Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)



RE: Zapowiedzi - Mefisto - 05-01-2013

(04-01-2013, 23:59)military napisał(a): Donia Agata: a jakie są nieegoistyczne powody robienia dziecka? (Wpadkę wykluczam, bo mówimy o świadomym, zaplanowanym dziecku). Może chęć stworzenia kolejnego płatnika podatków?

Tylko, że wiesz - sporo osób robi sobie dzieci, bo "tak wypada", "powinno się zakładać rodzinę", "tego się od nas wymaga", albo i dla kasy na przykład. Także wiesz :)


RE: Zapowiedzi - Lawrence - 05-01-2013

(04-01-2013, 23:16)MauZ napisał(a): ja to się zastanawiam czy powinno się zakazać kręcenia filmów Polakom ogólnie czy tylko Polkom ;)

A Agnieszka Holland? Ona to akurat lepiej kręci od niejednego Polaka.


RE: Zapowiedzi - Mental - 05-01-2013

k'urwa, cieszcie się, że w USA nie mieszkacie - tam jeden Murzaj z pobudek nieegoistycznych (ratowanie rasy czarnej) zrobił 30 bachorów z 11 kobietami! Placówki więzienne już ponoć przygotowały 30 dodatkowych łózek - na wszelki wypadek :)


RE: Zapowiedzi - Gal Anonim - 05-01-2013

Dlaczego tylko 30 a nie 41? Co to, kobiety nie mogą iść do więzienia? Feminizm, yo.


RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 05-01-2013

(04-01-2013, 23:10)Donia Agata napisał(a): jestem ciekawa ilu z was widziało "Galerianki". I co konkretnie macie o nich do powiedzenia. Bo ja uważam, że to całkiem niezły film.

Ja widziałem wersję krótko- oraz pełnometrażową i faktycznie wiele można powiedzieć o tych filmach. Ale na pewno nie to, że są dobre czy też niezłe. Może gdyby chociaż były dobrze zagrane, to łaskawiej oceniałbym tę przerysowaną do bólu patologiczną historię (zresztą pod względem wszechobecnej patologii pani Rosłaniec specjalnie na tle naszej rodzimej kinematografii się nie wyróżnia - kolejna wada).


RE: Zapowiedzi - Gal Anonim - 05-01-2013

Krótkometrażowa wersja to padaka jakich mało. Tak złych dialogów nie widzialem w jasełkach w mojej podstawówce. A pełnometrażowa była tylko odrobinę mniej zła. Smutne, że z takiego dobrego tematu zrobiła tak nijaki film.

Poza tym, Persona dobrze gada.


RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 05-01-2013

(04-01-2013, 23:10)Donia Agata napisał(a): jestem ciekawa ilu z was widziało "Galerianki"
Ja widziałem.

Cytat:I co konkretnie macie o nich do powiedzenia.
Jeden z najgorszych filmów jakie widziałem w swoim życiu. Głębia "Rozmów w toku" skrzyżowana z reżyserią i aktorstwem rodem z filmów Eda Wooda. Powalające kino.


RE: Zapowiedzi - Khet - 05-01-2013

(05-01-2013, 02:32)Mierzwiak napisał(a): Głębia "Rozmów w toku" skrzyżowana z reżyserią i aktorstwem rodem z filmów Eda Wooda.

Przestań, Wood się w grobie przewraca:).



RE: Zapowiedzi - kwasibor - 05-01-2013

Drugi zwiastun do "Tajemnicy Westerplatte".



Jak ktoś chce zaoszczędzić półtorej minuty:
- trailer odrobinę lepiej zmontowany niż poprzedni, zamieszczony na stronie kmf, ale i tak słabo.
- CGI w pełnym ruchu (samoloty, dymy, Schleswig-Holstein) to żałość.
- dalej to wygląda jak teatr telewizji.
- kiedy wybuchła afera dotycząca scenariusza filmu, czepiano się sceny w której żołnierze liżą pornograficzne karty. W zwiastunie widać dość podobny motyw. Wygląda jednak na to że tą scenę zmieniono: zamiast lizania wizerunku gołej baby, mamy ucałowanie rodzinnej fotografii.



RE: Zapowiedzi - Hitch - 05-01-2013

Afera wybuchła między innymi odnośnie odlewania się na portret Sikorskiego i zastąpienia materiału z Lindą Żebrowskim, który całość (główna rola!) nagrał w bodaj 11 dni.

A pierwszy zwiastun mnie ominął, drugi zapowiada tanie gówno. Spasuję.


RE: Zapowiedzi - kwasibor - 05-01-2013

Wiem. Powinienem był wspomnieć że "między innymi" chodziło o karty. Zresztą afera dotyczyła także scen z żołnierzami kąpiącymi się nago w Bałtyku, pijącymi wódkę oraz o wątek polskich dezerterów i i ich rozstrzelania.

Ale skoro ta jedna scena została zmieniona jeśli chodzi o wymowę, to jak sprawa ma się z pozostałymi?


RE: Zapowiedzi - vast - 05-01-2013

jak było to sorry, ale...



...co to ma być?

W centrum Europy zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa – policjanta, który wydaje się pozbawiony uczuć. Kiedy pozna Nataszę, da się uwikłać w niebezpieczną grę pełną namiętności i niedopowiedzeń.


