Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- military - 12-07-2009

Dwa patche później... nie działa. Walka trwa. Od instalacji minęło 40 minut. Ciekawe, kiedy wreszcie będę mógł zagrać.

[ Dodano: Nie Lip 12, 2009 11:52 ]
Update: juhuu, po 50 minutach zadziałało! Bez filmików, bez muzyki i bez ruchomych tekstur - ale działa. Qrwa ich mać z tymi windowsami.

[ Dodano: Nie Lip 12, 2009 11:55 ]
No i nie wspominając o tym, że gra nie jest dostosowana do szerokoekranowych monitorów, ani nie da się jej uruchomić w oknie, więc obraz jest rozciągnięty. Po prostu odechciewa się grać.


- wujo444 - 12-07-2009

Hitch, to lepiej nie graj dalej, bo potem tylko wiecej gównianych elementów zrecznościwowych a fabuła Fahrenheita leci w kulki i robi się głupia jak Transformersy. Ktoś za dużo Matrixa oglądał.

mogę polecić Sam&Max: seazon 1, jest luźno, smiesznie, jedyny minus, to powtarzające się lokacje.


- Hitch - 12-07-2009

Swoja droga, Militarysto, na grzyba ci Vista? Mi pod XP dziala, poki co, wszystko, w co chcialem grac :)

Wujo, ja szukam czegos z ludzmi, przygodowego (co od razu nie ma oznaczac elo jajcarskiego klimatu, czy gadajacych zwierzat :)) lub z ciekawa, sensowna oraz powazna intryga kryminalna. A Farenhajta rzucilem w kat kiedy doszedlem do momentu, gdzie 10 latek wlamuje sie do strzezonej bazy wojskowej...


- Mierzwiak - 12-07-2009

Hitch, dwa słowa: Still Life. Satysfakcja gwarantowana : )


- wujo444 - 12-07-2009

no i co z tego? niektóre teksty są genialne, Mann w polskiej wersji może nie pasuje idealnie, ale Boberek - miodzio.

tunguskę ma z CDa, i coś się zainstawowac nie chce :F


- Luis Cyfer - 12-07-2009

Mierzwiak napisał(a):Still Life
jezu, ile ja sie na wkurzalem przy robieniu ciasta ;d


- Jakuzzi - 12-07-2009

Hitch napisał(a):A Farenhajta rzucilem w kat kiedy doszedlem do momentu, gdzie 10 latek wlamuje sie do strzezonej bazy wojskowej...

Pewnie dlatego, ze nie dawales rady przejsc. :)


Mierzwiak napisał(a):Hitch, dwa słowa: Still Life.

Fajne screeny. Fabula daje rade? Karol, grales? ;)

Swoja droga to kiedy ten Alan Wake czy cos tam wyjdzie w koncu?


- Gal Anonim - 12-07-2009

Moim zdaniem Alan Wake zapowiada sie na crap i nudziarstwo. Przynajmniej po gejmpleju, bo zapowiedzi wcześniejsze były fajne.

Przygodówki ciekawe? The Longest Journey, Dreamfall, Broken Sword 2, seria Monkey Island, Syberia, X-Files the Game...


- Tyler Durden - 12-07-2009

Jakuzzi napisał(a):Swoja droga to kiedy ten Alan Wake czy cos tam wyjdzie w koncu?
Premiera zapowiedziana jest na wiosnę 2010.


- Hitch - 12-07-2009

Jakuzzi napisał(a):Pewnie dlatego, ze nie dawales rady przejsc.
Przelazlem przez ogrodzenie, na ktore akurat ktos dobromyslny zarzucil szmate, co by gowniarz sie nie pokaleczyl ratujac swoich rowiesnikow, potem orzejrzalem dookola, stwierdzilem, ze to pierdziele i ze wole juz sobie pograc w Pasjansa.


