![]() |
|
Westworld (HBO, 2016-) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22) +--- Wątek: Westworld (HBO, 2016-) (/Thread-Westworld-HBO-2016--4072) |
RE: Westworld - 2016 - HBO - vast - 16-10-2016 (15-10-2016, 01:50)shamar napisał(a):(15-10-2016, 00:57)simek napisał(a): Poza tym co ze zwykłymi urazami - da się tam np. spać z konia i umrzeć, albo złamać sobie nogę? O to czy host może zabić gościa w inny sposób niż przez postrzelenie z broni palnej. Przyłączam się do pytania, bo jak na razie wygląda mi to na jeden mega debilizm, który może zniszczyć całą frajdę z oglądania serialu. RE: Westworld - 2016 - HBO - PropJoe - 16-10-2016 No niby mogłoby być na przykład tak, że androidy nie mają zaprogramowanej możliwości zabijania w ten sposób. Z jednej strony, nie powinienem mieć problemów z uwierzeniem w to, z drugiej - konieczność tłumaczenia wielu rzeczy tym, że mają taką zajebistą technologię i tyle już zaczyna mnie trochę irytować. Samo programowanie androidów mające na celu zwiększenie ich naturalności jest ok, ale już interakcje między parkiem a światem zewnętrznym, mam wrażenie, będą generowały coraz więcej niewygodnych dla scenarzystów pytań. Nie wiem na ile są to częste akcje, ale mnie na przykład ciekawi, jak organizują te interwencje, w których ekipa pauzuje androidy i wkracza na miejsce akcji. I w ogóle, jak fizycznie wycofują/przywracają gospodarzy na ich miejsce. Widzę, że ten Nolan akurat nie pisał Incepcji, ale trochę to znowu wygląda na w założeniu fajny koncept, w którym już w szczegółach wiele rzeczy jest "bo tak" i więcej jest o tym (i ciekawsze jest) jak ten świat działa niż to, co się w nim dzieje. Bo fabularnie na razie nic ciekawego. Wątek Harrisa może się fajnie rozwinie. Reszta, w tym te sny, które wydają się teraz katalizatorem jakiegoś grubszego wątku, jakoś nie sprawiają, że siedzę na krawędzi sofy. Słabo też, jeśli te różne wątki się jakoś sensownie nie połączą a przynajmniej mi nie starcza wyobraźni, żeby to przewidzieć. RE: Westworld - 2016 - HBO - patyczak - 17-10-2016 Cytat:O to czy host może zabić gościa w inny sposób niż przez postrzelenie z broni palnej. Podejrzewam, że nie. Hosty chyba nie mają zaprogramowanego odruchu obronnego, co widać na przykładzie muchy, która może im chodzić po twarzy, a host nie próbuje nawet przegonić jej ręką. Dolores jednak zareagowała, co zwiastuje duże zmiany w parku. RE: Westworld - 2016 - HBO - kawa i papierosy - 17-10-2016 Myślę, że roboty mają zablokowane "podniesienie ręki" na jakąkolwiek żywą istotę. Mogą sobie strzelać, ale już uderzenie, czy inny sposób na zrobienie krzywdy mają zablokowany. W pierwszym odcinku facet Dolores mógł przecież np. uderzyć faceta w czerni, ale potrafił tylko ze łzami w oczach paść na kolana. RE: Westworld - 2016 - HBO - Arahan - 17-10-2016 Dobra, 3 odcinek tak mnie zassał, że czekam na 4 jak opętany. Jest w tym wszystkim coś tak szalenie intrygującego, że nie potrafię obok tego przejść obojętnie. I nie chodzi o intrygi w realnym świecie, ale o to co dzieje się w parku. W pewnym sensie te 3 odcinki zainteresowały mnie dużo bardziej niż ... kurwa, nie krzyczcie - Łowca androidów. Wiem, że w ogólnym rozrachunku to może okazać się pustą wydmuszką, ale na chwilę obecną, zassało mnie, totalnie. RE: Westworld - 2016 - HBO - raven.second - 17-10-2016 Cytat:Wiem, że w ogólnym rozrachunku to może okazać się pustą wydmuszką, ale na chwilę obecną, zassało mnie, totalnie.Dokładnie! Przyczepię się tylko do Bernarda i jego trochę ckliwej historii, jakoś tak mi nie pasuje do całości. Reszta za to jest cudowna i aż się trzęsę z emocji, ale to chyba dlatego, że tęsknię za larpami, a Westworld to po prostu mokry sen fana erpegów (zbierasz ekipę i jedziesz do lasu polować na zbiry - albo po prostu siedzisz w knajpie i chlejesz - albo łamiesz prawo i robisz burdy - albo zwiedzasz świat). Cytat:Myślę, że roboty mają zablokowane "podniesienie ręki" na jakąkolwiek żywą istotę. Mogą sobie strzelać, ale już uderzenie, czy inny sposób na zrobienie krzywdy mają zablokowany.To zostało akurat wyjaśnione - krótka strzelanina na ulicy, "gracz" dostaje kulkę, upada, a jakiś czas potem żali się kumplowi, że go boli i ma ślad po pocisku. Wniosek? Nie można w parku zginąć, ale można zostać rannym. RE: Westworld - 2016 - HBO - Kluski - 17-10-2016 Wow, to ja może nie będę psuł zabawy, dla mnie totalny niewypał. Myślałem, że do czwartego odcinka akcja się rozkręci, ale nic z