![]() |
|
Alien (1979) reż. Ridley Scott - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20) +---- Wątek: Alien (1979) reż. Ridley Scott (/Thread-Alien-1979-re%C5%BC-Ridley-Scott--233) |
RE: Alien Director's Cut - Mefisto - 01-12-2012 (01-12-2012, 14:30)Bucho napisał(a): Pytanie Alienowe, do wygrania elegancka koszulka z obcym: Ktora z postaci Trylogii "Alien", zmieniła płeć? Alien :) RE: Alien Director's Cut - Gieferg - 01-12-2012 ![]() Z tym że to chyba dopiero przy okazji Aliens wymyślono. RE: Alien Director's Cut - Mierzwiak - 01-12-2012 (01-12-2012, 15:40)Monika napisał(a): A mnie chodziło o to, że film Ridleya za kolejne 30 lat będzie wyglądać przy filmie Spielberga jak perły przed wieprzem.Widzę że Captain Obvious znalazł żonę :) RE: Alien Director's Cut - Juby - 02-12-2012 Lambert byłą facetem?! Czego to się człowiek nie dowie dzięki forum KMFu. RE: Alien Director's Cut - Mefisto - 02-12-2012 eee tam, to pikuś przy tym, co działo się na planie The Thing RE: Alien Director's Cut - Bucho - 02-12-2012 Gieferg odgadł <Ok> PS. wychodzi kto jest mega geekiem w studiowaniu dodatkow - just like me :) RE: Alien Director's Cut - Snappik - 18-12-2012 Dir Cut w wersji HD za mną. Abstrahując od dodanych/przyciętych scen (imho najbardziej zbędna scena to ta z kokonami) - CO ZA FILM! Ależ on jest piękny, pieczołowicie wykonany, ile niesie za sobą detali scenografii. Jaki tu jest klimat, napięcie, konkretny survival.... Obcego widać przez dobre kilkadziesiąt sekund przez cały film, a i tak budzi on niewiarygodne przerażenie. Scenariusz jest MEGAinteligentny, a motyw z poświęceniem załogi na rzecz obcego nawet przy 45 seansie to czad, nie powoduje żadnego znużenia. Robotnicy Nostromo to bardzo inteligentni ludzie - do zdjęcia facehuggera z twarzy Kane'a używają masek, wychodząc na LV-426 i zwiedzając derelicta nie zdejmują kombinezonów, Dallas jak na dowódcę przystało od razu prosi o skonstruowanie jakiejś broni do walki itd. Oglądając ten film ma się wrażenie, że bohaterami są normalnie i trzeźwo myślący ludzie. Dlaczego Scott 33 lata później zrobił takie GÓWNO?!? Alien - 10/10 + nagroda Nobla Prometeusz - 0/10 + kupa z brokatem RE: Alien Director's Cut - Juby - 18-12-2012 No, z tą inteligencją postaci też jest trochę zgrzytów. Nikt ani razu w filmie nie oddaje strzału z miotacza ognia do Aliena (nawet Ellen gdy go widzi, to ucieka ani razu nie naciskając spustu), a Parker po ataku na obcego gada do Lambert jakieś bzdury w stylu "Przygotuj się do ucieczki" z tego co pamiętam. No a ww kobita jest sparaliżowana strachem i też nie wpada na pomysł uciekać (choć potwór zajmuje się mięśniakiem obok). Ale to pikuś przy Prometeuszu. ;) RE: Alien Director's Cut - military - 18-12-2012 Cytat:ww kobita jest sparaliżowana strachem I tyle w temacie. RE: Alien Director's Cut - Snappik - 18-12-2012 Ja te wady zwalam na karb absolutnego przerażenia i kwalifikacji załogi. To byli zwykli robole, którzy nie mieli ani wiedzy o obcych gatunkach, ani tym bardziej nie byli żołnierzami. Zresztą Lambert już w tej scenie była na maksa zestresowana i zesrana przed przybyciem Obcego. Niektórzy ludzie popełniają głupoty w amoku lub w strachu, a nie jak w Prometeuszu - na widok węża do którego się uśmiechają i wołają "kitty, kitty" ;) RE: Alien Director's Cut - Gieferg - 18-12-2012 No akurat Lambert to była zestresowana i zesrana odkąd zaczęło się coś dziać :) RE: Alien Director's Cut - Rodia - 18-12-2012 (18-12-2012, 12:56)Juby napisał(a): Parker po ataku na obcego gada do Lambert jakieś bzdury w stylu "Przygotuj się do ucieczki" z tego co pamiętam. Nie mówi, żeby się przygotowała do ucieczki tylko, żeby się odsunęła bo inaczej strumień z miotacza sfajczyłby również i ją, a tego Parker nie chciał :) RE: Alien Director's Cut - Juby - 18-12-2012 To mówi wcześniej. Potem rzuca się na obcego, stwór uderza go ogonem. Podchodzi, dusi przy ścianie, a Parker się dalej wyciera jakieś głupoty. Znajdź tę scenę na YT. RE: Alien Director's Cut - Rodia - 18-12-2012 Znalazłem, faktycznie coś tam wrzeszczy, ale to jest tak niewyraźne i tak krótko trwa, że w ogóle nie zwracam na to uwagi :) RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - tchopz - 18-03-2013
RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Huntersky - 17-04-2013 Świetne:
RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Craven - 10-07-2013 Taka ciekawostka: http://kosmosglupcze.blogspot.com/2012/12/wielu-z-was-to-zdjecie-pewnie-kojarzy.html Zdjęcie Anny Fisher, astronautki NASA: ![]() Ekspresowo skojarzyło mi się, że fotką Sigourney: ![]() Do tego stopnia, że byłem ciekawy, czy to przypadek, czy może Ridley (bądź ktoś robiący foty promocyjne), się inspirował. Ale jak się okazuje zdjecie astronautki pochodzi z 1984. :) RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Mefisto - 10-07-2013 a tu w kolorze
RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Craven - 10-07-2013 No to i Ripley w kolorze ;)
RE: Obcy - ósmy pasażer Nostromo - Ash - 27-02-2014 http://www.wykop.pl/link/1885270/obcy-jest-wielki-do-dzis-robi-wrazenie/20132362/#comment-20132362 |