Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Box Office czyli boks biurowy - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: Box Office czyli boks biurowy (/Thread-Box-Office-czyli-boks-biurowy--535)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Gieferg - 16-02-2015

Czas umierać.


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Mefisto - 16-02-2015

Do Krzyżaków i tak nie ma startu podejrzewam :P


RE: Box-Office czyli boks biurowy - SonnyCrockett - 16-02-2015

Czas na zejście z tego świata to nastał w momencie gdy smerfne koty zebrały ponad 2,5 mld na całym świecie. ;)


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Mierzwiak - 17-02-2015

(16-02-2015, 15:41)Szaman napisał(a): Poprzedni rekordzista utrzymał się na szczycie przez 8 lat, na Shreka Trzeciego wybrało się wówczas 793 tys polskich kinomanów
Jedno gówno zastąpiło drugie. Nie wiem czym się podniecacie :)




RE: Box-Office czyli boks biurowy - Gieferg - 17-02-2015

Raczej nad czym płaczemy.


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Mierzwiak - 17-02-2015

Nie wiem nad czym płaczecie :)


RE: Box-Office czyli boks biurowy - nawrocki - 17-02-2015

Też nie ogarniam. Nie od dziś wiadomo, że 85% box-officowych gigantów to kupsztale. Dopiero przy okazji Fifty Shades of Grey zaczęło Was to tak boleć?


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Szaman - 18-02-2015

Mogę za siebie napisać, że od lat interesuje się box officem i nie uroniłem nawet łezki :)


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Persona non grata - 18-02-2015

Szaman, a Hobbit 3 nie pobił już wcześniej tego długoletniego rekordu Shreka?


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Szaman - 18-02-2015

Hobbit 3 miał więcej widzów niż Hobbit 2, ale mniej niż Shrek 3. Zarobił jednak mniej niż Hobbit 2, powodem było prawdopodobnie inne rozłożenie seansów 2D/3D, lub zmiana preferencji widzów co do 3D. Dlatego nie znajduje się na pozycji lidera w żadnym zestawieniu. To tak mówiąc z pamięci. Teraz Grey jest liderem zarówno pod względem widzów jak i frekwencji.


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Juby - 12-03-2015

Ależ mocno zapowiada się lato 2017.

5 maja Guardians of The Galaxy 2
19 maja Terminator 2 - LOL :D
26 maja Star Wars VIII - czterdziestolecie oryginału! to będzie mega hit
26 maja Lego 2 - pewnie przesuną
2 czerwca The Fantastic Four 2
16 czerwca Toy Story 4
23 czerwca Justice League - ??? czekamy na ogłoszenie Warnera co to za premiera
30 czerwca Despicable Me 3
7 lipca Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
14 lipca Kolejna planeta małp
28 lipca Spectacular Spider-Meh

Padnie rekord wakacji!


RE: Box-Office czyli boks biurowy - SonnyCrockett - 12-03-2015

Albo będzie seria kasowych wtop. ;)


RE: Box-Office czyli boks biurowy - simek - 12-03-2015

Z tej listy zobaczę w kinie tylko SW i Planetę Małp. Zastanawiam się kiedy nastąpi przesyt, jakaś zmiana. A może nie nastąpi i wszystkie duże franczyzy będą miały za 20 lat tyle filmów co Bond?


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Lawrence - 13-03-2015

(12-03-2015, 20:36)SonnyCrockett napisał(a): Albo będzie seria kasowych wtop. ;)

W sumie nie wiem, czy nie byłbym nawet trochę za, gdyż ten nadmiar sequeli jest coraz bardziej niebezpieczny. A tak rok oczyszczenia mógłby dobrze zrobić. Taki wielki potop dla kina rozrywkowego. :)



RE: Box-Office czyli boks biurowy - Pitero - 14-03-2015

Piratów i Depiscable 3 sobie odpuszczam od razu, Lego to chyba był jednorazowy sukces, coś tam pewnie przesuną, coś może przybliżą i zostaje normalny rok bez żadnych rewelacji ;)


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Gieferg - 14-03-2015

Cytat:5 maja Guardians of The Galaxy 2
19 maja Terminator 2 - LOL :D
26 maja Star Wars VIII - czterdziestolecie oryginału! to będzie mega hit
26 maja Lego 2 - pewnie przesuną
2 czerwca The Fantastic Four 2
16 czerwca Toy Story 4
23 czerwca Justice League - ??? czekamy na ogłoszenie Warnera co to za premiera
30 czerwca Despicable Me 3
7 lipca Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
14 lipca Kolejna planeta małp
28 lipca Spectacular Spider-Meh

W kinie obejrzę góra pięć.


RE: Box-Office czyli boks biurowy - Juby - 14-03-2015

Nie pisałem, że to imponujące lato pod względem tytułów, tylko pod względem box office'u. Nie wiadomo jeszcze jaki film szykuje WB/DC (czy to JLA, czy może solowy film o Wonder Woman lub o Aquamanie) ale przynajmniej 5 z powyższych tytułów ma szanse na ponad $300 mln na rynku wewnętrznym (GotG2, SW8, TS4, DM3, SSM) nawet 4 na ponad $400 mln (SSM odpada), a SW8 nawet na $700 mln!


RE: Box-Office czyli boks biurowy - zombie001 - 16-03-2015

(12-03-2015, 20:19)Juby napisał(a): Ależ mocno zapowiada się lato 2017.
Pff.. jak znam życie to do końca 2015 dokooptują na ten 2017 rok jeszcze z 5-6 produkcji, tylko po to by w 2016 przesunąć ich premierę na 2018 :)


(12-03-2015, 20:19)Juby napisał(a): 23 czerwca Justice League - ??? czekamy na ogłoszenie Warnera co to za premiera
Przecież już ogłosili rozpiskę (znając WB pewnie jej część szybko się zdezaktualizuje..) i według niej ten film to "Wonder Woman" od MacLaren. Pojawiły się nawet pogłoski, że na jesień zaczynają kręcić.

(12-03-2015, 20:19)Juby napisał(a): Padnie rekord wakacji!
Nom. Tylko, że ja tu wyczuwam rekord wtop, ewentualnie w najlepszym wypadku wielką ilość rozczarowań osiągniętymi wynikami.

Co do rozpiski to jedno wielkie lol: sequel, sequel, sequel, sequel, sequel, sequel, niesequel ale i tak część większej marki, sequel, sequel, sequel, niesequel ale i tak część większej marki - do tego reboot..
No i kurna.. tyle premier, a ja na razie widzę tam tylko dwie interesujące produkcje :/



RE: Box-Office czyli boks biurowy - Juby - 17-03-2015

(16-03-2015, 23:38)zombie001 napisał(a): Przecież już ogłosili rozpiskę (znając WB pewnie jej część szybko się zdezaktualizuje..) i według niej ten film to "Wonder Woman" od MacLaren. Pojawiły się nawet pogłoski, że na jesień zaczynają kręcić.

Wyciekły daty premier i prawdopodobne tytuły ich filmów ale połączyli je fani. Na mojo wszystkie projekty WB/DC po Suicide Squad widnieją jako Untitled DC Film.


RE: Box-Office czyli boks biurowy - zombie001 - 17-03-2015

Nie no, chyba nie jesteś na bieżąco. Owszem na początku ujawniono tylko daty premier, ale z tego co pamiętam później Tsujihara na oficjalnym spotkaniu akcjonariuszy podał taką rozpiskę premier jaką można znaleźć w sieci.