![]() |
|
Godzilla - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: Godzilla (/Thread-Godzilla--704) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
|
RE: Godzilla - OGPUEE - 21-03-2013 (21-03-2013, 21:42)Danus napisał(a): Jeszcze to do mnie nie dotarło, ale powoli zaczynam jarać się tą produkcją. Nowa Godzilla to coś na co na pewno czekam. Nowy Godzilla :). RE: Godzilla - Danus - 21-03-2013 Nowa Godzilla, bo mówię o tytule więc...? RE: Godzilla - OGPUEE - 22-03-2013 OK. Ale nawet jak mówisz o tytule to poprawnie jest ten Godzilla. To ta jak Kaligulę jako postać określać płcią męską, a biografię określować "najnowsza Kaligula". Brak konsekwencji. Mnie jako fanboya właśnie najbardziej irytuje usilne u Polaków nazywanie Godzillą kobietą. Nie przeszkadza mi bardzo ani mówienie, że Emmerich lepszy od Japońca, ani też emitowana wersja z jankeskim dubbingiem. Ale tej (sic!) Godzilli nie zdzierżę. RE: Godzilla - zombie_sidekick - 22-03-2013 Także liczę na realizm na tyle realistyczny, by zakładał istnienie tego wielkiego wkurwionego skurwiela. Swoją drogą napisałem pracę magisterską o wielkich potworach :-) Łezka się kręci w okach bu na raz. RE: Godzilla - Szaman - 22-03-2013 Ale czy u Emmericha Godzilla nie był kobietą? W końcu złożył jaja :D RE: Godzilla - Juby - 22-03-2013 Godzilla kontra mechawidmo PS: W japońskiej wersji Godzilla też złożył jajo ale był facetem. Taki gatunek. ;) RE: Godzilla - Szaman - 22-03-2013 Rozumiem fakt, że Polacy dokonują takiej pomyłki, przynajmniej raz w miesiącu Polsat, Polsat Film lub AXN karmi ich wersją Emmericha w której potwór składa jaja. Poza tym w polskim języku imiona kończące się na literę a mają wydźwięk kobiecy: Małgorzata, Aneta itd tak więc również i Godzilla jest tak odbierany. RE: Godzilla - OGPUEE - 22-03-2013 Emmerich Emmerichem i kwestia końcówki "a" to jeszcze jedno. Ale problem jest, gdy u nas puszczają japońskie filmy (czyli słuszne, kanoniczne wersje), a tam Godzilla jest tłumaczony z wydźwiękiem kobiecym. I jeszcze japońszczyzny puszcza się na z angielskimi dubbingami (okropnym swoją drogą. To chyba jedyna rzecz, w której różne frakcje fanów i antyfani się zgadzają) i tam Król jest "he", czyli "on". No, ale u nas puszcza "Jaja w tropikach" lub "amerykański tytuł - tutaj przetłumaczony odpowiednik". Ale jak ostatnio oglądałem, to na szczęście tłumacze coraz rzadziej robią z jaszczura shemale'a. (22-03-2013, 13:55)Szaman napisał(a): Ale czy u Emmericha Godzilla nie był kobietą? W końcu złożył jaja :D A "Batman Begins" jest niezgodny z komiksem, bo u Burtona Joker zabił rodziców Bruce'a. I King Kong Jacksona też niezgodny jest z oryginałem i zerżnął z Jurrassic Parka, bo w 1976 r. nie było żadnych dinozaurów :). (22-03-2013, 14:11)Juby napisał(a): PS: W japońskiej wersji Godzilla też złożył jajo ale był facetem. Taki gatunek. ;) A widziało się Son of Godzilla i Mechagodzillę z 1993 r.? Jak nie, to w obu przypadku jajo zostało znalezione i w sumie nawet nie wiadomo czy należało do Godzilli. A, że wziął małego pod skrzydła? W przyrodzie również zdarzają się adopcje. Choć zawsze można wziął pod uwagę, że Goji to pedofil. RE: Godzilla - raven.second - 22-03-2013 Cytat:I King Kong Jacksona też niezgodny jest z oryginałem i zerżnął z Jurrassic Parka, bo w 1976 r. nie było żadnych dinozaurów :).King Kong Jacksona jest BARDZO zgodny z oryginałem, bo ta z 1933 roku ma dinozaury :P RE: Godzilla - slepy51 - 22-03-2013 Jakbyś nie zauwazył, to Ogpuee pisał to ironicznie w odniesieniu do tego, ze gimbaza nie widziała bądź nie zna dokładnie skośnookich wersji Gojiry i za kanon uważa film Emmericha - w którym to zreszta filmiku Godzilla był i panem i panią w jednym ;) http://bloody-disgusting.com/news/3224714/another-military-addition-to-godzilla-reboot/ Obsada całkiem obiecująca - Elizabeth Olsen, Bryan Cranston, Aaron Johnson, Juliette Binoche, David Strathairn, Ken Watanabe no i teraz Richard T. Jones. RE: Godzilla - Juby - 23-03-2013 (22-03-2013, 14:56)OGPUEE napisał(a): A widziało się Son of Godzilla i Mechagodzillę z 1993 r.? Jak nie, to w obu przypadku jajo zostało znalezione i w sumie nawet nie wiadomo czy należało do Godzilli. A, że wziął małego pod skrzydła? W przyrodzie również zdarzają się adopcje. Choć zawsze można wziął pod uwagę, że Goji to pedofil. Widziało się. Zresztą swoją wypowiedzią byłem po twojej stronie. ;) RE: Godzilla - OGPUEE - 23-03-2013 A dziękuję. Czasami niektórzy fani zakładają, że Japończyk może być obojniakiem. RE: Godzilla - Juby - 07-04-2013 http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=102568 RE: Godzilla - Juby - 13-04-2013 RE: Godzilla - OGPUEE - 09-05-2013 Kolejne zdjęcie, tym razem jest to obóz FEMA dla ofiar ataku Godzilli w Vancouver (gdzie obecnie Godzilla jest filmowany). http://www.godzilla-movies.com/news/780
RE: Godzilla - Mefisto - 10-05-2013 przecież to stadion narodowy... RE: Godzilla - OGPUEE - 10-05-2013 W końcu na coś się przyda :). RE: Godzilla - Lawrence - 11-05-2013 (10-05-2013, 02:45)Mefisto napisał(a): przecież to stadion narodowy... Nie widzę wody, więc nie wierzę :) RE: Godzilla - Mefisto - 11-05-2013 bo zamknęli dach :P RE: Godzilla - OGPUEE - 13-05-2013 Królowa Matka:
|