Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- wujo444 - 12-08-2009

oczywiście, ale w grach typu przygodówki czy cRPG, przyjemność wypływa z odkrywania historii :) dobrze wiedzieć, że po coś to robisz. Zwłaszcza w przygodówce, gdzie fabuła powinna niejako podsuwać kolejne działania.


- Gal Anonim - 12-08-2009

Wawrzyniec napisał(a):
Cytat:Zależy od gatunku. W RPG czy Przygodówce fabuła, bohaterowie, świat, klimat to podstawa. W grze akcji wystarczy klimat i grywalność.

Jestem zdania, że każdej w grze ważna jest przede wszystkim grywalność. Reszta to już mniejsze piwko.
Tylko, że własciwie grywalność to uproszczone określenie tych prawdziwych składników. Bo czym jest grywalność? Dobrym sterowaniem? Miłym zabijaniem przeciwników? Grywalność to tzw. miodność - przyjemność z grania. Ergo: w grze akcji to będzie przyjemny, łatwy system sterowania i walki. W cRPG fabuła, bohaterowie, świat i ewentualnie system walki.


- Wawrzyniec - 12-08-2009

Po prostu na początku przedstawiłeś grywalność jako oddzielny czynnik, obok fabuły, grafy itd. itp. Teraz napisałeś, że miodność to średnia wyciągnięta z tych elementów i z tym się zgodzę.


- majlo - 12-08-2009

Crov napisał(a):Ergo: w grze akcji to będzie przyjemny, łatwy system sterowania i walki. W cRPG fabuła, bohaterowie, świat i ewentualnie system walki.
Ergo: to dla każdego będzie coś innego. Ale zgodzę się, że w "erpegach" fabuła jednak odgrywa bardzo ważną rolę. Tyle że ja mówię z pozycji kogoś, kto w RPG nie grał od czasu Dungeon Siege. :P


- Gal Anonim - 13-08-2009

Wawrzyniec napisał(a):Po prostu na początku przedstawiłeś grywalność jako oddzielny czynnik, obok fabuły, grafy itd. itp. Teraz napisałeś, że miodność to średnia wyciągnięta z tych elementów i z tym się zgodzę.
Może w poprzednim poście poprzednio tego nie było można zauważyć, ale wiem i faktycznie źle się jeszcze wcześniej wyraziłem, czy też nieprecyzyjnie. :)

Ale obok grafiki miodność zdecydowanie jest. IMO miodność nie ma wiele wspólnego z grafiką (tj. mam na myśli jej poziom techniczny, nie podział: starannie wykonana/nie starannie wykonana).

majlo napisał(a):Ergo: to dla każdego będzie coś innego.
Teoretycznie nikt nie gra w gry akcji przede wszystkim po to, żeby poznać ciekawą fabułe, a w RPG po to, żeby sobie pochlastać i postrzelać (chyba, że ktoś za czystej krwi RPGi uważa hack'n'slashe). W praktyce rzeczywiście bywa to różnie i zależy od konkretnej gry.

Chyba jedyny FPS, którego fabuła mnie zelektryzowała to CoD4, ale to głównie unikalną prezentacją dość sztampowej fabuły. Immersja była niesamowita. Twórcy wreszcie wykorzystali cechę wyłącznie przynależną do gier, której nie da się znaleźć w komiksie, filmie czy książce - chcialbym, żeby więcej twórców to robiło zamiast iść w stronę zwykłej 'filmikowej filmowości'.

Dungeon Siege to hack'n'slash. ;)


- military - 13-08-2009

Nie pamiętacie może, czy pierwszego (albo drugiego) Maxa P. da się uruchomić w oknie? Bo wiem na pewno, że nie skaluje się do widescreenu - a na rozciągniętym ekranie grać nie będę.


- Snappik - 13-08-2009

Właśnie zagrałem w demko Batman: Arkham Asylum - WOW! Poczułem się jak prawdziwy łowca. Tu wróg autentycznie się Ciebie boi, jak zawiniesz znajdującego się nieopodal kompana zacznie strzelać na oślep w sufit, albo weźmie kumpla i zaczną chodzić dwójkami (miazga!). Do tego dochodzi ładna grafika (przede wszystkim stylowa), mroczna i psychodeliczna atmosfera wytworzona przez znajdujących się w celach pacjentów oraz kultowe postacie (Victor Zsaz, Joker, Queenie). Super, czekam na pełną wersję.


- Hitch - 13-08-2009

Skad masz demo? Na necie nic nie ma.

