![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- wujo444 - 12-08-2009 oczywiście, ale w grach typu przygodówki czy cRPG, przyjemność wypływa z odkrywania historii :) dobrze wiedzieć, że po coś to robisz. Zwłaszcza w przygodówce, gdzie fabuła powinna niejako podsuwać kolejne działania. - Gal Anonim - 12-08-2009 Wawrzyniec napisał(a):Tylko, że własciwie grywalność to uproszczone określenie tych prawdziwych składników. Bo czym jest grywalność? Dobrym sterowaniem? Miłym zabijaniem przeciwników? Grywalność to tzw. miodność - przyjemność z grania. Ergo: w grze akcji to będzie przyjemny, łatwy system sterowania i walki. W cRPG fabuła, bohaterowie, świat i ewentualnie system walki.Cytat:Zależy od gatunku. W RPG czy Przygodówce fabuła, bohaterowie, świat, klimat to podstawa. W grze akcji wystarczy klimat i grywalność. - Wawrzyniec - 12-08-2009 Po prostu na początku przedstawiłeś grywalność jako oddzielny czynnik, obok fabuły, grafy itd. itp. Teraz napisałeś, że miodność to średnia wyciągnięta z tych elementów i z tym się zgodzę. - majlo - 12-08-2009 Crov napisał(a):Ergo: w grze akcji to będzie przyjemny, łatwy system sterowania i walki. W cRPG fabuła, bohaterowie, świat i ewentualnie system walki.Ergo: to dla każdego będzie coś innego. Ale zgodzę się, że w "erpegach" fabuła jednak odgrywa bardzo ważną rolę. Tyle że ja mówię z pozycji kogoś, kto w RPG nie grał od czasu Dungeon Siege. :P - Gal Anonim - 13-08-2009 Wawrzyniec napisał(a):Po prostu na początku przedstawiłeś grywalność jako oddzielny czynnik, obok fabuły, grafy itd. itp. Teraz napisałeś, że miodność to średnia wyciągnięta z tych elementów i z tym się zgodzę.Może w poprzednim poście poprzednio tego nie było można zauważyć, ale wiem i faktycznie źle się jeszcze wcześniej wyraziłem, czy też nieprecyzyjnie. :) Ale obok grafiki miodność zdecydowanie jest. IMO miodność nie ma wiele wspólnego z grafiką (tj. mam na myśli jej poziom techniczny, nie podział: starannie wykonana/nie starannie wykonana). majlo napisał(a):Ergo: to dla każdego będzie coś innego.Teoretycznie nikt nie gra w gry akcji przede wszystkim po to, żeby poznać ciekawą fabułe, a w RPG po to, żeby sobie pochlastać i postrzelać (chyba, że ktoś za czystej krwi RPGi uważa hack'n'slashe). W praktyce rzeczywiście bywa to różnie i zależy od konkretnej gry. Chyba jedyny FPS, którego fabuła mnie zelektryzowała to CoD4, ale to głównie unikalną prezentacją dość sztampowej fabuły. Immersja była niesamowita. Twórcy wreszcie wykorzystali cechę wyłącznie przynależną do gier, której nie da się znaleźć w komiksie, filmie czy książce - chcialbym, żeby więcej twórców to robiło zamiast iść w stronę zwykłej 'filmikowej filmowości'. Dungeon Siege to hack'n'slash. ;) - military - 13-08-2009 Nie pamiętacie może, czy pierwszego (albo drugiego) Maxa P. da się uruchomić w oknie? Bo wiem na pewno, że nie skaluje się do widescreenu - a na rozciągniętym ekranie grać nie będę. - Snappik - 13-08-2009 Właśnie zagrałem w demko Batman: Arkham Asylum - WOW! Poczułem się jak prawdziwy łowca. Tu wróg autentycznie się Ciebie boi, jak zawiniesz znajdującego się nieopodal kompana zacznie strzelać na oślep w sufit, albo weźmie kumpla i zaczną chodzić dwójkami (miazga!). Do tego dochodzi ładna grafika (przede wszystkim stylowa), mroczna i psychodeliczna atmosfera wytworzona przez znajdujących się w celach pacjentów oraz kultowe postacie (Victor Zsaz, Joker, Queenie). Super, czekam na pełną wersję. - Hitch - 13-08-2009 Skad masz demo? Na necie nic nie ma. [ Dodano: Czw Sie 13, 2009 1:33 pm ] Nie bylo pytania. Doje z FileFornt. Eh, gdzie te piekne czasy, kiedy demko zajmowalo 500 MB, nie 2 GB :( - majlo - 13-08-2009 Mógłby ktoś powiedzieć coś o Prototype? Po 30 min Hitmana BM, odinstalowałem ją i zaczynam właśnie Prototype. Wyszukiwarka znalazła to w tym temacie, ale przeszukiwać 55 stron... :P - Glut - 13-08-2009 majlo napisał(a):Po 30 min Hitmana BM, odinstalowałem ją Szybko edytuj posta. : ) Ja nie grałem, ale generalnie ufam temu kolesiowi (przewiń do pierwszej