Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Godzilla - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Godzilla (/Thread-Godzilla--704)



RE: Godzilla - OGPUEE - 21-03-2013

(21-03-2013, 21:42)Danus napisał(a): Jeszcze to do mnie nie dotarło, ale powoli zaczynam jarać się tą produkcją. Nowa Godzilla to coś na co na pewno czekam.

Nowy
Godzilla :).


RE: Godzilla - Danus - 21-03-2013

Nowa Godzilla, bo mówię o tytule więc...?


RE: Godzilla - OGPUEE - 22-03-2013

OK. Ale nawet jak mówisz o tytule to poprawnie jest ten Godzilla. To ta jak Kaligulę jako postać określać płcią męską, a biografię określować "najnowsza Kaligula". Brak konsekwencji.

Mnie jako fanboya właśnie najbardziej irytuje usilne u Polaków nazywanie Godzillą kobietą. Nie przeszkadza mi bardzo ani mówienie, że Emmerich lepszy od Japońca, ani też emitowana wersja z jankeskim dubbingiem. Ale tej (sic!) Godzilli nie zdzierżę.


RE: Godzilla - zombie_sidekick - 22-03-2013

Także liczę na realizm na tyle realistyczny, by zakładał istnienie tego wielkiego wkurwionego skurwiela.

Swoją drogą napisałem pracę magisterską o wielkich potworach :-) Łezka się kręci w okach bu na raz.


RE: Godzilla - Szaman - 22-03-2013

Ale czy u Emmericha Godzilla nie był kobietą? W końcu złożył jaja :D


RE: Godzilla - Juby - 22-03-2013

Godzilla kontra mechawidmo
PS: W japońskiej wersji Godzilla też złożył jajo ale był facetem. Taki gatunek. ;)


RE: Godzilla - Szaman - 22-03-2013

Rozumiem fakt, że Polacy dokonują takiej pomyłki, przynajmniej raz w miesiącu Polsat, Polsat Film lub AXN karmi ich wersją Emmericha w której potwór składa jaja. Poza tym w polskim języku imiona kończące się na literę a mają wydźwięk kobiecy: Małgorzata, Aneta itd tak więc również i Godzilla jest tak odbierany.


RE: Godzilla - OGPUEE - 22-03-2013

Emmerich Emmerichem i kwestia końcówki "a" to jeszcze jedno. Ale problem jest, gdy u nas puszczają japońskie filmy (czyli słuszne, kanoniczne wersje), a tam Godzilla jest tłumaczony z wydźwiękiem kobiecym. I jeszcze japońszczyzny puszcza się na z angielskimi dubbingami (okropnym swoją drogą. To chyba jedyna rzecz, w której różne frakcje fanów i antyfani się zgadzają) i tam Król jest "he", czyli "on". No, ale u nas puszcza "Jaja w tropikach" lub "amerykański tytuł - tutaj przetłumaczony odpowiednik". Ale jak ostatnio oglądałem, to na szczęście tłumacze coraz rzadziej robią z jaszczura shemale'a.

(22-03-2013, 13:55)Szaman napisał(a): Ale czy u Emmericha Godzilla nie był kobietą? W końcu złożył jaja :D

A "Batman Begins" jest niezgodny z komiksem, bo u Burtona Joker zabił rodziców Bruce'a.

I King Kong Jacksona też niezgodny jest z oryginałem i zerżnął z Jurrassic Parka, bo w 1976 r. nie było żadnych dinozaurów :).

(22-03-2013, 14:11)Juby napisał(a): PS: W japońskiej wersji Godzilla też złożył jajo ale był facetem. Taki gatunek. ;)

A widziało się Son of Godzilla i Mechagodzillę z 1993 r.? Jak nie, to w obu przypadku jajo zostało znalezione i w sumie nawet nie wiadomo czy należało do Godzilli. A, że wziął małego pod skrzydła? W przyrodzie również zdarzają się adopcje. Choć zawsze można wziął pod uwagę, że Goji to pedofil.


RE: Godzilla - raven.second - 22-03-2013

Cytat:I King Kong Jacksona też niezgodny jest z oryginałem i zerżnął z Jurrassic Parka, bo w 1976 r. nie było żadnych dinozaurów :).
King Kong Jacksona jest BARDZO zgodny z oryginałem, bo ta z 1933 roku ma dinozaury :P


RE: Godzilla - slepy51 - 22-03-2013

Jakbyś nie zauwazył, to Ogpuee pisał to ironicznie w odniesieniu do tego, ze gimbaza nie widziała bądź nie zna dokładnie skośnookich wersji Gojiry i za kanon uważa film Emmericha - w którym to zreszta filmiku Godzilla był i panem i panią w jednym ;)

http://bloody-disgusting.com/news/3224714/another-military-addition-to-godzilla-reboot/

Obsada całkiem obiecująca - Elizabeth Olsen, Bryan Cranston, Aaron Johnson, Juliette Binoche, David Strathairn, Ken Watanabe no i teraz Richard T. Jones.


RE: Godzilla - Juby - 23-03-2013

(22-03-2013, 14:56)OGPUEE napisał(a): A widziało się Son of Godzilla i Mechagodzillę z 1993 r.? Jak nie, to w obu przypadku jajo zostało znalezione i w sumie nawet nie wiadomo czy należało do Godzilli. A, że wziął małego pod skrzydła? W przyrodzie również zdarzają się adopcje. Choć zawsze można wziął pod uwagę, że Goji to pedofil.

Widziało się. Zresztą swoją wypowiedzią byłem po twojej stronie. ;)


RE: Godzilla - OGPUEE - 23-03-2013

A dziękuję. Czasami niektórzy fani zakładają, że Japończyk może być obojniakiem.




RE: Godzilla - Juby - 07-04-2013

http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=102568


RE: Godzilla - Juby - 13-04-2013




RE: Godzilla - OGPUEE - 09-05-2013

Kolejne zdjęcie, tym razem jest to obóz FEMA dla ofiar ataku Godzilli w Vancouver (gdzie obecnie Godzilla jest filmowany).
http://www.godzilla-movies.com/news/780
[Obrazek: godzilla_photo_fema.jpg]


RE: Godzilla - Mefisto - 10-05-2013

przecież to stadion narodowy...


RE: Godzilla - OGPUEE - 10-05-2013

W końcu na coś się przyda :).


RE: Godzilla - Lawrence - 11-05-2013

(10-05-2013, 02:45)Mefisto napisał(a): przecież to stadion narodowy...

Nie widzę wody, więc nie wierzę :)


RE: Godzilla - Mefisto - 11-05-2013

bo zamknęli dach :P


RE: Godzilla - OGPUEE - 13-05-2013

Królowa Matka:
[Obrazek: 180540_slide.jpg?v=1]