- Guzeppe - 12-07-2009

Hitch- jeśli chcesz przygodówkę, w której zagadki są rzeczywiście logiczne, wymagają myślenia w kategoriach "przyczyna-skutkek", a nie polegają na luźnych skojarzeniach (tak jak to ma miejsce w Monkey Island czy Runaway) to zainstaluj Gabriel Knight 3. Gra ma świetną fabułę, fantastycznie rozpisane postacie i co najważniejsze przemyślane zagadki (chociaż są slapstickowe gagi, które wymagają nieco absurdalnych czynności, jednak nie irytują swoją nachalnością). Do tego dosyć nietypowe użycie grafiki 3D (jak dla mnie świetnie zrealizowany pomysł - szkoda, że tylko w tym tytule).


- Anonymous - 12-07-2009

military napisał(a):Już na czwartym komputerze instaluję AVP - grę, którą ukończyłem ze sto razy, i w którą będę grać prawdopodobnie zawsze. Tym razem mam problemy na Viście. Najpierw instalacja gry - niestety nie działa, dźwiek zwalony. Sprawdzenie forów - trzeba podmienić dll. Podmieniłem - nie działa, obraz zwalony. Trzeba zaktualizować sterowniki. Po wszystkim - nie działa, trzeba jeszcze ściągnąć patcha albo i dwa, to się okaże.

Jakieś bagno na komputerze masz. Ja odkąd przesiadłem się z MS-DOS na Windows zapomniałem co to znaczy problem z instalacją/uruchomieniem gry/programu - czyli już jakieś kilkanaście lat jak sądzę. Na Viście niedawno grałem w "AvP2" bez problemów, do tego to Vista 64 bitowa. W ogóle nie potrafię zrozumieć jakim cudem komuś coś nie działa, może po prostu masz kartę ATI, to by wiele tłumaczyło.


- Khet - 12-07-2009

Military pisze o AvP, a nie AvP 2. Zresztą MASA starszych gier ma problemy z działaniem i to nie tylko Viście. Widać bardzo mało grasz :P Czasami to aż marzy mi się komp z Win95...


- military - 12-07-2009

Na viście AVP2 działa bez problemów.


- Ronaldinho - 12-07-2009

Vista nie nadaje się kompletnie do gier, oprócz faktu niekompatybilności, zabiera cenne megabajty pamięci (gdzieś 2x więcej niż XP potrzebuje), zupełnie niepotrzebnie.


- Anonymous - 12-07-2009

Ronaldinho napisał(a):Vista nie nadaje się kompletnie do gier

Dlaczego w takim razie tak świetnie mi się na niej gra? Z "Crysisem" włącznie?


- military - 12-07-2009

Niech pomyślę: bo grasz w gry kompatybilne z vistą? A może rzeczywiście i ja, i setki fanów AVP (przypominam: gra z 1999 roku), którzy napisali tysiące postów w związku z kaszanieniem się tej gry na XP i viście, mamy tylko burdel na dyskach, który ty byś elegancko uporządkował.

Zresztą nie działa mi też pierwsze Brothers in Arms, na ten przykład. Po prostu się nie uruchamia.


- Anonymous - 12-07-2009

military napisał(a):Niech pomyślę: bo grasz w gry kompatybilne z vistą?

Nie tylko. Gram też w gry powstałe przed premierą Visty. Ok, prawdą jest że nie 100% starych gier chodzi na Viście, ale to nic dziwnego, zmiana systemu była fundamentalna. Z nowymi grami w każdym razie problemu nie ma.


- military - 12-07-2009

Niesamowite, co ty powiesz? Szkoda tylko, że mowa jest teraz o grach z XX wieku.


- Mierzwiak - 12-07-2009

Jakuzzi napisał(a):Fajne screeny. Fabula daje rade?
Daje jak najbardziej, do tego obejmuje dwie płaszczyzny czasowe (gramy główną bohaterką i jej dziadkiem). Zakończenie świetne, czułem się jakbym właśnie obejrzał niezły thriller.

The Longest Journey jak najbardziej godna polecenia (obowiązkowo w polskiej wersji!) no i oczywiście obie części Syberii, najlepiej jako double feature bo to jedna fabuła.