Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Cyberbug 2077 - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Cyberbug 2077 (/Thread-Cyberbug-2077--4920)



RE: Cyberpunk 2077 - yacajackowski - 17-12-2020

Ty chociaż obserwujesz i wyciągasz wnioski - ja znam takich co to tylko słyszeli o bugach i ciupają CDPR, jakby sami wydali na tę grę 269 zł a nawet nie oglądali kompilacji glitchy na YT.


RE: Cyberpunk 2077 - Paszczak - 17-12-2020

Żeby nie było, nie wytykam nikogo palcem za to, że dobrze bawi się przy Cyberpunku. Sam potrafię docenić zabugowaną grę, a jeden z moich ulubionych rpg wszechczasów to Alpha Protocol. Ale gdy w odpowiedzi na liczne zarzuty wobec nowotworu... tfu, nowego tworu CDP słyszę, że to czepialstwo bo gra ma "serducho" (cokolwiek to znaczy) to ręce opadają. Mola Ram też miał serducho i wcale nie był przez to bardziej sympatyczny.


RE: Cyberpunk 2077 - Mental - 17-12-2020

Paszczak napisał(a):gra ma "serducho" (cokolwiek to znaczy)

Cognitive dissonance is a bitch.


RE: Cyberpunk 2077 - yacajackowski - 17-12-2020

Ja się bawię dobrze i nie mam tego zamiaru ukrywać - jestem taki casualem, że wczytanie save przez błąd raz na 5 godzin zabawy (bo tak to wygląda w moim przypadku) czy ominięcie zbugowanego pojazdu nie jest żadnym problemem. Czy ta gra to 10/10? Nichuja ale ja nie oczekiwałem zbawienia po CP, jak chyba co niektórzy w internetach - jeżeli gra mi się w grę dobrze to dla mnie jest w pyte, jeżeli nie gra mi się dobrze albo jest taka, że nawet nie chce mi się odpalić konsoli, żeby cisnąć dalej to znaczy że dla mnie gra jest zła. A tutaj ktoś wrzucał memesa odnośnie dobrej zabawy z grą i ja się z tym zgadzam:

Nie powinieneś dobrze się bawić w tej grze bo gra jest chujowa bo internet tak mówi i pozdro.


Szczerze to wyżej stawiam CP2077 niż np Mass Effecta Andromedę. Gearsy 5 czy jakąkolwiek część Halo - żadnej z tych gier nie ukończyłem, ba w żadną z tych gier nie pograłem dłużej niż w CP. W CP chce mi się grać, gram codziennie i bawię się dobrze. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych gierek.

Nie jestem recenzentem, żeby się spuszczać, bo mechanika miała działać tak a nie działa albo, że jakiś losowy NPC ma niewyraźną twarz albo, że postać stoi zamiast siedzieć. Graficznie mi odpowiada, udźwiękowienie i soundtrack tej gry jest 11/10, fabuła jak na razie jest kozak. I mówiąc o tym np w pracy to ludzie patrzą na mnie jak na wariata bo przecież jak mogę się bawić dobrze w grę która jest tak chujowa? No jak?! JAK!????!??


RE: Cyberpunk 2077 - Negatywny - 17-12-2020




RE: Cyberpunk 2077 - Salto - 17-12-2020

Moim zdaniem to mityczne "serducho" to w przypadku CDP po prostu przykładanie się do zadań (szczególnie pobocznych fabularnych) i pewna artystyczna wizja w tym wszystkim. Świat w CP2077 nie służy do swobodnej zabawy w strzelanki do przechodniów, to narzędzie, żeby jeszcze lepiej opowiedzieć różne historie. I to widać, że np. przemyślano jakie dać oświetlenie, żeby podbić klimat rozmowy z daną postacią, jakie przedmioty umieścić w pokoju, jaki widok z okna samochodu będziesz miał jadąc na misje jako pasażer, jaką gadkę o "pierdołach" będziesz śledził w międzyczasie. To są czasem detale, ale różnice w stosunku do innych Action-RPG bardzo dobrze widać. W takim Assasins Creed czy Andromedzie nieważne czy edytor do zadań dostanie artysta, student na stażu czy wytresowana małpa. Żadnej ciekawej formy w tym nie będzie. Różnica w opowiadaniu historii jest kolosalna.

Nie rozumiem też tego wałkowanego argumentu, że "oni przecież mieli 8 lat!!1). To mega naciągane. Okej, tyle czasu minęło od teasera, ale nie wiemy jak dokładnie przebiegał development, ilu ludzi w danym okresie nad tym pracowało i kiedy wyklarowała się konkretna wizja. Na pewno wiemy, że ludzie, którzy pracowali przy Wiedźmienie aż do Krew i Wino, pracowali też później nad CP. A to już jest maj 2016.

