Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Książki - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Książki (https://forumkmf.pl/Forum-Ksi%C4%85%C5%BCki--38)
+--- Wątek: Książki (/Thread-Ksi%C4%85%C5%BCki--70)



RE: Książki - Hitch - 11-01-2014

Cytat:Ja Wielkie nic akurat odradzam, szału nie robi i na starcie można się zniechęcić.

Zniechęcić? Czymże? Dla mnie, na chwilę obecną, "Dalia" jest najsłabsza. Dalej bardzo dobra to książka, ale najbardziej przekombinowana i udziwniona. Z tego, co czytałem, bo jestem w trakcie "L. A Confidental" i przed "White Jazz".


RE: Książki - Gambit - 12-01-2014

Jest tu ktoś kto czytał Przetrwałem Afganistan, bo mam pytanie.
Otóż mam PDFa z tą książką i tekst jest trochę "rozjechany", ale da się czytać, jednak w pewnym momencie 6 rozdziału następuje jakaś przerwa czy coś i po słowach

Cytat: - O żesz...! - rzucił Mikey.

mam jak gdyby opisy kolejnych zdjęć które znajdują się w książce, a których nie ma w moim PDFie, a następnie pojawia się rozdział 7 Lawina pocisków i sam środek akcji czyli jatka z talibami. Czy tak ma być i w dalszej części Marcus wyjaśni jak do tego doszło czy ten ebook jest jakiś lewy?


RE: Książki - kormaciek - 13-01-2014

No właśnie, zastanawiałem się nad Nesbo od czasu ,,Łowców głów'' - niezmiernie mi się ten film podobał. Do tych, którzy znają i czytają, czy w książce też jest scena w ustępie/wychodku? Bo w filmie mnie rozbroiła, pomysłowością, oryginalnością i symboliką.

A zastanawiam się czy inwestować czas i zaczynać czytać cykl o H. Hole'u czy nie. Kiedyś uwielbiałem kryminały ale mi przeszło bo jak się przeczyta chociażby wszystko z Poirotem, panną Marple i Miagretem to potem człowieka ciężko zaskoczyć :) Znowuż ostatnio jest taki wysyp i boom na skandynawskie kryminały że zacząłem się zastanawiać co oni tam wypisują, że jest zalew półek, autorów, tytułów?

W sumie to chciałem się zabrać za najnowszego Nesbo - Policja, spodobał mi się zarys fabuły - ktoś morduje śledczych, którzy nie ukończyli dawnych spraw ale nie wiem czy to dobry pomysł tak od końca. To pewnie w tym przypadku tak jakby zacząć oglądać serię Szybkich i wściekłych od ostatniej części.


RE: Książki - Radar O'Hanys - 27-01-2014

Wątek ma już ponad 40 stron, całości nie ogarnę, więc z góry przepraszam jeżeli temat był już poruszany.

Jakoś wcześniej nie miałem kontaktu z książkami Stephena Kinga a ostatnio zwróciłem uwagę na "Bastion" tego autora. Mam w archiwum, jeszcze nie obejrzany, rip mini serialu na podstawie tej książki. Pytanie jak ma się serial do książki? Czy książka jest na tyle dobra, że warto wstrzymać się z oglądaniem?


RE: Książki - patyczak - 27-01-2014

Czytaj książkę.


RE: Książki - BezcelowyAlbatros - 27-01-2014

Powiem inaczej - odpuść "Bastion", zacznij od "To" :)


RE: Książki - patyczak - 27-01-2014

Nie słuchaj Albatrosa:D "To" jest lepsze od "Bastionu", ale "Bastion" jest świetny. Albo jestem zaślepiony swoim uwielbieniem postapokalipsy.


