![]() |
|
LOST (ABC, 2004-2010) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22) +--- Wątek: LOST (ABC, 2004-2010) (/Thread-LOST-ABC-2004-2010--77) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
|
- Khet - 10-08-2009 6x01 - LAX I tyle w tej kwestii :) - Gal Anonim - 10-08-2009 Dostaniemy flashback lotniska!? ;) - Ronaldinho - 10-08-2009 http://www.movieweb.com/news/NEjBGkjrrJnXnj http://www.lostuniversity.org/ - można studiować "Losta", nice :) Tylko niestety za pośrednictwem Blu-Raya z piątym sezonem. - Mierzwiak - 10-08-2009 Khet napisał(a):6x01 - LAXDlaczego mnie to nie dziwi? Jest ciekawa teoria mówiąca że teraz będziemy mieli dwa przeplatające się główne wątki - teraźniejszość na wyspie + alternatywną linię czasową w której samolot nigdy się nie rozbił. Brzmi ciekawie, tylko nie wiem jaki jest sens pokazywania losów nierozbitków : ) - Khet - 18-09-2009 Sprostowanie - w oryginale jest LA X, ze spacją. Tak więc może być różnie :) edit 6x03 What Kate Does :) - Bogdan - 18-09-2009 Khet napisał(a):6x03 What Kate Does Wyraźnie nawiązanie do 2x09, "What Kate Did". juz wczesniej byla taka sztuczka, "One of them" i "One of us". No cóż, czekamy ;] - koronex1989 - 19-09-2009 Tak się zastanawiałem czy scenarzyści w pewnej kwestii nie walnęli babola. Chodzi mi o Desmonda. Jak wiadomo jego wizję dotyczące śmierci Charliego przewijały się przez praktycznie cały 3 sezon a podczas oglądania 4 sezonu odnosi się wrażenie jakby tego wątku w ogóle nie było. Desmond zachowywał się jakby zupełnie nie interesował się losami Claire a to przecież według jego wizji miała odlatywać z synem helikopterem z wyspy. Z początku pomyślałem"Okej nic jej nie mówi bo wierzy że wydarzenia potoczą się własnym torem tak jak w jego wizji" ale tak w istocie nie było.Dowód? Scena bodajże z 12 odcinka 4 sezonu gdy Sun,Jin i Aaron docierają na frachtowiec.Desmond nawet nie zapytał gdzie jest Claire :shock: Jego zachowanie w ostatnim sezonie też jest zastanawiające. Oburza się że rozbitkowie chcą wrócić na wyspę tak jakby zapomniał kto na tej wyspie został. Twórcy raczej nieświadomie z Desmonda zrobili desperata,który poświęcił Charliego po to aby spotkać się w końcu z Penny :lol: Jako że Claire wraca na sezon 6 więc coś twórcy powinni w tej kwestii wyjaśnić.Bo jak dotąd pozostaje dziwne niedopowiedzenie. Tak samo dziwna wydaje się sprawa z Waltem. Co w końcu z jego zdolnościami? Odnoszę jakieś dziwne wrażenie że i ten wątek poleci na pysk. Zresztą plakat promujący ostatni sezon już jest w dobrej jakości: http://www.4815162342.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1975&Itemid=1 - Snuffer - 19-09-2009 Bardzo trafne spostrzeżenie - nie zwróciłem na to uwagi, tyle się działo :) - koronex1989 - 20-09-2009 Zastanawia mnie też jaką rolę odegra Desmond w sezonie ostatnim. Pamiętam dobrze epizod jemu poświęcony w 3 serii kiedy to po raz pierwszy spotkał jubilerkę.Otóż według jej słów jego przeznaczeniem było dostanie się na wyspę oraz przekręcenie kluczyka bezpieczeństwa w bunkrze dzięki czemu nikt nie zginie(co zresztą uczynił w finale sezonu 2).I byłbym pewny że jego rola po 5 sezonie jest zakończona(tym bardziej że żyje szczęśliwie z Penny) gdyby nie słowa jubilerki przy drugim spotkaniu "Wyspa z tobą jeszcze nie skończyła" Ciekawe o co tu biega. - Snuffer - 20-09-2009 W 5 sezonie możemy przypuszczać że uratował wszystkich na wyspie odnajdując panią Hawking i tym samym wysyłając O6 z powrotem. Myślę że w 6 sezonie też coś zamąci poza wyspą. - Bogdan - 20-09-2009 Snuffer napisał(a):W 5 sezonie możemy przypuszczać że uratował wszystkich na wyspie odnajdując panią Hawking i tym samym wysyłając O6 z powrotem. Ale z drugiej strony O6 wróciłoby na wyspę także