Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Scenariusz filmowy - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Scenariusz filmowy (/Thread-Scenariusz-filmowy--3335)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Scenariusz filmowy - Mefisto - 17-01-2014

Ale konkurs jest właśnie otwarty - nie dla profesjonalistów w pełnym tego słowa znaczenu, tylko dla "świeżaków" (co na polskim podwórku w sumie na jedno wychodzi, ale mniejsza :). Grafomani z pewnością się więc znajdą, jak zawsze :)


RE: Scenariusz filmowy - SonnyCrockett - 17-01-2014

To nie konkurs dla amatorów tylko "Konkurs adresowany jest do scenarzystów na początku kariery – można mieć na koncie najwyżej dwa filmy zrealizowane wg swojego scenariusza." Dodali jeszcze wpisowe i wyszła taka zapomoga dla protegowanych wielkich miszczów kina w Polszy ;)
Ale ten temat co myślę o polskim piekiełku filmowym już przerabialiśmy więc ograniczę się do tego jedynego posta :P


RE: Scenariusz filmowy - Mefisto - 17-01-2014

Scenarzyści na początku kariery to na pewno nie zawodowcy ;) Już pomijając, że u nas większość jest na początku kariery, bo rynek taki, a nie inny.


RE: Scenariusz filmowy - SonnyCrockett - 17-01-2014

Dla mnie osoba mająca dwa filmy kinowe na koncie to już nie amator, bo słownik mówi: Amator - osoba zajmująca się czymś nieprofesjonalnie, niemająca doświadczenia w danej dziedzinie;
Oczywiście naszych filmowców nawet po kilkunastu filmach trudno nazwać profesjonalistami ale to inna historia :)


RE: Scenariusz filmowy - Mefisto - 17-01-2014

Ale tam jest wyraźnie napisane "najwyżej dwa" :) Czyli jest to taki limit - debiut plus jeszcze jeden film. Więc szału nie ma. Inna sprawa, że można mieć mieć natrzaskane od chuja seriali i żadnego filmu kinowego :) Tak czy siak, nie ma tu ograniczeń względem edukacji czy dorobku, więc jak dla mnie każdy nieobeznany może zgłosić skrypt.


RE: Scenariusz filmowy - SonnyCrockett - 17-01-2014

No na te 65 zeta od osoby pewnie czekają z niecierpliwością ;) Ale wygrać to nie ma szans naturszczyk w zderzeniu z kimś kto już komuś laskę robił :P


RE: Scenariusz filmowy - Mefisto - 17-01-2014

Już były takie przypadki, że wygrywały teksty debiutanckie akurat :P


RE: Scenariusz filmowy - SonnyCrockett - 17-01-2014

Mefi ta rozmowa miała już miejsce i udowadniałem że osoby które wygrywały to byli protegowani studenci miszczów kina pokroju Zanussi itd. W tych konkursach brak magii od zera do bohatera, naprawdę :)


RE: Scenariusz filmowy - Mefisto - 17-01-2014

Może i była, nie pamiętam. Tak czy siak, zasady posysają i tyle.


RE: Scenariusz filmowy - Persona non grata - 18-01-2014

Potwierdzam, była taka rozmowa. :D


RE: Scenariusz filmowy - Lawrence - 19-01-2014

(17-01-2014, 22:27)Mefisto napisał(a): Już były takie przypadki, że wygrywały teksty debiutanckie akurat :P

Zaraz, a myśmy to kiedyś nie wysyłali (znaczy nie razem, ale osobno) scenariusze na jakiś konkurs na 10 odcinkowy serial i jak podali wyniki, to wygrały wyłącznie osoby z Krakowa? Jakieś to dziwne było.


RE: Scenariusz filmowy - Mefisto - 20-01-2014

Tamto było co innego, bo regionalne i była klauzula, że ma "sprzedawać miasto". Nie wiem skąd to porównanie :P


RE: Scenariusz filmowy - Lawrence - 20-01-2014

A nie wiem, pewnie to z frustracji, że nie wygrałem :P


RE: Scenariusz filmowy - Mefisto - 29-04-2014

świetny tekst, i jakże życiowy, także w Polszy


RE: Scenariusz filmowy - RandoMan - 29-04-2014

Człowiek uczy się całe życie. Jak autor wspomniał o "Slappy Pappy", to z ciekawości sprawdziłem, czy może faktycznie był taki projekt, może to nawiązanie do jakiegoś istniejącego filmu, a okazało się, że:

Cytat:Slappy Pappy
To slap a girl across the face with your well endowed johnson

:)


RE: Scenariusz filmowy - Bucho - 29-12-2014

Samochodzik, zyjesz?


RE: Scenariusz filmowy - Mefisto - 29-12-2014

Poczułeś się samotny na święta? :>


RE: Scenariusz filmowy - SonnyCrockett - 29-12-2014

Może chce się przejechać. ;)


RE: Scenariusz filmowy - Bucho - 29-12-2014

Ciekaw jestem kiedy ta zlota palma dostanie, czy nie potrzebuje pomocy w liczeniu kasy itd.


RE: Scenariusz filmowy - SonnyCrockett - 29-12-2014

Może chłopak dorósł i zrozumiał swój błąd, ja też zacząłem karierę na forum od takich pierdół o scenariuszach i co prawda nie wyrosłem na normalnego człowieka ale już się scenopisarstwem nie zajmuję. ;)