Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Wawrzyniec - 20-09-2009

Nie zauważyłem, że do arcade dodają kartę pamięci. Jeśli mi ona wystarczy, to faktycznie chyba nie ma co kupować droższych modeli. A później jeszcze kabel VGA do monitora trzeba dorzucić.

Premiera Halo ODST jest chyba w okolicach 25 września.


- military - 20-09-2009

Tylko kup właściwy kabel, bo są kable i są kable.:)

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 13:59 ]
Znaczy, lepiej jednak zainwestować te 20-30 zł więcej na kabel MS i mieć pewność, że będzie działał.:)


- Hitch - 20-09-2009

military napisał(a):A, i kupując konsolę zaopatrz się też w kabel HDMI. I baterie do joypada.:)
Lord, praise the Playstation 3, gdzie pady ładuje się konsolą lub komputerem przez USB :)


- Wawrzyniec - 20-09-2009

Z tego co widziałem są specjalne akumulatorki do padów Xboxa, tyle że oczywiście trzeba znowu sięgnąć po portfel. Tym niemniej jakieś wyjście z sytuacji jest.


- Tyler Durden - 20-09-2009

Wiesz, wystarczy kupić pojemne akumulatorki i zamiennie ich używać (jedna para się ładuje, druga jest używana) i wychodzi na to samo. Ja tak robię z bezprzewodową myszką i nie narzekam. A co do zakupu Xboxa to w życiu nie brałbym gołej wersji Arcade i kombinowałbym nad podłączeniem sprzętu pod net bo bez tego traci się połowę jego potencjału. Wersja Arcade to dla mnie taki haczyk na niedzielnych graczy, do tego ściema, bo jeżeli będziesz chciał wykorzystać w pełni moc sprzętu i tak będzie musiał dokupić różne peryferia, które w droższych wersjach masz w standardzie.


- Wawrzyniec - 20-09-2009

Tyler, mógłbyś uściślić co dokładnie tracę, kupując gołego arcade?


- military - 20-09-2009

Mam arcade i nigdy nie dokupywałem niczego - oprócz kabla - czego nie byłoby w zestawie. Na jednej karcie pamięci jadę już 1,5 roku i mimo faktu, że mam stany gry z ok. 30 gier (w tym rpgów, wykorzystujących dużo miejsca), nigdy nie musiałem niczego usuwać i nadal mam ok. 30% wolnego miejsca.

A do pada zawsze możesz dokupić kabel jeśli przeszkadza ci konieczność ładowania lub zmiany baterii.


- Anonymous - 20-09-2009

Ja mam pytanie do osób które mają "Batman: The Arkham Asylum" na PC - czy da się zmienić ustawienia klawiaturowe? Mam ochotę na tę grę, ale w demie zmienić sterowania się nie da, a i grać z tymi ustawieniami które są to grać nie idzie.


- Tyler Durden - 20-09-2009

Kurcze, dość dawno temu wgłębiałem się w ten temat i nie pamiętam dokładnie, wiem natomiast, że jasno mi wtedy wyszło, że kupowanie Arcade się zwyczajnie nie opłaca, nie chcę jednak zmyślać, poszukaj sobie w sieci dokładnego opisu wszystkich wersji pakietów i sam oceń czy to co masz w wersji Arcade ci styknie, jeżeli będziesz zamierzał korzystać z internetu (a zdecydowanie polecam) to na pewno powinieneś zainwestować w droższy pakiet.


- Snuffer - 20-09-2009

Solo - nie da się.


- military - 20-09-2009

Tyler Durden napisał(a):jeżeli będziesz zamierzał korzystać z internetu (a zdecydowanie polecam) to na pewno powinieneś zainwestować w droższy pakiet.

Wow, dzięki że powtórzyłeś to co napisałem 5 postów wyżej.:)

A teraz, w ramach odprężenia, krótka lekcja z cyklu "jak robią cytaty na okładkach DVD".

XBOX360 ARCADE - DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW INTERNETU
"Arcade ci styknie, jeżeli będziesz zamierzał korzystać z internetu (a zdecydowanie polecam)"
Tyler Durden, forum KMF

:)


- Anonymous - 20-09-2009

A czy jest opcja zmiany klawiatury jak w demie? Bo w demie jest, ale nie można niczego tam ustawić.


- Hitch - 20-09-2009

Ja nie miałem z tym żadnego problemu. Przestawiłem konfigurację wedle swoich potrzeb (nie gram na WSADzie nigdy) bez najmniejszych komplikacji. Wszystko zmieniłem podczas pierwszego odpalenia gry z 'BmLauncher.exe'.


- Anonymous - 20-09-2009

A jak to zrobić?


- Hitch - 20-09-2009

'Batman - Arkham Asylum\Binaries\BmLauncher.exe'


- Anonymous - 20-09-2009

Znalazlem, wielkie dzięki.
Teraz pytanie - czy te kombinacje ciosów da się jakoś kontrolować? Bo zauważyłem, że nokautować mogę przeciwników naciskając szybko klawisz uderzenia, a Batman sam robi co bardziej efektowne kombinacje.


