Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Hitch - 17-06-2007

No to Jakuzzi czas zrobic wyjatek bo Fallouty to niespotykanie udane polaczenia apokaliptycznych wizji, komedii, westernu, gry taktycznej, gry akcji, RPG, polityki, horroru, thrillera itd. W Falloucie kazdy znajdzie cos dla siebie :)
A do tego wszystko proste jak budowa cepa. Tworzenie postaci trwa 30 sekund jak dla mnie to dla laika potrwa...1-2 minuty ;)
Nie ma czarow i innych pierdół za to jest walka wrecz, bron palna, granaty, i co tylko fan kina akcji zapragnie.
Do tego swietne dialogi, zajebista fabula i KLIMAT!

Masz w tej chwili zagrac :)


- Jakuzzi - 17-06-2007

Hm, brzmi kuszaco, ale jakos nie wierze w te wszystkie superlatywy. :)
Moze i jest tu wszystko proste jak budowa cepa (to dla mnie plus), ale ide o zaklad, ze wspomniana na ten przyklad "walka wrecz, bron palna, granaty, i co tylko fan kina akcji zapragnie", jest wciaz walka w stylu rpg-owym, postaci trzeba rozbudowywac w toku fabuly i w ogole pewnie strace cierpliwosc po dwudziestu minutach. :)


- Hitch - 17-06-2007

Hm zalezy co rozumiesz przez styl RPGowy. Ja tak o to nie gram w erpegi to nie wiem ;)

Ogolnie walka polega na tym ze jak ktos atakuje ciebie lub ty kogos zaczyna rozgrywka turowa i klikasz na swoja bron i potem na postac ktora chcesz trafic i...tyle w sumie :)

Rzecz ma sie ciekawiej w Tactics gdzie do wyboru jest tryb czasu rzeczywistego wtedy tylko wystarczy ustawic sobie autostrzelanie i poslac zolnierza w srodek pokoju i ogladac walke :)

A postac rozwija sie bardzo prosto i przyjemnie. Jak ktos lubi sie meczyc gre mozna przejsc bez jednego wystrzalu, tylko po co :) najwiecej doswiadczenia jest za pozbawianie zycia roznych ludzi :)


- hops - 17-06-2007

A ja sobie godzinkę temu zainstalowałem Fallouta 1 i gram raz jeszcze. Nie jestem w stanie policzyć, który to już raz :)


- military - 17-06-2007

Fallout 1 i 2 to najlepsze rpg ever. Ale zwiastun Fallout 3 to odgrzewany kotlet. Intro w F1 było świetne, klimatyczne, nowatorskie. Intro w F2 korzystało z konwencji; no ok, jasna sprawa, podobieństwa usprawiedliwione. Intro w Tacticsach nużyło - to samo po raz trzeci, w dodatku bez tak dobrej muzyki. Zajawka F3 to bezczelny plagiat, zrzynka, kolejny raz to samo, brak jakiejkolwiek inwencji. Remake poprzednich części. Ileż razy można sprzedawać ten sam produkt? Mam nadzieję, że sama gra będzie o wiele lepsza. A jeśli robią remake poprzednich części to niech się przyznają i nie będzie problemu.


- Hitch - 17-06-2007

hops napisał(a):A ja sobie godzinkę temu zainstalowałem Fallouta 1 i gram raz jeszcze. Nie jestem w stanie policzyć, który to już raz :)
Warchole jeden to wogole zes to odinstalowywal? ;)
Nie no ja tylko dwojke trzymam zawsze na kompie :)


- Jakuzzi - 17-06-2007

Hitch napisał(a):Ogolnie walka polega na tym ze jak ktos atakuje ciebie lub ty kogos zaczyna rozgrywka turowa i klikasz na swoja bron i potem na postac ktora chcesz trafic i...tyle w sumie :)

No wlasnie, rozgrywka turowa. Naleze do tych ludzi, ktorzy uwazaja ja za pomysl poroniony, sztuczny, nuzacy, odpychajacy. ;)


- Mush Room - 17-06-2007

Hitch napisał(a):Nie no ja tylko dwojke trzymam zawsze na kompie :)

Ja mam tak z Max Paynem ;)

Jakuzzi napisał(a):No wlasnie, rozgrywka turowa. Naleze do tych ludzi, ktorzy uwazaja ja za pomysl poroniony, sztuczny, nuzacy, odpychajacy. ;)

Popieram. Mnie też to męczy.
Ale Baldurs Gate i tak rox.


