Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Co to za film? - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Co to za film? (/Thread-Co-to-za-film--99)



RE: Co to za film? - Crash - 25-04-2013

1. Stand by me
2. brzmi znajomo, ale za cholerę nie mogę dopasować tytułu


RE: Co to za film? - slepy51 - 25-04-2013

2. "The Sandlot" (Amatorzy sportu)?


RE: Co to za film? - military - 25-04-2013

2. przypomina też początek odcinka X-files p.t. Home.


RE: Co to za film? - marinho - 25-04-2013

(25-04-2013, 07:40)military napisał(a): 2. przypomina też początek odcinka X-files p.t. Home.
Byłem pewien na 100%, że ktoś zaproponuje ten odcinek x-files :D.

Tak zgadza się to Stand By me i Sandlot! W Sandlot chodziło o psa-bestię... Kolejne zapomniane filmy do kolekcji. Dzięki.

Ps. Please nie zapominajcie o poprzednich nieodgadniętych.

EDIT:

Ps2. Znalazłem recenzję na imdb, w której jeden z użytkowników porównuje akurat te dwa tytuły : http://www.imdb.com/title/tt0108037/board/nest/173766637?ref_=tt_bd_1

Ciekawy zbieg okoliczności, że akurat oba filmy przypomniały mi się w tym samym czasie. Pewnie ze względu na podobieństwa.


RE: Co to za film? - marinho - 30-04-2013

Nie wiem czy powinienem pisać post pod postem, ale przypomniały mi się kolejne sceny z filmów, których tytułów nie pamiętam.

1. USA Główny bohater wchodzi przez kanały do sieci podziemi i po drodze atakują go przeróżni ninja i karatecy, a protagonista rozwala ich po kolei dochodząc do głównego bosa.
W pamięci utkwiła mi pewna scena, prawdopodobnie z tego samego filmu: Główny bohater pyta się jakiegoś żula skąd taka sieć korytarzy, a ten odpowiada, że są to piwnice zburzonych bloków i kanały połączone w podziemną sieć.

2. Serial, który leciał kiedyś wieczorem na TVP2 opowiadał o blondwłosej nauczycielce, która uczyła w małej miejscowości. Miała jedną klasę, w której byli uczniowie w różnym wieku. W końcu zaczęła robić dzieci z najstarszym z nich. Przy szóstym porodzie doszło do komplikacji i lekarz zapytał kogo ratować: matkę czy dziecko? Ojciec czyli były uczeń postanowił uratować matkę.

3. Dość stary film (conajmniej lata 90), w którym ninja zamieniali się w małe snopki siana. Tej przemianie towarzyszyła smuga dymu i błysk.


RE: Co to za film? - slepy51 - 30-04-2013

1. "TC 2000"



3. "Mafia vs. Ninja"




RE: Co to za film? - Pitero - 30-04-2013

Co to za widmo?


RE: Co to za film? - marinho - 30-04-2013

(30-04-2013, 05:15)slepy51 napisał(a): 1. "TC 2000"

Hmm... jest ogrom podobieństw, scenografia, klimat, walki karate... Tak dużo, że zdecydowałem się obejrzeć ten film po francusku :P. Jednak nie znalazłem sceny, która w moich wspomnieniach rozpoczynała ten film:

Główny bohater wchodzi do kanałów w dzień przez taką amerykańską kanalizację:
Coś podobnego widzieliśmy w Terminatorze 2:
http://images.rottentomatoes.com/images/news/au800newst10-04.jpg

Pierwszymi przeciwnikami są Ninja Punki jeżdżące na deskorolkach i używające fluorescencyjnych broni. Dalej następuje rozmowa o sieci podziemi i bohater walczy w podziemiach cały film.

Tak wiec chyba to nie ten film :(

3. "Mafia vs. Ninja"
Cytat:

Tak dokładnie zapamiętałem tę przemianę NINJA. Dzięki wielkie, bo już drugi raz tu pytałem o ten film!



RE: Co to za film? - Gambit - 01-05-2013

Tym razem to chyba nie pornol, za dużo dzieci

[Obrazek: iowUyNv4BvKCB.gif]


RE: Co to za film? - Szaman - 01-05-2013

To nie jest Alice Eve? Trzeba byłoby przeszukać jej filmografię.


RE: Co to za film? - Bucho - 01-05-2013

No ja juz kiedys szukalem z czego to (alice i jej cycuchy - z nowej angielskiej fali aktorskiej, zdecydowanie mniej utalentowana, ale ma fajne soczyste cialko) i jesli sie nie myle, to SEx and The City, czy inne gówno:




RE: Co to za film? - shamar - 01-05-2013

(30-04-2013, 15:59)marinho napisał(a): Tak dokładnie zapamiętałem tę przemianę NINJA.

To jak jesteśmy przy ninjach- kojarzy ktoś "made in hong-kong" film o ninjach w kolorowych strojach? W sensie- były chyba różne klany i byli ninja w żółtych, w fioletowych, w zielonych (?)- ogólnie z 5 kolorów strojów mieli.

Film był z lat 70 (bądź 80) - dział się w starszych czasach (nie współcześnie) i nie wiem czy nie było jakichś odniesień do klasztoru Shaolin.

