar napisał(a): Ja pamiętam te czasy kiedy nie było żadnych "krytyków" i się gust wyrabiało samemu a nie słuchało durni.Ile ty masz lat że pamiętasz czasy bez krytyków filmowych? 140? Przecież dwie, trzy, pięć i siedem dekad temu krytycy mieli dużo większy wpływ na opinie plebsu niż teraz. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 24-05-2022 Operation Mincemeat - obejrzeć-zapomnieć. Dobra obsada i poprawna realizacja, ale całościowo taki typowo współczesny, ogółem nijaki film, spóźniony o kilka dekad (choć oczywiście zekranizowano już wcześniej te wydarzenia). I nawet nie chodzi o obecne trendy, bo film jest generalnie wolny od nich (aczkolwiek jak w jednej scenie prawie zrobili z angielskiej knajpy Harlem to prychłem). Ale kolorystyka, tonacja filmu, jego bezjajeczność (brak przekleństw czy jakichkolwiek mocniejszych fragmentów lub nawet dosadniejszych dialogów) i ogólny feel sprawiają, że po prostu wali sztucznością i tyle. No i dłużył mi się - w pewnym momencie złapałem się na tym, że to dopiero półmetek, a akcja dopiero się rozkręca. Szkoda. 6/10 P.S. Palą w tym filmie już od pierwszej sceny - uważajcie przyszli nałogowcy! :P RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 24-05-2022 (24-05-2022, 02:34)simek napisał(a):(20-05-2022, 22:12)shamar napisał(a): Ja pamiętam te czasy kiedy nie było żadnych "krytyków" i się gust wyrabiało samemu a nie słuchało durni.Ile ty masz lat że pamiętasz czasy bez krytyków filmowych? 140? Przecież dwie, trzy, pięć i siedem dekad temu krytycy mieli dużo większy wpływ na opinie plebsu niż teraz. Jaki wpływ? Przed obejrzeniem filmu (czy nawet po) nie mogłeś sobie odpalić YT i posłuchać 10 recenzji. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 24-05-2022 P A T R I O T A Lepszy niż go zapamiętałem, gorszy niż powinien być, biorąc pod uwagę potencjał tematu i epokę, w której toczy się akcja. Momentami też zbyt przesłodzony, a wątek murzyński sprawia wrażenie ahistorycznego wtrętu (dindu są tu albo wolni, albo fajni i pełni nadziei, że po wojnie wszyscy będziemy równi). Ot, taka prawacka feel good wersja historii. "Patriota" to w ogóle chyba najbardziej ideologicznie konserwatywno-prawicowy film z udziałem Mela (w takim sensie mainstreamowo-amerykańskim). Kilka scen wynosi tę produkcję na wyżyny (tryb berserk w wykonaniu Gibsona podczas masakrowania tomahawkiem brytyjskiego żołnierza), ale generalnie całość jest niestety tylko dobra. 7-/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - SonnyCrockett - 24-05-2022 Sprawdzałem czy nie ma tematu o Patriocie (nie ma) i znalazłem w temacie o Emmerichu ciekawy rozwój opinii Mentala o tym filmie. (12-05-2007, 18:14)Mental 2007 napisał(a): Patriota - wielkie rozczarowanie, nawet Gibson z toporkiem nie pomógł, zero zaangażowania, rzewne sceny należą do najgorszych, jakie widziałem; (29-03-2010, 21:06)Mental 2010 napisał(a): Patriota odfajkowany. film jest generalnie nie do oglądania bez uprzedniego znieczulenia organizmu choćby wywarem herbacianym. sentymentalizm Emmericha jest do bólu wręcz naiwny i odpustowy. gdyby prawdziwi weterani amerykańskiej wojny o niepodległość mieli okazje obejrzeć to dzieło, popadliby w alkoholizm. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 24-05-2022 Opinia się zmieniła, ale stosunek do wiadomej sceny bez zmian. To znaczy, że wszystko ze mną w porządku. |