![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Wawrzyniec - 05-09-2009 Cholera, nie sądziłem, że doczekam tak zajebiście zrobionych trailerów gier. Nie dość, że od razu chce mi się kupić 360, to jeszcze filmik sam w sobie jest absolutnie arcydziełem. Wiadomo kto go zrobił? Bo troszkę mi Blomkampem podjeżdża. - Ronaldinho - 05-09-2009 Reklamę Halo 3 nakręcił Rupert Sander, koleś wcześniej zdobył kilka nagród za swoje poprzednie reklamówki. Jak dla mnie kandydat do chwilowe porzucenia swojej profesji na rzecz reżyserii jakiegoś pełnometrażowego filmu, wielu dziś wpływowych reżyserów wcześniej trudniło się tylko w reklamach. - military - 05-09-2009 Mierzwiak napisał(a):Reklamy seria Halo zawsze miała świetne, dziwne tylko że stylistycznie tak odbiegają od gry, która pod tym względem jest mocno kiczowata. "Kolorowa" nie znaczy "kiczowata". Moim zdaniem design ma zajebisty, bo odchodzi od głupiego wyobrażenia kosmitów jako obrzydliwych, oślizgłych potworów. Obcy są obcy, a nie odrażający - to pierwszy taki przypadek w historii elektronicznej rozrywki. - Anonymous - 05-09-2009 military napisał(a):Obcy są obcy, a nie odrażający - to pierwszy taki przypadek w historii elektronicznej rozrywki. Mam ci wymienić kilka wielkich hitów, gdzie obcy byli obcy, a nie odrażający? - military - 05-09-2009 Dawaj, mistrzu. - Anonymous - 05-09-2009 Chyba wszystkie gry z universum "Star Wars", "Mass Effect", seria "Wing Commander". Ot, kilka tytułów które przyszły mi do głowy od razu. [ Dodano: Sob Wrz 05, 2009 23:16 ] Że też zapomniałem: gry z Predatorem, no chyba że on nie wygląda jak obcy, tylko jest zwyczajnie odrażający. :) - military - 05-09-2009 Przyjebałeś jak leśniczy nocą o framugę. Co było pierwsze, Mass Effect czy Halo? Co do Star Wars - ekranizacja filmu to nieco inny przypadek, gra siłą rzeczy musi się trzymać tego, co było na filmie. Halo to uniwersum wykreowane od nowa. Jego konkurencją są Kłejki, Dumy i Diuki z klasycznymi brzydkimi potworami. A jeśli dla ciebie kotołaki z Wing Commandera nie są stereotypowymi potworami (włochate, wielkie kły), latającymi w stereotypowych statkach, to masz porównanie - powiedz, co jest bardziej obce, a co znajome (jak dla mnie koty są bardzo znajome): ![]() ![]() ![]()
- Anonymous - 05-09-2009 military napisał(a):Co do Star Wars - ekranizacja filmu to nieco inny przypadek Co ty mi tu gadasz, odniosłem się do twej wypowiedzi, jeśli zapomniałeś to cytuję: military napisał(a):Obcy są obcy, a nie odrażający - to pierwszy taki przypadek w historii elektronicznej rozrywki. To, że coś jest na podstawie filmu nie ma nic do rzeczy, chciałeś kilka przykładów przeczących twojej tezie to je dostałeś. Oczywiście teraz będziesz negował, że nie to miałeś na myśli, że koty nie są zbyt obce, że to śmo i owo. Nie spodziewałem się niczego innego. - military - 05-09-2009 Solo, kot w WC to przeróbka znanego od wieków i nudnego motywu wilkołaka. Nic nowego, nic obcego. SW to licencja filmowa, a nie growa, więc odpada. To się nazywa logika, ale logicznego myślenia, ani w ogóle myślenia się po tobie nie spodziewałem, więc nic nie szkodzi że tak piszesz.:) Swoją drogą to zawsze wyjeżdżasz z chamskimi tekstami a potem się dziwisz, że ludzie ci tak samo odpowiadają - to taka asekuracja na wypadek kolejnej odpowiedzi w tym guście. Kończy się na tym, że wszystkich nazywasz trollami. Ale skoro wszyscy mają do ciebie o coś pretensje, a nie mają ich między sobą, to może z tobą jest coś nie tak? Nigdy o tym nie pomyślałeś? To tak a propos, bo ta kwestia zastanawia mnie od pewnego czasu. - Anonymous - 05-09-2009 military napisał(a):To się nazywa logika, ale logicznego myślenia, ani w ogóle myślenia się po tobie nie spodziewałem military napisał(a):Swoją drogą to zawsze wyjeżdżasz z chamskimi tekstami - military - 05-09-2009 Jak już mówiłem, myślenia się po tobie nie spodziewałem. Dlatego cierpliwie wyjaśnię: Włączyłeś chamstwo do dyskusji, odpowiedziałem chamsko. - To zachowaj się jak facet i skończ z chamstwem ze swojej strony. Bo ze strony Solo żadnego chamstwa nie widzę, jeśli Ty owszem to porozmawiaj z nim o tym na privie. Po czym napisałem - wiedząc że znów odpyskujesz - że jestem świadomy własnego chamstwa, ale chciałbym wiedzieć czy ty jesteś świadomy, że te chamskie odpowiedzi zawsze prowokujesz. - Snappik - 07-09-2009 Test Drive Unlimited - dziewczyny mają Simsy, a chłopaki TDU :) Cud malina. Fajnie odwzorowana wyspa Oahu, fantastyczny klimat, mnóstwo pięknych samochodów (szkoda, że BMW