![]() |
|
Co to za film? - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Co to za film? (/Thread-Co-to-za-film--99) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
|
RE: Co to za film? - Crash - 25-04-2013 1. Stand by me 2. brzmi znajomo, ale za cholerę nie mogę dopasować tytułu RE: Co to za film? - slepy51 - 25-04-2013 2. "The Sandlot" (Amatorzy sportu)? RE: Co to za film? - military - 25-04-2013 2. przypomina też początek odcinka X-files p.t. Home. RE: Co to za film? - marinho - 25-04-2013 (25-04-2013, 07:40)military napisał(a): 2. przypomina też początek odcinka X-files p.t. Home.Byłem pewien na 100%, że ktoś zaproponuje ten odcinek x-files :D. Tak zgadza się to Stand By me i Sandlot! W Sandlot chodziło o psa-bestię... Kolejne zapomniane filmy do kolekcji. Dzięki. Ps. Please nie zapominajcie o poprzednich nieodgadniętych. EDIT: Ps2. Znalazłem recenzję na imdb, w której jeden z użytkowników porównuje akurat te dwa tytuły : http://www.imdb.com/title/tt0108037/board/nest/173766637?ref_=tt_bd_1 Ciekawy zbieg okoliczności, że akurat oba filmy przypomniały mi się w tym samym czasie. Pewnie ze względu na podobieństwa. RE: Co to za film? - marinho - 30-04-2013 Nie wiem czy powinienem pisać post pod postem, ale przypomniały mi się kolejne sceny z filmów, których tytułów nie pamiętam. 1. USA Główny bohater wchodzi przez kanały do sieci podziemi i po drodze atakują go przeróżni ninja i karatecy, a protagonista rozwala ich po kolei dochodząc do głównego bosa. W pamięci utkwiła mi pewna scena, prawdopodobnie z tego samego filmu: Główny bohater pyta się jakiegoś żula skąd taka sieć korytarzy, a ten odpowiada, że są to piwnice zburzonych bloków i kanały połączone w podziemną sieć. 2. Serial, który leciał kiedyś wieczorem na TVP2 opowiadał o blondwłosej nauczycielce, która uczyła w małej miejscowości. Miała jedną klasę, w której byli uczniowie w różnym wieku. W końcu zaczęła robić dzieci z najstarszym z nich. Przy szóstym porodzie doszło do komplikacji i lekarz zapytał kogo ratować: matkę czy dziecko? Ojciec czyli były uczeń postanowił uratować matkę. 3. Dość stary film (conajmniej lata 90), w którym ninja zamieniali się w małe snopki siana. Tej przemianie towarzyszyła smuga dymu i błysk. RE: Co to za film? - slepy51 - 30-04-2013 1. "TC 2000" 3. "Mafia vs. Ninja" RE: Co to za film? - Pitero - 30-04-2013 Co to za widmo? RE: Co to za film? - marinho - 30-04-2013 (30-04-2013, 05:15)slepy51 napisał(a): 1. "TC 2000"Hmm... jest ogrom podobieństw, scenografia, klimat, walki karate... Tak dużo, że zdecydowałem się obejrzeć ten film po francusku :P. Jednak nie znalazłem sceny, która w moich wspomnieniach rozpoczynała ten film: Główny bohater wchodzi do kanałów w dzień przez taką amerykańską kanalizację: Coś podobnego widzieliśmy w Terminatorze 2: http://images.rottentomatoes.com/images/news/au800newst10-04.jpg Pierwszymi przeciwnikami są Ninja Punki jeżdżące na deskorolkach i używające fluorescencyjnych broni. Dalej następuje rozmowa o sieci podziemi i bohater walczy w podziemiach cały film. Tak wiec chyba to nie ten film :( 3. "Mafia vs. Ninja" Cytat: Tak dokładnie zapamiętałem tę przemianę NINJA. Dzięki wielkie, bo już drugi raz tu pytałem o ten film! RE: Co to za film? - Gambit - 01-05-2013 Tym razem to chyba nie pornol, za dużo dzieci
RE: Co to za film? - Szaman - 01-05-2013 To nie jest Alice Eve? Trzeba byłoby przeszukać jej filmografię. RE: Co to za film? - Bucho - 01-05-2013 No ja juz kiedys szukalem z czego to (alice i jej cycuchy - z nowej angielskiej fali aktorskiej, zdecydowanie mniej utalentowana, ale ma fajne soczyste cialko) i jesli sie nie myle, to SEx and The City, czy inne gówno: RE: Co to za film? - shamar - 01-05-2013 (30-04-2013, 15:59)marinho napisał(a): Tak dokładnie zapamiętałem tę przemianę NINJA. To jak jesteśmy przy ninjach- kojarzy ktoś "made in hong-kong" film o ninjach w kolorowych strojach? W sensie- były chyba różne klany i byli ninja w żółtych, w fioletowych, w zielonych (?)