- nexus - 17-06-2007

Mush Room napisał(a):
Jakuzzi napisał(a):No wlasnie, rozgrywka turowa. Naleze do tych ludzi, ktorzy uwazaja ja za pomysl poroniony, sztuczny, nuzacy, odpychajacy. ;)

Popieram. Mnie też to męczy.
Ale Baldurs Gate i tak rox.

W BG też można grać turowo
zresztą polecam :D


- Mush Room - 17-06-2007

No wiem właśnie, że też można. Dlatego napisałem "Baldurs Gate I TAK rox" :P


- hops - 17-06-2007

Hitch napisał(a):Warchole jeden to wogole zes to odinstalowywal? ;)
Dobrego windowsa trzeba czasem nagrodzić jakimś formatem przecież :)


- Hitch - 17-06-2007

Ja cztery lata zyje bez formatu i wszystko dziala pieknie :)


- Mush Room - 17-06-2007

No kurde, Hitch, jak Ty pewnie tylko w tego Fallouta grasz to co ma Ci nie działać :P


- Hitch - 17-06-2007

Nie tylko, po prostu dbam i nie skladuje smieci :)


- Guzeppe - 18-06-2007

Co do Fallout3 to mam raczej złe przeczucia. Część 1 i 2 to klasyki i jedyne gry rpg, które mają wg mnie jakiś sens. Walka nie ogranicza się tylko do klikania na wrogach- możemy wycelowac w ręce, nogi, krocze, tors, głowę, oczy. Podwyższenie statystyk widać od razu w skuteczności wykonywanych czynności (kradzież, walka itd). Fallout3 to kolejna próba przeniesienia gry 2d w rzucie izometrycznym w realia 3d, co jakoś mnie nie przekonuje, chociaż widać, że autorzy poszli po rozum do głowy i nie zrobili walki na zasadzie Tomb Raider, tylko dalej mamy celowanie i tury. Jednak ze screenow nie bije klimat Falloutowy (za dużo niebieskiego, za mało rdzy i śmieciowatości). Mam nadzieję, że autorzy mnei zaskoczą i okaże się, że sie mylę.


- hops - 18-06-2007

Guzeppe napisał(a):(za dużo niebieskiego, za mało rdzy i śmieciowatości).
a) artykuł był skanowany,
b) założę się, że część zdjęć robiona była ekranowi projektora, na którym wyświetlano to demo. Nigdzie indziej tych screenów w dobrej wersji nie ma.

Poza tym, rdza i śmieciowatość będą - poczytaj ten cały artykuł uważnie :)


- Hitch - 25-06-2007

A ja mam pytanie, mam zamiar kupic se jakas gierke na PS2. Zagram w cos bardzo klimatycznego, posiadajacego spory ladunek akcji, niezla fabule, muzyke i grafike :)
Co polecacie?
http://allegro.pl/6005_gry.html?order=t&view=gtext jak komus sie chce niech przejzy ten link i pomoze wybrac :D


- Dr_Bakier - 25-06-2007

bez wahania: "Shadow of the colosuss" - nie pożałujesz.
unikaj "Metal gear solid 3", mocno przereklamowana gra


- Hitch - 25-06-2007

A cos bardziej wspolczesnego? Bez obrazy ale nienawidze mieczy, łuków i tego typu opcji :)


- Tyler Durden - 25-06-2007

Shadow of Collosus jest jest świetną grą, ale zdecydowanie nie dla każdego, no i wymagającą czasami zaparcia i cierpliwości, po pierwsze, do poszukiwań kolejnych kolosów, po drugie, przy kombinowaniu jak ich ukatrupić, nie każdemu to przypadnie do gustu.

Ja mimo wszystko polecam ci grę, w której wykorzystuje się broń białą, czyli "God of War 2". Oprócz tego jednego elementu spełnia w 100% pozostałe cechy, jakich oczekujesz po zakupionej grze. Więcej o tym tytule napisałem tutaj:
http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?p=57336#57336
Jeżeli jednak upierasz się przy bardziej współczesnych tytułach, to albo postaw na bezmózga jatkę, czyli "Devil May Cry 3", ale ostrzegam, że w filmikach zachodzą różne mocno naciągane patenty, których konwencja może nie przypaść do gustu, albo sięgnij po nieco "dojrzalsze" tytuły skradankowe, które dają masę zabawy, o ile tylko nie wymagasz od gier wyżynania przeciwników liczonych w setkach. W takim przypadku masz do wyboru bardzo filmowego w konstrukcji fabularnej "Metal Gear Solid 3" albo stawiającego na większy realizm i hi-techowy sprzęt "Splinter Cell". W przypadku wybrania tej drugiej serii zdecydowanie najbardziej polecam "Chaos Theory".