tego, ciągle ta sama śpiewka i tylko czekasz kiedy w końcu nastąpi bunt NPC. Potencjał był spory, ale serial kładzie dla mnie reżyseria, bez ikry, bez pazura. True Detecitve wessał mnie od pierwszych kadrów, tutaj wszystko zdaje się wymuszone i niemrawe. Taka posucha teraz, że pewnie i tak rzucę okiem na czwarty epizod, ale bez entuzjazmu. RE: Westworld - 2016 - HBO - patyczak - 17-10-2016 Cytat:Przyczepię się tylko do Bernarda i jego trochę ckliwej historii, jakoś tak mi nie pasuje do całości. Ta ckliwa historia i nawet jej montaż bardzo korelowała z wcześniejszym programowaniem Marsdena przez Hopkinsa. Ziarnko niepewności zostało zasiane :D RE: Westworld - 2016 - HBO - kawa i papierosy - 17-10-2016 (17-10-2016, 21:55)Kluski napisał(a): Wow, to ja może nie będę psuł zabawy, dla mnie totalny niewypał. Myślałem, że do czwartego odcinka akcja się rozkręci, ale nic z tego, ciągle ta sama śpiewka i tylko czekasz kiedy w końcu nastąpi bunt NPC. Potencjał był spory, ale serial kładzie dla mnie reżyseria, bez ikry, bez pazura. True Detecitve wessał mnie od pierwszych kadrów, tutaj wszystko zdaje się wymuszone i niemrawe. Tylko, że serial przewidziany jest 5 sezonów. Jaka frajda byłaby gdyby bunt NPC odbył się już na początku serialu, po 2-3 odcinkach, skoro będzie ich około 50? (17-10-2016, 21:48)raven.second napisał(a): To zostało akurat wyjaśnione - krótka strzelanina na ulicy, "gracz" dostaje kulkę, upada, a jakiś czas potem żali się kumplowi, że go boli i ma ślad po pocisku. Wniosek? Nie można w parku zginąć, ale można zostać rannym.Bardzo fajnie, że co odcinek możemy dowiedzieć się coraz więcej o mechanice gry. Wielki plus dla autorów. RE: Westworld - 2016 - HBO - f.lamer - 18-10-2016 (17-10-2016, 21:55)Kluski napisał(a): Myślałem, że do czwartego odcinka akcja się rozkręci, ale nic z tego, ciągle ta sama śpiewka i tylko czekasz kiedy w końcu nastąpi bunt NPC spoko. obejrzyj sobie zamiast tego grę o tron, w której przez 60 (sic!) odcinków powtarza się że "winter is coming", a upiory dalej siedzą za murem. RE: Westworld - 2016 - HBO - Arahan - 18-10-2016 Mnie cholernie interesuje grupa na końcu, hosty to raczej nie były. RE: Westworld - 2016 - HBO - kawa i papierosy - 18-10-2016 Chodzi ci o tych zamaskowanych? RE: Westworld - 2016 - HBO - Arahan - 18-10-2016 (18-10-2016, 11:46)kawa i papierosy napisał(a): Chodzi ci o tych zamaskowanych? Tak. Przecież oni Kolejni ekskluzywni użytkownicy? Jak facet w czerni? No i 40 kafli za jeden dzień - fiu fiu :) RE: Westworld - 2016 - HBO - raven.second - 18-10-2016 Co do grupy Wyatt'a: RE: Westworld - 2016 - HBO - Gambit - 18-10-2016 Mnie bardziej ciekawi co odjebał ten host W ogóle to strach wchodzić na reddita bo tam ludzie to już kompletnie odpływają coś jak w przypadku Lefotvers, pierwszego sezonu Detektywa czy MR. Robot. RE: Westworld - 2016 - HBO - f.lamer - 19-10-2016 (18-10-2016, 19:22)Gambit napisał(a): Mnie bardziej ciekawi co odjebał ten host RE: Westworld - 2016 - HBO - shamar - 20-10-2016 (18-10-2016, 08:45)Arahan napisał(a): Mnie cholernie interesuje grupa na końcu, hosty to raczej nie były. Ktoś tam wcześniej bzdurzył - czemu oni nie ranią ludzi - mógł poczekać do tego odcinka ale... po co, lepiej narzekać. Przy czym, w pewnym sensie, mieli rację - niby nie mogą cię zabić bo strzelają jakimiś kulkami (?) ale już wybić oko by ci mogli. Jeszcze coś Czy ten umierający W tym filmiku jest przynajmniej 1 spoiler - czadowe ujęcie RE: Westworld - 2016 - HBO - jarod - 24-10-2016 No i wyjaśniła się kwestia z rodzinami mogącymi wdepnąć przypadkowo na R party, super. I nawet Hopkinsa obudzili i dali mu wreszcie coś ciekawszego do grania. Ogólnie świetny odcinek, chyba najlepszy na razie, chyba głównie dlatego ze w końcu wzięli sensownego reżysera. Nolan fajnie gra tematem SI - w PoI byli to bogowie stworzeni przez ludzi, tutaj mamy sytuację odwrotną niczym u Zelaznego, uwielbiam te motywy w literaturze sf i fajnie w końcu zobaczyć coś takiego na ekranie. Po dość takim se poprzednim odcinku znowu wracam do jarania się. A, i rozwaliły mnie gierkowe nawiązania - oprócz god mode Harrisa mamy tu zbieranie broni po NPC i easter eggi :) RE: Westworld - 2016 - HBO - Arahan - 24-10-2016 Jaram się jak Anakin na Mustafar. Kozak odcinek. Dużo nowych informacji o gościach i funkcjonowaniu parku. Zapowiedzi kolejnych odcinków też zacne. Więcej napiszę z kompa. RE: Westworld - 2016 - HBO - kawa i papierosy - 24-10-2016 |