Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Hitch - 09-05-2009

Czy ja wiem. Mi sie podobalo. Tworcy mogli pojechac po bandzie jak w jedynce, a tak mamy fajnie rozplanowana strzelanine.


- Wawrzyniec - 09-05-2009

Sequel ma wg mnie jedną zasadniczą wadę - główny bohater. Nie wiem dlaczego, ale w "dwójce" z jakiegoś powodu już nie jawi mi się jako twardy, rozsmarowujący wszystkich walec. Nie czuję, żeby to było przez jego emocjonalne rozterki, bo te bardzo mi pasują (genialna jest nagrana na automatyczną sekretarkę rozmowa Payne'a z prostytutką o imieniu Mona). Po prostu grając w MP 2, a później wracając do jedynki odniosłem wrażenie, że Maxio Ból w poprzedniku jest bardziej badass, bardziej nie pierdzielący się z nikim.

Dobra, już wiem dlaczego - w dwójce jest gliną.


- Hitch - 09-05-2009

Ja ci powiem dlaczego. Bo w dwojce jest juz czlowiekiem, a nie sadzacym tanie one-linery cyborgiem koszacym 1000 ludzi w jedna noc.


- The_Bitcher - 09-05-2009

Snuffer napisał(a):A wracając do zakończenia - gdyby w grze znalazło się alternatywne, automatycznie spadłaby w moim rankingu gier najlepszych, i ocena co najmniej o punkt poszła by w dół :)
Tyle że tam JEST alternatywne zakończenie :lol: . Można je zobaczyć po przejściu gry na najwyższym poziomie trudności.
Chociaż dla mnie pomimo tego Max Payne 2 i tak pozostaje świetny. :)


- Snuffer - 09-05-2009

Zdaje sobie sprawę że JEST, chodziło mi jak dobrze wiesz o to że gdyby użyto go zamiast oryginalnego ;)


- Guzeppe - 10-05-2009

Schizowe jazdy z jedynki były świetne - maks biegnący przez przedpokój, który z każdym krokiem wydluża się, aby stać się zagmatwanym labiryntem, krzyki żony, krew spływająca po ścianach... W drugiej części narkotykowe jazdy już nie były takie dobre.
One-linery z jedynki ( w dwójce zresztą też niewiele gorsze) to chyba nejlepsze one-linery w historii gier - nasiąknięte klimatem, maksymalnie "kultowe", pasujące do kolesia, który non-stop jedzie na pigułkach przeciwbólowych i mając wszystko gdzieś, lata po mieście w najzimniejszą zimę w hawajskiej koszuli i skórzanej kórtce, aby skopać parę tyłków. Payne z jedynki to taki Dr House z giwerami. W drugiej części gameplay był świetny, ale morda Maxa mi się nie podobała (temat wałkowany już miliony razy). No i music - Payne 2 ma świetną muzykę.


- Hitch - 10-05-2009

Schizy w jedynce zaczely sie fajnie tymi, ktore wymieniles, ale potem w ktorych Max czytal listy, ze jest w grze komputerowej i uswiadamial sobie panowanie nad bullet timem i widzial HUD nad soba to porazka. Takze skakanie po sciezkach z krwi - WTF?
Zas w dwojce nie ma zadnych elementow autoparodystycznych. Wszystko jest na powaznie, a kazda schizowa scena powoduje gesia skorke. Moja ulubiona to jak Max widzi sie w szpitalu psychiatrycznym. Masakryczne dialogi.
Do twarzy Maxa z sequela nic nie mam. W jedynce strasznie denerwowala mnie aparycja Sama Lake'a. Jednak to sa kosmetyczne zmiany, nieistotne i bez wplywu na fabule czy odbior. MP2 jest dojrzaly, powazny, brudny, ocieka dragami i wulgarnoscia. Paradoksalnie, ideal filmowej sensacji powstal w postaci gry akcji :)


- Gal Anonim - 10-05-2009

Bo jedynka to w końcu pastisz. Film VHSowy, który nie powstał. Zlepek scen i pomysłów ze znanych filmów, będący dobrym materiałem na film dla Rodrigueza czy Tarantino. Dwójka nie tylko pod względem klimatu i prezentacji, ale również i fabuły wygląda tak, że mogłaby być osobną częścią - niezwiązaną z Maksem Payne'em. Poza tym dwójka to wciąż dobra, interesująca gra, a jedynka jest cienka i strasznie się zestarzała.