minuty bo reszta to dość nieśmieszne teksty i takie tam) http://www.gaminator.pl/video/6411,Prototype-videorecenzja.html - majlo - 13-08-2009 Glut napisał(a):Szybko edytuj posta. : )No dobra, po 20 min. ;) Glut napisał(a):Ja nie grałem, ale generalnie ufam temu kolesiowi (przewiń do pierwszej minuty bo reszta to dość nieśmieszne teksty i takie tam)Dzięki, ale niestety i tak nie mogę obejrzeć, bo na limitowanym necie każdy megabajt cenny. ;) - Luis Cyfer - 13-08-2009 Potwierdzam pozytywna opinie o nietoperku. Rowniez mialem okacje przejsc demo na x360 i jestem cholernie pozytwnie zaskoczny. Masa atrakcji, swietny, intuicyjny system walki, klimat. Jak tworcom starczy pomyslow na cala gra to moze byc hicior. - Negrin - 13-08-2009 Majlo, o Prototype mogę powiedzieć tyle, że to pierwsza, której mój dwuletni komputer praktycznie nie dał rady (W "Crysis" grałem na nie najgorszych detalach) :) Miej to zatem na uwadze. - majlo - 13-08-2009 Negrin napisał(a):Majlo, o Prototype mogę powiedzieć tyle, że to pierwsza, której mój dwuletni komputer praktycznie nie dał rady No właśnie odpaliłem dzisiaj i śmiga na full rozdziałce i detelach. Początkowe wrażenia bardzo pozytywne, mimo że jeszcze nie zagłębiałem się jeszcze za bardzo we wszystkie możliwości tej gry. Negrin napisał(a):(W "Crysis" grałem na nie najgorszych detalach)To Crysis ma mniejsze wymagania od Prototype? - Negrin - 13-08-2009 majlo napisał(a):To Crysis ma mniejsze wymagania od Prototype?Pewnie nie, ale przypuszczalnie jest lepiej zoptymalizowany do działania w niższych ustawieniach. - Gal Anonim - 13-08-2009 Gamecorner już grał w Splinter Cell: Conviction. Tekst nie zdradza za wiele nowego, ale za to podoba mi się filmik pokazujący różne możliwości przechodzenia misji. No i w sumie jak ktoś nie będzie chciał to może nie korzystać z opcji "szybkiej elminacji". http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6924778,Sam_Fisher_jak_pantera___gralismy_w_Splinter_Cell_.html - Snuffer - 13-08-2009 Majlo, zaufaj mi i nie ruszaj tej gry - zmarnowany potencjał, żałosne misje (które trudno nazwać misjami bo jest 'zabij 30 żołnierzy') - jedyne co fajne to latanie, skakanie po budynkach i przyjmowanie form ludzi - ale to na pewno nie warte 7 gb czy też 100 złotych. - majlo - 13-08-2009 Snuffer napisał(a):Majlo, zaufaj mi i nie ruszaj tej gryZa późno, już ruszyłem. :) I muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Wcześniej nie miałem styczności z tego typu grą i chyba dlatego mnie tak wciągnęła. Jestem po paru misjach... nie wiem, czy mam niskie wymagania, ale nie są one aż tak prymitywne - pewnie, że fajniej byłoby trochę poruszać bańką podczas ich przechodzenia, ale z drugiej strony takie gry to raczej typowe "klikando". Jak chcę sobie pogłówkować, to sobie CSI włączam. ;) Snuffer napisał(a):jedyne co fajne to latanie, skakanie po budynkach i przyjmowanie form ludziDokładnie. Za każdym razem, jak przyjmuję czyjąś formę, widzę scenę ze strażnikiem z T2. :P Snuffer napisał(a):ale to na pewno nie warte 7 gbCo to jest 7 GB w dzisiejszych czasach? ;) Snuffer napisał(a):czy też 100 złotych.Jak trzymasz gry na półce, to jest 100 zł. Jeśli nie, to max 10-20 zł. :) - Snuffer - 13-08-2009 No ja nie zapłaciłem nic bo jestem żałosnym i oślizgłym łajdakiem-piratem :) No co jak co ale trzeba przyznać że gra do przyjaznych należy - swoją drogą twórcy często przesadzają z trudnością, szczególnie w momentach gdy trzeba wykraść tożsamość dowódcy wojskowego w bazie - 30 przeciwników i każdy Cię atakuje :) - majlo - 13-08-2009 Snuffer napisał(a):swoją drogą twórcy często przesadzają z trudnością, szczególnie w momentach gdy trzeba wykraść tożsamość dowódcy wojskowego w bazie - 30 przeciwników i każdy Cię atakuje :)Mnie tam bardziej wkurzają Huntery. Z nimi to jak z religią, bez nich świat (gra) byłby lepszy. ;) Snuffer napisał(a):No ja nie zapłaciłem nic bo jestem żałosnym i oślizgłym łajdakiem-piratem :)No nie wiem, czy jest tu ktoś, kto wszystkie gry, w które gra(ł), zdobywa w legalny sposób. :P |