RE: Zapowiedzi - military - 05-01-2013

Muzyka w tym trailerze Westerplatte pobrzmiewa głównym motywem z Requiem dla snu. Czy to jakiś remix, czy to oryginalny utwór Kaczmarka?


RE: Zapowiedzi - shamar - 05-01-2013

(05-01-2013, 12:11)kwasibor napisał(a): Drugi zwiastun do "Tajemnicy Westerplatte".

Mnie się podoba. I są moi ulubieni aktorowie- Barnaba Wesołowski i Jakbub Szyc.

tylko to CGI troszku śmierdzi. EPICKIE.




RE: Zapowiedzi - Lawrence - 05-01-2013

To na 95% nie jest muzyka Kaczmarka, nawet nie brzmi jak w jego stylu. Od typowa trailerówka. A pomijając efekty to może nie będzie tak źle, o ile naturalnie pierwotna wersja scenariusza nie zostanie za bardzo złagodzona i nie skończy się na klasycznym Bóg Honor Ojczyzna.

A co do "Sępa" to daję temu filmowi pewien kredyt zaufania i nawet jak to ma się nie powieść to pochwalam próby kręcenia czegoś innego od infantylnych komedii, melodramatów na Śląsku i filmów martyrologicznych.


RE: Zapowiedzi - soldamn - 05-01-2013

Akurat trailer do Sępa jest moim zdaniem zrobiony bardzo bardzo dobrze. Nie pamiętam kiedy widziałem równie dobry polski trailer. Z tym że historia sama w sobie wygląda na zdecydowanie przesadzoną.


RE: Zapowiedzi - military - 05-01-2013

Sęp ma dobre zdjęcia - ujęcie z motocyklem rządzi, można pomyśleć, że to amerykański film. Już z tego powodu go obejrzę. Kto wie, może to będzie pierwszy polski film, który postawię na półce...


RE: Zapowiedzi - SonnyCrockett - 05-01-2013

Wasza naiwność szokuje mnie :P Nie trzeba tego oglądać żeby widzieć że będzie to nieporadna kalka kilku niepasujących do siebie motywów z filmów zagranicznych. Nie zdziwię się jak na koniec przylecą kosmici...


RE: Zapowiedzi - Donia Agata - 05-01-2013


Co do Rosłaniec - poległam. Faktycznie, jak sie zastanowiłam, to stwierdziłam, że i ja mam dzieci z pobudek egoistycznych, ot, m.in. po to, żebym skromnego majątku, jaki posiadam, nie musiała przepisywać psom. O tym chyba zapomnieliśmy wspomnieć. Dzieci mamy, bo matka natura tak stworzyła, że to jest nasz cel istnienia na Ziemi i koniec. :)

Co do Galerianek jeszcze - dziewuszki mówią takimi dialogami jak ich rówieśnice w realu. To raczej nie jest film o waszych koleżankach, drodzy koledzy. To nie wasz poziom, wyobraźcie sobie, że są ludzie którzy nie potrafią dbać o styl, a tym bardziej styl dialogów, co najlepiej słychać w publicznych środkach lokomocji. Dobra, koniec, nie będę już kruszyła kopii o Galerianki , bo nie warto.

Chciałam napisać, że chyba zacznę czekać na "Sępa", dowiedziałam sie, jego reżyserem jest Eugeniusz Korin, były reżyser Teatru Nowego w Poznaniu. Na jego sztuki się kiedyś chodziło. Mam nadzieję, że na planie filmowym pójdzie mu równie dobrze jak na scenie. No i Olbrychski z Sewerynem gra, brakuje tylko Pszoniaka do kompletu, i byłaby prawie "Ziemia Obiecana". Trochę mnie hamuje Anna Przybylska, jakoś nie wydaje mi się, żeby była taka świetna, a może jestem uprzedzona? Panowie DO i AS mówili dziś w telewizji, że to jest nie tylko rozrywkowy film, ale także jest mądry. Dobrze by było. :)





RE: Zapowiedzi - Gal Anonim - 05-01-2013

(05-01-2013, 19:52)Donia Agata napisał(a): Co do Galerianek jeszcze - dziewuszki mówią takimi dialogami jak ich rówieśnice w realu. To raczej nie jest film o waszych koleżankach, drodzy koledzy. To nie wasz poziom, wyobraźcie sobie, że są ludzie którzy nie potrafią dbać o styl, a tym bardziej styl dialogów, co najlepiej słychać w publicznych środkach lokomocji. Dobra, koniec, nie będę już kruszyła kopii o Galerianki , bo nie warto.
"Dobre dialogi" =/= poprawne wysławianie się i dbanie o styl. Dobre dialogi to również nie tylko dobry rytm i brzmienie. To również wartość dla historii i postaci - mają coś mówić, bo inaczej są zbędne. Dobitny naturalizm dialogów tez nie oznacza dobrych dialogów. Zadaniem scenarzysty - w ogóle opowiadającego historie - jest usuwanie szumów, które nie służą historii. A jak historia jest miałka to potem szumów jest dużo.

A sam film - krótkometrazowy i pełen - przede wszystkim razi subtelnością młota pneumatycznego.
(05-01-2013, 19:52)Donia Agata napisał(a): Panowie DO i AS mówili dziś w telewizji, że to jest nie tylko rozrywkowy film, ale także jest mądry.
No kurde. W Polsce się innych nie robi. :)