![]() |
|
Alien: Covenant (2017) reż. Ridley Scott - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20) +---- Wątek: Alien: Covenant (2017) reż. Ridley Scott (/Thread-Alien-Covenant-2017-re%C5%BC-Ridley-Scott--3138) |
RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost: Part 1 - Bucho - 12-11-2015 Gdyby Ridley chcial krecic Aliens, to nakrecilby Aliens. Cameron dostal deal na krecenie sequela "na slowo", zanim zrobil Terminatora. Domyslam sie, ze ktos z Foxa probowal sie raczej ze Scottem skontaktowac i wybadac, czy chcialby krecic dalej w temacie - w koncu to byl juz "establiszyd" rezyser, a do tego ojciec sukcesu pierwszego filmu. Scott chyba po raz pierwszy mowi o projekcie, ktory mu niby "uciekl" (imo w latach 80. koles po prostu zlal sprawe, bo nie mial w temacie nic do dodania), dziwne, ze akurat teraz. No i wychodzi na to, ze tyle z Aliena z Biehnem na pokladzie, a szkoda, bo chetnie bym taka wariacje sobie obejrzal. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost: Part 1 - Mierzwiak - 12-11-2015 (12-11-2015, 12:16)military napisał(a): Czemu "obcy bratem Ripley"?Bo scenarzysta Spectre :] RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost: Part 1 - Albertino - 12-11-2015 (12-11-2015, 13:19)Bucho napisał(a): Gdyby Ridley chcial krecic Aliens, to nakrecilby Aliens. Z making of-ów Alienów kojarzę to trochę inaczej. Scott nakręcił "Aliena" i później była cisza (wiesz, kiedyś Holly nie trzaskało sequeli jeden za drugim), zajął się innymi projektami i tak dalej. Skoro nie było żadnego scenariusza czy pomysłu, to nic w tym dziwnego. Wtedy Cameron, bez jego wiedzy, wyszedł ze swoim konceptem, ten spodobał się w FOX-ie, i dali zielone światło. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost: Part 1 - Bucho - 12-11-2015 No ok, ale gdyby mu zalezo, to probowalby cos z tym zrobic, a wychodzi, ze nie robil. Studio wpadlo na pomysl sequela, Cameron wyskorbal dobry i inny od oryginalu scenariusz i ahoj przygodo. Scott zaczyna chyba tracic kontakt z rzeczywistoscia (mowie tylko o uniwersum Alien), ale wszystko wyjdzie w praniu tj. przy premierze kolejnego filmu. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost: Part 1 - Mierzwiak - 12-11-2015 Gdyby bredził coś o tym, że żałuje iż nie wrócił do serii po Cameronie to jeszcze bym zrozumiał, bo pomyje wylewane na Finchera to żadna nowość, ale z całym szacunkiem dla geniuszu, jakim jest Alien, wolę sobie nie wyobrażać świata (filmu) bez Aliens Camerona. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost: Part 1 - zombie001 - 12-11-2015 (12-11-2015, 13:19)Bucho napisał(a): Gdyby Ridley chcial krecic Aliens, to nakrecilby Aliens. On nigdy nie chciał nakręcić "Aliens", ale jeśli dobrze kojarzę miał jakiś tam wstępny pomysł na "Alien 2". Oczywiście ubiegł go Cameron ze swoim "Aliens". Choć w sumie pomysł Scotta nigdy nie wszedł w jakąś zaawansowaną fazę rozwoju i wątpię aby kiedykolwiek się za to zabrał... Widocznie wizja "ALIEN5" made by Blomkamp, bardzo go przeraziła, skoro zamierza trzymać na razie tą markę przy sobie :P RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost: Part 1 - Bucho - 12-11-2015 "Aliens" odczytuj jako "sequel", a nie, ze Scott mial krecic zamiast Camerona. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost: Part 1 - military - 12-11-2015 Wszyscy się mylicie.:) W dodatkach było, że do Scotta nawet nie przyszli z Alienem 2, nie wiedział ze go chcą kręcić, dowiedział się zdaje się jak już ruszyła produkcja. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost: Part 1 - Pelivaron - 14-11-2015 HI HI HI http://www.filmweb.pl/news/%22Prometeusz+2%22+zmienia+tytu%C5%82-114458 Military zmieniaj nazwę tematu :D RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - Bucho - 14-11-2015 (12-11-2015, 23:10)military napisał(a): Wszyscy się mylicie.:) W dodatkach było, że do Scotta nawet nie przyszli z Alienem 2, nie wiedział ze go chcą kręcić, dowiedział się zdaje się jak już ruszyła produkcja. No patrz :) Takie sobie gdybanie, mimo mojej milosci do Aliens, w latach 80. Scott spokojnie moglby stworzyc z sequela dzielo w duchu/na miare oryginalu, dzisiaj natomiast wali klocki o wkurwionych albinosach. Tony, ogarnij sie chlopie. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - military - 14-11-2015 Tony to się już raczej nie ogarnie.:) RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - Bucho - 14-11-2015 Ha, cos mi to imie nie pasowalo :) RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - Juby - 14-11-2015 (14-11-2015, 14:23)Pelivaron napisał(a): HI HI HI Brak mi słów. Jeśli nie zobaczę opinii jakoby Scott stworzył dobry, niegłupi film w duchu Aliena, zdecydowanie lepszy od Promka, to mam na ten projekt i cały ten cyrk wokół uniwersum obcego wyjebongo. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - Gieferg - 14-11-2015 Głupszym od Promka filmom dajesz lekką ręką 8/10 więc nie wiem z czym masz problem :P Ja tam Ridleyowi już w ogóle nie ufam, ale nie będę się oszukiwał, że nie obejrzę. Niezależnie od recenzji. No i zawsze lepsze to niż retcon Blomkampa (no chyba że dziadziowi do reszty odbije i postanowi wymazać w jakiś sposób sequele, których sam nie kręcił). RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - Grievous - 16-11-2015 Brzmi jak to czym miało być "Alien: Engineers", zanim na pokład wskoczył LindeLoL. Nie zdziwię się że dostaniemy retcon retconu i okaże się że za stworzeniem albinosów stoją giganci z trąbką :P RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - Gieferg - 16-11-2015 Rapace w tym jeszcze gra czy już niekoniecznie? I czy w trzeciej trylogii kolejna ekspedycja natknie się na jakąs pozostałość po drugiej ekspedycji, a space jockey z Aliena okaże się pozostałością z trzeciej ekspedycji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznamy już pod koniec kolejnej trylogii, w której to przesledzimy losy kolejnych trzech ekspedycji, kolejno lądujących na LV-426 tuż po wydarzeniach z Aliena. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - zombie001 - 16-11-2015 (16-11-2015, 20:02)Grievous napisał(a): Brzmi jak to czym miało być "Alien: Engineers", zanim na pokład nie wskoczył LindeLoL. Nie zdziwię się że dostaniemy retcon retconu i okaże się że za stworzeniem albinosów stoją giganci z trąbką :PCzyli to nie będzie retcon retconu, tylko próba prostowania, dziwnych i nie do końca udanych, pomysłów Lindelofa. A co do powrotu gigantów z trąbą to już wypowiedzi Scotta (ta gadka o stwórcach Inżynierów i "bogu") długo po premierze Promka sugerowały, że może on pójść tą drogą. @Gieferg W plotach z zachodu mówią, że tak. Choć ja zaczynam w to wątpić. Chyba, że David zahibernował Shaw na czas drogi i ta przebudzi się dopiero pod koniec filmu... Uśmiercanie jej pozaekranem to trochę głupota i marnowanie dobrej aktorki. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - Gieferg - 16-11-2015 Wyjdzie że inżynierowie robili sobie zbroje na podobieństwo swojego boga? Byłoby to jakieś rozwiązanie. RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - vast - 16-11-2015 Jeszcze tutaj świeży news, jest data premiery - 6 października 2017 http://www.scified.com/prometheusmovies/20th-century-fox-officially-announce-alien-covenant-and-its-official-plot-synopsis edit http://www.scified.com/prometheusmovies/alien-paradise-lost-the-prometheus-sequel-will-hit-theaters-may-2017 Ok, nie kumam już kompletnie o co chodzi. To będą DWA filmy? Prometeusz 2 i Alien: Paradise Lost (teraz zmieniony na Covenant)??? RE: Prometheus 2: Alien 5 (6? [7?]): Paradise Lost / Covenant: Part 1 - zombie001 - 16-11-2015 Nie, to jeden i ten sam film. @Gieferg Najbardziej przewidywalne i cliche pomysły ever, ale ja bym to widział tak: Jakiś tam "bóg" (pewnie tylko z nazwy) gdzieś u zarania dziejów tworzy Space Jockeyów i szereg innych ras. Może i nawet pierwszego Aliena - istotę genetycznie doskonałą. Space Jockeye osiągają swój szczyt technologiczny i sami zaczynają bawić się w bogów tworząc nowe formy życia. Tak powstają Inżynierowie. Space Jockeye zostają niemal doszczętnie wybici przez pierwsze Alieny (jeden z ostatnich przedstawicieli rasy SJ to ten z filmu Scotta). Pierwsze Alieny zamieniają się w skamieliny. Inżynierowie osiągając pewien stopień rozwoju odkrywają wymarłą planetę SJ i "przejmują" ich wygląd. Rozpoczynają zabawy genetyczne, które mają na celu odtworzenie istotny genetycznie doskonałej. Powstaje czarna maź i przypadkowo stworzony zostaje człowiek. |