Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
NASZE PLAKATY - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: NASZE PLAKATY (/Thread-NASZE-PLAKATY--845)



RE: NASZE PLAKATY - Albertino - 25-02-2014

Pasowałoby na plakat "Ludzkiej stonogi" :P


RE: NASZE PLAKATY - Hitch - 27-02-2014

Cytat:Hitch, jakiś czas temu wrzuciłem plakat do 'jedynki', jednak nie wzbudził większego entuzjazmu.

Niby kiedy?! Ja nie widziałem niczego takiego.


RE: NASZE PLAKATY - zombie_sidekick - 27-02-2014

McClane, świetne! Patrzę na Twój plakat po raz pierwszy i widzę Mifune rozczłonkowującego dwóch wrógów jednym płynnym ruchem. Czytelne i satysfakcjonujące. Powodzenia z kolejnymi projektami!


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 28-02-2014

(27-02-2014, 12:46)Hitch napisał(a):
Cytat:Hitch, jakiś czas temu wrzuciłem plakat do 'jedynki', jednak nie wzbudził większego entuzjazmu.

Niby kiedy?! Ja nie widziałem niczego takiego.
http://forumkmf.pl/Thread-NASZE-PLAKATY?page=51
'Niezły, ale tego do dwójki nic nie przebije.' ;)



RE: NASZE PLAKATY - Hitch - 28-02-2014

Ha, rzeczywiście. Był tak słaby, że o nim kompletnie zapomniałem. No cóż, próbuj. Jeśli cię to pocieszy i zmotywuje to twój plakat do dwójki to jeden z najlepszych plakatów filmowych wszech czasów :)


RE: NASZE PLAKATY - Mental - 28-02-2014

Bez przesady z tym "wszech czasów" ;) Ale jeden z najlepszych polskich - to na pewno.


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 28-02-2014

Wow... Po takiej motywacji będzie ciężko ;)


RE: NASZE PLAKATY - Mierzwiak - 28-02-2014

(28-02-2014, 01:38)Mental napisał(a): Ale jeden z najlepszych polskich - to na pewno.
Ile polskich PLAKATÓW widziałeś w życiu? Dwa?




RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 07-03-2014

Psy. W sumie nic oryginalnego...

[Obrazek: psy_1992_poster_cold_zps5dacae94.jpg~original]

[Obrazek: psy_1992_poster_bw_zpsc9c5d82b.jpg~original]




RE: NASZE PLAKATY - Mental - 07-03-2014

Hmm... bardziej wygląda na film wojenny niż film o bagnie III RP. Ale fajne.


RE: NASZE PLAKATY - patyczak - 07-03-2014

Grafika fajna, choć te plamy krwi wyglądają tak sobie.

Za to typografia leży, zaczynając od napisu na górze, który jest nieczytelny i kończąc na tytule, który jest sztucznie spłaszczony (bo stawiam, że ten krój pisma tak nie wygląda w oryginale, a z takich modyfikacji rzadko wychodzi coś dobrego). No i wszystko jest tak skondensowane na tym dole - trochę więcej odstępu pomiędzy napisami by się przydało i trochę wyżej ten tekst, bo tak jak jest, ciąży kompozycję w dół. I trochę rażą w oczy trzy różne fonty obok siebie.


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 07-03-2014

Wiem, że fontów się nie rozciąga (wzdłuż bądź w szerz). Ten jest pozostawiony w formie oryginalnej, taka widocznie jego specyfika. Jeśli chodzi o rozbryzgi krwi, to faktycznie nie za bardzo się przyłożyłem.


RE: NASZE PLAKATY - Juby - 07-03-2014

Ten plakat Psów też średnio udany, głównie za sprawą braku pomysłu (Twarz Franza we krwi? Tylko tyle?).

Polecałbym ci zrobić poster na bazie sceny palenia dokumentów na wysypisku. Super klimat (ciemno niebieskie niebo, i żółte światło dochodzące z ogniska) i sylwetki panów palących papiery. Idealnie oddało by to film, tylko trzeba trochę pracy w to włożyć aby wyszło dobrze.

Odrzucił bym też tagline, a do nazwisk aktorów dodał imiona (same dziwnie wyglądają). Czcionka na tytuł jest dobra na okładkach DVD, obstał bym przy niej.


RE: NASZE PLAKATY - Mierzwiak - 07-03-2014

The Passion of the Maurer?


RE: NASZE PLAKATY - mcclane83 - 07-03-2014

Uderzające podobieństwo :) To fakt.


RE: NASZE PLAKATY - Mierzwiak - 07-03-2014

Mówiąc serio, masz oko do kadrowania i z tego zdjęcia Lindy bym nie rezygnował, ale czegoś jeszcze tu brakuje.


RE: NASZE PLAKATY - Mental - 07-03-2014

Juby napisał(a):Polecałbym ci zrobić poster na bazie sceny palenia dokumentów na wysypisku.

To, czego brakuje na WSZYSTKICH plakatach "Psów", to jakiegoś dobitnego nawiązania do transformacji PRL->3RP. Palenie teczek - średnio. Bo cały myk polega na tym, że większości teczek nie palono. Gdybym był ubekiem, przechodzącym z komunizmu do "wolności i demokracji", nie spaliłbym ani jednej teczki (poza oczywiście moją własną).


RE: NASZE PLAKATY - Mierzwiak - 08-03-2014

Mój pierwszy komercyjny projekt. Ostatecznie rozminąłem się wizją z reżyserem, ale parę groszy wpadło :)

[Obrazek: eakxkw.jpg]


RE: NASZE PLAKATY - Motoduf - 09-03-2014

A propos "Psów". Film Pasikowskiego miał kiedyś jeden piękny oficjalny plakat, szkoda, że potem zastąpiono go różnymi szkaradami.

[Obrazek: psyplakat.jpg]


RE: NASZE PLAKATY - Gal Anonim - 09-03-2014

Poza tym, ze spoiler to rzeczywiscie bardzo dobry. A przynajmniej klimatyczny.