Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Severance (Apple TV+, 2022-) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Severance (Apple TV+, 2022-) (/Thread-Severance-Apple-TV-2022--6449)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Huntersky - 28-02-2025

@Spoilerowo, szczerze, ja bym się nie przejmował Rickenem. Gdyby twórcy planowali z nim jakąś konspirację, przeskoczyliby rekina. No chyba, że byłaby to konspiracja przeciwko Lumonowi.

Btw, kolejny odcinek trwa niecałe 40 minut i ponoć ma się w całości koncentrować na 



RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Spoilerowo - 28-02-2025

ten Ricken mi teraz będzie w głowie siedział, to nie jest zwykła tam kwestia wtrącona do rozmowy




RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Huntersky - 05-03-2025

Fajny szczegół wyłapany na reddicie, czyli



RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Spoilerowo - 05-03-2025

(05-03-2025, 12:03)Huntersky napisał(a): Fajny szczegół wyłapany na reddicie, czyli

w intro 2 sezonu mamy




RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Huntersky - 07-03-2025

Po tak dobrej passie następuje nudny odcinek ósmy, który zabija całe tempo i ujawnia nowe fakty, które można było z powodzeniem wpleść w któryś z poprzednich odcinków. Bardzo dziwna decyzja, przecież przy powtórce nikt tego nie będzie oglądał. Nawet tak oddany wyznawca Kiera jak ja musi to przyznać.


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Dr Strangelove - 07-03-2025

A coś się wyjaśniło czemu to ma służyć? Żeby korpo zarobiło większy hajs czy po prostu szalony miliarder miał taki kaprys.


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Spoilerowo - 07-03-2025

zapychacz fabularny o


jestem ciekawy z jakim cliffhangerem tym razem uraczą twórcy na koniec sezonu


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Huntersky - 07-03-2025

(07-03-2025, 10:30)Dr Strangelove napisał(a): A coś się wyjaśniło czemu to ma służyć? Żeby korpo zarobiło większy hajs czy po prostu szalony miliarder miał taki kaprys.




RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Dr Strangelove - 07-03-2025

Ok, dzięki.
Z tego co tam piszą w internetach to chyba ma być jeszcze przynajmniej jeden sezon?


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Huntersky - 07-03-2025

Będzie kolejny sezon i mam nadzieję, że będzie ostatni, bo wątki i zagadki powoli się kończą, a nie chcemy żeby w 5 i 6 sezonie 60-letni Adam Scott grał 40-latka, a 50-letnia Britt 30-latkę.

Inne spostrzeżenie dotyczące ostatniego odcinka:



RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Spoilerowo - 07-03-2025

jeszcze okaże się, że żadnego




RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Norton - 07-03-2025

Mam drobne uwagi odnośnie drugiego sezonu. Nie do końca pasuje mi tempo. Niby bohaterowie nie czekają z ważnymi decyzjami 20 odcinków, ale jak już robią coś drastycznego (reintegracja Marka), to niewiele z tego wynika. Pociąg fabularny zmierza do kolejnej stacji w ślimaczym tempie, przez co (paradoksalnie) najlepiej "wypadają" motywy "poboczne" (chociażby obozowanie wśród śniegu). Do tego dochodzą dziwne decyzje w stylu ustawienia jeden po drugim Bardo i Vitriola (ponownie - kwestia tempa), jak i prowadzenie postaci (na przykład) takiej Cobel (do wczoraj bardziej w roli statystki, jak gdyby nie było na nią pomysłu). Widać coraz mocniej, że dobrej historii może starczyć ledwie na kolejny sezon (nie tylko ja to sygnalizowałem). W kwestii osobistych preferencji: brakuje mi nieco satyry na korpo i wszystkich tych scenek przedstawiających żmudne klikanie w klawisze (podlanych paranoicznym sosem). Ciut za mocno poszło to w stronę sajfaj. Źeby nie było - wciąż bardzo mi się podoba (ósemeczka jak nic), po prostu trzeba czasem poględzić dla ugruntowania pozycji snoba, cwaniaka i hipstera. A, gwoli pozytywnego zakończenia: doceniam sposób odkrywania kart. Twórcy pokazują (po troszku), a nie mówią, szanując intelekt widzą. No i git.


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Albertino - 08-03-2025

Dość rozczarowujące rzeczy wydarzyły się w tym odcinku, co było do przewidzenia, bo Lost też się przejechał na podobnym prowadzeniu fabuły.

Przede wszystkim dużo słabej ekspozycji, co jest atypowe dla tego serialu. Cobelvig autorką chipa, no ok, ale te rysuneczki w zeszycie są śmieszne. Do opracowania tej technologii trzeba naukowców, neurologów, a nie dziewkę z sekty żyjącą na zadupiu. Póki co największa bzdurka w tym serialu.

I ten cały motyw, że Devon dzwoni (najwyraźniej przez kilkanaście godzin) do Cobelvig jest naciągany jak dupa węża. Zostało to wymyślone wyłącznie po to, aby wcisnąć tę bohaterkę z powrotem do fabuły, bo z punktu widzenia postaci za bardzo sensu to nie ma.


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Spoilerowo - 08-03-2025

nawet wciśnięcie ma sens tylko ona mogła mieć swoją




RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Huntersky - 08-03-2025

Kolejnym antagonistą będzie oczywiście
.
Strasznie szkoda tego odcinka. Skaza na diamencie. Zwalam na strajk scenarzystów. Poza tym 3 tygodnie bez Helly? Dajcie spokój.


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Huntersky - 14-03-2025

Coś ewidentnie się popieprzyło od ostatniego odcinka. Trzeci epizod z rzędu, w którym dzieje się niemal nic, co popycha bohaterów do przodu. Wątki rozciągnięte na kilka odcinków kończą się nagle, rzeczy dzieją się dlatego, że potrzebuje tego fabuła, a bohaterowie zachowują się idiotycznie. Ostatnia nadzieja w 75-minutowym finale.



RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Kluski - 14-03-2025

(07-03-2025, 11:05)Huntersky napisał(a):

Szkoda, liczyłem na to 


Sam utknąłem na początku drugiego sezonu, ale gdyby faktycznie fabuła poszła w kierunku z tych pierwszych dywagacji, to pewnie z ciekawości bym wrócił, to co opisujesz w spoilerze to dla mnie trochę taki meh. 


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Huntersky - 14-03-2025




RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Spoilerowo - 14-03-2025

stary Eagan myśli na końcu, że


no a Dylan G? srogie rozczarowanie jeżeli tak jego wątek się utnie


RE: Severance (Apple TV+, 2022-) - Huntersky - 14-03-2025