[ Dodano: Czw Sie 13, 2009 1:33 pm ]
Nie bylo pytania. Doje z FileFornt.
Eh, gdzie te piekne czasy, kiedy demko zajmowalo 500 MB, nie 2 GB :(


- majlo - 13-08-2009

Mógłby ktoś powiedzieć coś o Prototype? Po 30 min Hitmana BM, odinstalowałem ją i zaczynam właśnie Prototype. Wyszukiwarka znalazła to w tym temacie, ale przeszukiwać 55 stron... :P


- Glut - 13-08-2009

majlo napisał(a):Po 30 min Hitmana BM, odinstalowałem ją

Szybko edytuj posta. : )

Ja nie grałem, ale generalnie ufam temu kolesiowi (przewiń do pierwszej minuty bo reszta to dość nieśmieszne teksty i takie tam)

http://www.gaminator.pl/video/6411,Prototype-videorecenzja.html


- majlo - 13-08-2009

Glut napisał(a):Szybko edytuj posta. : )
No dobra, po 20 min. ;)

Glut napisał(a):Ja nie grałem, ale generalnie ufam temu kolesiowi (przewiń do pierwszej minuty bo reszta to dość nieśmieszne teksty i takie tam)

http://www.gaminator.pl/v...eorecenzja.html
Dzięki, ale niestety i tak nie mogę obejrzeć, bo na limitowanym necie każdy megabajt cenny. ;)


- Luis Cyfer - 13-08-2009

Potwierdzam pozytywna opinie o nietoperku. Rowniez mialem okacje przejsc demo na x360 i jestem cholernie pozytwnie zaskoczny. Masa atrakcji, swietny, intuicyjny system walki, klimat. Jak tworcom starczy pomyslow na cala gra to moze byc hicior.


- Negrin - 13-08-2009

Majlo, o Prototype mogę powiedzieć tyle, że to pierwsza, której mój dwuletni komputer praktycznie nie dał rady (W "Crysis" grałem na nie najgorszych detalach) :) Miej to zatem na uwadze.


- majlo - 13-08-2009

Negrin napisał(a):Majlo, o Prototype mogę powiedzieć tyle, że to pierwsza, której mój dwuletni komputer praktycznie nie dał rady

No właśnie odpaliłem dzisiaj i śmiga na full rozdziałce i detelach. Początkowe wrażenia bardzo pozytywne, mimo że jeszcze nie zagłębiałem się jeszcze za bardzo we wszystkie możliwości tej gry.

Negrin napisał(a):(W "Crysis" grałem na nie najgorszych detalach)
To Crysis ma mniejsze wymagania od Prototype?


- Negrin - 13-08-2009

majlo napisał(a):To Crysis ma mniejsze wymagania od Prototype?
Pewnie nie, ale przypuszczalnie jest lepiej zoptymalizowany do działania w niższych ustawieniach.


- Gal Anonim - 13-08-2009

Gamecorner już grał w Splinter Cell: Conviction. Tekst nie zdradza za wiele nowego, ale za to podoba mi się filmik pokazujący różne możliwości przechodzenia misji. No i w sumie jak ktoś nie będzie chciał to może nie korzystać z opcji "szybkiej elminacji".

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6924778,Sam_Fisher_jak_pantera___gralismy_w_Splinter_Cell_.html


- Snuffer - 13-08-2009

Majlo, zaufaj mi i nie ruszaj tej gry - zmarnowany potencjał, żałosne misje (które trudno nazwać misjami bo jest 'zabij 30 żołnierzy') - jedyne co fajne to latanie, skakanie po budynkach i przyjmowanie form ludzi - ale to na pewno nie warte 7 gb czy też 100 złotych.


- majlo - 13-08-2009

Snuffer napisał(a):Majlo, zaufaj mi i nie ruszaj tej gry
Za późno, już ruszyłem. :) I muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Wcześniej nie miałem styczności z tego typu grą i chyba dlatego mnie tak wciągnęła. Jestem po paru misjach... nie wiem, czy mam niskie wymagania, ale nie są one aż tak prymitywne - pewnie, że fajniej byłoby trochę poruszać bańką podczas ich przechodzenia, ale z drugiej strony takie gry to raczej typowe "klikando". Jak chcę sobie pogłówkować, to sobie CSI włączam. ;)
Snuffer napisał(a):jedyne co fajne to latanie, skakanie po budynkach i przyjmowanie form ludzi
Dokładnie. Za każdym razem, jak przyjmuję czyjąś formę, widzę scenę ze strażnikiem z T2. :P
Snuffer napisał(a):ale to na pewno nie warte 7 gb
Co to jest 7 GB w dzisiejszych czasach? ;)
Snuffer napisał(a):czy też 100 złotych.
Jak trzymasz gry na półce, to jest 100 zł. Jeśli nie, to max 10-20 zł. :)


- Snuffer - 13-08-2009

No ja nie zapłaciłem nic bo jestem żałosnym i oślizgłym łajdakiem-piratem :)
No co jak co ale trzeba przyznać że gra do przyjaznych należy - swoją drogą twórcy często przesadzają z trudnością, szczególnie w momentach gdy trzeba wykraść tożsamość dowódcy wojskowego w bazie - 30 przeciwników i każdy Cię atakuje :)


- majlo - 13-08-2009

Snuffer napisał(a):swoją drogą twórcy często przesadzają z trudnością, szczególnie w momentach gdy trzeba wykraść tożsamość dowódcy wojskowego w bazie - 30 przeciwników i każdy Cię atakuje :)
Mnie tam bardziej wkurzają Huntery. Z nimi to jak z religią, bez nich świat (gra) byłby lepszy. ;)

Snuffer napisał(a):No ja nie zapłaciłem nic bo jestem żałosnym i oślizgłym łajdakiem-piratem :)
No nie wiem, czy jest tu ktoś, kto wszystkie gry, w które gra(ł), zdobywa w legalny sposób. :P