Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Wawrzyniec - 05-09-2009

Cholera, nie sądziłem, że doczekam tak zajebiście zrobionych trailerów gier. Nie dość, że od razu chce mi się kupić 360, to jeszcze filmik sam w sobie jest absolutnie arcydziełem. Wiadomo kto go zrobił? Bo troszkę mi Blomkampem podjeżdża.


- Ronaldinho - 05-09-2009

Reklamę Halo 3 nakręcił Rupert Sander, koleś wcześniej zdobył kilka nagród za swoje poprzednie reklamówki. Jak dla mnie kandydat do chwilowe porzucenia swojej profesji na rzecz reżyserii jakiegoś pełnometrażowego filmu, wielu dziś wpływowych reżyserów wcześniej trudniło się tylko w reklamach.


- military - 05-09-2009

Mierzwiak napisał(a):Reklamy seria Halo zawsze miała świetne, dziwne tylko że stylistycznie tak odbiegają od gry, która pod tym względem jest mocno kiczowata.

"Kolorowa" nie znaczy "kiczowata". Moim zdaniem design ma zajebisty, bo odchodzi od głupiego wyobrażenia kosmitów jako obrzydliwych, oślizgłych potworów. Obcy są obcy, a nie odrażający - to pierwszy taki przypadek w historii elektronicznej rozrywki.


- Anonymous - 05-09-2009

military napisał(a):Obcy są obcy, a nie odrażający - to pierwszy taki przypadek w historii elektronicznej rozrywki.

Mam ci wymienić kilka wielkich hitów, gdzie obcy byli obcy, a nie odrażający?


- military - 05-09-2009

Dawaj, mistrzu.


- Anonymous - 05-09-2009

Chyba wszystkie gry z universum "Star Wars", "Mass Effect", seria "Wing Commander". Ot, kilka tytułów które przyszły mi do głowy od razu.

[ Dodano: Sob Wrz 05, 2009 23:16 ]
Że też zapomniałem: gry z Predatorem, no chyba że on nie wygląda jak obcy, tylko jest zwyczajnie odrażający. :)


- military - 05-09-2009

Przyjebałeś jak leśniczy nocą o framugę. Co było pierwsze, Mass Effect czy Halo? Co do Star Wars - ekranizacja filmu to nieco inny przypadek, gra siłą rzeczy musi się trzymać tego, co było na filmie. Halo to uniwersum wykreowane od nowa. Jego konkurencją są Kłejki, Dumy i Diuki z klasycznymi brzydkimi potworami. A jeśli dla ciebie kotołaki z Wing Commandera nie są stereotypowymi potworami (włochate, wielkie kły), latającymi w stereotypowych statkach, to masz porównanie - powiedz, co jest bardziej obce, a co znajome (jak dla mnie koty są bardzo znajome):

[Obrazek: kilrathi.jpg]
[Obrazek: Grunt2.jpg]

[Obrazek: ships.93.jpg]
[Obrazek: phantom.jpg]


- Anonymous - 05-09-2009

military napisał(a):Co do Star Wars - ekranizacja filmu to nieco inny przypadek

Co ty mi tu gadasz, odniosłem się do twej wypowiedzi, jeśli zapomniałeś to cytuję:

military napisał(a):Obcy są obcy, a nie odrażający - to pierwszy taki przypadek w historii elektronicznej rozrywki.

To, że coś jest na podstawie filmu nie ma nic do rzeczy, chciałeś kilka przykładów przeczących twojej tezie to je dostałeś. Oczywiście teraz będziesz negował, że nie to miałeś na myśli, że koty nie są zbyt obce, że to śmo i owo. Nie spodziewałem się niczego innego.


