![]() |
|
Zapowiedzi - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy polskie (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-polskie--13) +--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
|
RE: Zapowiedzi - desjudi - 07-04-2014 Założę się, że nie znajdziecie lepszego trailera. Pełna wersja filmu też jest. oczy wam spłoną. http://film.org.pl/a/znalezione-w-sieci/ojezusmaria-thorgal-na-ekranie-52933/ RE: Zapowiedzi - shamar - 07-04-2014 Zapowiedzi... ale chyba OFICJALNYCH produkcji, nie? A nie amatorek :) RE: Zapowiedzi - Gal Anonim - 08-04-2014 To nie zapowiedź, ale wydaje mi sie, że ten temat zrobił sie już uniwersalnie o polskim kinie, wiec dam tutaj. Ślesicki na ScriptFiesta udzielił wywiadu. Zapytany o to, czy zauważył jakąś tendencję pisarską u studentów, mówi: "Myślę, że ludzie piszą trochę pod partnerów festiwalu. Rok temu było to HBO, w tym TVN. I dostaliśmy trochę inne teksty. Widzę natomiast tendencję, która jest dla mnie bardzo, ale to bardzo pozytywna. Powstaje coraz mniej tekstów o superbohaterach, wiedźminach i innych bzdurach, a coraz więcej jest tych pisanych przez młodych ludzi o młodych ludziach i ich prawdziwym życiu. To coś, czego ja sam staram się uczyć w Szkole i co uważam za najważniejsze: aby rozejrzeć się wokół siebie i robić filmy o nas, nie próbując tworzyć kalek z amerykańskich produkcji." Gdzie te teksty o superbohaterach, wiedźminach i "innych bzdurach"? I dlaczego zamiast nich dostaniemy filmy o młodych ludziach i "ich prawdziwym życiu"? :( http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/uczymy-tego-czego-nie-uczy-nikt RE: Zapowiedzi - Mental - 08-04-2014 Cytat:a coraz więcej jest tych pisanych przez młodych ludzi o młodych ludziach i ich prawdziwym życiu. Ale syf to musi być :) RE: Zapowiedzi - Albertino - 08-04-2014 O ile mi wiadomo, to Wiedźmin nie jest amerykańską produkcją :P RE: Zapowiedzi - Gal Anonim - 08-04-2014 "To coś, czego ja sam staram się uczyć w Szkole i co uważam za najważniejsze: aby rozejrzeć się wokół siebie i robić filmy o nas" I dlatego tak bardzo nie jarają mnie polskie filmówki. Ta Ślesickiego wydawała się najciekawsza, a tu psikus. RE: Zapowiedzi - Motoduf - 08-04-2014 Ależ to jest smutne. Swoją drogą - nigdy nie zapomnę wywiadu z Pasikowskim, w którym opowiadał, że w szkole starał się zrealizować dyplomowy film sensacyjny i jego projekt ciągle upierdalano. W końcu doszedł do wniosku, że nie wygra, więc obejrzał wszystkie krótkometrażówki, za które inni studenci dostali piątki i wyszło mu, że przeciętny film dyplomowy to smutny dramat ze smutnym bohaterem, który mieszka w smutnym domu, gdzie woda ciągle kapie z kranu. Zrobił destylat z tych krótkometrażówek i zdał na 5. Jaj na szczęście nie stracił :) RE: Zapowiedzi - Gal Anonim - 08-04-2014 No niestety, wszystkiego tego typu wieści utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze z tej mąki chleba nie będzie. Podobną historię zaserwował Dakann, ktorego ktoś może kojarzyć z amatorskich filmów "Piątek" i serialu internetowego pod tym samym tytułem. Daleki jestem od bycia jego fanem, ale w sumie nawet "Piątek" to taki film "o młodych ludziach i ich prawdziwym życiu" tylko z humorem z "Dnia Świra". A i on dopiero dostal nagrodę, gdy umyślnie nakręcił coś dla żartu, własnie pod festiwale i mentalnych onanistów: RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 08-04-2014 To jest cholernie smutne. Jak lata temu próbowałem do łódzkiej filmówki, to wyszedłem z podobnego założenia, jak Pasikowski - napisałem na kolanie i bez najmniejszego zaangażowania scenariusz smutnego filmu o smutnych ludziach. Nie dostałem się naturalnie, ale nawet nie o to chodzi - chodzi o potwornego kaca moralnego, jakiego miałem po wysłaniu tego wymuszonego tekstu, w nadziei, że brzdąkanie w patologiczno-śląsko-polskie struny zwiększy moje szanse. Zastanawiam się ilu z tych ludzi, którzy się dostają