i Porsche nie dały licencji, ale jest za to Saleen i Maserati). Sama jazda daje niezwykłą przyjemność. Wożę się aktualnie Fordem GT :) 10/10 - Danus - 08-09-2009 Killzone 2- dziś udało mi się przejść pierwszego shotera na konsoli nexgen a zarazem pierwszy raz udało mi się przejść tego typu grę na padzie. Ogólnie nienawidzę grać w shotery na padzie bo IMO jest to bardzo denerwująca sprawa, wolniejszy czas reakcji to raz dwa ciężej wycelować, myszka i klawiatura jednak wygrywa. Giera była swego czasu najbardziej oczekiwanym tytułem na PS3 więc nie dziwię się, że bardzo się ludzie na tym tytule rozczarowali. Nie jest to gra która wytacza nowe trendy w wirtualnej rozrywce ani nie ma jakiejś mega wciągającej, interesującej fabuły. Ot prtosta historyjka iście wojenna: Jest planeta helgastów, są wojska ISA(jesteśmy jednym ż żołnierzy ISA) i uczestniczymy w inwazji na tą planetę. Oczywiście Helganie tanio swej skóry nie oddadzą tak więc rozpętuje się istna masakra. Akcja leci łeb na szyję, kolejne etapy przechodzi się bardzo szybko, walki są bardzo dynamiczne i wciągające. Niestety oprócz paru naprawdę wciągających i emocjonujących etapów tak jak na przykład poziom w osadzie Suljewa, i naprawdę świetnej grafiki gra nie oferuje zupełnie nic. Nawet zakończenie rozczarowuje. Przeszedłem grę bo przeszedłem, mam zwyczaj taki że jak coś zacznę to zawsze kończę. Jeśli ktoś nie lubi bezsensownych zabijanek to nie ma co szukać w tym tytule. Dodatkowym atutem gry jest brutalność i słownictwo które używane jest przez bohaterów. Na minus dodatkowe polskie tłumaczenie gry. Parę scrennów:
- military - 08-09-2009 Ja jestem już na tyle zdegenerowany, że wolę pada od myszki w FPSach.:) Halo Wars - drugi rts, jaki naprawdę mi się podobał - pierwszym był stary C&C. Oba łączy nieskrępowana zabawa i ostra jatka, która sprowadza grę w zasadzie do zręcznościówki. Misje są krótkie, ale zróżnicowane i intensywne - i to jest fajne, bo nie ma tak, że każda trwa po 5 godzin, i za każdym razem trzeba zaczynać od zera. Nie ma też usilnego utrzymywania jednostek przy życiu - zginą, to zrobi się nowe.:) To mi się podoba. Po prostu czysta wojenna zawierucha, bez niepotrzebnych komplikacji. Druga zaleta - sterowanie. Dużo już o nim powiedziano. Projektowane specjalnie dla pada, proste, wygodne, i choć rzeczywiście nie pozwala na wykonywanie skomplikowanych manewrów taktycznych (najbardziej skomplikowany w tej grze wygląda tak: grupa A idzie z lewej, grupa B z prawej, środkiem czołgi. DAWAAAAAJ!). Ale to się sprawdza, bo i gra nie wymaga szczególnego móżdżenia. Jest fun, jest świetna grafika, jest zajefajne uniwersum Halo. I jest jedna wada. Kiepawy scenariusz. Pracował nad nim inny gość od wymiatacza z serii Halo - i to czuć. Fabuła raczej banalna, dialogi... no nawet nie złe, ale totalnie bez polotu. Gdzie tam HW do epickiej treści Halo 3. Rozmach wprawdzie jest, są rewelacyjnie wykonane filmiki, ale do ekranu przykuwają świetnie zaprojektowane misje, a nie ciekawość, co stanie się z bohaterami. Szkoda, bo potencjał był gigantyczny. I za zmarnowanie go HW dostanie 9/10, a nie dychę. A co do screenów - gra w ruchu wygląda sto razy lepiej. Jak to wszystko jest pięknie animowane, jak samochody podskakują na wybojach...! Miodzio.:) ![]() ![]()
- Danus - 08-09-2009 military napisał(a):Ja jestem już na tyle zdegenerowany, że wolę pada od myszki w FPSach.:)teraz konsola głównie służy mi do grania ale do pada w FPSach to się nigdy nie przyzwyczaję i nie uznam wyższości nad myszką bo bym tylko oszukiwał siebie i fakty:) - military - 08-09-2009 Swoją drogą to gry przeszły nie lada ewolucję... Choć pierwszy obrazek do dziś ma tonę klimatu. ![]()
- Danus - 08-09-2009 A co to za gra? Panel sterowania identyczny jak w pierwszym RTSie jakim była Diuna 2? - military - 08-09-2009 Command & Conquer (czasem z podtytułem Tiberian Dawn). Najlepszy RTS wszech czasów - powaga. Za darmo i legalnie do ściągnięcia z netu. Nie grałeś - nie czekaj, graj.:) [ Dodano: Wto Wrz 08, 2009 23:26 ] Tylko upewnij się, że ściągasz wersję z filmami - fabuła jest opowiedziana pierwszorzędnie. No i zdobądź wersję z muzyką - też wymiata. - Anonymous - 08-09-2009 Za darmo?? Gdzie? - military - 08-09-2009 http://www.idg.pl/news/122144/Command.&.Conquer.do.pobrania.html Choćby tu. Ogólnie w wielu miejscach.:) Red Alert też jest. Ale właśnie obawiam się, że to wersje bez filmów ani muzyki. [ Dodano: Wto Wrz 08, 2009 23:31 ] Jeśli pobierzecie i macie Vistę, napiszcie czy działa. |