- military - 05-09-2009

Solo, kot w WC to przeróbka znanego od wieków i nudnego motywu wilkołaka. Nic nowego, nic obcego. SW to licencja filmowa, a nie growa, więc odpada. To się nazywa logika, ale logicznego myślenia, ani w ogóle myślenia się po tobie nie spodziewałem, więc nic nie szkodzi że tak piszesz.:)

Swoją drogą to zawsze wyjeżdżasz z chamskimi tekstami a potem się dziwisz, że ludzie ci tak samo odpowiadają - to taka asekuracja na wypadek kolejnej odpowiedzi w tym guście. Kończy się na tym, że wszystkich nazywasz trollami. Ale skoro wszyscy mają do ciebie o coś pretensje, a nie mają ich między sobą, to może z tobą jest coś nie tak? Nigdy o tym nie pomyślałeś? To tak a propos, bo ta kwestia zastanawia mnie od pewnego czasu.


- Anonymous - 05-09-2009

military napisał(a):To się nazywa logika, ale logicznego myślenia, ani w ogóle myślenia się po tobie nie spodziewałem

military napisał(a):Swoją drogą to zawsze wyjeżdżasz z chamskimi tekstami



- military - 05-09-2009

Jak już mówiłem, myślenia się po tobie nie spodziewałem. Dlatego cierpliwie wyjaśnię:

Włączyłeś chamstwo do dyskusji, odpowiedziałem chamsko. - To zachowaj się jak facet i skończ z chamstwem ze swojej strony. Bo ze strony Solo żadnego chamstwa nie widzę, jeśli Ty owszem to porozmawiaj z nim o tym na privie. Po czym napisałem - wiedząc że znów odpyskujesz - że jestem świadomy własnego chamstwa, ale chciałbym wiedzieć czy ty jesteś świadomy, że te chamskie odpowiedzi zawsze prowokujesz.


- Snappik - 07-09-2009

Test Drive Unlimited - dziewczyny mają Simsy, a chłopaki TDU :) Cud malina. Fajnie odwzorowana wyspa Oahu, fantastyczny klimat, mnóstwo pięknych samochodów (szkoda, że BMW i Porsche nie dały licencji, ale jest za to Saleen i Maserati). Sama jazda daje niezwykłą przyjemność. Wożę się aktualnie Fordem GT :)

10/10


- Danus - 08-09-2009

Killzone 2- dziś udało mi się przejść pierwszego shotera na konsoli nexgen a zarazem pierwszy raz udało mi się przejść tego typu grę na padzie.
[Obrazek: killzone2.jpg]
Ogólnie nienawidzę grać w shotery na padzie bo IMO jest to bardzo denerwująca sprawa, wolniejszy czas reakcji to raz dwa ciężej wycelować, myszka i klawiatura jednak wygrywa.
Giera była swego czasu najbardziej oczekiwanym tytułem na PS3 więc nie dziwię się, że bardzo się ludzie na tym tytule rozczarowali. Nie jest to gra która wytacza nowe trendy w wirtualnej rozrywce ani nie ma jakiejś mega wciągającej, interesującej fabuły. Ot prtosta historyjka iście wojenna:
Jest planeta helgastów, są wojska ISA(jesteśmy jednym ż żołnierzy ISA) i uczestniczymy w inwazji na tą planetę. Oczywiście Helganie tanio swej skóry nie oddadzą tak więc rozpętuje się istna masakra. Akcja leci łeb na szyję, kolejne etapy przechodzi się bardzo szybko, walki są bardzo dynamiczne i wciągające. Niestety oprócz paru naprawdę wciągających i emocjonujących etapów tak jak na przykład poziom w osadzie Suljewa, i naprawdę świetnej grafiki gra nie oferuje zupełnie nic. Nawet zakończenie rozczarowuje. Przeszedłem grę bo przeszedłem, mam zwyczaj taki że jak coś zacznę to zawsze kończę. Jeśli ktoś nie lubi bezsensownych zabijanek to nie ma co szukać w tym tytule. Dodatkowym atutem gry jest brutalność i słownictwo które używane jest przez bohaterów. Na minus dodatkowe polskie tłumaczenie gry.
Parę scrennów:

[Obrazek: killzone-2-20071203082044421.jpg]
[Obrazek: killzone2_3speech1.jpg]
[Obrazek: killzone-2-20080715040149148.jpg]


