![]() |
|
Lista obejrzanych filmów - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ankiety, sondy, plebiscyty, głosowania (https://forumkmf.pl/Forum-Ankiety-sondy-plebiscyty-g%C5%82osowania--26) +--- Wątek: Lista obejrzanych filmów (/Thread-Lista-obejrzanych-film%C3%B3w--379) |
RE: Lista obejrzanych filmów - patyczak - 04-09-2016 Obejrzanych filmów: 2118 Średnia: 7.07 I 160 seriali, ale podejrzewam, że sporo z nich jest tylko liźniętych. RE: Lista obejrzanych filmów - PropJoe - 04-09-2016 Tak z ciekawości, bo nawet nie mam profilu na filmwebie. Nie boicie się, że serwis kiedyś zamkną, coś im padnie i stracicie te listy i oceny? RE: Lista obejrzanych filmów - patyczak - 04-09-2016 Ja się nie boję, bo w sumie co stracę? Jeżeli potrzebuję listy, żeby wiedzieć czy widziałem dany film i czy mi się podobał, to już lepiej obejrzeć sobie jeszcze raz, bo sucha cyfra i tak nic mi nie da :D RE: Lista obejrzanych filmów - PropJoe - 04-09-2016 Oceny, ocenami ale listy tworzonej latami, nawet jeśli tylko na potrzeby takich rozmów, byłoby mi szkoda. Chyba. ;) RE: Lista obejrzanych filmów - Gieferg - 04-09-2016 Nie mam już tego problemu. Sam sobie zlikwidowałem konto na FW wraz ze wszystkimi ocenami. Zanim to zrobiłem zmieniłem wszystkie oceny na 1/10 i przez jakiś czas tak sobie wisiało - zabawne, ile osób miało z tego powodu ostry ból dupy XD Niepotrzebna mi żadna lista, jeśli film widziałem, to wiem, czy mi się podobał, a jeśli zamierzam do niego wracać, to stoi na półce, jeśli nie, to go tam nie ma, jeśli o filmie zapomniałem to nie był wart, by o nim pamiętać, proste. RE: Lista obejrzanych filmów - PropJoe - 04-09-2016 Jasne, ale jednak jak już ktoś taka listę prowadzi i ma w niej tysiące filmów nawet nie po to, żeby sprawdzać czy coś widział i jaka ocenę dał tylko po to, żeby wiedzieć, że obejrzał 5000 czy 10000... Wydaje mi się, że to taki projekt na całe życie, którego nie chciałbym oddawać filmwebowi. RE: Lista obejrzanych filmów - Cassel - 04-09-2016 Ja się nie boję, ale biorę pod uwagę taką możliwość. Cóż, najwyżej stracę oceny filmów i świadomość, że przepadł mój mozolny, parutygodniowy wysiłek, aby każdy tytuł ogwiazdkować. Listę filmów mam od dawna u siebie, a oceny nie są mi do szczęścia potrzebne, Filmweb to tylko zabawa, w której zachciało mi się wziąć udział. Przepadnie? Mała strata. RE: Lista obejrzanych filmów - Mierzwiak - 04-09-2016 (04-09-2016, 12:41)Azgaroth napisał(a): To ja też się pochwalę. Aktualnie na liście mam 2560. Od ostatniego posta z 2012 przybyło 597 filmów czyli jak na 4 lata to raczej niewiele.2495. Od posta w 2007 roku przybyło mi 1038 filmów, co daje ledwie 115 filmów rocznie. Kiedyś oglądałem więcej, z drugiej strony sporo filmów sobie jednak powtarzam, a to z automatu daje te, bo ja wiem, 30? pozycji rocznie mniej. RE: Lista obejrzanych filmów - simek - 04-09-2016 Ja ostatnio konkretnie zwolnilem tempo oglądania, nawet seriale niezbyt to tłumaczą, bo ich też nie łykam dziesiątkami. Tez tak macie, że zalega na dysku kilkadziesiąt pozycji, których nie ruszacie? U mnie to zazwyczaj starocie, które przegrywają z nowościami. Mało to racjonalne, bo najczęściej starsze klasyki okazują się być co najmniej bardzo fajne, a nowości to często rozczarowanie, no ale tak mam. Mało pomocni okazują się też być znajomi, którzy jak tylko usłyszą o latach 60. to uciekają sprzed ekranu ;) dosyć często też z nimi powtarzam ulubione filmy, wiec licznik nie leci w górę. RE: Lista obejrzanych filmów - Azgaroth - 04-09-2016 Też tak mam, że starocie ciężko leżą, a nowości zazwyczaj gorsze oglądam w pierwszej kolejności. Zazwyczaj dlatego, że te nowsze filmy wydają się lżejsze w odbiorze, a do starszych filmów muszę mieć odpowiednie nastawienie, żeby włączyć. RE: Lista obejrzanych filmów - Mefisto - 04-09-2016 (04-09-2016, 13:57)PropJoe napisał(a): Jasne, ale jednak jak już ktoś taka listę prowadzi i ma w niej tysiące filmów nawet nie po to, żeby sprawdzać czy coś widział i jaka ocenę dał tylko po to, żeby wiedzieć, że obejrzał 5000 czy 10000... Wydaje mi się, że to taki projekt na całe życie, którego nie chciałbym oddawać filmwebowi. dlatego chyba