Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Co to za film? - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Co to za film? (/Thread-Co-to-za-film--99)



- maciej - 27-04-2006

też mam pytanie... w dzieciństwie oglądał pare razy mój wujek pewien horror... był strasznie głupi ale ja jako małe dziecko sie bałem. pamietam z niego tyle że był tam jakiś potwór z długą szyją i mówił: połknę twoją duszę. była tam też jakaś piła łańcuchowa... wiecie???


- Landers - 27-04-2006

To może być 'Evil Dead 2'.


- wujekhaker - 27-04-2006

a co z moim filmem ?? :roll:


- military - 27-04-2006

Nie znam odpowiedzi na pytanie wujekhakera, ale ja też zapytam o film. A nawet o dwa. Oba z lat 80-tych czy 70-tych.

1. Widziałem go wieki temu na kiepskim vhs-ie, pamiętam też że był durny niesamowicie, ale i całkiem zabawny. Fabuła kręciła się wokół... goryla-karateki. Nic więcej nie pamiętam. Tylko małpę, która znała karate.

2. Taki horror, czy też może thriller, o człowieku który nosił w sobie jakiegoś pasożyta, a żeby powstrzymywać jego "działanie" robił sobie jakieś zastrzyki... Film był bardzo ponury (jak dla mnie i jak na tamte czasy) i chyba grał w nim jakiś drugoligowy, ale dość znany aktor.


- Karol - 27-04-2006

Gieferg napisał(a):EDIT: dobra chyba już mam, "Relikt"
http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=598#598
brat mnie oświecił :)

W ostatni weekend leciał w TV. Gniot jakich mało ;).


- Karol - 27-04-2006

wujekhaker napisał(a):Teraz ja wam zrobie burzę mózgów.
...

Na imdb doszedłem tylko do czegoś takiego:

http://www.imdb.com/title/tt0118820/

...ale o filmie nic nie napisano, wątpię czy to to. Będę szukał dalej :).


- wujekhaker - 28-04-2006

sądząc po ocenie to raczej nie to, bo film był naprwde fajny. Koleś był bardzo dobry i żołnierze nie mogli sobie z nim poradzić.


- nexus - 01-05-2006

Film ten jest najprawdopodobniej niemy. W każdym razie napewno sprzed 1940r. Jedyne co z niego pamiętam to to że gość chodził po jakichś budowanych wieżowcach [a dokładniej po metalowych szkieletach] by w finale - i to chyba jest w tym najważniejsze - zawisnąć na wskazówkach wielkiego zegara. Co to za film :?:
Najpierw podejrzewałem że jest to któryś z filmów Chaplina. Jednak po obejrzeniu kilkudziesięciu jego filmów stwierdziłem że jednak się myliłem :o


- maciej - 01-05-2006

hehe może powrót do przyszłości


- Jakuzzi - 01-05-2006

Metropolis?


- tomashec - 01-05-2006

jak dla mne to mi wyglada na jeden z filmow komika bustera keatona. chyba ze to komedia nie byla.


- nexus - 01-05-2006

no właśnie to była komedia
buster keaton? jego też podejrzewałem, aczkolwiek jeszcze nie sprawdziłem.

EDIT
oczywiście chodziło o Harolda Lloyd i jego film Jeszcze wyżej (Safety Last) z 1923r.
http://www.pancakeparlour.com/History/History/GiantClock/giantclock.html


- Mefisto - 02-05-2006

to na pewno jeszcze wyżej - wstyd nie znać tego filmu w ogóle :|


- Jakuzzi - 02-05-2006

Dlaczego? Ja szczerze mowiac nigdy nawet nie slyszalem tego tytulu, a wstyd mi jakos nie jest. ;)


- Mefisto - 02-05-2006

ano dlatego, że to klasyk i absolutny majstersztyk komedii :) Zresztą niech tylko Adi tu zajrzy ;)


- Jakuzzi - 02-05-2006

No chyba ze tak. Ja nie znaju.. ;)


- Don Vito - 03-05-2006

Mój kolega wczoraj w rozmowie na gg powiedział coś takiego:
mój kolega napisał(a):heh.. to mi przypomniało o filmie z Travoltą, jaki oglądałem jakiś czas temu... o rozprawie między ludźmi z jakiegoś małego misteczka z wielką koropracją o skażenie terenu i spowodowanie śmierci dzieci...

Wie ktoś jaki to film? Byłbym wdzięczny za informacje.


- Tyler Durden - 03-05-2006

"Adwokat" z 1998. Zresztą jak się już zna aktora i fabułę znalezienie czegoś takiego to góra 5 minut...


- Matt - 03-05-2006

oglądałem to to wieki temu- horror, bardzo możliwe że produkcji francuskiej ale niekoniecznie - jakaś dziwna kobieta ( mniemam, że nie była normalna) chowała w łazience coś co przypominało Bloba Zabójcę :wink: zapraszała do siebie ludzi i to coś ich konsumowało ( wyglądało chyba jak masa flaków), pamietam że była tam scena z policją (policjantem, oddziałem policji ?) - też zostali skonsumowani..

jako dzieciak nie mogłem spać przez ten film- ale teraz już jestem duży i sobie chyba poradzę więc jeśli wiecie co to - dajcie znać :wink:


- Kirek - 04-05-2006

Matt możliwe że to było "Opętanie" Andrzeja Żuławskiego