Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Filmy i seriale animowane (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-i-seriale-animowane--23)
+--- Wątek: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond (/Thread-Batman-TAS-TNBA-Batman-Beyond--61)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - Corn - 07-08-2013

Zapomniałem o "Brave and Bold". Pisząc to myślałem o The Batman ;]


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - Hitch - 08-08-2013

Zapomniałeś to o tym, że to nie jest temat o gównianych Batmanach...:)
Dokładnie wymienione w tytule są pozycje do jakich powinien odnosić się ten wątek.


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - OGPUEE - 08-08-2013

Oj tam tam Hitch :). Od razu gówniane. Po proste słabsze od TASa.

Sam TAS idealny nie był. Np. pierwszy odcinek jest o walce z wielkim nietoperzołakiem, Two Face zawsze mi przypominał rybę (a w TNBA jednego z murzynów, których rysowałem w gimnazjum), maska Batka bardzo idealnie współgrała ze wszystkimi mięśniami, a momentami projekty graficzne pasowały bardziej do Animaniaków (Baby Doll w TASie wygląda jak nawiedzona siostra Elmiry Duff). I ma kijowy polski dubbing :). A Freeze został pokonany za pomocą rosołu (ale za to nauczyłem się, co brać podczas przeziębienia. I niech ktoś mi powie, że Batman nie jest edukacyjny:)).

Ale i tak jest świetny!


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - kubala102 - 18-08-2013

Myśle ze to kwestia przyzwyczajenia jesli ktoś nie zna oryginału to polską wersje oglada sie naprawdę przyjemnie i wcale nie psuje żadnego z odcinków tym bardziej ze tłumaczenie jest zrobione bardzo dokładne jak dla mnie najgorzej wybrać serial ten z lektorem gdzie mało ze oryginalne głosy sa zagłuszana czytaniem lektora to tłumaczenie jest znaczenie gorsze pozostaje jedynie sens całych wypowiedzi zresztą poza Polska ludzie nie znaja czegos takiego jak lektor po prostu jest dla nich niewygodny i nie wiem czemu naszym kraju jest taka nie chec dla dubbingu wiadomo ze originalu nie zastąpi ale jest zawsze wykonany bardzo staranie tak jak ten z batman tas


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - SonnyCrockett - 18-08-2013

Zgaduje że masz z 16-18 lat. Karmiony gównianym dubbingiem od dziecka i teraz głosisz takie farmazony.


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - Mierzwiak - 18-08-2013

Lektor jest gorszy od dubbingu, bo zagłusza oryginalne głosy.

Ay dios mio!


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - kubala102 - 18-08-2013

Mam 25 lat i nie jestem Karmiony gównianymi dubbingiem za dziecka oglądałem oczywiście tas z lektorem polskiej telewizji , oczywście ze polska wersja nie umywa sie do oryginału ale jest solidnie wykonana ,tłumaczenie zrobione zostało bardzo dokładnie a niektóre głosy brzmią lepiej niż w orginale ( Cat Women , Trujący Bluszcz , Freeze ) oczywiście jest to kwestia gustu i chyba nie widzieliście złego wykonanego dubbingu dla serialu animowanego


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - SonnyCrockett - 19-08-2013

Widziałem TAS gdzie Batman gada głosem młodego Pazury i wyłączyłem po 2 minutach, wybieram głos Gajewskiego czy Szczotkowskiego zagłuszający mi oryginalne głosy.


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - OGPUEE - 19-08-2013

Ja wybieram z kolei Uttę (czy w necie krąży gdzieś TAS z Gajewskim/Szczotkowskim?)

A co do dubbingu polecam World Finest, gdzie Batman przemawia głosem Andrzeja Ferenca. Mroczny i dobry zamiennik do Conroya. Nie wiem, który bezmózg zrezygnował z jego usług. Zwłaszcza, że taki Superman od początku ma Jacka Rozenka.

A Pazura powinien być Jokerem. Jeśli ktoś ma wątpliwości odsyłam do odcinków "Spider-Mana TAS" z Hobgoblinem.


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - simek - 19-08-2013

O co wam chodzi z tym zagłuszaniem przez lektora oryginalnych głosów w przeciwieństwie do dubbingu? Przecież to dubbing zagłusza oryginalne głosy w 100%, a lektor tylko w jakiejś części.


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - nawrocki - 19-08-2013

Wam? Jeśli chodzi o posty kubali i Mierzwiaka, to ten drugi z pewnością nie pisał poważnie :)


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - kubala102 - 19-08-2013

Wyraziłem tylko swoja opinie oczywiście zgadzam sie z wami ze najlepiej oglądać wersja oryginalna ale jeśli miał by do wyboru lektor oraz dubbing wybrał by m to drugie


Naprawdę ogląda się to az tak źle ? Nie jest to Kevin Costner czy Mark Hamill ale ogląda sie naprawdę przyjemnie sprószcie obejrzeć cały odcinek
np heart of ice z polskim dubbingiem
może zmienicie zdanie



RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - SonnyCrockett - 19-08-2013

(19-08-2013, 13:51)kubala102 napisał(a): Nie jest to Kevin Costner...

Bo jest to Kevin Conroy ;)


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - kubala102 - 19-08-2013

Oj tam pomyliło mi sie ;)


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - OGPUEE - 19-08-2013

Zobaczyłem odcinek z Freeze'em. Źle nie jest, ale Pazura do Ferenca się nie umywa. Marzecki (był Freeze'em w Sub-Zero) też znacznie lepszy od Zbrojewicza, który trochę się nie przyłożył. I przez dubbing odnoszę wrażenie, że brzmi to bardziej infantylniej.

A sam odcinek bardzo dobry z życiowym morałem dla dzieci - jedz rosół, będziesz wielki :). Tylko trochę finał zdeczka kiepski, wspomniany przeze mnie sposób pokonania Freeze'a, plus rozwala mnie sytuacja z babką i dowodami. Jej mina mówi wszystko. A i nazwisko Friese - ja wiem, że to dla dzieci, ale ludzie, to Batman TAS.


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - kubala102 - 19-08-2013

Tez żałuje ze głosu batmanowi nie użyczył Andzej Ferenc ale tak jak wspomniałeś źle nie jest a na pewno nie tak źle jak tu wszyscy piszą



RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - Hitch - 19-08-2013

Cytat:może zmienicie zdanie

Jest to fizycznie niewykonalne, kiedy zna się GENIALNY oryginał.


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - kubala102 - 19-08-2013

Napisałem wyżej ze oryginał jest nie do pobicia , chodzi mi o różnice miedzy lektorem a dubbingiem


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - Hitch - 19-08-2013

No i lektor wygrywa, bo daje możliwość docenienia oryginalnego aktorstwa. Poza tym, na Polsacie "Batmany" czytał mistrzowsko Mirosław Utta, a "Maskę Batmana" na VHS i DVD Maciej Gudowski.


RE: Batman: TAS / TNBA / Batman Beyond - Hitch - 19-08-2013

Powiedz to DVDripom w necie z polskim audio, które nie brzmi jak z VHSa :)