![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Wawrzyniec - 20-09-2009 Nie zauważyłem, że do arcade dodają kartę pamięci. Jeśli mi ona wystarczy, to faktycznie chyba nie ma co kupować droższych modeli. A później jeszcze kabel VGA do monitora trzeba dorzucić. Premiera Halo ODST jest chyba w okolicach 25 września. - military - 20-09-2009 Tylko kup właściwy kabel, bo są kable i są kable.:) [ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 13:59 ] Znaczy, lepiej jednak zainwestować te 20-30 zł więcej na kabel MS i mieć pewność, że będzie działał.:) - Hitch - 20-09-2009 military napisał(a):A, i kupując konsolę zaopatrz się też w kabel HDMI. I baterie do joypada.:)Lord, praise the Playstation 3, gdzie pady ładuje się konsolą lub komputerem przez USB :) - Wawrzyniec - 20-09-2009 Z tego co widziałem są specjalne akumulatorki do padów Xboxa, tyle że oczywiście trzeba znowu sięgnąć po portfel. Tym niemniej jakieś wyjście z sytuacji jest. - Tyler Durden - 20-09-2009 Wiesz, wystarczy kupić pojemne akumulatorki i zamiennie ich używać (jedna para się ładuje, druga jest używana) i wychodzi na to samo. Ja tak robię z bezprzewodową myszką i nie narzekam. A co do zakupu Xboxa to w życiu nie brałbym gołej wersji Arcade i kombinowałbym nad podłączeniem sprzętu pod net bo bez tego traci się połowę jego potencjału. Wersja Arcade to dla mnie taki haczyk na niedzielnych graczy, do tego ściema, bo jeżeli będziesz chciał wykorzystać w pełni moc sprzętu i tak będzie musiał dokupić różne peryferia, które w droższych wersjach masz w standardzie. - Wawrzyniec - 20-09-2009 Tyler, mógłbyś uściślić co dokładnie tracę, kupując gołego arcade? - military - 20-09-2009 Mam arcade i nigdy nie dokupywałem niczego - oprócz kabla - czego nie byłoby w zestawie. Na jednej karcie pamięci jadę już 1,5 roku i mimo faktu, że mam stany gry z ok. 30 gier (w tym rpgów, wykorzystujących dużo miejsca), nigdy nie musiałem niczego usuwać i nadal mam ok. 30% wolnego miejsca. A do pada zawsze możesz dokupić kabel jeśli przeszkadza ci konieczność ładowania lub zmiany baterii. - Anonymous - 20-09-2009 Ja mam pytanie do osób które mają "Batman: The Arkham Asylum" na PC - czy da się zmienić ustawienia klawiaturowe? Mam ochotę na tę grę, ale w demie zmienić sterowania się nie da, a i grać z tymi ustawieniami które są to grać nie idzie. - Tyler Durden - 20-09-2009 Kurcze, dość dawno temu wgłębiałem się w ten temat i nie pamiętam dokładnie, wiem natomiast, że jasno mi wtedy wyszło, że kupowanie Arcade się zwyczajnie nie opłaca, nie chcę jednak zmyślać, poszukaj sobie w sieci dokładnego opisu wszystkich wersji pakietów i sam oceń czy to co masz w wersji Arcade ci styknie, jeżeli będziesz zamierzał korzystać z internetu (a zdecydowanie polecam) to na pewno powinieneś zainwestować w droższy pakiet. - Snuffer - 20-09-2009 Solo - nie da się. - military - 20-09-2009 Tyler Durden napisał(a):jeżeli będziesz zamierzał korzystać z internetu (a zdecydowanie polecam) to na pewno powinieneś zainwestować w droższy pakiet. Wow, dzięki że powtórzyłeś to co napisałem 5 postów wyżej.:) A teraz, w ramach odprężenia, krótka lekcja z cyklu "jak robią cytaty na okładkach DVD". XBOX360 ARCADE - DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW INTERNETU "Arcade ci styknie, jeżeli będziesz zamierzał korzystać z internetu (a zdecydowanie polecam)" Tyler Durden, forum KMF :) - Anonymous - 20-09-2009 A czy jest opcja zmiany klawiatury jak w demie? Bo w demie jest, ale nie można niczego tam ustawić. - Hitch - 20-09-2009 Ja nie miałem z tym żadnego problemu. Przestawiłem konfigurację wedle swoich potrzeb (nie gram na WSADzie nigdy) bez najmniejszych komplikacji. Wszystko zmieniłem podczas pierwszego odpalenia gry z 'BmLauncher.exe'. - Anonymous - 20-09-2009 A jak to zrobić? - Hitch - 20-09-2009 'Batman - Arkham Asylum\Binaries\BmLauncher.exe' - Anonymous - 20-09-2009 Znalazlem, wielkie dzięki. Teraz pytanie - czy te kombinacje ciosów da się jakoś kontrolować? Bo zauważyłem, że nokautować mogę przeciwników naciskając szybko klawisz uderzenia, a Batman sam robi co bardziej efektowne kombinacje. - Mierzwiak - 21-09-2009 Solo napisał(a):czy te kombinacje ciosów