- military - 08-09-2009

Ja jestem już na tyle zdegenerowany, że wolę pada od myszki w FPSach.:)

Halo Wars - drugi rts, jaki naprawdę mi się podobał - pierwszym był stary C&C. Oba łączy nieskrępowana zabawa i ostra jatka, która sprowadza grę w zasadzie do zręcznościówki. Misje są krótkie, ale zróżnicowane i intensywne - i to jest fajne, bo nie ma tak, że każda trwa po 5 godzin, i za każdym razem trzeba zaczynać od zera. Nie ma też usilnego utrzymywania jednostek przy życiu - zginą, to zrobi się nowe.:) To mi się podoba. Po prostu czysta wojenna zawierucha, bez niepotrzebnych komplikacji.

Druga zaleta - sterowanie. Dużo już o nim powiedziano. Projektowane specjalnie dla pada, proste, wygodne, i choć rzeczywiście nie pozwala na wykonywanie skomplikowanych manewrów taktycznych (najbardziej skomplikowany w tej grze wygląda tak: grupa A idzie z lewej, grupa B z prawej, środkiem czołgi. DAWAAAAAJ!). Ale to się sprawdza, bo i gra nie wymaga szczególnego móżdżenia. Jest fun, jest świetna grafika, jest zajefajne uniwersum Halo.

I jest jedna wada. Kiepawy scenariusz. Pracował nad nim inny gość od wymiatacza z serii Halo - i to czuć. Fabuła raczej banalna, dialogi... no nawet nie złe, ale totalnie bez polotu. Gdzie tam HW do epickiej treści Halo 3. Rozmach wprawdzie jest, są rewelacyjnie wykonane filmiki, ale do ekranu przykuwają świetnie zaprojektowane misje, a nie ciekawość, co stanie się z bohaterami. Szkoda, bo potencjał był gigantyczny. I za zmarnowanie go HW dostanie 9/10, a nie dychę.

A co do screenów - gra w ruchu wygląda sto razy lepiej. Jak to wszystko jest pięknie animowane, jak samochody podskakują na wybojach...! Miodzio.:)

[Obrazek: halo-wars3.jpg]
[Obrazek: halo-wars1.jpg]
[Obrazek: halo-wars-20080714035010861_640w.jpg]


- Danus - 08-09-2009

military napisał(a):Ja jestem już na tyle zdegenerowany, że wolę pada od myszki w FPSach.:)
teraz konsola głównie służy mi do grania ale do pada w FPSach to się nigdy nie przyzwyczaję i nie uznam wyższości nad myszką bo bym tylko oszukiwał siebie i fakty:)


- military - 08-09-2009

Swoją drogą to gry przeszły nie lada ewolucję... Choć pierwszy obrazek do dziś ma tonę klimatu.

[Obrazek: 456627.jpg]
[Obrazek: halo-wars-20080711035656506_640w.jpg]


- Danus - 08-09-2009

A co to za gra? Panel sterowania identyczny jak w pierwszym RTSie jakim była Diuna 2?


- military - 08-09-2009

Command & Conquer (czasem z podtytułem Tiberian Dawn). Najlepszy RTS wszech czasów - powaga. Za darmo i legalnie do ściągnięcia z netu. Nie grałeś - nie czekaj, graj.:)

[ Dodano: Wto Wrz 08, 2009 23:26 ]
Tylko upewnij się, że ściągasz wersję z filmami - fabuła jest opowiedziana pierwszorzędnie. No i zdobądź wersję z muzyką - też wymiata.


- Anonymous - 08-09-2009

Za darmo?? Gdzie?


- military - 08-09-2009

http://www.idg.pl/news/122144/Command.&.Conquer.do.pobrania.html

Choćby tu. Ogólnie w wielu miejscach.:) Red Alert też jest. Ale właśnie obawiam się, że to wersje bez filmów ani muzyki.

[ Dodano: Wto Wrz 08, 2009 23:31 ]
Jeśli pobierzecie i macie Vistę, napiszcie czy działa.