![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Hitch - 09-05-2009 Czy ja wiem. Mi sie podobalo. Tworcy mogli pojechac po bandzie jak w jedynce, a tak mamy fajnie rozplanowana strzelanine. - Wawrzyniec - 09-05-2009 Sequel ma wg mnie jedną zasadniczą wadę - główny bohater. Nie wiem dlaczego, ale w "dwójce" z jakiegoś powodu już nie jawi mi się jako twardy, rozsmarowujący wszystkich walec. Nie czuję, żeby to było przez jego emocjonalne rozterki, bo te bardzo mi pasują (genialna jest nagrana na automatyczną sekretarkę rozmowa Payne'a z prostytutką o imieniu Mona). Po prostu grając w MP 2, a później wracając do jedynki odniosłem wrażenie, że Maxio Ból w poprzedniku jest bardziej badass, bardziej nie pierdzielący się z nikim. Dobra, już wiem dlaczego - w dwójce jest gliną. - Hitch - 09-05-2009 Ja ci powiem dlaczego. Bo w dwojce jest juz czlowiekiem, a nie sadzacym tanie one-linery cyborgiem koszacym 1000 ludzi w jedna noc. - The_Bitcher - 09-05-2009 Snuffer napisał(a):A wracając do zakończenia - gdyby w grze znalazło się alternatywne, automatycznie spadłaby w moim rankingu gier najlepszych, i ocena co najmniej o punkt poszła by w dół :)Tyle że tam JEST alternatywne zakończenie :lol: . Można je zobaczyć po przejściu gry na najwyższym poziomie trudności. Chociaż dla mnie pomimo tego Max Payne 2 i tak pozostaje świetny. :) - Snuffer - 09-05-2009 Zdaje sobie sprawę że JEST, chodziło mi jak dobrze wiesz o to że gdyby użyto go zamiast oryginalnego ;) - Guzeppe - 10-05-2009 Schizowe jazdy z jedynki były świetne - maks biegnący przez przedpokój, który z każdym krokiem wydluża się, aby stać się zagmatwanym labiryntem, krzyki żony, krew spływająca po ścianach... W drugiej części narkotykowe jazdy już nie były takie dobre. One-linery z jedynki ( w dwójce zresztą też niewiele gorsze) to chyba nejlepsze one-linery w historii gier - nasiąknięte klimatem, maksymalnie "kultowe", pasujące do kolesia, który non-stop jedzie na pigułkach przeciwbólowych i mając wszystko gdzieś, lata po mieście w najzimniejszą zimę w hawajskiej koszuli i skórzanej kórtce, aby skopać parę tyłków. Payne z jedynki to taki Dr House z giwerami. W drugiej części gameplay był świetny, ale morda Maxa mi się nie podobała (temat wałkowany już miliony razy). No i music - Payne 2 ma świetną muzykę. - Hitch - 10-05-2009 Schizy w jedynce zaczely sie fajnie tymi, ktore wymieniles, ale potem w ktorych Max czytal listy, ze jest w grze komputerowej i uswiadamial sobie panowanie nad bullet timem i widzial HUD nad soba to porazka. Takze skakanie po sciezkach z krwi - WTF? Zas w dwojce nie ma zadnych elementow autoparodystycznych. Wszystko jest na powaznie, a kazda schizowa scena powoduje gesia skorke. Moja ulubiona to jak Max widzi sie w szpitalu psychiatrycznym. Masakryczne dialogi. Do twarzy Maxa z sequela nic nie mam. W jedynce strasznie denerwowala mnie aparycja Sama Lake'a. Jednak to sa kosmetyczne zmiany, nieistotne i bez wplywu na fabule czy odbior. MP2 jest dojrzaly, powazny, brudny, ocieka dragami i wulgarnoscia. Paradoksalnie, ideal filmowej sensacji powstal w postaci gry akcji :) - Gal Anonim - 10-05-2009 Bo jedynka to w końcu pastisz. Film VHSowy, który nie powstał. Zlepek scen i pomysłów ze znanych filmów, będący dobrym materiałem na film dla Rodrigueza czy Tarantino. Dwójka nie tylko pod względem klimatu i prezentacji, ale również i fabuły wygląda tak, że mogłaby być osobną częścią - niezwiązaną z Maksem Payne'em. Poza tym dwójka to wciąż dobra, interesująca gra, a jedynka jest cienka i strasznie się zestarzała. - Wawrzyniec - 10-05-2009 O ile grywalność jedynki zostaje daleko w tyle za dwójką, to jednak ten "sadzący tanie one-linery cyborg koszący 1000 