da się jakoś kontrolować?Nie tyle kontrolować w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale doprowadzać do tych właśnie coraz efektowniejszych akrobacji. Naciskasz szybko klawisz uderzenia a myszką nakierowujesz Bata na kolejnych wrogów. W ten sposób tworzysz długie, nieprzerwane kombosy za które dostajesz więcej punktów doświadczenia. Od razu uprzedzam i daję dobrą radę: w przypadku przeciwników z nożami i paralizatorami konieczne jest przeskakiwanie nad nimi i załatwianie ich szybko od tyłu albo używanie peleryny w celu chwilowego ich zdezorientowania. Natomiast jeśli chodzi już o samą Batman: Arkham Asylum (wczoraj przeszedłem), jest po prostu dojebana do pieca. + Klimat, klimat, KLIMAT!!! Lokacje są nieziemskie, kolorystyka genialna. Pomijając ten sam silnik, w ogóle pod względem feelu bardzo przypomina to Gearsy i Bioshocka. Trudno chyba o lepsze połączenie i Batek może się pochwalić właśnie taką atmosferą. + Ogólnie grafika, tekstury, oświetlenie, szczegóły (pod ziemią w snopach światła widać kurz). + Bardzo komiksowa konwencja objawiająca się w wyglądzie postaci, architekturze i elementach z pogranicza sci-fi i fantasy. + Aktorstwo. Conroy, Hamill, Sorkin. Czy trzeba dodawać coś więcej? Reszta również na wysokim poziomie. + Prosty, przyjemny system walki. + Realizm, czy może "realizm", tak czy inaczej chodzi o to że zwykłych przeciwników można rozwalać z hukiem, ale tych z bronią już nie. Zadanie: wchodzicie do wielkiego pomieszczenia w którym jest 7 gostków z karabinami. Nie liczcie że załatwicie ich w 3 minuty : ) Innymi słowy trzeba się zabawić w niewidzialnego łowcę. + Niewielki, ale sprawiający sporo frajdy arsenał gadżetów zwiększający się wraz z przechodzeniem gry. + Szybowanie z użyciem peleryny mniam : ) - Nieco antyklimatyczna finałowa walka. W kontekście fabuły jest w porządku, ale już nie pasuje do postaci. - Za krótka. Ocena: 10/10, jedna z najlepszych gier TPP/akcja w jakie grałem, niby sporo znajomych elementów, a jednak wnosząca spory powiew świeżości. Nie żałuję wydanych pieniędzy i z niecierpliwością czekam na kontynuację. - Anonymous - 21-09-2009 No to chyba mnie przekonałeś, bo czuję podskórnie że to może być coś zbliżonego w rozgrywce i mroczności klimatów do "Dead Space", do którego ciągle mam ochotę wracać. Umorduję tylko tego nieszczęsnego "Wolfensteina" i kupuję Batka. - Gal Anonim - 21-09-2009 Mierzwiak mówi prawdę! Jedną rzecz bym zmienił, jeżeli chodzi o oprawę wizualną (no, oprócz klockowatego Batmana): fajnie by było, gdyby Batman kiedy kuca, stoi, chodzi (nie biega) albo używa jakiegoś przedmiotu był przykryty swoją peleryną tak jak płaszczem, jak to często bywa w komiksach czy serialu animowanym. Mogłoby to subtelnie dodawać do klimatu, a peleryna w końcu służy czasem Batmanowi jako kamuflaż. Sequel jakiś czas temu był zapowiedziany (a może tylko w plotkach wspomniany?). Mam nadzieję, że bonusowy filmik po napisach (który, co ciekawe, różni się w zależności od naszych statystyk w grze) nie świadczy o tym, co będzie w sequelu. Nie chcę już jadu (nota bene finał - nie licząc wchodzenia na "imprezę" - trochę zasysa, zwłaszcza w zestawieniu z resztą), a Batman ma jeszcze masę ciekawych przeciwników. Two-Face został wspomniany, więc może coś związanego z nim... Tak czy siak, chciałbym znów otwarty świat (po Arkham chodzimy tak, jak nam się chce i kiedy się chce), a najlepiej całość, bądź część, Gotham. Nie zdziwiłbym się jakby zdecydowali się na całe miasto - w końcu sequel, więc musi być więcej i bardziej zróżnicowanie. Ale nawet jedna czy dwie dzielnice byłyby w pytkę. ;) PS I rośliny w późniejszym etapie gry "kwitnące" na ścieżkach były irytujące, tak jak chorzy psychicznie przeciwnicy. - Anonymous - 21-09-2009 Mierzwiak napisał(a):Nie tyle kontrolować w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale doprowadzać do tych właśnie coraz efektowniejszych akrobacji. Naciskasz szybko klawisz uderzenia a myszką nakierowujesz Bata na kolejnych wrogów. Hmmm, czyli tak naprawdę nie moge sam kombinować z uderzeniami, no. prawa-lewa-z kopa, tylko naciskam ile sił w palcach klawisz, a Batman sam, zależnie od sytuacji wykonuje kombosy? |