i bez jego pomocy, w końcu to Ben wyszedł z inicjatywą powrotu na polecenie Hawking i zbierał wszystkich. Wcześniej robił to też Locke, ale z przyczyn niezależnych od niego musiał przerwać :P Desmond co najwyżej utwierdził Jacka i spółę w przekonaniu co trzeba zrobić. Jak dla mnie jego wątek póki co się wyczerpał. - koronex1989 - 20-09-2009 Dokładnie Desmond przy drugim spotkaniu przekazał jubilerce wiadomość od jej syna Faradaya i chciał już wychodzić podczas gdy ona powiedziała mu że "wyspa z nim nie skończyła". To nie ma nic wspólnego z powrotem O6 na wyspę. Wydawać by się mogło że Desmond mógłby wrócić ze względu na Claire ale biorąc pod uwagę jego dziwne zachowanie od początku 4 sezonu(naprawdę im dłużej nad tym się zastanawiam tym widzę coraz większą nieścisłość) to naprawdę nie wiem jaką rolę ma on jeszcze do odegrania. - Bogdan - 20-09-2009 Nie zdziwię się jak okaże się, że Desmond nie widział Claire opuszczającej wyspę, ale siebie z Penny. Na dzień dzisiejszy to chyba najbardziej prawdopodobne, chociaż nie wiem czy Desmond byłby do tego zdolny. Jest też jednak druga możliwość - Desmond nie powinien ani razu ratować Charliego, wtedy dopiero jego wizje z Claire by się ziściły. Zmieniając przeznaczenie Charliego (śmierć przez uderzenie pioruna) doprowadził do tego, że jego flashe nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ale to już przekombinowane i raczej większego sensu nie ma. - koronex1989 - 20-09-2009 Cytat:Nie zdziwię się jak okaże się, że Desmond nie widział Claire opuszczającej wyspę, ale siebie z Penny. Na dzień dzisiejszy to chyba najbardziej prawdopodobne, chociaż nie wiem czy Desmond byłby do tego zdolny. Też Desmonda nie posądzałbym o coś takiego ale niestety z tego co powyżej pisałem wynika że jednak tak jest. I teraz pytanie- czy scenarzyści przez namnożenie tylu wątków sami się nie pogubili. Trzeba przyznać że sytuacja śmieszna się trochę zrobiła :) - Bogdan - 20-09-2009 Podobno w ekipie serialu jest gość, który jest odpowiedzialny za zapamiętywanie wątków serialu i przypominanie scenarzystom to i owo, żeby wszystko było ze sobą spójne. Jeśli to faktycznie prawda - to chyba powinni zatrudnić kogoś nowego : ) - Hitch - 20-09-2009 Bo pewnie scenariusze i gotowe odcinku zostają wessane do czarnej dziury po premierze epizodu... - koronex1989 - 20-09-2009 Cytat:Podobno w ekipie serialu jest gość, który jest odpowiedzialny za zapamiętywanie wątków serialu i przypominanie scenarzystom to i owo, żeby wszystko było ze sobą spójne No ciekawe tylko że wizje Desmonda pojawiły się w 3 serii i nagle co? Przy pisaniu 4 sezonu panowie doznali amnezji?? :) Zresztą z tego co wiem panowie Damon Lindelof i Carlton Cuse poza pisaniem scenariusza do serialu za wiele roboty nie mieli :) - Khet - 20-09-2009 Ludziska, przed wami jeszcze caluteńki sezon. To że w 4 i 5 jakieś wątki zostały pominięte nie oznacza, że całkowicie o nich zapomniano. Przypominam chociażby kwestię Rousseau - po jej zejściu niektórzy rozpaczali, że przecież obiecano przedstawić jej historię itd, no i "jak mogli?" i "dupa!". Okazało się, że scenarzyści o Rousseau nie zapomnieli i ostatni sezon jednak wyjaśnił w jakich okolicznościach trafiła na wyspę i co się działo krótko po tym. Cierpliwości więc i więcej zaufania do scenarzystów :wink: Cytat:poza pisaniem scenariusza do serialu za wiele roboty nie mieli :)Akurat wątpię, żeby pisanie scenariusza do tak wielowątkowego kolosa było banałem :) - Mierzwiak - 20-09-2009 Ludzie dajcie se siana, obejrzymy 6 sezon to pogadamy co miało sens a co nie. - Khet - 21-09-2009 Z ciekawostek - Michael Emerson otrzymał nagrodę Emmy w kategorii aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym. Należało się:) |