Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+---- Dział: Filmy Jamesa Camerona (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-Jamesa-Camerona--87)
+---- Wątek: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron (/Thread-Sequele-Avatara-2022-2027-re%C5%BC-James-Cameron--4673)



RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - shamar - 08-12-2025

(07-12-2025, 23:50)ugh napisał(a): Filmy animowane dobrze zarabiają...

Przecie "Avatar" to film animowany.


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - al_jarid - 08-12-2025

Widocznie nie, bo ma kilka scen z aktorami :/
Z drugiej strony jednak taki "Artur i Minimki" też ma sporo scen live-action, a jest zawsze jednoznacznie klasyfikowany jako film animowany. No ale wiadomo, bo to bajka dla dzieciaków, a "Avatary" to poważne hard sci-fi dla dorosłego widza Oczko


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - slepy51 - 08-12-2025

Co do jedynki mógłbym się zgodzić, że to jest taka hybryda, ale dwójka? Ile tam było scen z prawdziwymi aktorami? Kilka na krzyż. W trójce z tego co widać po zwiastunach mamy tego Spidera a reszta to już film animowany.


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - al_jarid - 08-12-2025

No wiem, ja to ironicznie pisałem. Fani "Avatara" mają opory przed przyznaniem, że to film animowany, bo z jakiegoś powodu wciąż wielu ludzi uważa, że to w jakiś sposób filmowi ujmuje prestiżu, czy coś w tym stylu. Nie wiem, nie rozumiem ludzi, ale coś jest na rzeczy. Przecież nawet CGI "Król lew" był uparcie określany rimejkiem "live-action". Kij z tym, że wszystko było animowane, ale jak powiemy, że to "live-action", to dorosły widz nie będzie się wstydził przyjść do kina.


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - simek - 08-12-2025

W Królu lwie chyba chociaż plenery były prawdziwe? A Avatar wszystko oprócz ludzi w paru scenach jest komputerowe. Aż dziwne że Cameron nie chce uznać tego za animacje, bo najpewniej dostałby nominacje oscarową, a może i statuetkę :p


Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - zombie001 - 08-12-2025

Część scenografii chyba też jest prawdziwa.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - slepy51 - 08-12-2025

Nawet jeśli jest, w co wątpię, to przecież i tak jest ona potem zastępowana przez cyfrowe odpowiedniki w postprodukcji.


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Żółte Krzesło - 08-12-2025

(08-12-2025, 12:45)simek napisał(a): W Królu lwie chyba chociaż plenery były prawdziwe?

W "królu lwie" prawdziwe jest tylko poniższe ujęcie z początku filmu. Reszta jest cyfrowa. Favreau napisał na Twitterze, że przemycił to ujęcie, abt sprawdzić, czy widzowie dostrzegą różnicę.

[Obrazek: download-1.jpeg?w=1200&h=632&crop=1]


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Bucho - 08-12-2025

No, zajebiste ujecie sobie wybral Uśmiech


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Mefisto - 08-12-2025

I dostrzegli?


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Albertino - 08-12-2025

Już wiadomo, że zainteresowanie jest dużo niższe niż w przypadku A2, bo presalesy są niższe. Wszystko powyżej 1.5mld raczej mało prawdopodobne.


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Spoilerowo - 08-12-2025

ja zostaję przy swoim 1.8 mld ale skończy się pewnie na przebiciu 2 mld

wszystko poniżej będzie dla mnie zaskoczeniem, święta, nowy rok, ludzie pójdą


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Albertino - 08-12-2025

Na Wicked też mieli iść a skończy się na 550mln

Ja obstawiam dalej okolice 1,5mld, ale zaczynam wątpić że będzie aż tyle.


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Spoilerowo - 08-12-2025

nie ma co porównywać do Wicked, tutaj marka Avatara i farmazony Camerona robią robotę i lecimy po 2 mld dolców


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Albertino - 08-12-2025

No ale presalesy nie wskazują na to. Dlaczego niby ta część ma mieć lepsze nogi od dwójki?


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Debryk - 08-12-2025

tak teraz siedze i myślę, rzuciłem 1.8B ale po dłuższej rozkminie strzelam w okolice 1.2B - co prawda i tak film wyjdzie do przodu ze 100M łącznie, ale to będzie over z Avatarem wtedy. No, chyba że fabularnie będzie poziom jedynki albo ją przebije i zbierze recki Och Ach


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Bucho - 08-12-2025

Beda dlugie, swiateczno-noworoczne nogi.


Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - zombie001 - 08-12-2025

Chyba nie..

Wokół A2 panowała taka aura ciekawości i ponad 10-letniego oczekiwania co tam Cameron nawymyślał. W pewnym stopniu A2 na tym polu zawiódł totalnie. Odnoszę wrażenie , że A3 zostało wstępnie dość chłodno przyjęte. Mniej ludzi czeka. W kuluarach mówi się raczej o fabularnym rozczarowaniu i odgrzewaniu kotleta.

Wychodzi na to, że Cameron niepotrzebnie podzielił pierwotny pomysł na A2.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - Debryk - 08-12-2025

ale jest to chimeryczny twór, może zadziałać efekt Pandory i viola, lecimy na długich nogach. Nie mniej widać, że A2 już trochę BO naciągał jak stringi na świni, a przecież to było w post-covidowej szarości i ludzie łaknęli powrotu do tego świata...


Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron - zombie001 - 08-12-2025

A tak swoją drogą...

Ja się wybieram.
Ale mam przed oczami potencjalną szansę od Disney'a na "zielone światło" dla Ality2, a nie Avka4&5

Wysłane przy użyciu Tapatalka