![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - samuuel - 28-04-2026 Biały murzyn więc się nie liczy!!!1 BTW jak znajdę czas to pójdę na Majkela glownie dla muzyki, w ogóle przydalbysie temat z tymi wszystkimi biopicami robionymi spod sztancy :P RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Pelivaron - 28-04-2026 (28-04-2026, 16:25)Krismeister napisał(a): Nie powiedziałbym, że jest przedstawiony tak pozytywnie. Raz pokazali jak leje go pasem, ale potem jest kolejna scena jak z paskiem w ręce zamyka się z nim w pokoju. Dodatkowo nazywa go „big nose”, co zaowocowało kompleksem Michaela na punkcie nosa. Mimo wszystko to za mało. Film jest ugrzeczniony do bólu, widac, że ludzie MJ-a trzymali nad tym pieczę i każdy potencjalny pożar jest gaszony bardzo szybko. Nie jest to żadna złożona psychologia postaci, tylko delikatne sugerowanie, że coś było na rzeczy. Ten film sprawdza się jako laurka i montaż największych hitów Jacksona w jeden, wielki kinowy teledysk. I to też jest spoko. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 28-04-2026 (28-04-2026, 10:22)Pelivaron napisał(a): Michael Przecież w tym filmie ponoć WYMAZALI z historii Janet Jackson, tak? Nie ma jej, jakby, KURVA, nigdy nie istniała? Możecie se narzekać na "Bohemian" ale czegoś takiego nie odjebali. A ten "Michael" po fragmentach wygląda jak bezczelny i gorszy klon. Ba, nawet identycznie się zaczyna. KOPIUJ/WKLEJ. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 28-04-2026 Janet nie ma, ponieważ sama zażądała, by nie umieszczać w tym biopicu m.in. właśnie za przekłamania (wiadomo mi z jednej książki, że była zżyta z MJem i razem żartowali sobie nt. gdyby Joego spotkała krzywda). I też nie pojawia się Diana Ross, bo jak przeczytała scenariusz też nie chciała w tym uczestniczyć. Zresztą córka Jacksona sama stwierdziła, że film to stek wyidealizowanych kłamstw (pewnie też wpływało, że z Jacksona zrobiono jakiegoś infantylnego dzieciucha rodem z South Parku). (28-04-2026, 19:05)Pelivaron napisał(a): widac, że ludzie MJ-a trzymali nad tym pieczę i każdy potencjalny pożar jest gaszony bardzo szybko.Bardziej ludzie rodzinki MJ-a, bo teraz ona jedzie na jego nazwisku. Pamiętam jak była afera, gdy rodzeństwo MJ-a żarło się z jego dziećmi o majątek i jak poczytało się różne książki czy dokumenty, to wychodzą dość toksyczni ludzie. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Pelivaron - 28-04-2026 Bracia w tym filmie to totalne figury które nawet chyba nic nie mówią. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 28-04-2026 (28-04-2026, 20:49)OGPUEE napisał(a): Janet nie ma, ponieważ sama zażądała, by nie umieszczać w tym biopicu m.in. właśnie za przekłamania (wiadomo mi z jednej książki, że była zżyta z MJem i razem żartowali sobie nt. gdyby Joego spotkała krzywda). I też nie pojawia się Diana Ross, bo jak przeczytała scenariusz też nie chciała w tym uczestniczyć. A LaToya jest? Bo pamiętałem, że to ona była wyklęta z rodziny, po tym jak pokazywała dupę w jakimś Playboyu. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Dr Strangelove - 28-04-2026 Jest shamar, jest. Wystarczy do tego użyć google`a. (28-04-2026, 20:30)shamar napisał(a): Możecie se narzekać na "Bohemian" ale czegoś takiego nie odjebali.Ale wiesz, że szczególnie jeśli chodzi o żyjące postaci, to twórcy bez ich zgody nie mogą od tak sobie pokazywać czego chcą? Albo zawierają jakąś ugodę i postać w takiej czy innej formie się pojawia w filmie, albo narażają się na wielomilionowe procesy a nawet na zablokowanie filmu w kinach? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 28-04-2026 I dlatego też nie mogli zrobić wzmianki o sprawie Chandlera z 1993 roku, bo zabrania tego ta feralna ugoda. Co też kładzie możliwy sequel, ponieważ to było najbardziej przełomowe (i mające najgorsze konsekwencje) wydarzenie w życiu Jacksona, które praktycznie zaważyło na całej przyszłości. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - raven.second - 29-04-2026 They will kill you (2026), czyli walka o życie czarnoskórej pokojówki z białymi diabłami (dosłownie). Horrorek z lekkim komediowym zacięciem, naprawdę fajna kaskaderka, parę świetnych motywów (oko, bezgłowe ciało, cień za szybą, siekiera jako pochodnia, itd.) i w sumie tyle. Bezboleśnie się ogląda, ale to raczej film typu "obejrzeć i zapomnieć", niestety, bo Zazie Betz może i się stara, może i gore jest znośne, może nawet muzyka miło przygrywa do ucha, ale już sam okultystyczny wydźwięk szatańskiej sekty to żenująca powtórka z Ready or not z Samarą Weaving (znaczy z pierwszą częścią, drugiej jeszcze nie widziałem), miejsce akcji kompletnie nie wykorzystane bo przecież ogromny hotel aż się prosi o akcję rodem z pamiętnego The Raid czy Dredda właśnie, a tu jest ledwo chwila zabawy i koniec. Podział na specyficzne segmenty/rozdziały z retrospekcjami również w teorii brzmi dobrze, ale w praktyce nie wprowadza nic konkretnego, a bez tego właściwy twist wybrzmiałby dużo lepiej i mocniej, mam wrażenie. 6/10, naciągane bardzo.
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Krismeister - 29-04-2026 Myślałem czy na to nie pójść, koniec końców wybrałem Ready or not 2 i niestety zawiodłem się bardzo. Tak jak jedynka była super, tak dwójka to niepotrzebny i nieudany sequel, z tragiczną końcówką. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - raven.second - 29-04-2026 Cytat:dwójka to niepotrzebny i nieudany sequel, z tragiczną końcówkąAż tak źle? Nie liczyłem na wiele, ale to brzmi fatalnie :/ RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 29-04-2026 Trójgłowy smok - nie wiem, czemu polska dystrybucja zdecydowała się na zmianę oryginalnego tytułu. W oryginale brzmi Ilja Muromiec jak główny bohater (postać, która jak mniemam w Polsce była bardziej znana w latach 50.), a tytułowego smoka mamy dopiero w finale. Taka ciekawostka – żmij Gorynycz (czyli rzeczony smok) był jedną z głównych inspiracji dla Króla Ghidory. Czyli Ghidora to żaden kosmita tylko Ruska Onuca :). Pierwszy radziecki film w CinemaScope. Plusem komunizmu było to, że nie szczędzili kasy na widowiska - i o kurwa, to naprawdę wygląda epicko. Wielkie budowle, od cholery jest statystów, a podczas pieśni pielgrzymów są przebitki na rozległe plenery ZSRR. Prócz tego są efekty specjalne jak starcie z Słowikiem-Rozbójnikiem. Dosłownie przeniesiony na taśmę filmową epos. Też całkiem dla mnie niecodzienny wizerunek głównego herosa - w filmach (także tych ruskich - patrz Za siedmioma górami i Zaczarowany świat) hero to szczupły młodzieniaszek-gołowąs urwany z Bravo Girl - a Ilja to pokaźny dzik z wielką brodą i równie wielkim głosem. Może odrzucać całościowo patetyzm i pomnikowate postacie. Czasem efekty specjalne mogą niedomagać jak czasem słaba maska. Otóż, potem jak doczytałem, nawet w ZSRR nie było tylu tłumów i posiłkowali zwielokrotnymi ujęciami. Dziś takie tłumy da się to zmultiplikować w CG, a tu musieli pogłówkować hymu. Także Gorynycz na dzisiejsze standardy sprawia wrażenie topornego. Ale patrząc na lata, w jakich był zrobiony i mimo wszystko solidnie to wygląda. I jak Rou carował w filmowych baśniach, tak Ptuszko carował w epickich fantasy (na razie widziałem tylko jeden, a chętny jestem na inne jego filmy). 7,5/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 29-04-2026 (28-04-2026, 21:03)Dr Strangelove napisał(a): Ale wiesz, że szczególnie jeśli chodzi o żyjące postaci, to twórcy bez ich zgody nie mogą od tak sobie pokazywać czego chcą? Twierdzisz, że Vega miał zgody Putina? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Krismeister - 29-04-2026 (29-04-2026, 16:56)raven.second napisał(a):Cytat:dwójka to niepotrzebny i nieudany sequel, z tragiczną końcówkąAż tak źle? Nie liczyłem na wiele, ale to brzmi fatalnie :/ Jest o wiele więcej krwi i gore, tym samym więcej batów dla Samary i jej siostry. O matko, pod koniec obie dostają taki wpierdol, że sorry ale powinny już dawno zdychać. Wiem, że to film, ale one potem sobie chodzą jak nigdy nic. Postacie poboczne, które mają je zabić są nawet nie z kartonu, są turbo irytujące. Jedynce dałem 8/10, dwójka to maks 4. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Pelivaron - 29-04-2026 (29-04-2026, 20:44)shamar napisał(a):(28-04-2026, 21:03)Dr Strangelove napisał(a): Ale wiesz, że szczególnie jeśli chodzi o żyjące postaci, to twórcy bez ich zgody nie mogą od tak sobie pokazywać czego chcą? LOL XD Oczywiście, że mogliby zrobić film o Jacksonie, ale zdajesz sobie sprawę, że nie mogliby wykorzystać jego muzyki, choreografii, marki itd. itp? Po co pytam, Ty byś poszedł się z szympansem przecież bić na gołe pięści. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 29-04-2026 Ale o czym bredzisz? Co to ma do postaci Janet? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Pelivaron - 29-04-2026 No identyczna sytuacja jak z MJ. Jak ją mieli umieścić w TAKIM filmie? Jeszcze jak nie wyraziła zgody. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 30-04-2026 To pytam ponownie: Czyli Putin wyraził zgodę, żeby Vega zrobił o nim film? To samo, gdzie Jude Law gra Putina (w jakimś nowym)? I pewnie z 1000 innych przykładów w historii. Dla przypomnienia: (28-04-2026, 21:03)Dr Strangelove napisał(a): Ale wiesz, że szczególnie jeśli chodzi o żyjące postaci, to twórcy bez ich zgody nie mogą od tak sobie pokazywać czego chcą? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Pelivaron - 30-04-2026 Kurvva. Czy Putin nagrał dziesiątki hitów muzycznych, które aby wykorzystać potrzeba zgody albo praw autorskich? Czy jest sens tworzyć film o piosenkarzu bez jego muzyki? Czy nie rozumiesz, że film Michael powstał bo rodzina Jacksona sobie tego życzyła, a Janet nie chciała, aby ją pokazywano w tym filmie? Skoro twórcy uznali, że nie chcą jej pokazać to nie pokazali. Zdradzę ci pewien sekret - powstało dziesiątki filmów biograficznych i historycznych bez autoryzacji np. rodziny zmarłego. Ale ciii, nikomu nie mów. Postacie publiczne, szczególnie politycy, mają znacznie słabszą ochronę przed przedstawianiem ich w dziełach artystycznych, jeśli mieści się to w granicach twórczości, satyry, komentarza społecznego itd. Pewnie zapomniałes, ale taki Michael Jackson też został w ten sposób wykoryzstany w Scary Movie. Myślisz, że rodzina albo on sam pozwolił? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Dr Strangelove - 30-04-2026 (30-04-2026, 00:15)shamar napisał(a): To pytam ponownie: Czyli Putin wyraził zgodę, żeby Vega zrobił o nim film? To samo, gdzie Jude Law gra Putina (w jakimś nowym)? I pewnie z 1000 innych przykładów w historii. Czego Ty znowu nie rozumiesz shamar na Boga. Janet Jackson dała do zrozumienia, że sobie nie życzy by jej postać pojawiła się w filmie. Ponieważ to olbrzymia produkcja za dziesiątki milionów to wytwórnia wolała nie ryzykować ewentualnych procesów. A jak wiemy w USA potrafią w procesy. Oczywiście mogliby nakręcić tak jak chcieli, ale nie chcieli, bo ktoś skalkulował, że ewentualny zysk nie jest warty ryzyka. Putinem nikt się nie przejmuje, bo jest złowrogim dyktatorem. Co niby miał zrobić z filmem Vegi? Zagrozić że złoży zażalenie w sądzie okręgowym na Mokotowie? Panie sędzio ten Vega mnie szkaluje, proszę go aresztować. Jedyne co by osiągnął to zrobienie z siebie idioty. Podejrzewam, że Vega zapłaciłby spore pieniądze za taki proces :D Gdyby prawo (już pomijam, że chcesz porównywać sytuacje w USA, Polsce i Rosji, skoro mówimy o Putinie) było jednoznaczne, rygorystyczne i precyzyjne, to w ogóle byśmy nie mieli procesów ani adwokatów, bo jakiś automat by wydawał wyrok. No jak wiemy tak nie jest i bardzo często w bardzo podobnych sprawach zapadają skrajnie odmienne wyroki. Krótko mówiąc masz pretensje, że dwóch gości nad jeziorem zarzuciło wędki i jeden wyciągnął suma a drugi stary but. A przecież obaj są wędkarzami, obaj mają wędki i obaj je zarzucili. Następne tłumaczenie jak działa świat, to już niestety 200 zł plus VAT. |