Jedyna scena jaką pamiętam: 1 ninja wskakujący na drzewo - od tyłu, od strony pleców. Scena nakręcona tak, że ninja zeskakiwał z drzewa a oni ją, po prostu, cofnęli.




RE: Co to za film? - marinho - 12-05-2013

Ok skoro nie ma odpowiedzi dotyczących filmu o walkach w podziemiach i serialu o nauczycielce, wrzucam dwa nowe:

1. Przez cały film amerykańska młodzież bawi się w grę w "tchórza": kto ostatni wyskoczy z samochodu pędzącego wprost do urwiska przegrywa. Pamiętam tylko, że jakiś chłopak był przypięty kajdankami do kierownicy. Możliwe, że na gaz kładli cegłę. Jeden z nich chyba zginął na koniec.

2. Tu będzie trudno, ale to film prod. USA z lat 90. Pod koniec filmu mundurowi policjanci dopadają przestępców. Następuje naprawdę krwawa jatka, niektórzy przyjmują po kilka kul. Jatka odbywa się w ciągu dnia na środku ulicy. Policjanci używają radiowozów jako osłon. Nie będzie łatwo skojarzyć, bo podobnych scen wiele, ale kojarzy mi się, że jeden z głównych bohaterów przyjął sporo kulek i było to dość smutne.


RE: Co to za film? - piwon - 17-05-2013

mój kolega z pracy chciałby wrócić do pewnego filmu obejrzanego dawno temu, ale niestety, nie pamięta jego tytułu. liczę więc na waszą pomoc.

otóż:
- film jest produkcji niemieckiej i pochodzi prawdopodobnie z lat 90.
- małżeństwo z dzieckiem i okolice jakiegoś jeziora, są terroryzowani przez jakąś grupę stręczycieli.
- w jednej ze scen filmu (prawdopodobnie finale) matka postrzela jednego ze stręczycieli- osiłka, po czym lider grupy chwyta pilot i kierując go w stronę kamery, przewija całą sytuację (!).

czy z czymś się wam to kojarzy?


RE: Co to za film? - Szaman - 17-05-2013

Funny Games


RE: Co to za film? - piwon - 20-05-2013

(17-05-2013, 15:51)Szaman napisał(a): Funny Games


no patrz! tak to jest, jak sie klasykow nie nadrabia. dzieki!




RE: Co to za film? - Pegaz - 25-05-2013

Piszę w imieniu koleżanki, która zwróciła się do mnie z pytaniem o tytuł filmu, ale jej opis totalnie nic mi nie mówi. No to poszukam podpowiedzi tutaj;)

Wiem o tym że:
- mamy w tym filmie rodzinkę, która ma czarnowłosą córkę, która zaczyna się masturbować, a jej starzy mają ją za świruskę
- jej stary też święty nie jest, bo ma kochankę sąsiadkę
- najważniejszy trop: w jednej ze scen ta córka zakłada suknię ślubną matki, bierze strzelbę ojca i biegnie na cmentarz, aby popełnić samobójstwo, ale nie udaje jej się tego wykonać.

To wszystko co wiem, nie brzmi to jak jakiś kasowy hicior, ale może ktoś coś pokojarzy;)


RE: Co to za film? - marinho - 27-05-2013

Szkoda, że nie ma odpowiedzi na moje filmy :(

Może ten:

Jakiś koleś zaprasza do swojego mieszkania dziewczyny i potajemnie nagrywa na kasety upojne noce. Koleś jest niezłym psycholem i ma pokaźną videoteke, jest też chyba mordercą. Film USA raczej lata 90'


RE: Co to za film? - kwasibor - 27-05-2013

(12-05-2013, 08:52)marinho napisał(a): 1. Przez cały film amerykańska młodzież bawi się w grę w "tchórza": kto ostatni wyskoczy z samochodu pędzącego wprost do urwiska przegrywa. Pamiętam tylko, że jakiś chłopak był przypięty kajdankami do kierownicy. Możliwe, że na gaz kładli cegłę. Jeden z nich chyba zginął na koniec.

Obstawiam że chodzi o "Buntownika bez powodu" z Jamesem Deanem. Scena z filmu:


(27-05-2013, 22:12)marinho napisał(a): Jakiś koleś zaprasza do swojego mieszkania dziewczyny i potajemnie nagrywa na kasety upojne noce. Koleś jest niezłym psycholem i ma pokaźną videoteke, jest też chyba mordercą. Film USA raczej lata 90'

Jedyne co mi przychdzi do głowy to "Sliver" z 1993.




RE: Co to za film? - marinho - 04-06-2013

(27-05-2013, 22:34)kwasibor napisał(a): Jedyne co mi przychdzi do głowy to "Sliver" z 1993.

Tak jest dzięki wielkie!

Kolejny film: Tym razem jest to produkcja nowsza raczej lata 2000. Kobiety zgłaszają się do przemytu kokainy i połykają takie gumowe paczuszki, żeby je przewieźć w trzewiach. W trakcie lotu jedna z kobiet wydala gumowe czopki i połyka je ponownie. Gdy docierają na melinę dilera, jednej z kobiet pęka paczuszka i umiera z przedawkowania.