Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
LOST (ABC, 2004-2010) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: LOST (ABC, 2004-2010) (/Thread-LOST-ABC-2004-2010--77)



- Gal Anonim - 15-12-2009

Nie można było. Problem Jacoba jest taki, że towarzyszył nam już dwa sezony i każdy zdąrzył sobie w głowie stworzyć jakiś obraz tej mitycznej postaci. Nie było raczej szans, że pojawi się ktoś, kto pozamiata każdego. Chociaż mógłby to być jakiś bardziej charyzmatyczny aktor.


- jarod - 16-12-2009

Może ja czegoś nie zauważyłem, ale jakim u licha sposobem mamuśka Daniela znała przyszłe wydarzenia? Jedyną odpowiedzią jaka mi przychodzi na myśl jest dziennik - ale w takim razie skąd wiedziała że koleś, który chce kupić pierścionek to akurat TEN Desmond "Constant" Hume? Jak przewidziała wypadek faceta w tenisówkach?


- krasnal - 17-12-2009

Zapewne odpowiedź na to pytanie poznamy w 6 sezonie...


- jarod - 04-01-2010

Photoshopowa wpadka w plakacie szóstego sezonu:
http://photoshopdisasters.blogspot.com/2009/12/lost-unexplained-logical-discrepancy.html


- koronex1989 - 05-01-2010

Naprawdę fajny plakat z główną obsadą ostatniego sezonu:
http://3.bp.blogspot.com/_RrObyQ3XzcY/S0J4LvXgYCI/AAAAAAAAw2k/ynxNqlnjUQs/s1600-h/54913819-d1c7f3411f25e6307074ecdcca4db8bb.4b4277ed-full.jpg

No jeszcze niecały miesiąc do premiery i znowu się zacznie :)


- Snuffer - 05-01-2010

[Obrazek: The-Lost-Supper-L-1542x948.jpg]

Sayid Judaszem? Ciekawe..


- Jakuzzi - 16-01-2010

Po podjeciu sie i przerobieniu piatego sezonu, musze przyznac, ze choc wciaz uwazam ten serial za, delikatnie rzecz ujmujac, daleki od doskonalosci, to jednak na tym etapie okazal sie cholernie wciagajacy.

Caly czas irytuje mnie przede wszystkim budowanie 90% fabuly w ten sposob:

Crov napisał(a):*Dialog:
- Wszyscy coś widzieli, gdy zemdleli. A ja nie.
- Może spałeś.
- Nie pamiętam żadnego snu.
- Ja nigdy nie pamiętam snów!
- Obaj wiemy dlaczego nic nie widziałem...
[powolny najazd kamery na jego twarz]
- ...Za sześć miesięcy będę martwy!
Dum! Dum! Duuum!

Piaty sezon (tak mi sie zdaje, byc moze patent byl stosowany juz wczesniej) dodal kolejny wnerwiajacy motyw. Przeciaganie ujawnienia twarzy jakiegos bohatera, uprzednio filmowanego np. zza plecow, zeby wykreowac hiper-zaskoczenie. Wytrzymalbym, gdyby tworcy poprzestali na razie, ale po kilkunastu takich patentach czlowiek mimowolnie wyrywa sobie wlosy z glowy. Scenarzystom, choc z jednej strony wypada docenic ich kreatywnosc, to nalezaloby mimo wszystko zafundowac jakis kurs na temat: jak popchnac akcje do przodu, zeby chociaz zakamuflowac fakt, iz nie mielismy zadnego dobrego pomyslu w tym zakresie. Czesto bowiem scenarzysci ida na tym polu na mega-latwizne, czym najwyrazniej w ogole sie nie przejmuja. No i jakis wyklad o meandrach podrozowania w czasie by sie przydal, bo odnioslem wrazenie, ze scenariusz omal sie nie wylozyl w kilku momentach.

Tym niemniej, jak juz wspomnialem, calosc oglada sie niezle. Akcja jest wartka, scenarzysci przestali sie ociagac z ujawnianiem tajemnic, jest sporo dramatyczno-interesujacych zdarzen - jest co ogladac. Pochlanalem piaty sezon w bodajze cztery dni.


- Mierzwiak - 19-01-2010

http://www.slashfilm.com/2010/01/18/votd-final-season-of-lost-promises-to-make-fans-more-annoying-than-ever/

:lol:


- Indroman - 24-01-2010

Widzę, że wątek powraca do życia... ja od miesiąca nie mogę na dupie wysiedzieć. Pozdrawiam!


- Snuffer - 24-01-2010

Już mniej niż 10 dni..


- Ronaldinho - 29-01-2010

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j1PAB6Sgdp8[/youtube]

:)

Już tylko 5 dni.


- Hitch - 30-01-2010

http://scifiwire.com/2010/01/watch-it-while-you-can-th.php

Pierwsze 4 minuty premierowego odcinka szóstego sezonu :)
(Z czego dwie to przypomnienie końca finału piątego)


- BezcelowyAlbatros - 30-01-2010

W zasadzie niewiele z niego wynika, bo samolot może się rozbić przy kolejnej turbulencji, ale coś wydaje mi się, że chyba jednak doleci do L.A.. Oj, byłoby grubo!...


- Mierzwiak - 30-01-2010

No to mamy najbardziej przewidywalne otwarcie sezonu w historii tego serialu :)


- Virgo - 01-02-2010



Zapowiada się niezła jazda bez trzymanki!


- Snuffer - 01-02-2010

Czy tylko we mnie motyw z 0:26 budzi jakiś sprzeciw?
Za to świątynia chwilę wcześniej piękna!


- jarod - 02-02-2010

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LFLcemdzobE[/youtube]


- patyczak - 02-02-2010

Wreszcie nowe sceny i to jakie?!

Motyw z 0:26 też budzi u mnie lekki sprzeciw. To jakby żywcem wycięte z trzeciej części "Piratów z Karaibów".


- Hitch - 03-02-2010

Premierowe odcinki 6 sezonu
Twórcy są w pełni świadomi, że to koniec i postanowili w końcu zaserwować epizody na pełnej epie. Są przesiąknięte wszystkim, co najlepsze w tym serialu, całą jego esencją. Rewelacja. Nowe postacie i motywy także dowalone do pieca. Polecam, choć raczej nikogo nie trzeba namawiać :)


- patyczak - 03-02-2010

Wspaniale to słyszeć:D

Z niecierpliwością czekam na napisy.