Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
NASZE PLAKATY - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: NASZE PLAKATY (/Thread-NASZE-PLAKATY--845)



RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 25-01-2014

Ok, poprawione. Dwie wersje tagline'u. Brak papieru na kolbie.

[Obrazek: 7jpe.jpg]

[Obrazek: 5uxt.jpg]


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 25-01-2014

Ale wtopa :) Dzieki Phil.


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 01-02-2014

Kolejny klasyk. Tym razem sięgnąłem po Hitchcocka.

[Obrazek: j45d.jpg]


RE: NASZE PLAKATY - Radar O'Hanys - 01-02-2014

McClane, świetna robota! Z "The Gateway" najbardziej podoba mi się wersja z czarnym tłem dla tytułu i z torebką na kolbie.

Plakat do Hitchcock'a ma fajny klimat. Gdybym zobaczył s klepie wydanie DVD z taką okładką chciałbym ją kupić na bank.


RE: NASZE PLAKATY - smackey - 01-02-2014

do alfreda kozak! :D


RE: NASZE PLAKATY - Martinipl - 01-02-2014

oj, dobra robota. naprawdę jestem kupiony!


RE: NASZE PLAKATY - Mierzwiak - 01-02-2014

Świetna dynamika. Me likey!


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 18-02-2014

Dziękuje Panowie za przychylne słowa ;)
Tak z rozpędu kolejny poster. Polski klasyk. Moim zdaniem jedna z najlepszych, rodzimych produkcji.
Nie mogłem zdecydować, w którym miejscu zostawić tytuł (wydaje mi się, że opcja górna wypada korzystniej).

[Obrazek: 4br9.jpg][/URL]

[Obrazek: f18l.jpg][/URL]


RE: NASZE PLAKATY - patyczak - 18-02-2014

Bardzo fajny, ale jakoś do filmu mi nie pasuje.


RE: NASZE PLAKATY - Mierzwiak - 18-02-2014

Bardzo dobry!

Wywaliłbym jednak ten pociąg z dołu plakatu i zastąpił go tytułem "Pociąg", ale z taką samą perspektywą.

PS. Masz gdzieś w sieci swoją galerię?


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 22-02-2014

Chciałem stworzyć jakiś plakat w stylu amerykańskich 'filmów noir'. Uznałem, że przełożenie takowej stylistyki na polskie kino może być dość ciekawym zabiegiem, zwłaszcza, że 'Pociąg" kilimatem idealnie wpasowuje się w czarne kino lat 40/50-tych.

P.S.
Strony/galerii online jeszcze się nie dorobiłem, ale pracuję nad tym :)


RE: NASZE PLAKATY - Hitch - 23-02-2014

Miałeś dorobić się równie czadowego plakatu "Psów", co ten "Psów 2". C'mon! :)


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 25-02-2014

Hitch, jakiś czas temu wrzuciłem plakat do 'jedynki', jednak nie wzbudził większego entuzjazmu. Nie martw się, myślę, że jeszcze powrócę do tematu 'psów'. Na tę chwilę Kurosawa ;)

[Obrazek: yojimbo_poster_1961_medium_zpsf510ecc2.jpg~original]


RE: NASZE PLAKATY - patyczak - 25-02-2014

Dziwnie i kiepsko to wygląda, że oni stoją tak na sobie.


RE: NASZE PLAKATY - Mefisto - 25-02-2014

widmo stania obok siebie


RE: NASZE PLAKATY - military - 25-02-2014

Te plakaty są zakurwiste. Można wiedzieć, jak je robisz? To po prostu obróbka zdjęć czy w grę wchodzi jakaś ręczna/pozakomputerowa robota?


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 25-02-2014

Patyczaku, 'oni' nie stoją na sobie, tylko lecą w powietrzu, a przynajmnie taki był koncept/zamysł ;)

P.S.
Cała moja praca/obróbka sprowadza się do Photoshopa. Do kompozycji używam czarno-białych fotek, potem trochę kolorowania, podrysowywania, filtrów, warstw, 'efekciarstwa' itp.







RE: NASZE PLAKATY - patyczak - 25-02-2014

Ja wiem, że oni nie stoją na sobie fizycznie i dosłownie, ale tak właśnie to dla mnie wygląda:) To sprawia dziwne wrażenie i tworzy się taki podłużny, trochę bezsensowny kształt.

Ale kolorystyka, typografia - super.


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 25-02-2014

Wersja z oryginalnym, japońskim tytułem, uboższa o 'watahę w słońcu'.

[Obrazek: yojimbo_poster_1961_alt_cut_VER2_medium_...g~original]


RE: NASZE PLAKATY - Mierzwiak - 25-02-2014

Tak jak pisze patyczak - kolory rewelacyjne, ale pomysł na kompozycję zupełnie nietrafiony.