lepsze jest imdb, bo tam sobie możesz taką listę importować na dysk :) RE: Lista obejrzanych filmów - PropJoe - 04-09-2016 (04-09-2016, 17:02)simek napisał(a): Tez tak macie, że zalega na dysku kilkadziesiąt pozycji, których nie ruszacie? U mnie to zazwyczaj starocie, które przegrywają z nowościami. Mało to racjonalne, bo najczęściej starsze klasyki okazują się być co najmniej bardzo fajne, a nowości to często rozczarowanie, no ale tak mam. U mnie to samo. Do nadrobienia dziesiątki, jeśli nie setki klasyków, co do których jestem pewien, że będą w najgorszym razie "siódemkami" a i tak włączam jakąś nowość. Chyba dlatego, żeby zachować pozory bycia na bieżąco, i chyba przez coraz mniej intensywną, ale jednak prawie codzienną ekspozycję na filmowe newsy. Kończy się tym, że łatwiej mi przychodzi włączenie tego nowego filmu tego reżysera lub z tym aktorem, nawet jeśli wiem, że nawet przesadnie entuzjastyczne recenzje i opinie tutaj oscylują wokół 6/10. Szczególnie, jeśli to coś krótkiego i/lub lekkiego, bo czasu na oglądanie mam coraz mniej. A nawet z nowościami coraz gorzej bo dopiero niedawno nadrobiłem choćby SW7. Fanem SW nie jestem, ale jeszcze kilka lat temu na takim filmie byłbym prawie obowiązkowo w kinie. Pierwszego Hobbita na przykład widziałem w kinie zaraz po premierze chociaż też mam gdzieś Tolkiena i Jacksona. A klasyki na dysku to mam wrażenie są i takie, które cyklicznie usuwam i ściągam z powrotem. RE: Lista obejrzanych filmów - raven.second - 04-09-2016 Prawda. Niedawno oglądałem Bastille Day z Elbą i Robbem Starkiem, dzisiaj miałem ochotę obejrzeć jakiś nowy horrorek o satanistach (strzelam, że ocena będzie w granicach 4/10), chociaż w kolejce czeka Chinatown i Kasyno, nie wspominając o dziesiątkach innych filmów. RE: Lista obejrzanych filmów - patyczak - 04-09-2016 Co to za horror o satanistach, bo też jakiś bym obejrzał :D RE: Lista obejrzanych filmów - raven.second - 04-09-2016 Satanic, więcej jutro/pojutrze w krótkiej piłce będzie. RE: Lista obejrzanych filmów - Juby - 05-09-2016 (04-09-2016, 13:09)PropJoe napisał(a): Tak z ciekawości, bo nawet nie mam profilu na filmwebie. Nie boicie się, że serwis kiedyś zamkną, coś im padnie i stracicie te listy i oceny? Filmweb miał już wielokrotnie takie problemy, że oceny znikały... a potem znowu się pojawiały. ;) Nie boję się o to. Prowadzenie listy w każdej formie wiąże się z groźbą jej utraty, czy to na dysku, który może paść, czy to w zeszycie, który może spłonąć w pożarze. Mam konto na filmwebie i ze względu na to ile daje możliwości przy przeglądaniu obejrzanych przeze mnie filmów, nie zamieniam tego na żadną inną formę ani inną stronę internetową. Jak padnie i wszystko stracę zrobi mi się przykro, bo mimo wszystko budowało się to latami, od dwóch i pół piszę do prawie wszystkich ocen komentarze, mam kilka notek na blogu, itp., ale tragedii nie będzie, bo choć nie będę już mógł wejść i w kilkanaście sekund sprawdzić jakie filmy najwyżej oceniałem z np. 1989 roku, to i tak to co powinienem pamiętać (filmy widziane więcej niż raz, ulubione i te najbardziej znienawidzone) pamiętać będę RE: Lista obejrzanych filmów - krysiron - 07-09-2016 Tutaj macie skrypt, który pozwoli Wam skopiować sobie oceny filmów z Filmwebu do Excela: http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Skrypt+eksportuj%C4%85cy+oceny+do+excela,2628130# RE: Lista obejrzanych filmów - Cassel - 30-07-2019 Po raz trzeci odkopuję ten temat. :) Mój licznik obejrzanych filmów dzisiaj osiągnął 4500 (Na pokuszenie S. Coppoli). Filmweb pracowicie, choć niezbyt precyzyjnie podlicza moje kinomańskie osiągnięcia, wielkie dzięki, miło mi, dojście do 5 tysi powinno mi zająć coś ze trzy lata, może dam radę, a może nie. RE: Lista obejrzanych filmów - SonnyCrockett - 30-07-2019 U mnie wychodzi 2905 filmów na dziś. Czyli niemal równo 350 od ostatniego meldunku (wrzesień 2016). Szczerze, jestem w szoku bo wychodzi ok. 100 filmów rocznie a nie powiedziałbym że miałem na tyle czas. :) RE: Lista obejrzanych filmów - Szaman - 30-07-2019 U mnie Filmweb pokazuje 2875 filmów, czyli jakoś w pierwszej połowie przyszłego roku mały jubileusz :) |