Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Książki - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Książki (https://forumkmf.pl/Forum-Ksi%C4%85%C5%BCki--38)
+--- Wątek: Książki (/Thread-Ksi%C4%85%C5%BCki--70)



RE: Książki - Danus - 08-12-2013

A co się wiązało z tym odzyskanie wehikułu czasu?


RE: Książki - Hitch - 08-12-2013

Nie wiem. W tym momencie książka się kończy i pewnie to będzie osią sequela. Tego jeszcze nie było - tania sensacja na koniec zmienia się w tanie s-f :)


RE: Książki - Danus - 08-12-2013

No ale uratowali naszą dumę narodową, czy nie?


RE: Książki - Hitch - 08-12-2013

Oczywiście, przecież to nieskazitelni stróże prawa, porządku, zdrowia i pomyślności :)


RE: Książki - Craven - 09-12-2013

Przeczytałem ostatnio kilka książek, co nie jest u mnie częste (bo po całodziennym czytaniu artykułów i publikacji wolę jednak przesiąść się na film albo serial a nie na tekst innego rodzaju).

Leviathan Wakes - Bardzo mocno zachwalana, nominowana do nagród SF/space opera. Niestety rozczarowanie. Plusik za część world buildingu, bo fajnie opisani Belters, Martians, Earthers, czy pewne aspekty podróży z poszanowaniem reguł fizyki, z drugiej strony jednakże jak to jest, że w tym świecie praktycznie nie ma robotów? Plus za fajne przeniesienie klimatów noir, detektywa pijaka, poszukującego dziewczyny w SF. Niestety całość po prostu jest poprawna. Pół książki jest mocarnie rozciągnięte, bohaterowie nie wbudzają sympatii, druga połowa jest lepsza, ale chyba dopiero finałowe 20% rzeczywiście jest fajne. No i jak to dzisiaj bywa - jest to otwarcie serii.

Gra Endera - Wreszcie po angielsku. Przeczytanie tego po Lewiatanie, mimo że znam ją prawie na pamięć, wypada miażdżąco dla nowinki literackiej. Utrzymuje status mojej ulubionej książki.

Snow Crash - Rewelacja. Miło pomyśleć, że pewnie jeszcze wiele takich klasyków na mnie czeka. Genialnie napisana - wystartowałem z wersją PL ale ostatecznie przesłuchałem audiobook, tłumaczenie (w przeciwieństwie do Lewiatana, którego nie mogłem znieść PL) jest świetne, więc poleciłbym obie wersje. Świat, postacie, humor i absurdalne akcje - wszystko jest tip-top. Chętnie zobaczę czy Stephenson zawsze tak dobrze pisze. Chciałbym zobaczyć ekranizację w wykonaniu Guya Ritchie.
Aha - sumeryjski motyw, taki sobie. Za dużo też autor poświęcił czasu na przekonanie widza, że to ma sens. Ale nie jest to w stanie obniżyć mojej opinii - kapitalna książka.


A teraz cisnę Neuromancera i póki co jest rewelacyjny, ale czyta się cholernie ciężko.


RE: Książki - Hitch - 09-12-2013

A ja jestem panu Ciszewskiemu winny małe sprostowanie. Generator pola siłowego strzegł wehikułu czasu, nie zmienił się w niego po uderzeniu pioruna :)


RE: Książki - wujo444 - 09-12-2013

Neuromancer ma świetny świat, ale jakoś nie umiałem wkręcić się w główną fabułę. Cała akcja zwisała głównemu bohaterowi i w konsekwencji mnie też. Nie czułem siły oddziaływania akcji na resztę świata (3 część to już WTF niezły).

Skończyłem niedawno Dworzec Perdido i o ile doceniam pomysły autor, bogatość świata, świetne opisy, dobrze napisane postacie, tak pod koniec miałem ochotę zacytować Tomasza Zimocha: "Panie Turek, kończ pan (...)"! Po prostu jest cała masa rzeczy, która owszem, ciekawa, ale zupełnie zbędna z punktu widzenia fabuły (albo wpływająca na fabułę, ale dziejąca się zupełnie bez sensu), a kiedy dochodzimy do kulminacji autor zalewa nas jak gdyby nigdy nic kolejnymi opisami miasta. Zacząłem przeskakiwać po kilka stron, bo jedyną ich zawartością było "fapfapfapimagenusfapfapfap". W dodatku jeden z ciekawszych wątków rozwiązano dość nieciekawie. Autor za bardzo skupił się na kreacji świata, a za mało na fabule.