RE: Książki - BezcelowyAlbatros - 27-01-2014

"Bastion" jest dobry do momentu, kiedy robi się z tego fantasy :)


RE: Książki - patyczak - 27-01-2014

Mnie to nie przeszkadza, bo po pierwsze wszystkie książki Kinga są mniej lub bardziej nasycone tą fantastycznością, która promieniuje od Mrocznej Wieży. A po drugie, "To" ma pod koniec ten sam problem.


RE: Książki - Paszczak - 27-01-2014

Serial ma scenariusz oparty na słabszej, skróconej wersji powieści. W Polsce książka jest dostępna w wydaniu kompletnym, z błogosławieństwem autora. A w ogóle cała miniseria jest jak nieudolny bryk, nie polecam.
Najlepiej przeczytać "Cujo" - krótkie, mocarne i bez fantasy.


RE: Książki - BezcelowyAlbatros - 27-01-2014

Swoją drogą nie twierdzę, że elementy fantasy nie są fajne u Kinga, tylko w przypadku "Bastionu" wolałbym, aby pozostała ta powieść, powieścią postapokaliptyczną i tyle.


RE: Książki - Paszczak - 27-01-2014

Fantasy u Kinga jest fajna w powieściach fantasy, jak choćby w Wieży. A nie człowiek czyta sobie horror, a tu nagle mistyczny żółw z kosmosu wali go prosto w pysk.


RE: Książki - military - 27-01-2014

Mona Lisa Overdrive Williama Gibsona - końcówkę czytałem trochę nieprzytomny, więc mogłem być w nie najlepszym stanie do odbierania przekazu, ale odniosłem wrażenie, że po 4/5 GENIALNEJ książki dostałem sklecone na szybko zakończenie. Ta książka po prostu nagle, znikąd skręca na inne tory i tyle informacji, ile do tej pory przekazywała na przestrzeni wielu rozdziałów, tutaj kondensuje na paru stronach. Brakło czasu? Chęci? A może ja nie miałem sprawnego mózgu podczas czytania końcówki? Oh, well... Prawie arcydzieło.


RE: Książki - Yacek - 27-01-2014

Gibson jest bardzo dobry. Ostatnio oglądałem Akire i nastój jak z książki :) Czytałeś wcześniej Neuromancera czy od razu do Mony Lisy przystąpiłeś??


RE: Książki - military - 27-01-2014

Od razu Mona. Dodam że w oryginale, a moje doświadczenie z Paragrafem 22 mówi, że oryginał i tłumaczenie to mogą być dwie różne książki (co ciekawe, w przypadku P22 to polska wersja jest lepsza).


RE: Książki - Yacek - 27-01-2014

(27-01-2014, 20:10)military napisał(a): oryginał i tłumaczenie to mogą być dwie różne książki

No niestety. Filmy pod tym względem mają nad książkami przewagę :)


RE: Książki - joozeek - 29-01-2014

Polecam "Szybki cash. Głód, nienawiść, pogoń" Jensa Lapidusa. Całkiem ciekawie przełożona. No i genialne dopełnienie świetnego filmu.


RE: Książki - Ash - 29-01-2014

Skończyłem czytać Grę Endera (zakończenie bardzo mi się spodobało) i mam dwa pytania:
1. Czy warto zapoznać się z dalszą częścią cyklu?
2. Jakie inne książki SF warto przeczytać?


RE: Książki - Yacek - 29-01-2014

To zależy jakie sf lubisz. Jeżeli względnie prostą akcje i ciekawą fabułę to spróbuj z wspomnianym parę postami temu neuromancerem.
Ja sam lubię philipa k. dicka (piękne nazwisko) - nie dość, że świetnie pisał to jeszcze każda książka ma 2gie dno. Skoro to forum filmowe warto wspomnieć, że na jego książkach oparto m.in:
Łowcę Androidów
raport mniejszości
pamięć absolutna



RE: Książki - Albertino - 29-01-2014

Tak, z pewnością na tym forum nikt nie zna Dicka, a już tym bardziej trzech najbardziej znanych jego ekranizacji :/