Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
ROME (RZYM) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: ROME (RZYM) (/Thread-ROME-RZYM--157)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: ROME (RZYM) - Bucho - 11-12-2021

Motyw dzikich plemion, roznych kultur i religii zawsze na plus.



(11-12-2021, 13:04)Mental napisał(a): Gdyby powstał "ostatnio", Milius nie zostałby sprowadzony z banicji i nie powierzono by mu misji napisania scenariusza. Zatem nie byłby to ten sam serial. Bardziej przypominałby finałowe sezony "Gry o tron".


Patrzac na to w ten sposob to na pewno. Natomiast biarac pod uwage potencjal i to, ze historyczne seriale w ostatnich latach zra to zdecydowanie bylby to popularny serial, zwalszcza jezeli bylby na poziomie pierwszego sezonu.


RE: ROME (RZYM) - Gieferg - 22-02-2023

Jadę z kolejną powtórką i tak mnie własnie uderzyło, że motyw z wozem ze skarbami Pompejusza jest bezsensownie rozegrany. Najpierw Vorenus jest zainteresowany tym, czemu goście w wojskowych butach eskortują wóz z ziarnem, a potem, po ich załatwieniu nawet nie sprawdza zawartości tylke jedzie dalej. WTF was that?


RE: ROME (RZYM) - Bucho - 01-07-2023

Kiedys to bylo, teraz to jest chu:




RE: ROME (RZYM) - Bucho - 12-07-2023

Dobra pogadanka:




RE: ROME (RZYM) - Bucho - 19-07-2023

Daje tutaj:

https://www.facebook.com/100063773094962/posts/737103928425370/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v


RE: ROME (RZYM) - Bibliomisiek - 03-11-2023

Jak tylko zacząłem rewatch "Rzymu", nad Europę nadciągnął orkan Caran, więc moje pierwsze skojarzenie po tych newsach to oczywiście taki mniej więcej obrazek:

[Obrazek: 064bf912d8379f084c0fce625227955e4c17fb7b.gifv]


RE: ROME (RZYM) - Dr Strangelove - 03-11-2023

Nie było i nie będzie już w historii kina/telewizji lepszego Juliusza Cezara :)

Szkoda wielka, że tak się to potoczyło. Marzy mi się wielki serial na ładnych kilka sezonów od czasów początków kariery Cezara przez pierwszy triumwirat, wojnę w Galii, śmierć Cezara, drugi triumwirat, drugą wojnę domową i kończyłoby się jak Oktawian zostaje cesarzem.


RE: ROME (RZYM) - Gieferg - 03-11-2023

Cytat:Szkoda wielka, że tak się to potoczyło

Ja się tam cieszę, że wyszło jak wyszło, bo mogło się potoczyć dużo gorzej (patrz: Deadwood), a tak mamy przynajmniej świetny serial, który nie zdążył się popsuć.

Parę słów ode mnie: https://filmozercy.com/wpis/nostalgiczna-niedziela-146-rzym-2005-2007


RE: ROME (RZYM) - Bucho - 25-03-2026

Aaa dam tutaj:

https://youtube.com/shorts/4R9F_-EhGDA?si=HAFwP6NLAX78DE4n

Samo nagranie i komentarze <3