ludzi w jedna noc" z pierwszej części przemawia do mnie znacznie bardziej (a tak btw w dwójce to niby zabił ile osób?). Klimat dwójki jest mimo wszystko zbyt dramatyczny i zbyt poważny jak na historię o gościu, który, jeśliby go tylko sklonować, rozpieprzyłby w dwie noce wszystkich przestępców świata. - Hitch - 10-05-2009 W dwojce padaja 92 trupy. Trzeba pamietac, ze w sequelu jest to wartosc do podzielenia z Moną, wiec dokladnie nie jestem w stanie powiedziec. Ale na oko Max zabija jakichs 50-60 ludzi. To oczywiscie liczba wysrubowana z tego powodu, ze do czynienia mamy z GRA, ale mimo wszystko jest znacznie prawdopodobniej niz przypadku pierwszej odslony, gdzie doslownie zabija sie 1000 ludzi. - Wawrzyniec - 11-05-2009 Tak, mamy do czynienia ze strzelaniną, ale ten ciężki klimat zakrawający o psychologiczny dramat-kryminał bardziej pasuje mi po prostu do przygodówki, w której rozwiązywalibyśmy sprawy dotyczące morderstw i przy okazji poznawali mroczną historię bohatera. Jedynka była klimatycznie zdecydowanie bardziej "wyprofilowana". - Hitch - 11-05-2009 Nie moge sie zgodzic. Jedynka byla bardziej wymieszana pod wzgledem klimatu. Tworcy sami nie wiedzieli w ktora strone isc. Bezmyslnej akcji, dochodzenia na wlasna reke, tripow po narkotyku czy noir gangsterki. Wyszedl z tego ciezkostrawny miszmasz, ktory i tak sprawdza sie jedynie jako rabanka. Naprawde, przejdz gre "na swiezo" od razu w oczy wpadnie ci kuriozalnosc scen akcji, zle dialogi i na sile wydumana fabula (choc to gdzies tak w polowie gry dopiero). W sequelu zostal nadany ostateczny ksztalt, jaki mieli zapewne w zamysle tworcy. Zrezygnowano z idiotyzmow na rzecz historii i postaci. Scenarisuz zyskal na spojnosci, a opowiesc na wiarygodnosci. Dla zwyklego gracza, mogl byc to spadek jakosci, no bo strzelania jest mniej, przeciwnikow mniej, wiecej wstawek filmowych. Zrobilo sie nudniej z typowo gejmowego punktu widzenia, ale ja jako przede wszystkim milosnik filmow, nie moglbym sobie wymarzyc lepszej gry niz Max Payne 2. - wujo444 - 11-05-2009 a tu coś, bodajże dla Mentala: http://www.valhalla.pl/news15268-Nowy-Thief-oficjalnie.html - Gal Anonim - 11-05-2009 I dla Crova. Czekam, kurde, czekam. Apdejting liste oczekiwanych gier... :) Z innych wieści: jesienią ma wyjść "Kane & Lynch 2" - oby było dalej inspirowane Mannem, ale miało jakąs fabułę i nie było tylko pretekstem dla przetestowania ulepszonego silnika "Freedom Fighters". Z kolei nowy "Hitman" jest oficjalnie w produkcji, ale raczej nie wyjdzie w tym roku. - Hitch - 11-05-2009 http://www.valhalla.pl/news15244-Ostatnie-wideo-Duke-Nukem-Forever.html Z dedykacja dla Solcia :) - Guzeppe - 11-05-2009 By the way: może ktoś mniej więcej streścić, jak rozwinęła się fabuła Maxa 1? Ja z powodów sprzętowych doszedłem jedynie do kompleksu wojskowego. Wiadomo czemu zabito mu rodzinę etc? Jakoś nie mam siły wracać do pierwszej części, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Max1 niezbyt lubi się z Windowsem XP. - Anonymous - 11-05-2009 Oczywiście wszyscy widzieli? Teaser trailera "Modern Warfare 2". http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=11311 Kurde balans, znowu na tym samym silniku robią kolejną grę. Nie widzą, że to z poprzedniej epoki graficznie jest? - Hitch - 11-05-2009 Guzeppe: - Guzeppe - 11-05-2009 Dzieki, Hitch. - Anonymous - 12-05-2009 Tymczasem w majowym numerze CD-Action jest wielki tekst o najnowszym "Aliens vs. Predator". Graficznie wygląda to obłędnie - nie widziałem chyba jeszcze tak pięknie wyglądającej gry na silniku U3. Nie wiem czy w sieci są już gdzieś te zdjęcia - wyglądają naprawdę tak, że AvP3 automatycznie wskakuje na top mojej listy oczekiwanych gier. |