- Wawrzyniec - 10-05-2009

O ile grywalność jedynki zostaje daleko w tyle za dwójką, to jednak ten "sadzący tanie one-linery cyborg koszący 1000 ludzi w jedna noc" z pierwszej części przemawia do mnie znacznie bardziej (a tak btw w dwójce to niby zabił ile osób?). Klimat dwójki jest mimo wszystko zbyt dramatyczny i zbyt poważny jak na historię o gościu, który, jeśliby go tylko sklonować, rozpieprzyłby w dwie noce wszystkich przestępców świata.


- Hitch - 10-05-2009

W dwojce padaja 92 trupy. Trzeba pamietac, ze w sequelu jest to wartosc do podzielenia z Moną, wiec dokladnie nie jestem w stanie powiedziec. Ale na oko Max zabija jakichs 50-60 ludzi. To oczywiscie liczba wysrubowana z tego powodu, ze do czynienia mamy z GRA, ale mimo wszystko jest znacznie prawdopodobniej niz przypadku pierwszej odslony, gdzie doslownie zabija sie 1000 ludzi.


- Wawrzyniec - 11-05-2009

Tak, mamy do czynienia ze strzelaniną, ale ten ciężki klimat zakrawający o psychologiczny dramat-kryminał bardziej pasuje mi po prostu do przygodówki, w której rozwiązywalibyśmy sprawy dotyczące morderstw i przy okazji poznawali mroczną historię bohatera. Jedynka była klimatycznie zdecydowanie bardziej "wyprofilowana".


- Hitch - 11-05-2009

Nie moge sie zgodzic. Jedynka byla bardziej wymieszana pod wzgledem klimatu. Tworcy sami nie wiedzieli w ktora strone isc. Bezmyslnej akcji, dochodzenia na wlasna reke, tripow po narkotyku czy noir gangsterki. Wyszedl z tego ciezkostrawny miszmasz, ktory i tak sprawdza sie jedynie jako rabanka. Naprawde, przejdz gre "na swiezo" od razu w oczy wpadnie ci kuriozalnosc scen akcji, zle dialogi i na sile wydumana fabula (choc to gdzies tak w polowie gry dopiero).


W sequelu zostal nadany ostateczny ksztalt, jaki mieli zapewne w zamysle tworcy. Zrezygnowano z idiotyzmow na rzecz historii i postaci. Scenarisuz zyskal na spojnosci, a opowiesc na wiarygodnosci. Dla zwyklego gracza, mogl byc to spadek jakosci, no bo strzelania jest mniej, przeciwnikow mniej, wiecej wstawek filmowych. Zrobilo sie nudniej z typowo gejmowego punktu widzenia, ale ja jako przede wszystkim milosnik filmow, nie moglbym sobie wymarzyc lepszej gry niz Max Payne 2.


- wujo444 - 11-05-2009

a tu coś, bodajże dla Mentala: http://www.valhalla.pl/news15268-Nowy-Thief-oficjalnie.html


- Gal Anonim - 11-05-2009

I dla Crova. Czekam, kurde, czekam. Apdejting liste oczekiwanych gier... :)

Z innych wieści: jesienią ma wyjść "Kane & Lynch 2" - oby było dalej inspirowane Mannem, ale miało jakąs fabułę i nie było tylko pretekstem dla przetestowania ulepszonego silnika "Freedom Fighters".

Z kolei nowy "Hitman" jest oficjalnie w produkcji, ale raczej nie wyjdzie w tym roku.


- Hitch - 11-05-2009

http://www.valhalla.pl/news15244-Ostatnie-wideo-Duke-Nukem-Forever.html

Z dedykacja dla Solcia :)


- Guzeppe - 11-05-2009

By the way: może ktoś mniej więcej streścić, jak rozwinęła się fabuła Maxa 1? Ja z powodów sprzętowych doszedłem jedynie do kompleksu wojskowego. Wiadomo czemu zabito mu rodzinę etc? Jakoś nie mam siły wracać do pierwszej części, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Max1 niezbyt lubi się z Windowsem XP.


- Anonymous - 11-05-2009

Oczywiście wszyscy widzieli? Teaser trailera "Modern Warfare 2".
http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=11311
Kurde balans, znowu na tym samym silniku robią kolejną grę. Nie widzą, że to z poprzedniej epoki graficznie jest?


- Hitch - 11-05-2009

Guzeppe:



- Guzeppe - 11-05-2009

Dzieki, Hitch.


- Anonymous - 12-05-2009

Tymczasem w majowym numerze CD-Action jest wielki tekst o najnowszym "Aliens vs. Predator". Graficznie wygląda to obłędnie - nie widziałem chyba jeszcze tak pięknie wyglądającej gry na silniku U3. Nie wiem czy w sieci są już gdzieś te zdjęcia - wyglądają naprawdę tak, że AvP3 automatycznie wskakuje na top mojej listy oczekiwanych gier.