- Mierzwiak - 21-09-2009

Solo napisał(a):czy te kombinacje ciosów da się jakoś kontrolować?
Nie tyle kontrolować w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale doprowadzać do tych właśnie coraz efektowniejszych akrobacji. Naciskasz szybko klawisz uderzenia a myszką nakierowujesz Bata na kolejnych wrogów. W ten sposób tworzysz długie, nieprzerwane kombosy za które dostajesz więcej punktów doświadczenia.
Od razu uprzedzam i daję dobrą radę: w przypadku przeciwników z nożami i paralizatorami konieczne jest przeskakiwanie nad nimi i załatwianie ich szybko od tyłu albo używanie peleryny w celu chwilowego ich zdezorientowania.

Natomiast jeśli chodzi już o samą Batman: Arkham Asylum (wczoraj przeszedłem), jest po prostu dojebana do pieca.

+ Klimat, klimat, KLIMAT!!! Lokacje są nieziemskie, kolorystyka genialna. Pomijając ten sam silnik, w ogóle pod względem feelu bardzo przypomina to Gearsy i Bioshocka. Trudno chyba o lepsze połączenie i Batek może się pochwalić właśnie taką atmosferą.
+ Ogólnie grafika, tekstury, oświetlenie, szczegóły (pod ziemią w snopach światła widać kurz).
+ Bardzo komiksowa konwencja objawiająca się w wyglądzie postaci, architekturze i elementach z pogranicza sci-fi i fantasy.
+ Aktorstwo. Conroy, Hamill, Sorkin. Czy trzeba dodawać coś więcej? Reszta również na wysokim poziomie.
+ Prosty, przyjemny system walki.
+ Realizm, czy może "realizm", tak czy inaczej chodzi o to że zwykłych przeciwników można rozwalać z hukiem, ale tych z bronią już nie. Zadanie: wchodzicie do wielkiego pomieszczenia w którym jest 7 gostków z karabinami. Nie liczcie że załatwicie ich w 3 minuty : ) Innymi słowy trzeba się zabawić w niewidzialnego łowcę.
+ Niewielki, ale sprawiający sporo frajdy arsenał gadżetów zwiększający się wraz z przechodzeniem gry.
+ Szybowanie z użyciem peleryny mniam : )

- Nieco antyklimatyczna finałowa walka. W kontekście fabuły jest w porządku, ale już nie pasuje do postaci.
- Za krótka.

Ocena: 10/10, jedna z najlepszych gier TPP/akcja w jakie grałem, niby sporo znajomych elementów, a jednak wnosząca spory powiew świeżości. Nie żałuję wydanych pieniędzy i z niecierpliwością czekam na kontynuację.


- Anonymous - 21-09-2009

No to chyba mnie przekonałeś, bo czuję podskórnie że to może być coś zbliżonego w rozgrywce i mroczności klimatów do "Dead Space", do którego ciągle mam ochotę wracać. Umorduję tylko tego nieszczęsnego "Wolfensteina" i kupuję Batka.


- Gal Anonim - 21-09-2009

Mierzwiak mówi prawdę! Jedną rzecz bym zmienił, jeżeli chodzi o oprawę wizualną (no, oprócz klockowatego Batmana): fajnie by było, gdyby Batman kiedy kuca, stoi, chodzi (nie biega) albo używa jakiegoś przedmiotu był przykryty swoją peleryną tak jak płaszczem, jak to często bywa w komiksach czy serialu animowanym. Mogłoby to subtelnie dodawać do klimatu, a peleryna w końcu służy czasem Batmanowi jako kamuflaż.

Sequel jakiś czas temu był zapowiedziany (a może tylko w plotkach wspomniany?). Mam nadzieję, że bonusowy filmik po napisach (który, co ciekawe, różni się w zależności od naszych statystyk w grze) nie świadczy o tym, co będzie w sequelu. Nie chcę już jadu (nota bene finał - nie licząc wchodzenia na "imprezę" - trochę zasysa, zwłaszcza w zestawieniu z resztą), a Batman ma jeszcze masę ciekawych przeciwników. Two-Face został wspomniany, więc może coś związanego z nim...

Tak czy siak, chciałbym znów otwarty świat (po Arkham chodzimy tak, jak nam się chce i kiedy się chce), a najlepiej całość, bądź część, Gotham. Nie zdziwiłbym się jakby zdecydowali się na całe miasto - w końcu sequel, więc musi być więcej i bardziej zróżnicowanie. Ale nawet jedna czy dwie dzielnice byłyby w pytkę. ;)

PS I rośliny w późniejszym etapie gry "kwitnące" na ścieżkach były irytujące, tak jak chorzy psychicznie przeciwnicy.


- Anonymous - 21-09-2009

Mierzwiak napisał(a):Nie tyle kontrolować w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale doprowadzać do tych właśnie coraz efektowniejszych akrobacji. Naciskasz szybko klawisz uderzenia a myszką nakierowujesz Bata na kolejnych wrogów.

Hmmm, czyli tak naprawdę nie moge sam kombinować z uderzeniami, no. prawa-lewa-z kopa, tylko naciskam ile sił w palcach klawisz, a Batman sam, zależnie od sytuacji wykonuje kombosy?