RE: Książki - Persona non grata - 11-12-2013

Wydawnictwo Fabryka Słów ma aktualnie całkiem niezłą promocję fantastyki. Może kogoś zainteresuje. Zresztą niebawem święta, to i pod choinkę można komuś wrzucić książkę. Chociaż tytuły takie sobie.

http://www.fabryka.pl/produkty-z-grupy/fantastyka-w-fantastycznych-cenach-9378/?products%5Bpage%5D=1


RE: Książki - Albertino - 11-12-2013

Nic ciekawego tam nie widzę :P


RE: Książki - jarod - 11-12-2013

Książek z FS to bym nawet za darmo nie brał...


RE: Książki - wujo444 - 11-12-2013

Makulatura jest tańsza.

Na poprawę humoru, na stronie http://bookrage.org/ można kupić pakiet 6 ebooków Zajdla. Za co łaska:
Limes inferior
Wyjście z cienia
Paradyzja
Cała prawda o planecie Ksi
Cylinder van Troffa


A płacąc powyżej średniej także Relacja z pierwszej ręki.


RE: Książki - Craven - 11-12-2013

Neuromancer - świetny, ale muszę powiedzieć że start ma dużo lepszy niż drugą połowę. Tzn jestem zachwycony cyberpunkową Japonią bardziej niż resztą świata i archipelagiem. Ogólnie jednak szacuneczek za napisanie czegoś takiego w tamtych latach, kilka świetnych patentów, kapitalnych pomysłów. Ale cholernie ciężko prowadzona narracja.

To teraz tylko znaleźć czas w przyszłości na Nakręcaną Dziewczynę. Może gdzieś w połowie 2014 :P


RE: Książki - Persona non grata - 11-12-2013

(11-12-2013, 17:26)jarod napisał(a): Książek z FS to bym nawet za darmo nie brał...

Bez przesady. Publikacje Ćwieka całkiem spoko.


RE: Książki - jarod - 11-12-2013

Z jego pozycji znam dwa pierwsze tomy cyklu o Lokim i uznaję je (obok niektórych "perełek" Pulipiuka i Ziemiańskiego) za jedne z najgorszych ścierw z jakimi kiedykolwiek miałem do czynienia.


RE: Książki - Snuffer - 11-12-2013

Oj tam, Kłamca w wieku lat 14 mi się podobał... :)



RE: Książki - Persona non grata - 11-12-2013

Też czytałem mniej więcej w tym wieku i też mi się nawet podobało.


RE: Książki - Gal Anonim - 14-12-2013

Ej, czytał ktoś MORFINĘ Szczepana Twardocha i może coś o niej powiedzieć? To fabularna książka ze zdaje się fikcyjną historią, ale w jednym z rozdziałów ważną postacią drugoplanową staje się mój dziadek. O ile przeglądałem kiedyś fragmenty z nim, to jestem ciekaw jak sama książka i czy warto się za nią zabrać.


RE: Książki - Phlogiston2 - 14-12-2013

Morfiny nie miałem w rękach, ale z Twardocha warto przeczytać Wieczny Grunwald(gdzieś tak od połowy do końca to prawdziwy mindfucker) oraz Zabawy bronią, czyli zbiór felietonów obracających się wokół tematyki broni palnej(mimochodem chwali m.in. "Drogę" McCarthy'ego i The Wire), która, według Twardocha, powinna być łatwiej dostępna :)

PS. Chodzi o tego dziadka Crova, czy o jakiegoś innego?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Steifer


RE: Książki - Gal Anonim - 14-12-2013

O tego. :) (W sumie tak konkretnie to pradziadek.)

A jezeli chwali McCarthy'ego i The Wire to dobrze o nim świadczy.


RE: Książki - Mental - 16-12-2013

Cytat:oraz Zabawy bronią, czyli zbiór felietonów obracających się wokół tematyki broni palnej

Zamówione. Jak przeczytam, będzie recka na blogu.