- ogólnie z 5 kolorów strojów mieli. Film był z lat 70 (bądź 80) - dział się w starszych czasach (nie współcześnie) i nie wiem czy nie było jakichś odniesień do klasztoru Shaolin. Jedyna scena jaką pamiętam: 1 ninja wskakujący na drzewo - od tyłu, od strony pleców. Scena nakręcona tak, że ninja zeskakiwał z drzewa a oni ją, po prostu, cofnęli. RE: Co to za film? - marinho - 12-05-2013 Ok skoro nie ma odpowiedzi dotyczących filmu o walkach w podziemiach i serialu o nauczycielce, wrzucam dwa nowe: 1. Przez cały film amerykańska młodzież bawi się w grę w "tchórza": kto ostatni wyskoczy z samochodu pędzącego wprost do urwiska przegrywa. Pamiętam tylko, że jakiś chłopak był przypięty kajdankami do kierownicy. Możliwe, że na gaz kładli cegłę. Jeden z nich chyba zginął na koniec. 2. Tu będzie trudno, ale to film prod. USA z lat 90. Pod koniec filmu mundurowi policjanci dopadają przestępców. Następuje naprawdę krwawa jatka, niektórzy przyjmują po kilka kul. Jatka odbywa się w ciągu dnia na środku ulicy. Policjanci używają radiowozów jako osłon. Nie będzie łatwo skojarzyć, bo podobnych scen wiele, ale kojarzy mi się, że jeden z głównych bohaterów przyjął sporo kulek i było to dość smutne. RE: Co to za film? - piwon - 17-05-2013 mój kolega z pracy chciałby wrócić do pewnego filmu obejrzanego dawno temu, ale niestety, nie pamięta jego tytułu. liczę więc na waszą pomoc. otóż: - film jest produkcji niemieckiej i pochodzi prawdopodobnie z lat 90. - małżeństwo z dzieckiem i okolice jakiegoś jeziora, są terroryzowani przez jakąś grupę stręczycieli. - w jednej ze scen filmu (prawdopodobnie finale) matka postrzela jednego ze stręczycieli- osiłka, po czym lider grupy chwyta pilot i kierując go w stronę kamery, przewija całą sytuację (!). czy z czymś się wam to kojarzy? RE: Co to za film? - Szaman - 17-05-2013 Funny Games RE: Co to za film? - piwon - 20-05-2013 (17-05-2013, 15:51)Szaman napisał(a): Funny Games no patrz! tak to jest, jak sie klasykow nie nadrabia. dzieki! RE: Co to za film? - Pegaz - 25-05-2013 Piszę w imieniu koleżanki, która zwróciła się do mnie z pytaniem o tytuł filmu, ale jej opis totalnie nic mi nie mówi. No to poszukam podpowiedzi tutaj;) Wiem o tym że: - mamy w tym filmie rodzinkę, która ma czarnowłosą córkę, która zaczyna się masturbować, a jej starzy mają ją za świruskę - jej stary też święty nie jest, bo ma kochankę sąsiadkę - najważniejszy trop: w jednej ze scen ta córka zakłada suknię ślubną matki, bierze strzelbę ojca i biegnie na cmentarz, aby popełnić samobójstwo, ale nie udaje jej się tego wykonać. To wszystko co wiem, nie brzmi to jak jakiś kasowy hicior, ale może ktoś coś pokojarzy;) RE: Co to za film? - marinho - 27-05-2013 Szkoda, że nie ma odpowiedzi na moje filmy :( Może ten: Jakiś koleś zaprasza do swojego mieszkania dziewczyny i potajemnie nagrywa na kasety upojne noce. Koleś jest niezłym psycholem i ma pokaźną videoteke, jest też chyba mordercą. Film USA raczej lata 90' RE: Co to za film? - kwasibor - 27-05-2013 (12-05-2013, 08:52)marinho napisał(a): 1. Przez cały film amerykańska młodzież bawi się w grę w "tchórza": kto ostatni wyskoczy z samochodu pędzącego wprost do urwiska przegrywa. Pamiętam tylko, że jakiś chłopak był przypięty kajdankami do kierownicy. Możliwe, że na gaz kładli cegłę. Jeden z nich chyba zginął na koniec. Obstawiam że chodzi o "Buntownika bez powodu" z Jamesem Deanem. Scena z filmu: (27-05-2013, 22:12)marinho napisał(a): Jakiś koleś zaprasza do swojego mieszkania dziewczyny i potajemnie nagrywa na kasety upojne noce. Koleś jest niezłym psycholem i ma pokaźną videoteke, jest też chyba mordercą. Film USA raczej lata 90' Jedyne co mi przychdzi do głowy to "Sliver" z 1993. RE: Co to za film? - marinho - 04-06-2013 (27-05-2013, 22:34)kwasibor napisał(a): Jedyne co mi przychdzi do głowy to "Sliver" z 1993. Tak jest dzięki wielkie! Kolejny film: Tym razem jest to produkcja nowsza raczej lata 2000. Kobiety zgłaszają się do przemytu kokainy i połykają takie gumowe paczuszki, żeby je przewieźć w trzewiach. W trakcie lotu jedna z kobiet wydala gumowe czopki i połyka je ponownie. Gdy docierają na melinę dilera, jednej z kobiet pęka paczuszka i umiera z przedawkowania. |