Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Thor: The Dark World (2013) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a komiks (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-komiks--24)
+---- Dział: MARVEL CINEMATIC UNIVERSE (MCU) (https://forumkmf.pl/Forum-MARVEL-CINEMATIC-UNIVERSE-MCU--54)
+---- Wątek: Thor: The Dark World (2013) (/Thread-Thor-The-Dark-World-2013--2909)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Thor: The Dark World - MOLQ - 19-09-2013

Nie ogladalem jedynki :E


RE: Thor: The Dark World - Gal Anonim - 25-09-2013

Prawie nic nowego, ale bardzo fajna wymiana zdań przy ponownym spotkaniu Thora i Jane nt Avengers ;)




RE: Thor: The Dark World - raven.second - 02-10-2013



Troszkę nowości jest i sympatyczny dialog na końcu.


RE: Thor: The Dark World - Grievous - 04-10-2013

Nie zdziw się jak 2D będzie tylko z dubbingiem.


RE: Thor: The Dark World - Gieferg - 04-10-2013

W tym roku unikanie 3D szło całkiem sprawnie, tylko dwa razy się nie udało.

W przypadku Thora pewnie będę miał problem z dobraniem odpowiedniej godziny seansu żeby uniknąć zarówno 3D jak i dubbingu. A kiedyś chodzenie do kina było takie proste...




RE: Thor: The Dark World - Craven - 04-10-2013

Pierwszy Thor to potencjalnie najgorsze 3D jakie widziałem. Mam bardzo złe wspomnienia.


RE: Thor: The Dark World - Grievous - 04-10-2013

To ty chyba złego 3D nie widziałeś ;)


RE: Thor: The Dark World - Lawrence - 16-10-2013

A taki klip:






RE: Thor: The Dark World - EL-Kal - 23-10-2013

Pierwsze recenzje, m.in. z SFX Magazine i Variety, mówią, że jest lepiej niż dobrze. Fajnie. Kocham "Thora" bardziej niż serię "Iron Man" i miałem nadzieję, że poziom zostanie utrzymany (wesolutko-mroczny popcukiereczek na odmóżdżenie).


RE: Thor: The Dark World - zombie_sidekick - 23-10-2013

(04-10-2013, 15:36)Phil napisał(a): W zapowiedziach olsztyńskiego Heliosa Thor w 3D i zwykły. Aż podskoczyłem z radości :).

Niemal na stówkje mogę potwierdzić, że w Polszy druga część przygód Thora i spółki będzie do obejrzenia w 3D (napisy, dubbing) oraz 2D (dubbing).


RE: Thor: The Dark World - Gal Anonim - 23-10-2013

Kurwa, co? Dlaczego 2D nie jest z napisami. Przecież dzieciaki wiadomo, ze beda wolaly CzyDe. :(


RE: Thor: The Dark World - SonnyCrockett - 23-10-2013

I kolejny film skreślony z listy...


RE: Thor: The Dark World - Mierzwiak - 23-10-2013

No to kolejny seans w IMAXie i męczenie się z gównianą konwersją.


RE: Thor: The Dark World - Lawrence - 23-10-2013

Thor i Loki razem w akcji, czy też jakimś latającym dziwadle:

Plus kolejny niezbity dowód dla Komisji Macierewicza, że brzoza nie mogła urwać skrzydła. :P :wink:


RE: Thor: The Dark World - Bogdan - 24-10-2013

Loki znowu kradnie show.


RE: Thor: The Dark World - Negatywny - 25-10-2013

3D w thorze 1 było bo było, obeszłoby się bez, ale żeby przez to film jakoś tracił to też nie zauważyłem. A nóż widelec w dwójce będzie naprawdę spoko, po co hejcić zawczasu? :)


RE: Thor: The Dark World - Gal Anonim - 25-10-2013

W jedynce trzyDe było straszne. W scenach nocnych robiło to duże problemy. Podobnie jak w Capie niektóre sceny ogladalem po prostu bez okularów, bo były jaśniejsze.




RE: Thor: The Dark World - Negatywny - 25-10-2013

Ale to nie wina filmu i 3D, tylko konkretnego kina/sali, które nie chce lub nie może lub nie potrafi odpowiednio ustawić projektorów.
Jednie pewnie nie potrafią, a drudzy mają w dupie, bo większa jasność to szybsze zużycie drogich podzespołów (lamp?) projektórów. Wybieranie kin z techniką polaryzacyjną gdzie ten problem jest znacznie mniejszy to bardzo dobry pomysł.

Jak scena w filmie 2D nie jest za ciemna to i w 3D nie powinna być. A jeśli jest, to pretensja do swoich kiniarzy, bo inaczej to równie dobrze można obwinniać marvela za to, że ktoś na sali rozmawiał albo szeleścił torbą po chipsach i seans był nie udany.


RE: Thor: The Dark World - Gal Anonim - 25-10-2013

Nie wydaje mi się. Z 3D zawsze mam ten sam problem (ciemność), a ogladalem filmy 3D w roznych kinach. I tego typu skargi słyszałem nawet z USA, wiec to nie jest wina jednego kina na bank.


RE: Thor: The Dark World - Negatywny - 25-10-2013

No pewnie, że nie jednego, tylko bardzo wielu. Na samym avatarze byłem w 4ech kinach, bo chciałem się przekonać, czy właśnie jest różnica i niestety jest kolosalna. W imaxie prawie perfekcja, ale jakbym ten film obejrzał wyłącznie w jednym z warszawskich cinema city to bym pewnie wszędzie pisal, że 3D w tym filmie jest do dupy, bo wszystko masakrycznie ciemne i rozmazane gorzej niż jakbym VHSa oglądal.
Słabe 3D w filmie to zwyczajnie malusieńka głębia i conajwyżej podzielenie filmu na dwie warstwy, pierwszy plan i nieco głębiej cała reszta. Taki crap serwują np. w ostatnim man of steel. Ale ciemność lub nieostry obraz to nigdy nie jest wina filmu samego w sobie.

Co w tym najgorsze, to jedno kino w zależności od sali potrafi się dramatycznie różnić jakością.

Dlatego, jeśli gdzieś jest za ciemno lub nie ostro, to pretensja do kina.

Ostatnio byłem na gravitacji w imaxie i było lekko nie ostro. Pewnie już sprzęt zurzyty i zbliżający się do wymiany, może coś źle ustawili, może jakaś kopia nie tego. Może trzeba było go skalibrować ponownie po całym dniu (seans o 22:00). Potem byłem na tym filmie w małym kinie w małym miasteczku, ale za to świeżo wyremontowanym i z zakupionym nowym cyfrowym projektorem 3D. Obraz żyleta, choć oczywiście ekran sporo mniejszy.
A mógłbym po pierwszym seansie w imaxie chodzić i rozpowiadać, że 3D w gravitacji jest do dupy, albo, że sama technologia ssie, tylko nic by to nie miało wspólnego z prawdą.

Poza tym wystarczy potem taki film obejrzeć w 3D w domu, żeby się przekonać, że nagle wszystko jest ostre i doskonale widoczne, tylko przy kiepskim 3D, zwyczajnie płaskie ;)