![]() |
|
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97) |
RE: The Matrix (1999-2022) - Ted - 03-04-2024 Co w tym dziwnego? To jest wciąż kultowa marka z potencjałem. Star Wars też do zaorania, Gra o Tron po ostatnim sezonie dostała drugie życie. Myślę, że wręcz takie upadki znanych franczyzn są czasem potrzebne by potem mogły wrócić silniejsze, z efektem świeżości. RE: The Matrix (1999-2022) - Lashly - 03-04-2024 WB wkurzone, że dali się nabrać na poprzednią część, która była świadomym sabotażem (za co można ją szanować z daleka bez oglądania). Ciekawe, które gwiazdy będą chciały powrócić. Już chyba tylko Jada Pinkett. RE: The Matrix (1999-2022) - Corn - 03-04-2024 To uniwersum ma tyle potencjału, że powinni wprowadzić nowe postacie i opowiedzieć w nim inną historię RE: The Matrix (1999-2022) - Spoilerowo - 03-04-2024 ja w błękicie w oczekiwaniu, że kolejna część będzie gównem
RE: The Matrix (1999-2022) - Jan_Władeczek - 03-04-2024 Miejsce trupa jest w piachu. RE: The Matrix (1999-2022) - al_jarid - 03-04-2024 (03-04-2024, 20:59)Corn napisał(a): To uniwersum ma tyle potencjału, że powinni wprowadzić nowe postacie i opowiedzieć w nim inną historię Ło panie, przecież oni teraz robią te sequele, żeby opowiadać po raz n-ty te same historie. W Holiłudzie nikt już nie umie nic nowego. A na tego piątego Masmixa to przecież nie pójdzie już nawet ta garstka, która się dała nabrać na poprzedniego. RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 03-04-2024 Ale jaki potencjal? Matrix upadl, nie? A na prawdę nie upadl. Więc co? Kolejna historia kolejnego Wybranca? RE: The Matrix (1999-2022) - Corn - 03-04-2024 Przecież można opowiadać historię poprzednich wybrańców. Z resztą idea wybrańca była wpisana w system, który go podtrzymywał. Animatrix pokazał ile tam potencjału. Ja bym chętnie zobaczył film o pierwszych wybudzonych. RE: The Matrix (1999-2022) - Spoilerowo - 03-04-2024 nawiedzony dom który był błędem matrixa to ja bym chętnie obejrzał, albo biegacz który w czasie biegu odkrywa czym jest matrix, jeszcze może historia detektywa a dostaniemy film gdzie pierwsi wybudzeni to będą chłopy którzy w matrixie będą kobietami RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 03-04-2024 (03-04-2024, 21:22)Corn napisał(a): Przecież można opowiadać historię poprzednich wybrańców. Z resztą idea wybrańca była wpisana w system, który go podtrzymywał. Animatrix pokazał ile tam potencjału. Ja bym chętnie zobaczył film o pierwszych wybudzonych. Dokładnie, potencjał nieograniczony, a tak naprawdę każda znana mara od Matrixa po Terminatora ma ten sam potencjał, to tylko tło dla postaci i opowieści, jak jej nie ma, to nawet najbardziej bogaty świat tego nie uratuje. RE: The Matrix (1999-2022) - Ted - 03-04-2024 Zastanawia mnie ten Drew Goddard, nie oglądałem żadnego jego filmu a gość ma dobrą reputację - tylko ostatecznie znam go z roli producenta. A reżyserować miał sporo filmów z franczyzn - X-Force, Sinister Six, teraz go przymierzano do Iron/Strange Boya, i pewnie znów skończy się tak samo - wypadnie z gry albo obsadzą go jako producenta. Drew Goddard, człowiek zagadka. Ja jestem zdania że Matrix tak jak Star Wars powinien zostać poćwiartowany na różne filmy lub seriale, dla mniejszych uzdolnionych reżyserów, by robili z tym coś świeżego, tylko z poszanowaniem