Cytat:Widziałem dziś posta, że ze starych wypowiedzi CDPR wynikało, że intro trwa 6h, a dostajemy tą 10cio minutową popierdółkę, więc gra jest tak niedopracowana, że nawet tego intra do niej nie dali rady zrobić. Co za patologia.

Może coś przegapiłem, ale wzmiankę o 6h widziałem nie w stosunku do tego początku jako nomad/corpo/street kid, ale do momentu zgarnięcia Silverhanda. I tyle to mniej-więcej trwa. Bardziej widziałem doniesienia, że tych wstępów w ogóle nie było, tylko w kreatorze postaci wybierało się "taga" o przeszłości. I to ma więcej sensu, bo faktycznie później w grze jest całkiem sporo dialogów pod ten wybór. Nie zmieniają jakoś mega fabuły, ale są.


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 17-12-2020

Dobra, ja odpadam, wywaliło mnie 3 razy po tej zjebanej misji braindance u Arasaki. Nie da się tego żaden sposób przewinąć, ani przyspieszyć, ani zapisać w trakcie.


RE: Cyberpunk 2077 - Albertino - 17-12-2020

No widzisz, sam hejcę aż miło, ale mnie do pulpitu gra nie wywaliła ani razu.


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 17-12-2020

Wczytałem nawet innego sejwa, to samo. Niezależnie od ustawień graficznych. Game breaking bug.


RE: Cyberpunk 2077 - zdzichon - 17-12-2020

A masz Windows 10 czy 7?


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 17-12-2020

Windows 7. Przeinstalowałem gierkę, wczytałem kilka sejwów, to samo.


RE: Cyberpunk 2077 - zdzichon - 17-12-2020

Słabo. To może z siódemką się gryzie? Jakkolwiek dobry by nie był to system to już jednak dość leciwy.


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 18-12-2020

https://www.cdprojekt.com/pl/inwestorzy/raporty-gieldowe/raport-biezacy-nr-66-2020/

Grubo.


RE: Cyberpunk 2077 - Snappik - 18-12-2020

Bardzo dobra decyzja. Szkoda, że spóźniona o 2 tygodnie. Na stare konsole powinni zrobić delay, a PC i nowego X'a i PS5 puścić w normalnej dacie.

Ale nie - hajs był ważniejszy.


RE: Cyberpunk 2077 - yacajackowski - 18-12-2020

Eciepecie przed świętami musiało się zgadzać.


RE: Cyberpunk 2077 - simek - 18-12-2020

Czy ja jestem ślepy, że nie widzę w tym komunikacie najważniejszego, czyli CZEMU usuwają grę z PS Store? Chodzi o to że gra niedorobiona i wróci jak będzie naprawiona? No czegoś takiego się raczej nie robi, zwłaszcza że nadal można kupić to samo tylko na płycie...


RE: Cyberpunk 2077 - Bucho - 18-12-2020

Moze to bardziej akcja pod naciskiem Sony, a nie z inicjatywy Redow? Jakby nie bylo to przez CP dostalo sie takze Japonczykom, gdzie spadla na nich krytyka za utrudnianie zwrotow i ogolnie dziadowskie “return policy”.

PR-owo ta cala premiera CP i wszystko co z tym zwiazane to taki cluster fuck, ze ja pierdole.


RE: Cyberpunk 2077 - Albertino - 18-12-2020

(18-12-2020, 09:52)Bucho napisał(a): Moze to bardziej akcja pod naciskiem Sony, a nie z inicjatywy Redow? Jakby nie bylo to przez CP dostalo sie takze Japonczykom, gdzie spadla na nich krytyka za utrudnianie zwrotow i ogolnie dziadowskie “return policy”.

PR-owo ta cala premiera CP i wszystko co z tym zwiazane to taki cluster fuck, ze ja pierdole.

Myślę, że dokładnie o to chodzi. CDPR na ten moment nie są dla mnie już wiarygodni, zwłaszcza po tej konferencji dla udziałowców, gdzie zamiatali sprawę pod dywan.


RE: Cyberpunk 2077 - zdzichon - 18-12-2020

Tyle lat budować reputację i spuścić wszystko w kiblu w tydzień. Tylko w Polsce :)


RE: Cyberpunk 2077 - yacajackowski - 18-12-2020

Chyba nie tylko w Polsce ale faktycznie, przejebali sobie w oczach ludzi masakrycznie. Chyba nawet bardziej niż Bethesda.