robi podobnie, w nadziei, że przez 3 lata będą równolegle szukać wpływowych ludzi z pasją, z którymi mogliby zrealizować fajne kino gatunkowe, równolegle odklepując kolejne zadania o smutnym Śląsku. Chyba większość ludzi widzi w tego typu szkołach źródło kontaktów i (ewentualnie) warsztatu, a nie inspiracji dla własnej twórczości. Tylko potem dzieje się coś, że ci absolwenci naprawdę zaczynają kręcić takie właśnie smuty o księżach gejach ruchających murzyńsko-żydowskie dzieci, żeby było kontrowersyjnie, mocno i dramatycznie. RE: Zapowiedzi - SonnyCrockett - 08-04-2014 No Ameryki to żeście nie odkryli panocki. ;) RE: Zapowiedzi - Mental - 08-04-2014 (08-04-2014, 19:10)Persona non grata napisał(a): To jest cholernie smutne. Jedyna radość: gdy ZUS przysyła rente. RE: Zapowiedzi - Martinipl - 09-04-2014 wynurzę się z czymś. Kiedyś, z 16 lat temu bardzo chciałem kręcić filmy, miałem nawet świetną kamerę, którą dostałem w wieku 18 lat. Dokupiłem statyw, filtry, lampy itd (oraz mega mikrofon, który ówcześnie kosztował tyle co wypłata) i kręciłem sobie pitu pitu. Oczywiście, filmu akcji nie dałem rady zrobić, ale nakręciłem coś o ćpunach - smutne, bez pomysłu, słabe, liche - beznadziejne w sumie, ale ale, zabawa była przednia. Film ten zobaczył pewien producent/reżyser i zaproponował mi - widząc umiejętności operowania kamerą (które jak się okazało, były w pytę i z pomysłem zdjęcia robiłem) - abym asystował przy produkcji pewnego programu w bardzo pewnej TV. I tak bujałem się po południowej Polsce przez jakiś czas, aż dostałem sam kamerę w łapę i odpowiadałem za zrobienie kilku odcinków tego programu. Jeden wyszedł arcyfajnie, i zaproponowano mi przejście do innej TV (dodam, że ja jeszcze się uczyłem, bardzo słabej szkole!). I kiedy otworzyły się przede mną wrota kariery, zaproponowano mi staż i "wejście" do AF, spotkałem starszego operatora, który był po AF i pracował tu i tam, i rzekł mi tak: Masz talent, to jest świetne i powiem ci, odpuść sobie całą przygodę z telewizją i z polskim kinem. Tutaj zrobią z ciebie pacynkę, będziesz robić tak jak ci każą i kiedy, a jak się sprzeciwisz, to wylecisz i znajdą innego frajera. Operator ma trzymać kamerę i jej nie upuścić, a reżyser nigdy nie pozwoli ci rozwinąć skrzydeł. Pobyłem parę tygodni w tej TV i niestety, miał człowiek rację. Potem moje drogi się rozeszły z kamera i nigdy do tego nie wróciłem. Co nie zmienia faktu, że jak zarobię miliony, to nie zrealizuję najlepszego filmu Fantasy w historii Polski, i jednego z lepszych na świecie :) RE: Zapowiedzi - Quay - 12-04-2014 Cytat:Powstaje coraz mniej tekstów o superbohaterach, wiedźminach i innych bzdurach Akurat o superbohaterach w polskich warunkach byłoby jednak chyba trochę trudno dobry film nakręcić. ![]() RE: Zapowiedzi - Gal Anonim - 15-04-2014 :) http://polakpotrafi.pl/projekt/korwin RE: Zapowiedzi - Mental - 15-04-2014 Podobno to ma być polski kandydat do Oscara. RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 16-04-2014 Dlaczego jakoś nie wierzę w bezstronność tego materiału? :P RE: Zapowiedzi - shamar - 04-05-2014 Ten "dubbing" rzeczywiście jakiś sztuczny. RE: Zapowiedzi - Persona non grata - 04-05-2014 Tak jak pomysł uważam za ciekawy i godny uwagi, tak ten dubbing sobie faktycznie mogli darować. Ja rozumiem, że gimbusiarnia by się wynudziła, ale chyba sama muzyka i ewentualnie dźwięki (wybuchy, strzały itp.) kiedy to konieczne, by wystarczyły. RE: Zapowiedzi - OGPUEE - 04-05-2014 O Jezu, dubbing wszystko psuje. Jeśli już chcieli dać głosy, to można było nagrać na jakimś starym sprzęcie (lub pobawić w komputerze), żeby brzmiało to jak z tamtych lat. A tak to przypomina nowe dubbingi do starych klasyków Disneya albo jakichś nieudolne przeróbki z jutuba. Chyba, że to jakoś poprawią. RE: Zapowiedzi - raven.second - 04-05-2014 Może to też być tylko na potrzeby zwiastunów i w filmie będzie prezentowało się lepiej. |