kanonu, by nie było potem wkurwienia że coś retconuja. I tak jak mówi Crov, żadnych powrotów, tylko nowe postaci, a jeśli stare to jak z Morfeuszem w 4ce - w odświeżonej wersji, ale bez rebootowania. Chociaż nie wiem czy ten Morfeusz to nie reboot. Odłożyłem seans nowej wersji bo boję się że: A) Podzielę krytyczne zdanie i wkurwie się za zarżnięcie starych filmów. A lubię całą trylogię, tylko jedynka miała coś głębiej fabularnie do zaoferowania, ale kolejne części dały piękne science-fiction epoki 2000s. B) podzielę zachwyty tych, którzy uważają że to super przełamanie schematów i nie będę mógł się powstrzymać przed potrzebą przekonania Was jak przy Batmanie Reevesa. RE: The Matrix (1999-2022) - Bucho - 03-04-2024 Nie ma przypadkow, sa tylko znaki: Wielkie przebudzenie nie jest i nie bedzie przypadkowe, wszystko jest przedstawieniem i szarada. 9/11 to koniec i poczatek. https://live.staticflickr.com/2001/2258345996_a5fe2f9ced_n.jpg RE: The Matrix (1999-2022) - Reno - 03-04-2024 (03-04-2024, 21:22)Corn napisał(a): Przecież można opowiadać historię poprzednich wybrańców. Ale po co przecież wiadomo, że The Matrix (1999-2022) - zombie001 - 03-04-2024 @Ted Goddard to solidny rzemieślnik i tyle. Czy to na polu reżysera, czy też scenarzysty. Nie ma wpadek większych, ale nie jest to też nazwisko wywołujące "wow, ON się za to bierze!". Do tego ma niesamowitego pecha. Przy Daredevil go odsunięto nieco na drugi plan, bo podobno jego wizja nie zgrywała się do końca z PanemCzapeczką. A reżyserię "Marsjanina" porzucił, bo mu obiecano SS, które... ostatecznie Sonacz skasował. Nic dziwnego, że szuka innego miejsca dla siebie niż MCU i Spidermany. Jak widać, wybrał DCUGunna ostatnio i teraz samo WB. _______ Co do samego 5Matrixa, to zobaczymy. Na moje 4 ograniczyła szanse na dobre przyjęcie kolejnego filmu. Nie dość, że flopneła to ja tam nie widziałem wokół tego w ogóle entuzjazmu. A idea prequeli to też taki wątły temat. Trzeba sobie zadać pytanie, czy dziś można zrobić w live-action coś lepszego niz Animatrix i odpowiedź nasuwa się sama. :D Wysłane przy użyciu Tapatalka RE: The Matrix (1999-2022) - Danus - 03-04-2024 Czwarta czesc była niesamowitym wręcz gównem, dlatego nie czekam, nie jaram sie kolejna czescia niezależnie kto sie za to zabierze. No chyba ze bylby to Cameron. RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 03-04-2024 Czwarta część jest cudowna. RE: The Matrix (1999-2022) - Reno - 03-04-2024 (03-04-2024, 22:37)Danus napisał(a): Czwarta czesc była niesamowitym wręcz gównem, dlatego nie czekam, nie jaram sie kolejna czescia niezależnie kto sie za to zabierze. No chyba ze bylby to Cameron. +1 RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 03-04-2024 (03-04-2024, 21:22)Corn napisał(a): Przecież można opowiadać historię poprzednich wybrańców. Po co? Skoro wiadomo jak to się skończyło? Tym bardziej, że teraz byłby to jakiś trans. RE: The Matrix (1999-2022) - Corn - 03-04-2024 Nie wiem, bo interesujące byłoby z perspektywy postaci w jaki sposób to się spierdoliło? Mogłoby też nadać inny kontekst jak oryginałowi? Taki Rogue One w świecie Matrixa. RE: The Matrix (1999-2022) - Bucho - 03-04-2024 Matrix: Poczatek :) W sumie kinowa wesja tego cuda, na powaznie i dorosle, z mocna erka i wypunktowaniem spierdolenia elit, oraz oczywiscie zydowskiej Kabally :) :) |